Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

langolier

New member
sebul napisał:
jeśli Chcecie Mieć Gwarancję 5 Lat To Nie Kupujcie W Redcoon ! Pisałem Do Nich Z Pytaniem O Gwarancję I Nie Można Na Tv Kupiony U Nich Jej Otrzymać , Gdyż Nie Są To Tv Z Dystrybucji Na Polskie Rynek ! Odradzam Tam Kupować! Chyba, że Nie Zależy Wam Na Dodatkowych 3 Latach
Mnie napisali, że świadczą gwarancję jak w zakładce "Serwis gwarancyjny" a tam jest link do strony serwisowej Panasonica...
 

Zarm

New member
Na początek (jako że pierwszy post) grzecznie wypada się przywitać.
Dobry wieczór ;)

Ja właśnie zamówiłem z redcoon, i będę miał niespokojną noc, bo założyłem, że poniższa odpowiedz (Czat z pracownikiem redcoon) zapewnia mi rozszerzenie gwarancji...


/edit/
Moje pytanie: Czy towar objęty jest gwarancją?
Odpowiedz:
Z.... B..... (19:02:44)

Tak, jest to 2-letnia gwarancja Panasonic Polska.

Widzę, że popełniłem błąd nie dopytując dokładnie o to 3-letnie rozszerzenie :-(

Rano zadzwonię i albo stanę się niebawem szczęśliwym posiadaczem 42" panasia albo poszukiwaczem sklepu.

Tak informacyjnie: w Gdańskim MM i Saturnie P42S10 kosztuje 2999zł, do w media do tego jest cała ściana różnych modeli 42" (plazm i lcd z różnych serii) obok siebie i wydaje mi się, że można ładnie je porównać, w saturnie sa tak poustawiane że szkoda gadać ;p

Pozdrawiam
i Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji (ten topic jest nieoceniony jak dla mnie)
 
Ostatnia edycja:

langolier

New member
Zarm napisał:
Rano zadzwonię i albo stanę się niebawem szczęśliwym posiadaczem 42" panasia albo poszukiwaczem sklepu.

Szkoda że tak późno ta informacja o redcoon (o ile jest prawdziwa) bo bym na chacie przepytał konsultanta
na razie zadałem pytania - zarówno do redcoon (czy ich tv jest objęty tą rozszerzoną gwarancją), jak i do Panasonica - jak w przypadku zakupu przez sklep internetowy dowiedzieć się czy telewizor tam zakupiony jest z oficjalnego kanału dystrybucji i czy będzie podlegać 5-letniej gwarancji Panasonic
Jak będziesz coś wiedział to daj mozliwie szybko znać tutaj - ja tak samo zrobię.....
Jesli to prawda to :banned: bo chyba polski serwis Panasosonica nie będzie obsługiwać takiego tv "spoza oficjalnego kanału" :roll:
 

gaca99

New member
Witam

Dzisiaj zamówiłem taki telewizor w normalnym, murowanym sklepie Avans, za cenę 2697 zł. Jutro odbieram. Myślę, że za taką cenę nie warto kupować w internecie, szczególnie biorąc pod uwagą fakt, że tych sklepów jest bardzo dużo w Polsce.
Oczywiście z 5 letnią gwarancją nie ma problemu

Zamówiłem za gotówkę, ale jest też opcja raty 30x0%

Jak ktoś chce sprawdzić to proponuję odwiedzić stronę sieci Avans i zobaczyć gazetkę, która obowiązuje od 9 Grudnia

Pzdrawiem
 

mac_tul

New member
gaca99 napisał:
Witam

Dzisiaj zamówiłem taki telewizor w normalnym, murowanym sklepie Avans, za cenę 2697 zł. Jutro odbieram. Myślę, że za taką cenę nie warto kupować w internecie, szczególnie biorąc pod uwagą, że tych sklepów jest bardzo dużo w Polsce.

