Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Kris1987

New member
hmm może podacie powody czemu nie polecacie LCD od Panasonika?? ps

jeśli powidoki się szybko pojawiają to nie będę ją kupował bo to dyskwalfikuję jak dla mnie ten TV.

może ktoś wysłać zdjęcie tych powidoków?? jak to wygląda? wogóle na ekranie?? i jak się to usuwa?? bo kupować tv za 3 tys i miec z nim problemy mija się z celem?? czy którym pojawiają się powidoki to jest ich wina bo nie rozgrzali matrycy??

Wogóle masakra:/ dziś już miałem zamawiać TX-P42S10E już byłe przekonany do kupna czytałem kiedyś ze nie ma żadnych powidoków:/a teraz ludzie piszą o powidokach tyle ludzi tyle, opinie masakra:/ wogóle przeciesz pierwsze plazmy miały problemy z powidokami ale nie 10 generacja plazm od Panasonika:/ sam nie wiem co mam myśleć:/

Jestem nawet w stanie dopłacic do plazmy w której powidoki nie występują... nawet do 3,5 tys mog ę dać za takową plazmę... ktoś pisał, że na europejskim rynku sa plazmy w których występują powidoki w stanach nie ma tego problemu:/ czemu niby plazmy na europejskim rynku nie mialy miec orbitera:/
 
Ostatnia edycja:

yello

New member
Maker3 napisał:
Ile w Media Markt kosztuje teraz P42S10E?
W poprzednim tygodniu 3200 zł : /
- z tego co widzę to taka tendencja cenowa wszędzie jest
[saturn, Eletro World]

Polecam szukanie w sklepach internetowych. tak jak pisałem w kilku postach wcześniej ja kupiłem za 2609 z przesyłką [bardzo mila obsługa ;)]
 

yello

New member
yello napisał:
Koledzy mam jeden problem.
Jak podłączyć laptopa po s-Viedo [tylko takie mam]
Ok działa dzięki demo84 ;-) na AV3 nie zauważyłem że jeszcze lewo prawo się ustawia :p (tam wskazałem S-Video)

Mam w związku z tym inny problem.. .:-| Obraz na TV jest tylko w rozdzielczości 1024x786, odświeżanie 24Hz, czcionki nie czytelne poza tym co jest najgorsze obraz cały czas drży / mruga, strasznie denerwujące, szczególnie na białych oknach Windowsa to widać.
Czy to jest normalne ?.. mam nadzieję że nie ..
Jak to u siebie macie poustawiane. Da się jakoś ustawić inna rozdzielczość, w narzędziach Windows jakoś nie widzę takiej opcji 1024 to jest już max.
Nie da się tak nic oglądać (filmy) bo to mruganie strasznie drażni.
Pewnie to, to odświeżanie ale nie ma wyboru innych.

Pomóżcie proszę.
Pozdrawiam :-|
 
Ostatnia edycja:

Kris1987

New member
yello napisał:
Ok działa dzięki demo84 ;-) na AV3 nie zauważyłem że jeszcze lewo prawo się ustawia :p (tam wskazałem S-Video)

Mam w związku z tym inny problem.. .:-| Obraz na TV jest tylko w rozdzielczości 1024x786, odświeżanie 24Hz, czcionki nie czytelne poza tym co jest najgorsze obraz cały czas drży / mruga, strasznie denerwujące, szczególnie na białych oknach Windowsa to widać.
Czy to jest normalne ?.. mam nadzieję że nie ..
Jak to u siebie macie poustawiane. Da się jakoś ustawić inna rozdzielczość, w narzędziach Windows jakoś nie widzę takiej opcji 1024 to jest już max.
Nie da się tak nic oglądać (filmy) bo to mruganie strasznie drażni.
Pewnie to, to odświeżanie ale nie ma wyboru innych.

Pomóżcie proszę.
Pozdrawiam :-|

Hmm ktoś napisał, ze plazmy nie sa dobre do Komputera i chyba tu się to sprawdza u ciebie... jaką masz kartę graficzną?? ati czy NV?? w sterownikach sprówbuj ustawić


a zmieniając temat troche to znalazłem instrukcje plazmy
i tam jest napisane:

Nie wyświetlaj nieruchomego obrazu przez długi czas
Powoduje to pozostawanie obrazu na ekranie
plazmowym („obraz szczątkowy”).


---> jak dla mnie to dyskwalfikuje plazme jako monitor PC(ciągle widoczny pasek na dole w windowsie) czy ikony.

