Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

slimak

New member
Bez reklam
Mam pytanie: czy nie zalecasz łączenia TV z PC-tem na włączonym sygnale po HDMI z komputera. Czy dobrze Cię zrozumiałem. W instrukcji zalecają: odłączenie TV od gniazdka elektrycznego przed podłączeniem kabla HDMI.



Teoretycznie HDMI jest hot plug tak jak USB i FireWire, ale w praktyce zawsze bezpieczniej podłączać HDMI i FireWire co najmniej w stanie stand-by. Odłączanie przewodu zasilającego jest szczytem „dmuchania na zimne”, ale ze względu na możliwe konsekwencje całkowicie uzasadnione.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja mam s-kę od maja 2009r.
W tym czasie podłączałem i odłączałem kable HDMI, Euro, czy D-sub dziesiątki razy, zawsze w trybie stand-by i do tej pory żadnych problemów. Myślę, że wyłączanie TV z kontaktu przed podłączeniem/odłączeniem w/w kabli, to chyba jednak zbytnia zapobiegliwość.
 

bartolinio

New member
...A eksperymenty z "ulubione" koncza sie tak samo: TVN Style brak po przypisaniu do ulubionych, kanal "znika". zarowno skanowanie kanalow pelne czy skrocone - czy korzystam z sieci O czy 1 (mam do wyboru dwie przy skanowaniu) - zarowno TVN jak i TVN style glupieja. Nie wiem czy to porblem Panasa, czy dostawcy, w sumie to testuja na razie system. potem zakoduja i bedzie przez karte dostepowa Conax, a teraz idzie "for free"... Nie wiem jak to ugryzc... niby wszystko jest OK, ale nie do konca

a może zgłoś ten problem do Panasonic... jak otrzymają więcej zgłoszeń z podobnymi problemami to może pofatygują się zrobić soft pod Polskie DVB-T/C (wiem, rozmarzyłem się :p )
 

Orzełek76

New member
Witam na forum!
Mam pytanie związane z wyborem miedzy modelem P42S10E, a P42G10E. Domyślam się, że obraz SD czy divixy będą wyglądały podobnie na obu telewizorach. A jak Waszym zdaniem sprawa będzie się miała z filmami i transmisjami sportowymi w HD? Głównie mam na myśli mecze piłkarskie na C+. Czy 1080 linii obrazu ruchomego w G10 i 900 w S10 oraz odpowiednio 600 i 400 Hz będzie powodować istotną różnicę?
 

Rivam

New member
Dzisiaj i ja kupiłem swojego Panasa 42S10!!! :)
Wybrałem model TX-P42S10ES, czyli srebrny. Może czarny i fajniejszy, ale do tego wyboru przekonały mnie opinie o rysującej się obudowie, no i miałem przy sobie równo 2800zł. Po drugie srebrny też jest elegancki, a w ogóle mało jest takich telewizorów.

Miałem dziś do załatwienia parę spraw w Łomży, więc zajechałem też od razu do Mediaexpert. Zobaczyłem na wystawie 42S10, zapytałem kolesia czy jest tylko ta z wystawy czy może mają więcej. Okazało się, że jest jeszcze jedna nówka, więc od razu wziąłem za 2799zł. Może troszeczkę drożej niż w Internecie, ale odebrałem na miejscu, od razu i bez nerwów czy kurier nie będzie żonglował paczką. TV wszedł do mojego 307 kombi i pojechałem do domu.

Na miejscu 2 godziny postał, żeby się ogrzać i podpiąłem go do nbox recordera. Ustawiłem tryb normalny i zacząłem oglądać Kanały HD - bajka! SD - też dobrze, kolory naturalne, bliskie realizmowi, ale ciągle ciężko mi się przestawić z tego co oglądałem na codzień na LCD. Może i faktycznie, że LCD daje taki "cukierkowy obraz". Cieszy mnie to, że plazma tak nie świeci jak mój Samsung LCD. Ustawiłem też na próbę tryb dynamiczny, ale strasznie dawało po oczach, bardziej niż LCD. Ogólnie to mało oglądałem, może z 0,5 h, bo nie miałem czasu. Sprawdziłem w menu serwisowym - telewizor nowiutki, tylko 1 (moje) włączenie.

