Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Enjama

New member
Witam Jutro będę miał już tv u siebie i chciałem zapytać czy jak podepnę laptopa z hdmi kablem hdmi ver 1.3 to będę mógł przesłać i obraz i audio ? Czy na tv będzie dzwięk ? bo o to mi chodzi ;)

Mam jeszcze prośbę czy mogła by mi jakaś dobra dusza podać na jakich ustawieniach jedzie ? Np tryb Dynamiczny kontrast etc. chodzi mi o takie już po dotarciu ... Bo z tego co czytam to nie ma sensu docierać.Ustawiłbym już na stałe
 

diodes

New member
.

Tak czytam co niektórych wypowiedzi i zaczynam myśleć że wy specjalnie i na siłę szukacie wad tego telewizora. Z doświadczenia wiem że jak się czegoś usilnie szuka to się znajdzie. A co niektórzy widzę oglądają telewizor przez lupę chyba z 30 cm. Mam już z 1000 godzin, oglądam z 2,5 metra w miarę na wprost telewizora pokój w miarę nasłoneczniony i nie widzę powidoków odbić pod kątem i innych dziwnych rzeczy. TV jak TV służy do oglądania a nie udowadniania że coś jest nie tak. Mi pasuje LCD bym nie chciał. Ludzie oglądajcie telewizor dla obrazu i nie podniecajcie się jakimś nowym softem czy lekkimi wadami których przy normalnym oglądaniu nie widać. Bo jak by się dało to niektórzy podniecali by się jak kartami graficznymi w testach i dla paru punktów zmieniali by TV na lepszy a to bez sensu
 

Alf2

New member
gorylla napisał:
sbronko- z tego co wiem, wszystkie serie buczą na podobnym poziomie.

Pewien "ktoś" miał reklamować i opisać efekt, ale po kilku pyskówkach na forum go wcięło i nie dowiedzieliśmy się (co raczej było do przewidzenia).


Witam,
Nie wiem czy do mnie pijesz gorylla, ale byłem jedna z osob ktora narzekala na buczenie, slyszalne z odleglosci 2.7m bardzo wyraznie. Serwis wezwalem jak deklarowalem, mily pan zawyrokowal wymiane zasilacza.....

Jako ze sciagniecie zasilacza trwalo z tydzien, pozniej mnie "wcielo" na delegacje na kilkanascie dni, to w efekcie godzina zero nedejdzie jutro po poludniu (maja wymienic modul na miejscu).

P.S Bedac w Londynie nie omieszkalem zajrzec do sklepu z telewizorami i posluchac serii S- buczal charakterystycznie jak inne modele Panasa w rzedzie, ale wszystkie slyszalne byly jedynie po przylozeniu ucha do tylnej sciany obudowy, wie jak widac istnieja egzemplarze o akceptowalnym poziomie (czy tez czestotliwosci) dzwieku.

Jaki model trafisz, tak bedzie ci bzyczal (fajfoklokom w sklepie nie bzyczy,u mojego sasiada nie bzyczy)- czemu ma mi bzyczec z 3 metrow?

Decydujac sie na zakup tego modelu wiedzialem o jego wadach i zaletach, choc po cichu liczylem ze moze na mnie nie trafi....

Mais, c'est la vie...
 

qualin

Member
W sklepie nie uslyszysz bzyczenia tak samo jak w domowm zaciszu bo poziom halasu jest zupelnie inny gdzies gdzie jest pelno ludzi i bzyczacej elektroniki. w domu predzej wylapiesz takie rzeczy wiec nie sugerowalbym sie porownaniem sklepowym.
Wracajac do tematu powidokow dla mnie to mit jest. Wczoraj znowu pogralem pare godzinek w shifta. fakt duszki sa po wylaczeniu tv, ale tylko przez pare minut i znikaja. poprostu troszke czasu zajmuje zanim gaz przestanie calkowicie swiecic. nawet skaczac po kanalach i wylaczajac TV, przez jakas chwilke bedziemy widziec logo ostatniego kanalu, poprostu taka specyfika swiecenia plazm. na stale nic sie nie utrwalilo.

Enjama ustaw sobie tak jak Tobie najbardziej odpowiada. Jak wybierales sobie kobiete to tez pytales kumpli, ktora najlepiej by pasowala do Ciebie ?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
diodes napisał:
Tak czytam co niektórych wypowiedzi i zaczynam myśleć że wy specjalnie i na siłę szukacie wad tego telewizora. Z doświadczenia wiem że jak się czegoś usilnie szuka to się znajdzie. A co niektórzy widzę oglądają telewizor przez lupę chyba z 30 cm. Mam już z 1000 godzin, oglądam z 2,5 metra w miarę na wprost telewizora pokój w miarę nasłoneczniony i nie widzę powidoków odbić pod kątem i innych dziwnych rzeczy. TV jak TV służy do oglądania a nie udowadniania że coś jest nie tak. Mi pasuje LCD bym nie chciał. Ludzie oglądajcie telewizor dla obrazu i nie podniecajcie się jakimś nowym softem czy lekkimi wadami których przy normalnym oglądaniu nie widać. Bo jak by się dało to niektórzy podniecali by się jak kartami graficznymi w testach i dla paru punktów zmieniali by TV na lepszy a to bez sensu

Bardzo dobre spostrzeżenie. "Szukajcie a znajdziecie" więc jak ktoś szuka dziury w całym to zawsze znajdzie. Ja mam U10 i też nie słyszę buczenia, nie widzę żadnych powidoków, migotań i innych takich. Oglądam i ciesze się super obrazem :)
 