Nie jest to uważane za usterkę i nie podlega
gwarancji.
Typowe nieruchome obrazy
• Numer programu i inne znaki
fi rmowe
• Obrazy wyświetlane w trybie 4:3
• Gry wideo
• Obrazy komputerowe

Aby zapobiec powstawaniu obrazu
szczątkowego, kontrast jest zmniejszany
automatycznie po kilku minutach, jeżeli nie są
przesyłane żadne sygnały i wykonywane żadne


zatem powidoki w nowych plazmach nie powinny występować bo kontrast zmienia się automatycznie... więc nie wiem co ci ludzie piszą o tych powidokach:/ moze ferelne mają egzemplarze...
 

yaneq

New member
Bez reklam
ja powidoku do dnia dzisiejszego na mojej plaźmie nie uświadczyłem a mam koło 1000 godzin już za sobą.

z innej beczki. jak wygląda obraz po hdmi z kompa? jakie rozdzielczości wyświetla i jak radzi sobie z obrazem?
 

Kris1987

New member
yaneq napisał:
ja powidoku do dnia dzisiejszego na mojej plaźmie nie uświadczyłem a mam koło 1000 godzin już za sobą.

z innej beczki. jak wygląda obraz po hdmi z kompa? jakie rozdzielczości wyświetla i jak radzi sobie z obrazem?

możliwe dlategom, że nie grasz w gry lub może dobrze ją rozgrzałeś przez 1 miesiąc na ustawieniach duzo mniejszych niż teraz(kontrast, jasność itp).
 

sebul

New member
yaneq napisał:
ja powidoku do dnia dzisiejszego na mojej plaźmie nie uświadczyłem a mam koło 1000 godzin już za sobą.

z innej beczki. jak wygląda obraz po hdmi z kompa? jakie rozdzielczości wyświetla i jak radzi sobie z obrazem?


Ja podlaczam lapka przez HDMI i mam 1920x1080, jest wiele wariatnow rozdzielczosci, do wyboru do koloru :) Obraz wyglada bajeczni ( filmy ) a sam windows normalnie, choc za blisko to siedziec raczej nie nalezy :)
 

Maker3

New member
yello napisał:
Ok działa dzięki demo84 ;-) na AV3 nie zauważyłem że jeszcze lewo prawo się ustawia :p (tam wskazałem S-Video)

Mam w związku z tym inny problem.. .:-| Obraz na TV jest tylko w rozdzielczości 1024x786, odświeżanie 24Hz, czcionki nie czytelne poza tym co jest najgorsze obraz cały czas drży / mruga, strasznie denerwujące, szczególnie na białych oknach Windowsa to widać.
Czy to jest normalne ?.. mam nadzieję że nie ..
Jak to u siebie macie poustawiane. Da się jakoś ustawić inna rozdzielczość, w narzędziach Windows jakoś nie widzę takiej opcji 1024 to jest już max.
Nie da się tak nic oglądać (filmy) bo to mruganie strasznie drażni.
Pewnie to, to odświeżanie ale nie ma wyboru innych.

Pomóżcie proszę.
Pozdrawiam :-|
Przez S-Video tak jest. U mnie na starym TV kineskopowym też tak jest, więc to nie wina plazmy. Jak włączysz film, to obraz nie będzie tak migać.
Chyba odświeżanie jest za małe. Jak ustawisz za małe na PC to też tak miga i oczy bolą. Spróbuj podłączyć przez D-sub.
 

Enjama

New member
Nie wiem czy tak ma być ale jak podłacze lapa do TV przez hdmi to żeby pulpit z lapka było dobrze widać nie był ucięty trzeba zmniejszać rozdzielczość dokładnie już nie pamietam ale coś 18xx x 10xx i wtedy widać dobrze cały pulpit z paskiem i ikonami

Też tak macie ?
 

