Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Murza68

New member
sebul napisał:
Cieszy to, ze kolejna osoba gardzi divixami i ich marna jakoscia ! :)


ps. teraz sciagam tez cale BD, ale ... zaprzestaje tej czynnosci, bo nie widze roznicy , naprawde, miedzy dobrym ripem w 1080p a calym bd nie widac roznicy. No moze jednie w ilosci zajmowanwgo miejsca :)

Uprzejmie zwracam uwagę, że ripy mogą byc też w formacie divx-1080. Najpierw trzeba zobaczyć, a gardzić, ewentualnie, później.
 

lew197

New member
panasonic tx-p42s10e

witam wszystkich
stałem się posiadaczem plazmy i mam pytanie zwiazane z odczytem karty sd interesuja mnie w jakim formacie odczytuje filmy? i czy czyta mp3?.
 

jankes3

New member
50s10e

auto kalibracja działa mi po euro , działa po komponencie a nie chce po hdmi 1,2,3 , podłączałem kilka tunerów hd sat pod hdmi i w żadnym nie chce zadziałac auto kalibracja , jak jest z tym u was bo nie wiem czy ten tv tak ma czy jest coś walnięte a może cos trzeba przestawić tylko nie wiem o tym , bardzo prosze o pomoc, pozdrawiam.
 

pwtr666

New member
Odnośnie bzyczenia

Kupiłem ten tv w normalnym sklepie zaznaczając, że chcę nie ten z wystawy tylko nowy z magazynu. No i oczywiście przysłali mi z wystawy i to w dodatku bez kabla zasilającego. Wkurzyłem się nie na żarty, ale zanim odwiozłem go do sklepu i wymieniłem na nowy to podłączyłem kabel od zasilania z kompa żeby go trochę potestować no i brak bzyczenia z tyłu, kompletna cisza. No to myślę z tym bzyczeniem to jakaś ściema no i wymieniam z awanturą na nowy, fabrycznie zapakowany. Odbieram bezpośrednio z magazynu. Podłączam ten nowy w domu no i... bzyczy. Teraz myślę może to wina kabli zasilających to podłączam tak jak ten wcześniejszy kablem od kompa no i nic, dalej bzyczy. To jadę jeszcze raz wymieniam tv na nowy , przywożę, podłączam - no i bzyczy.
Wniosek taki - było brać ten używany z przebiegiem kilkuset godzin. Ale potwierdzam, że są modele, które nie bzyczą!
 

reniew

New member
Witam!

Mam dosyc nietypowy problem dotyczacy "S"ki... mianowicie moja kablowka wlaczyla nadawanie cyfrowe w DVB-C, zeby moc odbierac ustawilem na Szwecje, bez problemu odnalazlo wszytskie kanaly, zarowno w formacie SD jak i HD i obraz jak marzenie.
Ale... kanaly zostaly ustawione autmoatycznie, z numeracja jaka dostarczyl mi dostawca, czyli numery dosyc "wysokie" TVP to 110, TVP2 112, Canal+ to 305 itd... ww.kablomedia.pulawy.pl/tvpulawy.html

Gdy numery tych kanałów przypiszę w prostszy sposób, np TVP1 to 1 TVP2 to 2 itd, to wszystko działa z wyjątkiem TVN Style. Po przypisaniu dowolnego numeru temu kanałowi, słychać tylko dzwięk, obraz zanika. Po chwili zanika także dzwięk i cisza. Gdy po raz kolejny ustawie przeszukiwanie kanalow, znowu "zlapie" mi wszytskie, do czasu przypisania numeru. Podobnie ma sie sytuacja z TVN - jak przewijam kanaly od numeru nizszego do wyzszego - jest, jak od wyzszego to jest podobnie jak w TVN Style. Ma ktos pomysl czemu tak jest? jaki blad oprogramowania?
 

slimak

New member
Bez reklam
Zamiast zmieniać numery, zrób listę ulubionych z odpowiednią kolejnością.
„Szwecja” jest chyba niekompatybilna z niektórymi kablówkami w Polsce. U mnie niektóre programy są losowo niedostępne. Dlatego korzystam z lokalizacji „Niemcy”.
 

