Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

ryba229

New member
No to panowie, chyba mamy jasność.

Tak jak napisał slimak- tryb auto nie działa po HDMI, komponencie i pewnie innych łączach z urządzeń zewnętrznych. Działa po analogu i z wbudowanych tunerów.

A z tym włączaniem po HDMI-CEC to nie pomyślałem, przecież to oczywiste. Tym bardziej, że sam podałem przykład slimki.


Tu sie nie zgodze. Na moim poprzednim Ferdku 7600 podlaczonym po componencie tryb auto dzialal dobrze (czasami chwile trzeba bylo odczekac po przelaczeniu kanalu az zadziala)
 

slimak

New member
Bez reklam
Tak jak napisał slimak- tryb auto nie działa po HDMI, komponencie i pewnie innych łączach z urządzeń zewnętrznych

Nastąpiła mała nadinterpretacja. Pisząc analog miałem na myśli antenę analogową i eurozłącze.
 

mariusz1975

New member
Witam wszystkich, jako, że dopiero co nabyłem tx p42s10e mam pytanie tylko, że nie wiem czy zostanę dobrze zrozumiany. Chodzi mi o funkcję, która może zapobiec utrwalaniu się znaczków na ekranie, szukałem w instrukcji ale nic nie znalazłem. Wiem, że w różnych innych telewizorach coś takiego istnieje jako np. orbitowanie ektanu /czy coś takiego/ czy też biała plansza, którą co jakiś czas należy włączyć. Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.
 

Krisu.

New member
Witam wszystkich, jako, że dopiero co nabyłem tx p42s10e mam pytanie tylko, że nie wiem czy zostanę dobrze zrozumiany. Chodzi mi o funkcję, która może zapobiec utrwalaniu się znaczków na ekranie, szukałem w instrukcji ale nic nie znalazłem. Wiem, że w różnych innych telewizorach coś takiego istnieje jako np. orbitowanie ektanu /czy coś takiego/ czy też biała plansza, którą co jakiś czas należy włączyć. Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.
A więc -- DOCIERAMY PLAZMĘ

Cytaty :

Na początku docierania powinno się na 3-4 godziny ustawić -
na TV bez kabla antenowego i zostawić na mrówkach(muchach).

Plazma powinna przez jakiś czas chodzić na pełnym ekranie bez pasów z góry i boku żeby matryca równomiernie się wypalała.

Przez pierwsze 200~300h
:
Unikaj czarnych pasów (czasem nie wystarczy zoom1 )
Ja osobiście unikałem też loga programów ( z tym się wiąże zoom 3 )
Tryb kinowy nastawy na 50% (trochę szaro i mdło lecz czego się nie robi dla "Viery" )
"eco" wyłączony.
Ja już jestem po 300 h , Włączyłem tryb "Normal" i ciut podkręciłem kolor 38 kontrast 39, i obraz żyletka ( a zwykła kablówka)

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=46438

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38250&page=62
P12. Co mogę zrobić, aby zapobiec szybkiemu starzeniu się luminoforu podczas oglądania TV kablowej lub satelitarnej, kanałów muzycznych lub kanałów ze statycznym logo?
Odpowiedź:
Telewizory plazmowe są wysyłane z fabryki z wysokim ustawieniem kontrastu, aby zapewnić jasny obraz dla typowych warunków oświetlenia salonie sprzedawcy. Ustawienia dla twojego domu, wymagają zazwyczaj poziomu o połowe mniejszego (lub jeszcze mniejszego) od salony sprzedawcy. Dlatego gdy plazma jest porazpierwszy instalowana w twoim domu należy wykonać następujące czynności:

1. Upewnij się, że proporcje wyświetlanego obrazu całkowicie wypełniają ekran telewizora. ...
2. Zmniejsz kontrast obrazu do 50% (w środku) lub mniej.
3. Dla obrazu wyświetlanego w trybie 4:3 włącz ustawienie bocznych pasków na "Mid" lub "Bright" ...
4. Zawsze staraj się ustawiać taki tryb wyświetlania, w którym obraz wypełnia cały ekran (takich jak Just, Zoom, Full, H-FILL Pełny lub 4:3).
Uwaga:
Dla modeli z trybem pracy "H-FILL" or "4:3 Full ", zobacz opis "Q5. ...
5. Należy unikać statycznych obrazów (gry wideo, obrazy komputerowe, ekrany DVD tytuł, itp.) w ciągu pierwszych 100 godzin.

