Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

langolier

New member
U mnie skalowanie ładnie działało, jak miałem podłączony STB do starego telewizora CRT przy pomocy kabla EURO.
W STB miałem ustawione skalowanie Letterbox.
Np. przy przejściu z filmu do reklam STB sam przeskalowywał obraz. Podobało mi się to, gdyż zawsze miałem na ekranie obraz o właściwych proporcjach, nie porozciągany na cały ekran.
Tak na marginesie to dziwię się, że po przejściu na wyjście HDMI z STB ten system przestał działać - może to TV blokuje działania STB w tym względzie ?
Jak się zaprę to podłączę TV przez EURO lub Component i zbadam sprawę dogłębnie.... :D
 

langolier

New member
EDIT: po tekście lokyego- hurtownia z Giżycka mi od samego początku coś "cuchnie". Mam wrażenie, że och źródło esek nie jest polską dystrybucją, a czymś kombinowanym z zagramanicy. Obym się mylił, ale już sama nazwa "hurtownia" jak dla mnie jest niepokojąca. Jest przecież tyle renomowanych internetowych sklepów RTV, więc nie widzę powodu kupowania w jakiejś dziwnej hurtowni.
Problemem jest to, że najczęściej "duże internetowe sklepy" mają droższy towar. A zdarzyło się też, że zabrakło tego towaru u nich (vide - koniec poprzedniego roku) a u "maluczkich" był....
Ja o mało co nie kupiłem swojej S10E przez redcoon (gdzie indziej pukali się w głowę jak pytałem) ale w ostatniej chwili (tuż przed wysyłką) zrezygnowałem, bo dowiedziałem się, że nie można na sprzedawany przez nich sprzęt otrzymać przedłużki gwarancji do 5 lat.

Natomiast jeśli ma się szarą książeczkę gwarancji europejskiej i fakturę/paragon zakupu to normalną gwarancję Panasonica można realizować u nas bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

loky

New member
To jeszcze dorzucę. Na pudle mojego TV jest stara naklejka list przewozowy UPS i odbiorcą na niej jest redcoon. Nie wiem co to ma znaczyć, hurtownie z Giżycka czy co to tam jest na wszystkich kontach allegro mają zaledwie kilka negatywów i neutrali a wszystko związane właściwie z opóźnieniami itp. nikt się na gwarancję nie skarżył. Sprawdźcie naklejki na swoich pudłach jak nie możecie zarejestrować...
 
Ostatnia edycja:

batik87

New member
Witam !
P50S10E zakupiłem miesiąc temu w Rtv Euro Agd i tez mam problem z zarejestrowaniem nr seryjnego do programu 5 letniej Darmowej Gwarancji. System nie potrafi znaleźc nr seryjnego TV. Tez napisalem w tej sprawie do Panasonica i prosili o przesłanie skanu faktury zakupu itd... czekam za odpowiedzia juz pare dni... Szczerze przyznam, że coś mi tu w tym wszystkim śmierdzi... za dużo przypadków ze ludzie nie moga odrazu zarejestrowac TV po za tym zamierzam go oddac do serwisu ze wzgledu na głosna prace elektroniki. Pozdrawiam
 

ryba229

New member
Czołem ludziska. Tym razem ja mam pewien problem i liczę na pomoc.

Dostałem ostatnio kilka pw z pytaniami o pracę trybu AUTO. chodzi o to, że użytkownicy narzekają, że tryb auto nie dopasowuje im właściwie obrazu do proporcji ekranu, np. po przełączeniu kanału nadawanego z aspektem 4:3 nie przeskaluje automatycznie na 16:9, czy jak np. kanał jest z pasami to nie rozciągnie na pełną powierzchnię panela. Dostałem też info, że przed aktualizacją ten tryb tak właśnie działał, a teraz nie działa.

Dodam od siebie, że ja niemalże od samego początku używam wyłącznie trybu auto i nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją, aby tryb auto mieszał coś "w locie" w trakcie oglądania danego kanału. Na początku trochę latałem aspektem, ale tylko w celu uniknięcia powidoków, obecnie już nie latam.

Mam trzy główne koncepcje-
1. tryb auto w ogóle nie przełącza w locie nic (np. skalując "w miarę możliwości" do pełnego obrazu czy z jakimś minimalnym przycięciem- coś na kształt trybów typu smart-zoom),
2. nie skaluje tak u mnie, bo oglądam od samego początku użytkowania plazmy wyłącznie sygnał wysyłany przez dekoder, który ma ustawione swoje skalowanie (panscan, letter, pełny itp.)
3. skalowanie w locie odbywa się tylko na sygnale z anten, a nie po HDMI, czy innych łączach.

