Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

spanker

New member
czy czas w menu serwisowym mozna wykasowac?

mam obawy ze tak, bo u mnie bylo 0000:00 a liczba wlaczen 6,z czego 2 moje, wiec 4 juz przedtem...

moglby ktos obeznany odpisac czy mozna menu serwisowe "kasowac"...bo zastanawia mnie to, acha mam firmware 1215 a tv jest z pazdziernika, nie za wczesnie jak na 1215? cos mi sie wydaje ze posserwisowy chca mi wcisnac
 
Ostatnia edycja:

krzichu

New member
Krzichu może podałbyś parametry jakie ustawiłeś w swoim Panasonicu. Mój też potrzebował by porządnych parametrów.


Rodzaj obrazu- normalny
Kontrast- 48
Jaskrawość- 0
Kolor- 30
Ostrość- 8
Balans bieli- normalny
Sterowanie kolorami- wł.
ECO- wł.
P-NR- minimum
dla tv analogowej 3D-Comb- wł. ( w DVB-T tego nie ma)
Intelligent Frame Creation- wł.
Tryb oszcz.- wł.

Takie są moje ustawienia i one są jak dla Mnie najlepsze, ale każdy ma inne wymagania i oko.
Pamiętaj, że dla każdego wejścia musisz osobno pozmieniać ustawienia obrazu i dźwięku.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to się mało komu spodoba.
Ostro poszedłeś - jasność na zero :(.
Jak podejrzałem ustawienia Spydera - to różnice niebo a dzień.
 

frufru

New member
Moje nastawienia to:
kontrast: 35
Jaskrawość- 0
Kolor- 25
Ostrość- 0
Balans bieli- normalny
Sterowanie kolorami- wył.
ECO- wył.
Intelligent Frame Creation- wył.

Dla tych którzy by chcieli pobawić się testem ruchomych linii, tu jest plansza: http://www.bealecorner.org/red/test-patterns/ISO_12233-reschart.pdf
Możecie ją sobie poprzesuwać i zobaczyć ile linii ruchomych zobaczycie.
Tu jest dokładny opis testu linii ruchomych według pomysłodawcy testu: http://www.advanced-pdp.jp/fpd/english.html#4
 

piotr818

New member
Bez reklam
Soft

moglby ktos obeznany odpisac czy mozna menu serwisowe "kasowac"...bo zastanawia mnie to, acha mam firmware 1215 a tv jest z pazdziernika, nie za wczesnie jak na 1215? cos mi sie wydaje ze posserwisowy chca mi wcisnac[/QUOTE]

Sprawa oprogramowania jest rzeczywiście zastanawiająca,
ja też mam TV z października (2 dni był w hurtowni) soft 1213.
Czy jest sens reklamacji ? Nie wiem. Wyzerowanie pamięci jest możliwe tylko w przypadku wymiany kości (w co się serwis nie bawi dzisiaj) lub całego modułu z nowym softem.
 

slimak

New member
Bez reklam
mam obawy ze tak, bo u mnie bylo 0000:00 a liczba wlaczen 6,z czego 2 moje, wiec 4 juz przedtem...

moglby ktos obeznany odpisac czy mozna menu serwisowe "kasowac"...bo zastanawia mnie to, acha mam firmware 1215 a tv jest z pazdziernika, nie za wczesnie jak na 1215? cos mi sie wydaje ze posserwisowy chca mi wcisnac

Wykasowali czas i zostawili włączenia?? Raczej niemożliwe i nie logiczne!!!

Firmware 1215-10000 pojawiło się w sieci 2009-08-05.

-----------------------------

Ostro poszedłeś - jasność na zero :(.

Nie jasność zero tylko na skali zero, a skala jest od -30…0….+30 ;-)
 
Ostatnia edycja:

rzymek79

New member
ostrość, jasność, kontrast

Witam wszystkich po raz pierwszy na tym forum :)

Bardzo długo się zastanawiałem nad zakupem telewizora plazmowego. Dużo na ten temat czytałem na tym forum i na innych i wszyscy są bardzo zachwyceni P42S10E.
Ja właśnie zakupiłem 2 dni temu ten telewizor. Przesiadłem się z LCD Samsunga 32" LE32A656
Chyba jako jedyny powiem że nie jestem zadowolony z zakupu. Obraz jest mdły, brak ostrości, jasności, kontrastu.
Na LCDku było super, obraz żyleta.
Nadmieniam że chciałem od razu zastosować się do "docierania plazmy" o czym wszyscy mówią, ale chciałem tylko raz zobaczyć na co ten telewizor stać a później zacząć go docierać przez te 300 h.
niektórzy z Was piszą o swoich ustawieniach kontrastu, ostrości, itp.., dokładnie tak samo ustawiałem i nadal obraz jest jakby brudny, ciemny i brak jest kontrastu. Pomimo że parametry ostrości, kontrastu są na maksimum a jaskrawość na 15 przez co czarny stał się juz bardzo szary, nie wspomnę że biały to jest bardzo brudny.
Powiedzcie mi czy ja coś źle robię?
Nadmieniam że obraz ma z kablówki SD cyfrowy, podłączony przez EURO (dekoder kablówki nie ma HDMI). To nie jest wina kabla EURO bo aż pojechałem i kupiłem 3 w różnych cenach od tańszego do 80 zł za szt.
Czy da się coś jeszcze zrobić?
Wiem że biadole ale troszkę nie ukrywam się załamałem :/
Pozdrawiam Wszystkich
 

langolier

New member
mam obawy ze tak, bo u mnie bylo 0000:00 a liczba wlaczen 6,z czego 2 moje, wiec 4 juz przedtem...