I powinno być OKI :D:D:D:D

Miłego "DOCIERANIA" ;);););)
 

Orzełek76

New member
Tak jak napisał slimak- tryb auto nie działa po HDMI, komponencie i pewnie innych łączach z urządzeń zewnętrznych. Działa po analogu i z wbudowanych tunerów.
Jak to nie dziala? U mnie dziala :)
Mam podpiety do s10e przez hdmi tuner Ariva 100 i wszystkie kanaly wywietlane z pasami sa dopasowywane do ekranu w ciagu kilku sekund po uruchomieniu. Nawet History, ktory polowe logo ma na czarnym pasku jest rozszerzany
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Jeżeli są połączone HDMI to chyba robi to Ariva 100 a nie TV?



Tak jak napisał slimak- tryb auto nie działa po HDMI, komponencie i pewnie innych łączach z urządzeń zewnętrznych.

W kontekście nie działania pisałem tylko o HDMI.




---------------------------------------------------------------



Panasonic ma ukryty „miernik” ECO Scale. Aby go użyć należy przytrzymać na obudowie przycisk [F]

db54a967760b7f71med.jpg


Niestety listki nie są w żaden sposób powiązane z rodzajem wyświetlanego obrazu (jasny/ciemny) i przedstawiają oszczędzanie energii z włączonym trybem ECO przy różnych jasnościach pomieszczenia.

Ponieważ listki pokazują tylko jasność pomieszczenia (które steruje ECO kontrastem), można je wykorzystać do porównywania jasności w pomieszczeniach, w których użytkuje się TV. U mnie w dzień świeci się kulka numer 8 (przed przedostatnia po prawej).
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
W kontekście nie działania pisałem tylko o HDMI.

Wiem, ale ja uzupełniłem Twoją wypowiedź o swoje doświadczenia. Komponent i euro dorzuciłem od siebie, bo mi przy STB podłączonym po tych łączach tryb auto też nie dopasowuje.

Tu sie nie zgodze. Na moim poprzednim Ferdku 7600 podlaczonym po componencie tryb auto dzialal dobrze (czasami chwile trzeba bylo odczekac po przelaczeniu kanalu az zadziala)

Po tym poście kol. ryba229 obawiam się, że zależy to w dużej mierze od właściwości danego STB i chyba nie będzie tu żadnej reguły (no chyba tylko z HDMI). W przypadku niedziałania pewnie dekoder coś miesza z sygnałem i wtedy TV nie uaktywnia dopasowywania obrazu. Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

killer78

New member
Problem z podłączeniem monitora i plazmy do PC

Witam serdecznie,
Pojawił się problem (nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi):
Po zakupie plazmy TV TX-P42S10E postanowiłem podłączyć go pod komputer (grafika GeForce 6800 Nvidii - wyjście VGA i DVI). Podłączony jest monitor LCD 24" Samsunga przez VGA (wszystko śmiga aż miło). Podpiąłem TV przez kabel DVI -> HDMI pod TV, monitor też podpięty. Wszystko OFF.
Włączam komputer (monitor też) i ... włącza się, z oporem dochodzi do ładowania systemu, wszystko strasznie wolno z dużym przestojem... (zalogować się nie da, bo czarny ekran i tak stoi. TV oczywiście wyłączony. Włączam TV i brak tam również obrazu. Restart całości, tym razem TV włączony. Nadal zwiecha, a czasem nawet nie ładuje systemu. Wszystko OFF. Wypinam wtyk HDMI z TV i wszystko wraca do normy. Tzn, widać obraz na monitorze, komputer normalnie odpowiada. Po zalogowaniu, podłączam HDMI do wyłączonego TV, włączam TV, komp (we właściwościach karty) rozpoznaje jako TV Panasonic, ustawiam obraz, wszystko hula jak należy, obrazy są np sklonowane. Po restarcie znowu powtórka - nic nie działa. Aby odpalić komputer muszę rozłączyć fizycznie TV od komputera. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Dlaczego aby uruchomić komputer, muszę fizycznie rozłączyć z TV HDMI?
Jeśli coś niejasno napisałem to piszcie...
Pozdrawiam Adam
 

Krisu.

New member
Witam serdecznie,
Pojawił się problem (nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi):
Po zakupie plazmy TV TX-P42S10E postanowiłem podłączyć go pod komputer (grafika GeForce 6800 Nvidii - wyjście VGA i DVI). Podłączony jest monitor LCD 24" Samsunga przez VGA (wszystko śmiga aż miło). Podpiąłem TV przez kabel DVI -> HDMI pod TV, monitor też podpięty. Wszystko OFF.
Włączam komputer (monitor też) i ... włącza się, z oporem dochodzi do ładowania systemu, wszystko strasznie wolno z dużym przestojem... (zalogować się nie da, bo czarny ekran i tak stoi. TV oczywiście wyłączony. Włączam TV i brak tam również obrazu. Restart całości, tym razem TV włączony. Nadal zwiecha, a czasem nawet nie ładuje systemu. Wszystko OFF. Wypinam wtyk HDMI z TV i wszystko wraca do normy. Tzn, widać obraz na monitorze, komputer normalnie odpowiada. Po zalogowaniu, podłączam HDMI do wyłączonego TV, włączam TV, komp (we właściwościach karty) rozpoznaje jako TV Panasonic, ustawiam obraz, wszystko hula jak należy, obrazy są np sklonowane. Po restarcie znowu powtórka - nic nie działa. Aby odpalić komputer muszę rozłączyć fizycznie TV od komputera. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Dlaczego aby uruchomić komputer, muszę fizycznie rozłączyć z TV HDMI?
Jeśli coś niejasno napisałem to piszcie...
Pozdrawiam Adam