Co do tego bzyczenia, to faktycznie występuje, ale jest ciche i raczej nie zwraca się na to uwagi. Nasiliło się tylko przy białym obrazie. Ja siedziałem 1,5 m od TV (na próbę tylko podpiąłem), więc jakby siedział tak jak planuję ok. 3 m - na pewno nie będzie przeszkadzać.

Do kupna przekonało mnie 5 lat gwarancji Panasonica, ograniczony budżet (ok. 3000zł), no i pozytywne opinie tutaj na Forum. W ogóle to dobrze, że go już kupiłem, bo od tego wybierania to aż mnie głowa bolała. :) Teraz zbliża się sesja zimowa, egzaminy - będę mógł się normalnie uczyć, a nie myśleć, może ten, a może tamten... :) Na razie TV poszedł znowu do kartonu, bo wyjeżdżam i będę go użytkował jak zmienię mieszkanie.

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie opinie tu na HDforum. Oby 42S10 wytrzymał bez awarii te 100.000 godzin, które podaje producent. :)
 
Ostatnia edycja:

opti

New member
Dzisiaj i ja kupiłem swojego Panasa 42S10!!! :)
Wybrałem model TX-P42S10ES, czyli srebrny.

gratki i bedzie smigal ladnie, moj ma 52h nabite juz na licznik, moze to zaden wynik ale roczny PV80 mial 1188h gdy kupilem S10, tak wiec nie jestem jakims strasznym ogladaczem tv, ale po tych 52h moge powiedziec ze obraz w tej chwili wyglada jeszcze lepiej niz gdy odpalalem tv po wyciagnieciu z kartonu :)

ja jestem bardzo zadowolony z wyboru.. swietny tv za normalna kase :)
 

Smirnoff07

New member
DVB-C
Wybierz kraj instalacji Niemcy/Szwecja/Finlandia (różna funkcjonalność DVB-C, DVB-T i analogu) i język Polski. Aby dostać się do wyboru Kraju należy zresetować ustawienia -> system menu -> ustawienia fabryczne.

Niemcy - bezproblemowa instalacja, okrojony EPG.
Szwecja – ręcznie trzeba wpisywać kanały, ale pełny EPG.
Finlandia – brak aktywnego (chyba) DVB-T mpeg4 .

.

Miałem ten sam problem, ale dzięki kolegom z forum poradziłem sobie.
 

sebul

New member
Dzisiaj i ja kupiłem swojego Panasa 42S10!!! :)
Wybrałem model TX-P42S10ES, czyli srebrny. Może czarny i fajniejszy, ale do tego wyboru przekonały mnie opinie o rysującej się obudowie, no i miałem przy sobie równo 2800zł. Po drugie srebrny też jest elegancki, a w ogóle mało jest takich telewizorów.

Miałem dziś do załatwienia parę spraw w Łomży, więc zajechałem też od razu do Mediaexpert. Zobaczyłem na wystawie 42S10, zapytałem kolesia czy jest tylko ta z wystawy czy może mają więcej. Okazało się, że jest jeszcze jedna nówka, więc od razu wziąłem za 2799zł. Może troszeczkę drożej niż w Internecie, ale odebrałem na miejscu, od razu i bez nerwów czy kurier nie będzie żonglował paczką. TV wszedł do mojego 307 kombi i pojechałem do domu.

Na miejscu 2 godziny postał, żeby się ogrzać i podpiąłem go do nbox recordera. Ustawiłem tryb normalny i zacząłem oglądać Kanały HD - bajka! SD - też dobrze, kolory naturalne, bliskie realizmowi, ale ciągle ciężko mi się przestawić z tego co oglądałem na codzień na LCD. Może i faktycznie, że LCD daje taki "cukierkowy obraz". Cieszy mnie to, że plazma tak nie świeci jak mój Samsung LCD. Ustawiłem też na próbę tryb dynamiczny, ale strasznie dawało po oczach, bardziej niż LCD. Ogólnie to mało oglądałem, może z 0,5 h, bo nie miałem czasu. Sprawdziłem w menu serwisowym - telewizor nowiutki, tylko 1 (moje) włączenie.

Co do tego bzyczenia, to faktycznie występuje, ale jest ciche i raczej nie zwraca się na to uwagi. Nasiliło się tylko przy białym obrazie. Ja siedziałem 1,5 m od TV (na próbę tylko podpiąłem), więc jakby siedział tak jak planuję ok. 3 m - na pewno nie będzie przeszkadzać.