Zamówiłem za gotówkę, ale jest też opcja raty 30x0%

Jak ktoś chce sprawdzić to proponuję odwiedzić stronę sieci Avans i zobaczyć gazetkę, która obowiązuje od 9 Grudnia

Pzdrawiem

Jeśli już mówimy kto gdzie zamówił, to jutro kurier mi dostarczy P42S10E
ze sklepu electro.pl (czarny za 2759 zł). Plus jest taki, że można go zwrócić
bez podania przyczyny w ciągu 10 dni. Poza tym przywiezie go i wniesie
kurier ;)

Pozdrawiam
 

langolier

New member
gaca99 napisał:
Witam

Dzisiaj zamówiłem taki telewizor w normalnym, murowanym sklepie Avans, za cenę 2697 zł. Jutro odbieram.
W żadnym murowanym sklepie nie wiedzieli kiedy będą 46S10E. Oprócz tego w sklepie dla głupków ale jak zobaczyłem cenę to myślałem, że chodzi o 50" albo G10E :sad:
 

Goralek

New member
Witam

Jako, że sam od kilku tyg. mocno wertowalem forum w celu zakupienia optymalnej plazmy napisze jak u mnie sie skonczylo. Od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem plazmy 42 seria S. Zamowilem w sklepie torr es za 2550 zl, bardzo dobry sklep, w 2 dni mialem towar z zerowym licznikiem. Zamawialem juz u nich inne rzeczy i bylo podobnie. Kurier mi wniosl i poczekal na wstepne ogledziny.
Teraz troche o samym Tv, mam sygnal z cyfrowej vectry i ejstem bardzo milo zaskoczony, ogladalem ten Tv chyba w 5 roznych duzych salonach i byla lipa za kazdym razem. Mimo to go kupilem i nie zaluje, obraz poprostu super w SD, w HD bajka mam ok 8 kanalow. Dvd rowniez bardzo dobrze. Xbox 360 chula jak zly. Najlepsze jest to, ze w kazdym salonie ten TV nie rzucil mnie na kolana, zawsze bylo zauwazalne ziarno itp, w domu to juz co innego. Jestem bardzo bardzo zadowolonny. Finalnie ogladam TV z 3 m i 42 jest w sam raz, narazie bym powiedzial ze za duzy, ale pewnie za 2 tyg. mi minie. W Tv nie bawie sie w zadne docieranie narazie smigam na ustawieniach fabrycznych, staram sie tylko unikac czarnych pasow i statycznych obrazow jak plansze reklamowe itp. Tv ma funkcje auto, i jak wyczuje ze sa jakies czarne pasy to sam rozciaga delikatnie obraz, zeby to zniwelowac. Jeszce jedno caly sprzet mam podpiety na HDMI.

Pozdrawiam
 

Patricko

New member
Mógłby ktoś potwierdzić informację, że w redcoon.pl przy zakupione p42s10 nie ma możliwości przedłużenia gwarancji na 5 lat?
No i czy warto tam kupować? Mają w ogóle na stanie jeszcze egzemplarze?
Tzn. nie będę teraz raczej kupował, ale dopiero w styczniu. Mam nadzieję, że cena nie wzrośnie znów, a może jeszcze troszkę stanieje.
Bo obecnie w tej cenie to chyba nie ma lepszej plazmy.

No i czym się różni wersja nie przeznaczona na nasz rynek? Nie posiada polskiego menu, czy są jakieś bardziej znaczące różnice?
Przepraszam za pytanie, ale czytając prawie cały ten temat nie natknąłem się na taką informację.

PS.
Z tego co czytałem to promocja Panasa na 5 lat gwarancji trwa maksymalnie do 31 Stycznia, tak? Czy jednak jest dłużej?

Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam.
 

bartolinio

New member
gaca99 napisał:
...Dzisiaj zamówiłem taki telewizor w normalnym, murowanym sklepie Avans, za cenę 2697 zł. Jutro odbieram. Myślę, że za taką cenę nie warto kupować w internecie, szczególnie biorąc pod uwagą fakt, że tych sklepów jest bardzo dużo w Polsce...