Witam

Ktoś gdzieś napisał :

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem panasonica p42s10e. Do kupna tego modelu zachąciły mnie Wasze opinie na tym forum. Mam jednak jeden problem. Podpiąłem tv do laptopa po HDMI (użyłem wejścia HDMI3 w panasonicu) i ustawiałem w laptopie rodzaj wyświetlanego obrazu. Musiałem coś źle ustawić ponieważ zniknął mi obraz na tv i przeszedł on w tryb czuwania, z którego nie mogę go wyłączyć. Czy ktoś wie jak mogę normalnie załączyć panasa ?
Na 99% będzie potrzebny serwis. Jeśli chodzi o przyczynę, to na początek sprawdź kabel HDMI czy ma przejście między metalowymi częściami wtyków ( Jak chcesz to napisz do mnie na priva, miałem już styczność z serwisem w podobnym przypadku).



UWAGA na HDMI

W serwisie w Warszawie powiedziano mi, że do HDMI nie należy podłączać ani kompa, ani konsoli ponieważ występuje różnica napięć na którą plazmy Panasonica nie są zabezpieczone i po paru dniach zwykle padają te złącza.
I po gwarancji naprawa około 2 tyś zł .

Teraz coś od siebie

1.Włącz komuter po zalogowaniu do windowsa podłacz tv

2.Ustawienia karty graficznej ustaw TV jako monitor główny i powinno być OK.

3.Restart komputera bez odłączania TV

Pozdrawiam
 

frufru

New member
Witam

UWAGA na HDMI

W serwisie w Warszawie powiedziano mi, że do HDMI nie należy podłączać ani kompa, ani konsoli ponieważ występuje różnica napięć na którą plazmy Panasonica nie są zabezpieczone i po paru dniach zwykle padają te złącza.
I po gwarancji naprawa około 2 tyś zł .

Pozdrawiam

A z jakiej racji ma to nie być na gwarancji? Instrukcja obsługi wyrażnie mówi o sygnale z komputera po łączu HDMI.
 

Ernestoo

New member
Po zakupie plazmy TV TX-P42S10E postanowiłem podłączyć go pod komputer (grafika GeForce 8600 Nvidii - wyjście VGA i DVI). Podłączony jest monitor LCD 24" Samsunga przez VGA (wszystko śmiga aż miło). (ciach...)
Pozdrawiam Adam

Mam bardzo podobną konfigurację sprzętową. Po przeczytaniu odpowiedzi Krissa i kontakcie z serwisem Panasonica zrezygnowałem z podpinania z wykorzystaniem kabla Prolinka DVI->HDMI. Serwisant zasugerował wykorzystanie gniazda komputerowego 15 pinowego jakie jest w tym telewizorze.
Moje pytanie brzmi, czy jakość obrazu jaki będę oglądał na TV a nadawanego z DVD z komputera nie ucierpi ??
Drugie pytanie (bardziej komputerowe, niż telewizyjne), czy podpięcie mojego obecnego monitora do płyty głównej zamiast do karty graficznej (muszę zwolnić gniazda w karcie dla Plazmy) nie będzie miało wpływu na jakość obrazu?
Może macie jakieś pomysł na inne rozwiązanie tego problemu (może np rozdzielacz gniazda 15 pinowego?, a może i wykorzystać gniazdo S-Video ?
 

danch

New member
Mam bardzo podobną konfigurację sprzętową. Po przeczytaniu odpowiedzi Krissa i kontakcie z serwisem Panasonica zrezygnowałem z podpinania z wykorzystaniem kabla Prolinka DVI->HDMI. Serwisant zasugerował wykorzystanie gniazda komputerowego 15 pinowego jakie jest w tym telewizorze.