Do kupna przekonało mnie 5 lat gwarancji Panasonica, ograniczony budżet (ok. 3000zł), no i pozytywne opinie tutaj na Forum. W ogóle to dobrze, że go już kupiłem, bo od tego wybierania to aż mnie głowa bolała. :) Teraz zbliża się sesja zimowa, egzaminy - będę mógł się normalnie uczyć, a nie myśleć, może ten, a może tamten... :) Na razie TV poszedł znowu do kartonu, bo wyjeżdżam i będę go użytkował jak zmienię mieszkanie.

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie opinie tu na HDforum. Oby 42S10 wytrzymał bez awarii te 100.000 godzin, które podaje producent. :)

yyyy teraz P42S10E jest za 2500 :p Ale i tak TV wart nawet 2800 :) Sam dalem jakis czas temu 2699 , kupilem w skelpie netowym, ale sam odebralem, wole sam takie cos wiezc :)

Uprzejmie zwracam uwagę, że ripy mogą byc też w formacie divx-1080. Najpierw trzeba zobaczyć, a gardzić, ewentualnie, później.



i tak lepsza jakosc jest jak sie koduje x264 i do mkv, a nie divx ;]


btw , ten tv czyta mkv z karty ? bo obecnie mi padla karta sd i nie moge zczaic
 
Ostatnia edycja:

Rivam

New member
yyyy teraz P42S10E jest za 2500 :p Ale i tak TV wart nawet 2800 :) Sam dalem jakis czas temu 2699 , kupilem w skelpie netowym, ale sam odebralem, wole sam takie cos wiezc :)

No, są po 2500zł, ale ja i tak planowałem zakup jak już to tylko 2 sklepach: albo Agito, albo ta hurtownia z Giżycka. I tam ceny z przesyłką wychodziły trochę ponad 2700zł. Tę 100zł już dopłaciłem, nie ma się chyba o co rozbijać... ;)
Jak już kupiłem, to oczywiście koleś pytał mnie czy nie chcę kabla HDMI, wieszaka, ściereczek, listwy zasilającej, ale powiedziałem, że wszystko mam i podziękowałem. :)

Aha - czy wiecie coś na temat tego, że po wejściu do menu serwisowego zostają jakieś "nieautoryzowane logi" i może być to podstawa do anulowania gwarancji? Nie mam tu na myśli jakiegoś grzebania, przestawiania danych, ale ot, głupie sprawdzenie czasu pracy. Wiem, że o czymś taki pisali w Samsungach, ale czy to też prawda?
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Aha - czy wiecie coś na temat tego, że po wejściu do menu serwisowego zostają jakieś "nieautoryzowane logi" i może być to podstawa do anulowania gwarancji? Nie mam tu na myśli jakiegoś grzebania, przestawiania danych, ale ot, głupie sprawdzenie czasu pracy. Wiem, że o czymś taki pisali w Samsungach, ale czy to też prawda?

W menu serwisowym jest tylko historia zawieszeń/błędów oraz czas pracy i ilość włączeń. Oczywiście wraz z nowszymi FW może się to zmienić.
 

tomekb1

New member
W temacie kurierów, transportowania, żonglowania paczkami i związanego z tym odbierania tv osobiście własnym transportem to do sklepu rtv plazma dojeżdża kurierem :).
 

Rovert

New member
Witam.Posiadam takowy tv od 1,5 miesiąca czyli około 320 przepracowanych godzin.Wybór plazmy był świadomy,znając jej "wady" myślałem że jednak będzie ok.Wszystkie jej bolączki odeszły w niepamięć tak przynajmniej wyczytalem na forach itd i itp.A jednak...w prawym górnym rogu wypalone TVP 2 a w lewym dolnym rogu wypalone uszy Mickey Mouse.Dodam że TVP 2 oglądany sporadycznie ok. 6 godzin tygodniowo!DISNEY CH. to jakieś 3 godziny dziennie(filmy krótkie przerywane reklamami).Panel wygrzewany itd i itp.Moim skromnym zdaniem "tivik" nadaje sie tylko do kina domowego a do codziennego uzytku już niebardzo chyba ,że ktoś lubi pykać pilotem z auto na zoom i odwrotnie.Takie są fakty i to jest jedyny minus "tej" plazmy.POZDRAWIAM
 