żebyś się nie przejechał i nie dostał wystawowego egzemplarza z tysiącem przepracowanych godzin ;) sprawdź to zanim go odbierzesz...
 

langolier

New member
Patricko napisał:
Mógłby ktoś potwierdzić informację, że w redcoon.pl przy zakupione p42s10 nie ma możliwości przedłużenia gwarancji na 5 lat?
No i czy warto tam kupować? Mają w ogóle na stanie jeszcze egzemplarze?
Niestety, mam informację uzyskaną przez chat, że jest tylko 2-letnia gwarancja. Twierdzą, że realizuje ją Panasonic Polska.
Nie ma możliwości uzyskania przedłużenia gwarancji do 5 lat.

Stany mają dość pokaźne więc raczej 42S10 powinien być...

Jestem bliski rezygnacji z zamówienia....Ciekawe czemu cholerny Panasonic Polska nie zapewnia odpowiedniej liczby odbiorników ? Hurtownie nie zamawiają ?
 

Zarm

New member
W redcoon Pan z infolinii stwierdził, że konsultował się z kolegą i ten mu powiedział, że towar przeznaczony na rynek europejski objęty jest promocją (+3lata gwary). Jednak nie był w stanie tego zagwarantować i polecił, żebym sam zadzwonił do panasa i to wyjaśnił. Nie mam teraz czasu się tym zajmować, anulowałem zamówienie i zamówiłem w torres – realizacja nadwyraz szybka i paczka jeszcze dziś do mnie pojedzie (nieco drożej niż w redcoon ale przynajmniej +3 działa)


//edit - formatowanie textu
 
Ostatnia edycja:

gaca99

New member
bartolinio napisał:
żebyś się nie przejechał i nie dostał wystawowego egzemplarza z tysiącem przepracowanych godzin ;) sprawdź to zanim go odbierzesz...

Sprzęt nowy, nie wystawowy - odbieram dzisiaj bo ściągają z magazynu a nie z półki sklepowej

Pozdrawiam
 

Zarm

New member
langolier napisał:
A skąd masz tę pewność ?
Odpowiedz na maila z pytaniem wysłanego do sklepu:

Witam
Towar z panasonic Polska. Gwarancja 5 letnia jak najbardziej do zrealizowania.

Mam nadzieję, że już jutro będę miał TV w domu, wtedy dowiem się "na pewno" :)

// edit:

Nie chce robić bałaganu więc dopisze tutaj:

Pamiętacie, że kupując do 24 grudnia macie prawo i obowiązek we własnym interesie zamówić "nagrodę gwarantowaną" z promocji "Philips rozdaje prezenty na Święta!".

A odnośnie tego co niżej koledzy zauważyli cały problem z przedłużeniem promocji rozbija się o punkt 1.8 regulaminu promocji:

Telewizorami objętymi Promocją są wyłącznie egzemplarze, które były
przeznaczone przez ich producenta do sprzedaży na polskim rynku, zostały
wprowadzone do obrotu przez Organizatora i zostały zakupione w placówce
handlowej na terenie Polski. W szczególności do udziału w Promocji
nie uprawnia nabycie egzemplarza, który nie został wprowadzony do obrotu
na terytorium Polski przez Organizatora, został nabyty zagranicą
(np. przez Internet) lub nabyty od osoby fizycznej nie prowadzącej
działalności gospodarczej (np. na aukcji internetowej).

odnośnie tego co niżej napisano ...

Kiedyś kupowałem w redcoon DualShocka i przyszedł bez polskiej instrukcji, i po tym wnioskuje ze jako duża sieć posiadają towar "na Europę" a nie w podziale na konkretny kraj, w tym "na Polskę" co właśnie rozwala nam punkt 1.8.

Zastrzegam, że to jedynie moje zdanie i mogę się mylić. Więc nie odradzam zakupów w redcoon (bo mam dobre wspomnienia) a jedynie zalecam ostrożność w kwestii tej prolongaty gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

yello

New member
langolier napisał:
Niestety, mam informację uzyskaną przez chat, że jest tylko 2-letnia gwarancja. Twierdzą, że realizuje ją Panasonic Polska.
Nie ma możliwości uzyskania przedłużenia gwarancji do 5 lat.