Bez jaj, co to znaczy zasugerowal nie podpinanie do gniazda hdmi komputera. Przeciez to gniazdo wlasnie do tego jest.
 

spanker

New member
Witam

Ktoś gdzieś napisał :

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem panasonica p42s10e. Do kupna tego modelu zachąciły mnie Wasze opinie na tym forum. Mam jednak jeden problem. Podpiąłem tv do laptopa po HDMI (użyłem wejścia HDMI3 w panasonicu) i ustawiałem w laptopie rodzaj wyświetlanego obrazu. Musiałem coś źle ustawić ponieważ zniknął mi obraz na tv i przeszedł on w tryb czuwania, z którego nie mogę go wyłączyć. Czy ktoś wie jak mogę normalnie załączyć panasa ?
Na 99% będzie potrzebny serwis. Jeśli chodzi o przyczynę, to na początek sprawdź kabel HDMI czy ma przejście między metalowymi częściami wtyków ( Jak chcesz to napisz do mnie na priva, miałem już styczność z serwisem w podobnym przypadku).



UWAGA na HDMI

W serwisie w Warszawie powiedziano mi, że do HDMI nie należy podłączać ani kompa, ani konsoli ponieważ występuje różnica napięć na którą plazmy Panasonica nie są zabezpieczone i po paru dniach zwykle padają te złącza.
I po gwarancji naprawa około 2 tyś zł .

Teraz coś od siebie

1.Włącz komuter po zalogowaniu do windowsa podłacz tv

2.Ustawienia karty graficznej ustaw TV jako monitor główny i powinno być OK.

3.Restart komputera bez odłączania TV

Pozdrawiam


bez zartow panascanic to az taka padlina???? a kupilem w cioagu miesiaca 2 - 42 i 50 cali, uciekajac od samsunga, kurde nie wiem co o tym myslec
 

Krisu.

New member
Mam bardzo podobną konfigurację sprzętową. Po przeczytaniu odpowiedzi Krissa i kontakcie z serwisem Panasonica zrezygnowałem z podpinania z wykorzystaniem kabla Prolinka DVI->HDMI. Serwisant zasugerował wykorzystanie gniazda komputerowego 15 pinowego jakie jest w tym telewizorze.
Moje pytanie brzmi, czy jakość obrazu jaki będę oglądał na TV a nadawanego z DVD z komputera nie ucierpi ??
Drugie pytanie (bardziej komputerowe, niż telewizyjne), czy podpięcie mojego obecnego monitora do płyty głównej zamiast do karty graficznej (muszę zwolnić gniazda w karcie dla Plazmy) nie będzie miało wpływu na jakość obrazu?
Może macie jakieś pomysł na inne rozwiązanie tego problemu (może np rozdzielacz gniazda 15 pinowego?, a może i wykorzystać gniazdo S-Video ?

To się troszeczkę zakręciłem po tej wypowiedzi. :):)

1 Czy twoja płyta główna ma zintegrowaną karte graficzną

2.Czy twoja karta graficzna ma 2 wyjścia :
a. jedno analogowe --- D-SUB
b. drugie cyfdowe --- DVI
c. dwa DVI
d. wa D-SUB
 

danch

New member
W zasadzie masz rację ale..... na forum są posty mówiące o uszkodzeniu płyty głównej TV oraz TV (jeszcze przed serwisem ) więc .... UWAGA NA HDMI (panasonica;))

A to nie jest tak ze Ci co mieli problemy mieli podlaczone TV i kompa do gniazdek zasilanych z roznych faz i na ich przewodach zerowych byly rozne potecjaly, co powodowalo ze kabel hdmi przenosil zbyt duze napiecie ? Bo tak spalic mozna kazde wejscie, nie tylko hdmi.
 

Krisu.

New member
A to nie jest tak ze Ci co mieli problemy mieli podlaczone TV i kompa do gniazdek zasilanych z roznych faz i na ich przewodach zerowych byly rozne potecjaly, co powodowalo ze kabel hdmi przenosil zbyt duze napiecie ? Bo tak spalic mozna kazde wejscie, nie tylko hdmi.

HMM raczej wszystkie fazy mają wspólne zero ,tak TV jak i komputer są zerowane przez zasilacze.Więc powinno być OK.
 

danch

New member
HMM raczej wszystkie fazy mają wspólne zero ,tak TV jak i komputer są zerowane przez zasilacze.Więc powinno być OK.

To w takim razie nie rozumiem o jakie problemy z paleniem wejscia hdmi w tv chodzi. Mozesz dokladnie opisac na czym polega wada kabla, bo jak piszesz w poprzednim poscie to problem kabla ? W koncu na wyjsciu hdmi z komputera powinno byc 5V, w sumie moge sobie pomierzyc miernikiem co mi tam komputer wysyla zanim go wepne w TV.
W przyszylm tygodniu mam zamiar kupic 42s10 i moim glownym zrodlem filmow bedzie wlasnie komputer z dvi plus przejsciowka dvi-hdmi i dalej kabel hdmi-hdmi, wiec troche mnie przestraszyles z tym zaleceniem serwisu aby tak nie podpinac.
 
Do góry