Trochę zgłupiałem jak się dowiedziałem, że przed aktualizacją softu S10-tka skalowała w trybie auto "w locie", a teraz rzekomo ten tryb tak nie działa.

I jeszcze jedna sprawa. Jeden kolega pytał, czy jest możliwe, aby np. włączenie dekodera automatycznie uruchamiało eskę na danym wejściu, ustawionym w trybie hotelowym, czyli włączam dekoder i nie dotykając pilota TV telewizor sam się włącza. Ja o takiej opcji nie słyszałem i cały czas muszę oddzielnie włączać TV. Miałoby być to coś takiego, jak np. włączanie PS3 slimki z poziomu przełącznika vieralink. Pozdr.

EDIT: po tekście lokyego- hurtownia z Giżycka mi od samego początku coś "cuchnie". Mam wrażenie, że och źródło esek nie jest polską dystrybucją, a czymś kombinowanym z zagramanicy. Obym się mylił, ale już sama nazwa "hurtownia" jak dla mnie jest niepokojąca. Jest przecież tyle renomowanych internetowych sklepów RTV, więc nie widzę powodu kupowania w jakiejś dziwnej hurtowni.


U ciebie dziala opcja 2 czyli dekoder przejmuje cale skalowanie np. tak jak u mnie Ferdek 8900. Auto po HDMI chyba jednak nie dziala.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
kanał jest z pasami to nie rozciągnie na pełną powierzchnię panela.


U mnie na fw1213 i 1215 na HDMI tryb [auto] nigdy nie działał. Tak samo było w starym 42pv60.
Na wbudowanym DVB-C i analogu tryb [auto] zawsze skaluje na cały ekran z małymi zakładkami. Na filmach np. 20:1 z napisami na dolnym czarnym pasku, tryb [auto] obcina górny czarny pasek zostawiając dolny z napisami. Tylko w DVB-T na Polsacie niektóre filmy 20:1/16:1? nie są rozciągane w pionie i są wyświetlane z czarnymi paskami na górze i na dole.

Czyli tryb [auto] na DVB-T, DVB-C i na analogu zawsze próbuje usunąć ciemną powierzchnię z ekranu, wyjątkiem jest sygnał z czarnymi pasami z DVB-T na Polsacie, ponieważ Polsat ma prawdopodobnie jakieś dodatkowe oflagowanie formatu zabraniające Panasonicowi na ingerencie w format obrazu.
----------------------------------
Żeby tuner współpracował z Panasoniciem tak jak Panasonic z PS3 slim, tuner musi mieć HDMI CEC.
 

jarek20

New member
Witam !
P50S10E zakupiłem miesiąc temu w Rtv Euro Agd i tez mam problem z zarejestrowaniem nr seryjnego do programu 5 letniej Darmowej Gwarancji. System nie potrafi znaleźc nr seryjnego TV. Tez napisalem w tej sprawie do Panasonica i prosili o przesłanie skanu faktury zakupu itd... czekam za odpowiedzia juz pare dni... Szczerze przyznam, że coś mi tu w tym wszystkim śmierdzi... za dużo przypadków ze ludzie nie moga odrazu zarejestrowac TV po za tym zamierzam go oddac do serwisu ze wzgledu na głosna prace elektroniki. Pozdrawiam


A sprawdź czy dobrze wpisałeś nr seryjny. Ja kupowałem w REA początkiem grudnia i rejestracja poszła bez problemowo.
 

darekn12

New member
gorylla ja juz kiedys te zo tym chyba pisalem ze jak wlanczam N dekoder to chcialbym bez ruszania pilota tv zeby sie sam wlaczyl.
nie dziala.
ale jak mialem nagrywarke pioniera hdd podlaczona po hdmi i wlanczalem tylko ja to tv sam sie wlanczal.nie wiem czemu teraz tak nie dziala.
gdzies kiedys czytalem na forum N ze to kwestia kabli hdmi ale nie do konca w to wierze.
pozdrawiam
darekn12
 

gorylla

New member
Bez reklam
No to panowie, chyba mamy jasność.

Tak jak napisał slimak- tryb auto nie działa po HDMI, komponencie i pewnie innych łączach z urządzeń zewnętrznych. Działa po analogu i z wbudowanych tunerów.

A z tym włączaniem po HDMI-CEC to nie pomyślałem, przecież to oczywiste. Tym bardziej, że sam podałem przykład slimki.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ja o mało co nie kupiłem swojej S10E przez redcoon (gdzie indziej pukali się w głowę jak pytałem) ale w ostatniej chwili (tuż przed wysyłką) zrezygnowałem, bo dowiedziałem się, że nie można na sprzedawany przez nich sprzęt otrzymać przedłużki gwarancji do 5 lat.