Kris1987

New member
mam takie pytanko czemu nie ma nigdzie na forum tematu o LCD Tx-L42s10?? czy to jest jakiś niewypał Panasonika?? nikt nie kupił tego modelu??
 

bartolinio

New member
Kris1987 napisał:
mam takie pytanko czemu nie ma nigdzie na forum tematu o LCD Tx-L42s10?? czy to jest jakiś niewypał Panasonika?? nikt nie kupił tego modelu??

no tutaj to raczej nie uzyskasz odpowiedzi na to pytanie, bo Ci co odwiedzają ten wątek to albo już kupili plazmę albo się do tego przymierzają ;)
osobiście nie mam przekonania do LCD Panasonic... uważam że mają kiepski obraz i pod tym względem sporo im brakuje do LCD Sharp'a, Sony czy Toshiba, może nawet do Philips'a i Szajsunga... po prostu jeśli chodzi o firmę Panasonic to... nie ta "specjalizacja" :p


co do wyboru TV do grania to niestety ale jest z tym problem, bo decydując się na LCD mamy problem ze smużeniem, płynnością czy inputlag'iem, decydując się na plazmę jest wątpliwość o powidoki czy greenghosting...
tak źle tak niedobrze :D
jak widać nie ma idealnego rozwiązania na chwilę obecną dla graczy... pozostaje zastanowić się który z tych problemów jest dla nas najmniej "upierdliwy" i wtedy dokonać wyboru :cool:
ja na szczęście już od paru lat nie gram i miałem ten problem z głowy przy zakupie S10 ;-)

ps. ale gdybym wybierał TV do grania to zdecydowałbym się na LCD...
 
Ostatnia edycja:

sebul

New member
Enjama napisał:
Nie wiem czy tak ma być ale jak podłacze lapa do TV przez hdmi to żeby pulpit z lapka było dobrze widać nie był ucięty trzeba zmniejszać rozdzielczość dokładnie już nie pamietam ale coś 18xx x 10xx i wtedy widać dobrze cały pulpit z paskiem i ikonami

Też tak macie ?
Ja mialem tak, ze obraz sie nie miescil na ekranie, to sobie w menadzeze nvidia dopasowalem wielkosc ekranu i mam obraz na calym ekranie tv :)


Ja gram duzo na Xboxie 360 i w zadnej jeszcze grze nie mialem greenghostingu , a probowalme w kazdej grze. U mnie to nie wystepuje. Obraz jest ostry i kolory super :) A powidokow nie uswiadczylem nawet grajac ponad 3 godziny non stop :)


Jedyny minus mojej plazy to to, ze mam czerwonego piksela, z daleka go nie widac , z bliska widac go dopiero wtedy gdy wiadomo gdzie jest. Ale nie przeszkadza , wiec nie oddaje , bo mam niby 10 dni na oddanie, ale skoro nie przeszkadza to szkoda zachodu :) A ja to mam pecha do pikseli, kupilem monitor 24 cale lcd , i piksel czerwony , kiedys mialem psp, 5 pikseli bialych :p
 

Kris1987

New member
bartolinio napisał:
no tutaj to raczej nie uzyskasz odpowiedzi na to pytanie, bo Ci co odwiedzają ten wątek to albo już kupili plazmę albo się do tego przymierzają ;)
osobiście nie mam przekonania do LCD Panasonic... uważam że mają kiepski obraz i pod tym względem sporo im brakuje do LCD Sharp'a, Sony czy Toshiba, może nawet do Philips'a i Szajsunga... po prostu jeśli chodzi o firmę Panasonic to... nie ta "specjalizacja" :p


co do wyboru TV do grania to niestety ale jest z tym problem, bo decydując się na LCD mamy problem ze smużeniem, płynnością czy inputlag'iem, decydując się na plazmę jest wątpliwość o powidoki czy greenghosting...
tak źle tak niedobrze :D
jak widać nie ma idealnego rozwiązania na chwilę obecną dla graczy... pozostaje zastanowić się który z tych problemów jest dla nas najmniej "upierdliwy" i wtedy dokonać wyboru :cool:
ja na szczęście już od paru lat nie gram i miałem ten problem z głowy przy zakupie S10 ;-)

ps. ale gdybym wybierał TV do grania to zdecydowałbym się na LCD...

hmm w zasadzie jestem sklonny dopłacic alby nie mieć problemu z tv i za lekko ponad 3 tys mieć Sharp LC-42DH77E czytałem gdzieś, że szarpy współpracuja dobrze z komputerami PC... napewno będę zadowolony tym modelem.
 

pionaj

New member
Kris1987 napisał:
hmm w zasadzie jestem sklonny dopłacic alby nie mieć problemu z tv i za lekko ponad 3 tys mieć Sharp LC-42DH77E czytałem gdzieś, że szarpy współpracuja dobrze z komputerami PC... napewno będę zadowolony tym modelem.

ale chyba tu mówimy o plazmach Panasach a nie o szarpakach ?
 

yello

New member
Maker3 napisał:
Przez S-Video tak jest. U mnie na starym TV kineskopowym też tak jest, więc to nie wina plazmy. Jak włączysz film, to obraz nie będzie tak migać.
Chyba odświeżanie jest za małe. Jak ustawisz za małe na PC to też tak miga i oczy bolą. Spróbuj podłączyć przez D-sub.
No ok .. Zobaczę co będzie po D-sub - jeśli dobrze rozumiem to jest ten klasyczny monitorowy prawda, czyli VGA tak ? ;) Powiedzcie czy to jest także ten popularny "RGB" ? . Znajomy ma mi pożyczyć to przetestuje.