moglby ktos obeznany odpisac czy mozna menu serwisowe "kasowac"...bo zastanawia mnie to, acha mam firmware 1215 a tv jest z pazdziernika, nie za wczesnie jak na 1215? cos mi sie wydaje ze posserwisowy chca mi wcisnac
Ja też sprawdziłem i też miałem 4 włączenia na starcie.
Także miałem czas użytkowania - same zera. Trochę dziwne to jest, ponieważ sprawdzenie wykonałem kilka minut po włączeniu (jak każdy), więc powinno być to widoczne na liczniku... Dziś sprawdzę ponownie co tam pokazuje ten licznik...
Może czas pracy zmienia się po wyłączeniu tv ?
Mój TV też jest z października i też mam soft 1215-10000.
 

langolier

New member
Na LCDku było super, obraz żyleta.
(...)
Nadmieniam że obraz ma z kablówki SD cyfrowy, podłączony przez EURO (dekoder kablówki nie ma HDMI).(...)
Balans bieli ustawiłeś ?
Z bielą to jest dość skomplikowana sprawa - w plazmach uzyskuje się ją mieszając barwy podstawowe, w LCD - jest wynikiem działania nie tylko stopnia otwarcia się komórek LCD (czyli jakby "barw podstawowych) ale też barwy świetlówki (lub LED) podświetlającego. Świetlówki mają barwy dość zimne i przez to kolor z nich może być odbierany jako "naprawdę biały".

Może jakieś zmiany w dekoderze trzeba wprowadzić ?
Trochę dziwne, że dekoder cyfrówki nie ma HDMI, możesz podać jego typ i w jakiej kablówce używasz ?
I w jaki sposób sygnał z kablówki do niego dochodzi ?
Brak HDMI oznacza, że cyfrowość kończy się najwyżej na dekoderze. Poza tym obraz SD generalnie nie jest najlepszy i dziwię się, że na jakimkolwiek TV określiłeś go jako "żyleta" :confused:
Może wynika to z tego, że nowy TV ma sporo większą przekątną a oglądasz z tej samej odległości ?
I jeszcze jedno - kupiłeś tv bez sprawdzenia organoleptycznego jak wygląda w nim obraz ?
 

slimak

New member
Bez reklam
Pomimo że parametry ostrości, kontrastu są na maksimum a jaskrawość na 15 przez co czarny stał się juz bardzo szary, nie wspomnę że biały to jest bardzo brudny.


Jeżeli ktoś nie lubi lodów śmietankowych, to nie powinien do nich dodawać przypraw tylko kupić sobie lody truskawkowe.

Jeśli możesz zamień TV na LCD.
 

rzymek79

New member
ostrość, jasność, kontrast

Balans bieli ustawiłeś ?

Może jakieś zmiany w dekoderze trzeba wprowadzić ?
Trochę dziwne, że dekoder cyfrówki nie ma HDMI, możesz podać jego typ i w jakiej kablówce używasz ?
I w jaki sposób sygnał z kablówki do niego dochodzi ?
Brak HDMI oznacza, że cyfrowość kończy się najwyżej na dekoderze. Poza tym obraz SD generalnie nie jest najlepszy i dziwię się, że na jakimkolwiek TV określiłeś go jako "żyleta" :confused:

Doprecyzuję troszkę
Tyle co udało mi się na razie ustawić to tylko w Menu strojenia obrazu i tam głównie walczyłem i się denerwowałem. Nic nie mieszałem w menu systemowym, jeżeli będzie trzeba i jeżeli myślicie że to może pomóc to chętnie się za to wezmę po zapoznaniu się ze szczegółową lektują która jest na forum.
Ja mam kablówkę TOYA z Łodzi, otrzymałem u nich jedyny właściwy i twierdzą że innych już nie posiadają czyli C311CX (podałbym link ale jestem za nowy na forum)
Niestety ten odbiornik nie posiada wyjścia HDMI.
Jeżeli porównuję obraz na nowo zakupionej plaźmie a dawnym LCDku to rzeczywiście obraz mogę nazwać "żyleta" jak patrze na LCD ze względu na ostrość, jasność, kontrast. Na plaźmie jest taki, jakbym brudną, zakopconą szybę postawił między mną a plazmą lub tez przykleił do panelu taką folię przyciemniającą jak na szyby samochodowe się nakleja.