Stany mają dość pokaźne więc raczej 42S10 powinien być...

Jestem bliski rezygnacji z zamówienia....Ciekawe czemu cholerny Panasonic Polska nie zapewnia odpowiedniej liczby odbiorników ? Hurtownie nie zamawiają ?
Ja polecam Torres.pl jak pisałem wcześniej tam kupiłem i jestem b.zadowolony.

Do Gwarancji Panasonic Polska jet potrzebny tylko dowód zakupu !!
Nie ma kart gwarancyjnych i temu podobnych rzeczy ..

Dzwoniłem do torres i to potwierdzili. Dzisiaj zalogowałem się na stronie Panasa otrzymałem Certyfikat przedłożenia gwarancji (pdf) podałem numer seryjny i numer paragonu / faktury ..
Także bez paniki. Wydaje mi się że w redcoon jest to samo. Jeśli macie instrukcje w jezyku polskim to oznacza to że jest to TV na polski rynek i śmiało rejestrujcie się na stronie PAnasa !!!!!

POLECAM : http://www.uokik.gov.pl/ InfoLinia:[0800 800 008]
tu zapytajcie się jak to jest z tymi gwarancjami jeśli Was to jeszcze męczy i dla pewności ;)

Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

langolier

New member
yello napisał:
Także bez paniki. Wydaje mi się że w redcoon jest to samo. Jeśli macie instrukcje w jezyku polskim to oznacza to że jest to TV na polski rynek i śmiało rejestrujcie się na stronie PAnasa !!!!!
Nie w tym jest problem.
Otóż chodzi o to, że STANDARDOWA (2-letnia) gwarancja Panasonica jest realizowana przez Panasonic Polska na każdy sprzęt na który masz dowód zakupu (gdziekolwiek kupisz).
Natomiast DODATKOWA 3-letnia gwarancja (w sumie 2+3= 5-letnia) jest realizowana tylko dla OFICJALNEGO KANAŁU DYSTRYBUCYJNEGO (czyli realizowanego przez Panasonic Polska). Oznacza to, że jak kupisz tv za granicą lub bez kwitów Panasonic Polska to nie dostaniesz tych 3 dodatkowych lat....:(
 

Tomaszz

New member
yello napisał:
Nie skacze (drży) Ci obraz na 23Hz ?! kuuurde u mnie tak jak pisałem na 20Hz nie dało się wytrzymać. Powiedz czemu nie 60Hz non stop ?. Czy to nie daje lepszej dynamiki (płynniejsze szybkie ruchy) ?
Heheheh .. a widzisz :p. Co do HD Redy aż do 1600x1024 to podpisuje się obiema rękoma, a co do Full HD to potwierdzę jak i mi to się uda ;), ja to info mam od w miarę zrównoważonej osoby :) (komp PC nie laptop)
Niestety :( poleciłem, bo i ja u nich szukałem 2 tyg. temu i mieli mieć.. widocznie teraz już lipa

To nie jest 23 hz tylko 23.976 czyli prawie 24 hz. To jest właśnie ta całą zgodność blu rayami, które są w 24p. Teraz wszystkie nowe tv są zgodne z 24p. Ustawiając 24 hz w windowsie w rzeczywistości na telewizorze obraz jest puszczona w 96 hz (DLATEGO WŁAŚNIE OBRAZ NIC NIE DRŻY ANI NIE SKACZE). Każda klatka jest wyświetlana 4 krotnie (4:4 pulldown) właśnie po to, żeby obraz nie mrugał (drżał) i stąd się bierze 96 hz.
Obraz w takim trybie jest płynniejszy niż w 60 hz, ponieważ 60 hz jest nie podzielne przez 24 klatki filmu, przez co niektóre klatki są wyświetlane 2 krotnie, a niektóre 3 krotnie. Powoduje to lekkie szarpanie, skakanie obrazu szczególnie widoczne przy powolnych ruchach kamery (JUDDER). Przy trybie 24p w serii S i G nie działa IFC :(
 
Do góry