darekn12

New member
jak kupowalem tv w czerwcu to tez odbieralem osobiscie z media
dzisiaj z ciekawosci sprawdzilem ilosci dzialania tv i wlaczen
526 wlaczen i 1335 h pracy
obraz lepszy niz na poczatku ale w miedzyczasie tez zmienilem kablowke na N
teraz mysle nad jakims BD do tego tv.
polecam wszystkim niezdecydowanym-warto
pozdrawiam
darekn12

co do wypalania sie loga disney u mnie tez co jakis czas jest widoczny bo teraz wlasnie mala duzo siedzi na tym kanale ale wlasnie sprawdzalem na ciemnym ekranie nie ma nic a ogladalismu discovery wiec znika powidok.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

reniew

New member
Wracajac do moich problemow z DVB-C, Niemcy i owszem to maja, ale ucielo mi 25% kanalow z tunera analogowego, na Niemcy jestr zupelnie inny przydzial czestotliwosci. O ile dobrze pamietam, to kanaly dla Niemiec koncza sie na CH77 a u mnie kablowka nadaje takze do CH99 wiec lipa. Na razie ustawilem sie na Finlandie, region Helsinki - pelne pokrycie na analogu, na DVB-C tez, ale nie do konca jest tak jak byc powinno, nadal mi znika TVN Style. Ale mam pewna teorie (obeserwacje), mianowicie w automatycznym wyszukiwaniu jest OK, przy reczym przypisaniu kanalow zmienia mi predkosc transmisji z wymaganej 6900 na 6840, moze w tym tkwi problem? poki co pomecze dostawce sygnalu, moze on bedzie mial jakis pomysl, jak nie, zglosze do Panasa. A swoja droga, to co za problem zmodyfikowac sprzet pod dvb-c i Polske? coraz wiecej kablowek ma w ofercie sygnal cyfrowy, a kupowac setboxa nie ma sensu jak mam interfejs...

a może zgłoś ten problem do Panasonic... jak otrzymają więcej zgłoszeń z podobnymi problemami to może pofatygują się zrobić soft pod Polskie DVB-T/C (wiem, rozmarzyłem się :p )
 

Rivam

New member
W temacie kurierów, transportowania, żonglowania paczkami i związanego z tym odbierania tv osobiście własnym transportem to do sklepu rtv plazma dojeżdża kurierem :).

No tak, ale mogłem sobie w sklepie otworzyć karton i obejrzeć czy matryca "kopa nie dostała" przypadkiem. Zawsze to już jeden etap sprawdzony. Dalej to już moja w tym głowa i troska, żeby panel szczęśliwie dowieźć na miejsce.
W ogóle to mało co kupuję w zwykłych sklepach. Wszystko prawie przez Net, bo jest duży wybór i... nie chce mi się wyłazić z domu.
 

reniew

New member
Brakujące 25% znajdziesz przeszukując kanały analogowe z ustawionym dźwiękiem na [SC3] = pal D/K.

Slimak, tak sie nie udalo.
PO prostu konczy przeszukiwanie na CH77 i idzie potem na CC (Niemcy). U mnie kanalow kilkanascie jest na CH > 77. To nie chodzi ze automat nie wyszukuje, bo ja wtedy audio i tak musze recznie korygowac na SC3, ale o zakres samej kablowki. Po recznym skanowaniu kanalow rzeczywiscie wylapalo wiecej niz w automacie, ale nadal nie wszystkie. Nie wiem jak inne kraje, ale zarowno szwecja, finlandia i Polska skanuja na CH01-CH99 i H22-H44. I w tym zakresie ida moje kanaly (w sumie 65), jak ustawie na Niemcy, to DVB-c dziala, ale za to analogowo juz nie lapie wszystkich.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Slimak, tak sie nie udalo.
PO prostu konczy przeszukiwanie na CH77 i idzie potem na CC (Niemcy).
....
zarowno szwecja, finlandia i Polska skanuja na CH01-CH99 i H22-H44. I w tym zakresie ida moje kanaly (w sumie 65), jak ustawie na Niemcy, to DVB-c dziala, ale za to analogowo juz nie lapie wszystkich.


:-(
Rzeczywiście pełne pasmo w Polsce 111,25 - 855,25MHz. U mnie kablówka analogowo nadaje od 111,25MHz do 647,25MHz (655.25 - 855.25 DVB-C) i dlatego nie zwróciłem uwagi na ograniczenia wyboru „Niemcy”.
 
Do góry