Natomiast jeśli ma się szarą książeczkę gwarancji europejskiej i fakturę/paragon zakupu to normalną gwarancję Panasonica można realizować u nas bez problemu.[/QUOTE]Ale bzdura!Ja kupiłem w Redcoon i tv zarejestrowałem,a szarą ksiązeczkę gwarancyjną(europejską)też mam i odziwo fakture:D.Pozdro.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam !
P50S10E zakupiłem miesiąc temu w Rtv Euro Agd i tez mam problem z zarejestrowaniem nr seryjnego do programu 5 letniej Darmowej Gwarancji. System nie potrafi znaleźc nr seryjnego TV. Tez napisalem w tej sprawie do Panasonica i prosili o przesłanie skanu faktury zakupu itd... czekam za odpowiedzia juz pare dni... Szczerze przyznam, że coś mi tu w tym wszystkim śmierdzi... za dużo przypadków ze ludzie nie moga odrazu zarejestrowac TV po za tym zamierzam go oddac do serwisu ze wzgledu na głosna prace elektroniki. Pozdrawiam
Baza danych numerów seryjnych jest aktualizowana na bieżąco i może tak być że akurat Twojej S tam nie ma,ale spokojnie Panasonic wprowadzi nr. do bazy i wtedy bez problemu zarejestrujesz tv.Pozdro.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ja o mało co nie kupiłem swojej S10E przez redcoon (gdzie indziej pukali się w głowę jak pytałem) ale w ostatniej chwili (tuż przed wysyłką) zrezygnowałem, bo dowiedziałem się, że nie można na sprzedawany przez nich sprzęt otrzymać przedłużki gwarancji do 5 lat.

Natomiast jeśli ma się szarą książeczkę gwarancji europejskiej i fakturę/paragon zakupu to normalną gwarancję Panasonica można realizować u nas bez problemu.
Ale bzdura!Ja kupiłem w Redcoon i tv zarejestrowałem,a szarą ksiązeczkę gwarancyjną(europejską)też mam i odziwo fakture:D.Pozdro.[/QUOTE]Sorki,ale coś nie wyszło CYTUJ;)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Na przyszłość dla kupujących przez internet a szczególnie w sklepie Redcoon(to nie jest reklama) współpraca z tym sklepem jest wzorowa.Kupiłem tv Sony(byłem nie zdecydowany jaki)lecz nie odpowiadał mi,bez problemu oddałem-odesłałem,przesyłka dotarła z tygodniowym opuźnieniem,nie robili z tego powodu żadnych problemów, a tv wymienili na Panaska.Wiadomo że koszty przesyłki poniosłem ja,ale to oczywiste.Pozdro.
 

langolier

New member
Na przyszłość dla kupujących przez internet a szczególnie w sklepie Redcoon(to nie jest reklama) współpraca z tym sklepem jest wzorowa.Kupiłem tv Sony(byłem nie zdecydowany jaki)lecz nie odpowiadał mi,bez problemu oddałem-odesłałem,przesyłka dotarła z tygodniowym opuźnieniem,nie robili z tego powodu żadnych problemów, a tv wymienili na Panaska.Wiadomo że koszty przesyłki poniosłem ja,ale to oczywiste.Pozdro.
Nie twierdzę, że redcoon nie jest dobrym sklepem. A o braku możliwości uzyskania 5-letniej gwarancji przeczytałem na tym forum i po prostu w rozmowie na czacie zapytałem wprost i poprosiłem nawet o przesłanie opinii mailem.
Chyba osoba w redcoon nie miała interesu by mnie oszukiwać w tej sprawie :bober:
Natomiast nie robili żadnego problemu z odwołaniem zamówienia, mimo, że już był zamówiony kurier.
 

filip1111

New member
Troszke z innej beczki

Witam
Od kilku dni jestem posiadaczem Panasonica P42S10ES.
mam w związku z tym pytanie.

Czy on posiada tuner MPEG4?
Pytam dlatego że wszędzie gdzie sprawdzałem zanim go kupiłem było tak napisane. Tymczasem z tyły na obudowie pisze tylko MPEG2.

Czy za pomoca tego tunera bede mógł oglądać Telewizję Cyfrową TVP?

Pozdrawiam
Filip
 

witekn63

New member
dot REDCOON

Kupiłem TV G15 w Redcoon. Z początku nie dało się zarejestrować:confused:
Ale zapytałem w Panasonic Polska co jest nie tak:blagam:. Po wysłaniu skanu faktury i nr seryjnego do Panasonic Polska po paru dniach otrzymałem wiadomość że moge zarejestrować. Więc zarejestrowałem i mam 5 lat gwarancji.:D
 
Do góry