reniew

New member
Ale w tym modelu ustawienie na Niemcy nie ma DVB-C, tylko DVB-T. Moja kablowka podaje sygnal na DVB-C i lapie wszytskie 38 kanalow + 1 radyjko, dokladnie tyle ile byc powinno. Sprobuje z tymi ulubionymi, moze bedzie lepiej
 

rberka

New member
rozdzielczosc

Witajcie. Podpinam pod S10 laptopa i dostaje rozdzielczosc max =1280x1024 (SXGA) na S10. Jak moge wycisnac rozd HD 1920x1080 i czy to mozliwe? Podpinam sie kablem monitorowym. PZDR
 

stefanx9999

New member
Witajcie. Podpinam pod S10 laptopa i dostaje rozdzielczosc max =1280x1024 (SXGA) na S10. Jak moge wycisnac rozd HD 1920x1080 i czy to mozliwe? Podpinam sie kablem monitorowym. PZDR

D-Sub max. 1366x720 (HD ready) lub 1280x1028 - co prawda byl tu taki co osiagnal 1600x1024 (mam nadzieje, ze sie nie obrazi) - ale ciezko cos takiego wyciagnac (dobre kable?).

1920 wylacznie po HDMI.
 

reniew

New member
Jest tylko musisz aktywować w menu DVB-T.

Moja kablówka nadaje DVB-C w mpeg4.
Na lokalizacji „Niemcy” P42S10ES z FW1213 oraz FW1215 odbiera DVB-T mpeg4 i DVB-C mpeg4.

Mam FW1215, ustawiłem na Niemcy i zaladowalo tylko kanaly DVB-T i analogowe. Gdzie aktywowac kanaly cyfrowe DVB-C? W ustawienaich Szwecja czy Finlandia, one sa od razu widoczne... w niemieckich ustawieniach ni ma :-(

A eksperymenty z "ulubione" koncza sie tak samo: TVN Style brak po przypisaniu do ulubionych, kanal "znika". zarowno skanowanie kanalow pelne czy skrocone - czy korzystam z sieci O czy 1 (mam do wyboru dwie przy skanowaniu) - zarowno TVN jak i TVN style glupieja. Nie wiem czy to porblem Panasa, czy dostawcy, w sumie to testuja na razie system. potem zakoduja i bedzie przez karte dostepowa Conax, a teraz idzie "for free"... Nie wiem jak to ugryzc... niby wszystko jest OK, ale nie do konca
 

Greg5

New member
slimak napisał:
:(
Cytat:
Ja ma TV połączony HDMI z PC od ponad 3 lat. W tym czasie łączyłem go z PC czasami na włączonym sygnale (nie zalecam) i TV działa. Więc albo ja mam wielkiego farta, albo ty pecha.


Dzięki Slimak. Z TV wszystko w porządku. Mam pytanie: czy nie zalecasz łączenia TV z PC-tem na włączonym sygnale po HDMI z komputera. Czy dobrze Cię zrozumiałem. W instrukcji zalecają: odłączenie TV od gniazdka elektrycznego przed podłączeniem kabla HDMI.


Murza68 napisał:
Cytat:
Jeśli chodzi o przyczynę, to na początek sprawdź kabel HDMI czy ma przejście między metalowymi częściami wtyków ( Jak chcesz to napisz do mnie na priva, miałem już styczność z serwisem w podobnym przypadku).
Uwaga! okazuje się że tanie kable na allegro często mają taką wadę, a sprzedawcy nawet nie wiedzą, że powinno być połączenie masy kabla.


Z kablem HDMI jest wszystko w porządku. Mam kabel firmy ALPHARD - DA VINCI i jedynym jego mankamentem dla mnie jest jego sztywność (mam TV zawieszony na ścianie i jedynie na tym kablu mogę skorzystać z wejścia HDMI3). Muszę zaopatrzyć się w adapter kątowy, który pozwoli mi wykorzystać wejścia HDMI1 i HDMI2. Czy możecie polecić jakieś adaptery.
 

perlodig

New member
Witam,
chcę podziękować wszystkim za ten wątek (choć przebrnąć przez niego to nielada sztuka :-D) bo dzięki niemu stoi przede mną P42S10E. Na razie nie mam uwag negatywnych a obraz z analogowej kablówki wyśmienity!

Obecnie testują i porównuję pożyczoną N'kę i cyfrowy sygnał z kablówki made by moya.toya.net.pl (sorka za formę linku)
 
Do góry