Właśnie patrzyłem na tą plazmę już w kilku sklepach jak gra i w tym co kupowałem też i niby było wszystko OK, tylko że wziąłem nowy panel zapakowany w pudło, podobnież nigdy nie otwierane. Przecież wiele osób na forum kupowało też przez internet i nie widziało swojej plazmy jak gra a jednek sa zachwyceni.
jeżeli chodzi o odległość to nastąpiło małe przemeblowanie i odległość się zwiększyła. Przy LCD 32" było to około 3 metry teraz 42" stoi jakieś 4 metry.
 

bartolinio

New member
...Ja właśnie zakupiłem 2 dni temu ten telewizor. Przesiadłem się z LCD Samsunga 32" LE32A656
Chyba jako jedyny powiem że nie jestem zadowolony z zakupu. Obraz jest mdły, brak ostrości, jasności, kontrastu.
Na LCDku było super, obraz żyleta....

może Twój "problem" jest związany z tym że przez te lata jak miałeś LCD Szajsunga Twój wzrok się niestety przyzwyczaił do sztucznego przekontrastowanego koloru/obrazu (z tego przecież słyną TV tej firmy, zwłaszcza LCD) i jak teraz kupiłeś plazmę z obrazem o zdecydowanie bardziej naturalnych kolorach to wydaje Ci się że obraz jest do niczego :rolleyes:
 

rzymek79

New member
jestem bardzo początkującym plazmowiczem więc jeżeli macie jakieś zalecenia to chętnie je wysłucham i zastosuję się do nich :) generalnie zakupionego sprzętu nie zamierzam oddawać i chcę nadal do używać i cieszyć się z niego.
Pewnie coś w tym jest, że wzrok mam przyzwyczajony do innego odbioru obrazu i z czasem się przyzwyczaję.
Bardzo dziękuję za wszystkie rady :)
 

loky

New member
Daj najlepiej sobie i telewizorowi kilka tygodni. Jak się człowiek przyzwyczai, to się czasem ciężko z dnia na dzień przestawić. Z mojego małego doświadczenia wiem, że plazmy panasonic działają z czasem lepiej.
 

spanker

New member
czas 00000.00 6wlaczen cd

dzis sprawdzilem czas i pokazalo sie kilka godzin i 30m, czyli wychodzi na to ze minuty zlicza co 15 lub 30 min, stad bylo 0h 0m pracy ale kila wlaczen...
czy przy wgraniu nowego firmware liczniki sie nie kasuja?
 

langolier

New member
dzis sprawdzilem czas i pokazalo sie kilka godzin i 30m, czyli wychodzi na to ze minuty zlicza co 15 lub 30 min, stad bylo 0h 0m pracy ale kila wlaczen...
czy przy wgraniu nowego firmware liczniki sie nie kasuja?
Nie powinny w każdym razie. W zasadzie jest to przecież informacja dla serwisu a nie dla szarego użytkownika (o czym świadczy min. sposób jej osiągania) o tym ile dany odbiornik pracował czasu.
 

krzichu

New member
Witam wszystkich po raz pierwszy na tym forum :)

Bardzo długo się zastanawiałem nad zakupem telewizora plazmowego. Dużo na ten temat czytałem na tym forum i na innych i wszyscy są bardzo zachwyceni P42S10E.
Ja właśnie zakupiłem 2 dni temu ten telewizor. Przesiadłem się z LCD Samsunga 32" LE32A656
Chyba jako jedyny powiem że nie jestem zadowolony z zakupu. Obraz jest mdły, brak ostrości, jasności, kontrastu.
Na LCDku było super, obraz żyleta.
Nadmieniam że chciałem od razu zastosować się do "docierania plazmy" o czym wszyscy mówią, ale chciałem tylko raz zobaczyć na co ten telewizor stać a później zacząć go docierać przez te 300 h.
niektórzy z Was piszą o swoich ustawieniach kontrastu, ostrości, itp.., dokładnie tak samo ustawiałem i nadal obraz jest jakby brudny, ciemny i brak jest kontrastu. Pomimo że parametry ostrości, kontrastu są na maksimum a jaskrawość na 15 przez co czarny stał się juz bardzo szary, nie wspomnę że biały to jest bardzo brudny.
Powiedzcie mi czy ja coś źle robię?
Nadmieniam że obraz ma z kablówki SD cyfrowy, podłączony przez EURO (dekoder kablówki nie ma HDMI). To nie jest wina kabla EURO bo aż pojechałem i kupiłem 3 w różnych cenach od tańszego do 80 zł za szt.
Czy da się coś jeszcze zrobić?
Wiem że biadole ale troszkę nie ukrywam się załamałem :/
Pozdrawiam Wszystkich
Jeżeli masz wyjście (RGB) Component z tunera to przez takie go podłącz do TV, bo przez złącze Euro obraz będziesz miał kiepski, zdaża się tak że dobry kabel RGB jest lepszy od hdmi. Przez RGB każdy kolor jest wysyłany osobno do tv, nie zapomnij o przewodach fonii (chincz, lub optyczny) bo będzie tv głuchy.
Miłego oglądania
 
Do góry