Jeśli chodzi o ustawienia karty graficznej to nic tam już nie widzę, mam Nvidia. I w momencie przełączenia na TV automatycznie ustawia się odświeżanie 24Hz, więc to chyba to :neutral:

Zobaczę co będzie po kablu "monitorowym", znajomy ma Panasonica 42C i ogląda na kablu jak on to mówi RGB i u niego jest malina :D.

Napiszę jak zrobie obserwacje, a Wy sprostuujcie mnie jeśli się myle w nazewnictwach kabli ..

Maker3 THX za pomoc

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

mac_tul

New member
Uff! Złożyłem zamówienie na P42S10E i bluray LG BD-370.
Mam nadzieję, że będę zadowolony, jak tylko odpalę sprzęt
to zdam relację ;)

Pozdrawiam
 

demo84

New member
yello napisał:
No ok .. Zobaczę co będzie po D-sub - jeśli dobrze rozumiem to jest ten klasyczny monitorowy prawda, czyli VGA tak ? ;) Powiedzcie czy to jest także ten popularny "RGB" ? . Znajomy ma mi pożyczyć to przetestuje.

Jeśli chodzi o ustawienia karty graficznej to nic tam już nie widzę, mam Nvidia. I w momencie przełączenia na TV automatycznie ustawia się odświeżanie 24Hz, więc to chyba to :neutral:

Zobaczę co będzie po kablu "monitorowym", znajomy ma Panasonica 42C i ogląda na kablu jak on to mówi RGB i u niego jest malina :D.

Napiszę jak zrobie obserwacje, a Wy sprostuujcie mnie jeśli się myle w nazewnictwach kabli ..

Maker3 THX za pomoc

Pozdrawiam :)

podpinalem kiedyś kompa s-video i nie było tak źle, dało się oglądać do póki nie ujrzałem opcji laptop i hdmi :D
najlepiej podłącz kablem d-sub<->d-sub jest to klasyczny kabel do podłączenia kompa z monitorem. No chyba że masz stary monitor crt który ma na stale wpiety kabel to bierz od znajomego. Jego kabel to podejrzewam że z jednej strony jest d-sub<->rgb byli taki z trzema końcówkami podobny do chinch (tylko że zielony, czerwony i niebieski) pozdro
 

Tomaszz

New member
Ten wątek schodzi na psy :(
Widać, że nikt nic nie czyta, tylko wali od razu banalne pytanie, na które były już dziesiątki odpowiedzi! Gorzej, że odpowiadający też czasami piszą bzdury :fool:

Plazma idealnie współpracuje z komputerem, ale TYLKO po HDMI. Jest mnóstwo rozdzielczości, ale nas interesują tylko dwie: 1920x1080 i 1280x720 z zaznaczeniem na tą pierwszą. Jeśli pulpit jest obcięty to należy wyłączyć overscana w tv (powierzchnia obrazu w ustawieniach->inne). Żadnego bawienia się w opcjach komputera, nie zmniejszamy rozdzielczości, nie dopasowywujemu pulpitu, tylko wyłączamy powierzchnię obrazu.

Po złączu VGA (D-SUB) maksymalna rozdzielczość to 13xx x 7xx, co oznacza, że to złączą jest praktycznie bez użyteczne. Chociaż z braku laku, może da się puścić po nim obraz HD-Ready czyli 1280x720.
Podłączanie tej plazmy kablem s-video z komputerem to jest jakieś nie porozumienie.

O tych powidokach też już mi się nie chce słuchać. Śmieszne, że są one najbardziej uciążliwe dla osób, które jeszcze nie mają tego TV. Prawda jest taka, że o ile tv ten nie będzie używana jako stricte monitor przez cały dzień (internet, praca) to problem powidoków NIE ISTNIEJE.
Podsumowując: ten tv nadaję się do wszystkiego (tv i granie) z wyjątkiem pracy po x godzin dziennie na komputerze.
 
Do góry