Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

cinki23

New member
Witam.
Jestem prawie zdecydowany na zakup p42s10E.
Odległość 2,7 m nie jest za mała na 42 cale??
Przesiadam się z 21 calowego crt panasonica.
Zamierzam na nim oglądać sygnał z polsatu cyfrowego oraz filmy divx,dvd oraz hd z komputera.

Jak u was wygląda ta odległość ??
 

Kristobal

New member
Witam.
Jestem prawie zdecydowany na zakup p42s10E.
Odległość 2,7 m nie jest za mała na 42 cale??
Przesiadam się z 21 calowego crt panasonica.
Zamierzam na nim oglądać sygnał z polsatu cyfrowego oraz filmy divx,dvd oraz hd z komputera.

Jak u was wygląda ta odległość ??

Z takiej, a nawet czasem mniejszej odleglosci ogladam Tv 50" P50s10, wiec nie masz sie co zastanawiac nad mniejszym :))
 

piotr818

New member
Bez reklam
Witam.
Jestem prawie zdecydowany na zakup p42s10E.
Odległość 2,7 m nie jest za mała na 42 cale??
Przesiadam się z 21 calowego crt panasonica.
Zamierzam na nim oglądać sygnał z polsatu cyfrowego oraz filmy divx,dvd oraz hd z komputera.

Jak u was wygląda ta odległość ??

Po przesiadce na 42" przeżyjesz pierwszy szok entuzjastyczny
Po miesiącu oglądania zaczniesz się zastanawiać dlaczego nie kupiłem 50". Ekran plazmowy można oglądać nawet z 1 m.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Wszystko się zgadza, ale mimo wszystko ja bym jednak nie przesadzał z wielkością.

Do odległości 2,7 m od TV 42 cale będą pasować idealnie, 46 rówież da się spokojnie przeżyć, ale 50 cali odradzam.
 

Rofli

New member
42s10

Mam 42s10 od ponad miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Oststnio model ten kupił mój kolega w sklepie i powiedziano mu, że najlepiej jakby w domu przestawił od razu częstotliwość z 400 Hz na 100Hz. Czy jest to możliwe?? A jeżeli tak to w jaki sposób można to wykonać.
Z góry dzięki za odpowiedź i szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich Forumowiczów!!!!
 

D910

New member
Witam, kupiłem dziś prosto z wystawy S10ES pierwsze pytanie tyczy się tego czy skoro był na wystawie mam go docierać?
Drugie natomiast to pewien problem, mianowicie obraz nie jest tak świetny jak czytałem w niektórych komentarzach jest to mój pierwszy TV płaski(wcześniej jakiś 29' Grundig) i szczeże mówiąc miał lepszy obraz niż S10tka, nie mam kabla HDMI czy on aż taką różnice robi? Jezeli nie to co moze być przyczyną słabszego obrazu w moim TV?
 

Marl

New member
Z tym bzyczeniem to dziwna sprawa. U mnie nie słyszę żadnego takiego dźwięku. Na marginesie, w Saturnie w Gdańsku kupiłem ten tv za 2399 zł. :)
 

D910

New member
skorzystaj z kalibracji:
I sprawdź na jasnym jednolitym tle czy nie masz powidoków ?

Wydaje mi się, że jest dobrze wykalibrowany, powidoków również nie mam, obraz jest tak jakby rozpłynięty, więc ponawiam pytanie czy to może być przyczyna braku złącza HDMI? Zastanawiam się również czy zasięg Cyfry+(4.5/5) nie jest też przyczyną słabej jakości programów. Macie jakieś pomysły?
 

sebul

New member
Witam.
Jestem prawie zdecydowany na zakup p42s10E.
Odległość 2,7 m nie jest za mała na 42 cale??
Przesiadam się z 21 calowego crt panasonica.
Zamierzam na nim oglądać sygnał z polsatu cyfrowego oraz filmy divx,dvd oraz hd z komputera.

Jak u was wygląda ta odległość ??
Ja ogladam czasem nawet i z 1.5 m , u mnie max to 2.2 m od tv, i powiem ci ze wiekszy by byl tez dobry :D
 

piotr818

New member
Bez reklam
Brak HDMI

Wydaje mi się, że jest dobrze wykalibrowany, powidoków również nie mam, obraz jest tak jakby rozpłynięty, więc ponawiam pytanie czy to może być przyczyna braku złącza HDMI? Zastanawiam się również czy zasięg Cyfry+(4.5/5) nie jest też przyczyną słabej jakości programów. Macie jakieś pomysły?

Do Cyfry+ sygnał podawany (odbierany) jest cyfrowo dalej do TV analogowo - jakość musi być zdecydowanie gorsza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale często to są to dane wzięte z czapki. Dlatego pytam.
Bo kalibracja prawdziwa znacznie poprawia ustawienia i końcową jakość
 
Do góry