Tomaszz

New member
diodes napisał:
Tak czytam co niektórych wypowiedzi i zaczynam myśleć że wy specjalnie i na siłę szukacie wad tego telewizora. Z doświadczenia wiem że jak się czegoś usilnie szuka to się znajdzie. A co niektórzy widzę oglądają telewizor przez lupę chyba z 30 cm. Mam już z 1000 godzin, oglądam z 2,5 metra w miarę na wprost telewizora pokój w miarę nasłoneczniony i nie widzę powidoków odbić pod kątem i innych dziwnych rzeczy. TV jak TV służy do oglądania a nie udowadniania że coś jest nie tak. Mi pasuje LCD bym nie chciał. Ludzie oglądajcie telewizor dla obrazu i nie podniecajcie się jakimś nowym softem czy lekkimi wadami których przy normalnym oglądaniu nie widać. Bo jak by się dało to niektórzy podniecali by się jak kartami graficznymi w testach i dla paru punktów zmieniali by TV na lepszy a to bez sensu

Podpisuję się pod tym rękami i nogami z wyjątkiem "podniecania sie jakimś nowym softem", ponieważ nowy soft naprawia 2 wielkie problemy tego TV:
1) prawidłowo współpraca tv z różnymi urządzeniami (xbox 360, dvd, komp, amplituner) po HDMI w 1080p (wcześniej obraz się zrywał - potwierdzone na wszelkich forach, na youtubie i przez Panasonica);
2) prawidłowo wyświetlanie materiału 24p. TV wyświetla taki materiał w 96hz bez juddera. Wcześniej było 60hz z judderem.

Ogólnie jak dla mnie telewizor jest GENIEALNY. Obraz w full HD 1080p jest porostu kosmicznie ostry i wyraźny (można oglądać dosłowie z pół metra)! Kolory = poezja, bardzo naturalne, w HD super nasycone. Płynność bardzo dobra, żadnego smużenia, ani nic z tych rzeczy. Obraz SD jak dla mnie bardzo dobry (zwykła kablówka ASTER)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Alf2- niestety (czy stety) nie myślałem o Tobie. Ale byłoby miło, gdybyś podzielił się z innymi swoimi doświadczeniami z serwisowaniem S10. Pozdr.
 

Kris1987

New member
Cena do 3 tys zlotych

Witam serdecznie przeczytałem kilkanaście stron dalej nie daje rady:) jak narazie zachwalacie TX-P42 S10 wlaśnie zamierzam go zakupići podłaczyć do komputera głównie oglądam dużo filmów( full hd, dvd, blu-ray rip czasami divix), troche gram, troche siedzę na necie.

Może przedstawie użytkowanie moje monitora(w przyszłości TV) w %



Filmy 50%

Serfowanie po internecie 30%

Granie w gry 20 %(choć czasami mam takie napady że więcej gram niż oglądam filmy) więc nie chciałbym aby np obraz mi "smużył"

komputer działa tak na dobę 8-12 h więc dość sporo...

Co do grania i oglądania filmów to:

granie i praca z tekstem odległości około 1-1,5 m(w przyszłosci chce kupić klawiature i myszkę bez kabelka:)

oglądanie filmów około 3-4 m

czytałem o "powidokach" czyli zostawaniu obrazu(statycznego) sądziłem, że już nie ma z tym problemu już to zostało opanowane(2-4 lata temu to rozumiem ale teraz)??


ps. mam w karcie graficznej wejście hdmi więc z podłączeniem nie będzie problemu, głośniki mam 5,1 geniusa(więc tych które są wbudowane nie będę używał).

Z góry przepraszam jak już pyło takie pytanie, ale już około 2 tyg siedze czytam, pytam się chodze po sklepach i nie wiem na co się wreście zdecydować...

Pozdrawiam Serdecznie
 
Ostatnia edycja:

batik87

New member
Jestem zrozpaczony, jeszcze do wczoraj na stronie RTV EURO AGD byla promocji Panasonica P50S10E mozna go bylo kupic za okolo 4500 a teraz cena podskoczyla na 5300, mozna sie pociac :(
 

sbronko

New member
Kris1987 napisał:
Witam serdecznie przeczytałem kilkanaście stron dalej nie daje rady:) jak narazie zachwalacie TX-P42 S10 wlaśnie zamierzam go zakupići podłaczyć do komputera głównie oglądam dużo filmów( full hd, dvd, blu-ray rip czasami divix), troche gram, troche siedzę na necie.

Może przedstawie użytkowanie moje monitora(w przyszłości TV) w %

Filmy 50%

Serfowanie po internecie 30%

Granie w gry 20 %(choć czasami mam takie napady że więcej gram niż oglądam filmy) więc nie chciałbym aby np obraz mi "smużył"

komputer działa tak na dobę 8-12 h więc dość sporo...

Co do grania i oglądania filmów to:

granie i praca z tekstem odległości około 1-1,5 m(w przyszłosci chce kupić klawiature i myszkę bez kabelka:)

oglądanie filmów około 3-4 m

czytałem o "powidokach" czyli zostawaniu obrazu(statycznego) sądziłem, że już nie ma z tym problemu już to zostało opanowane(2-4 lata temu to rozumiem ale teraz)??


ps. mam w karcie graficznej wejście hdmi więc z podłączeniem nie będzie problemu, głośniki mam 5,1 geniusa(więc tych które są wbudowane nie będę używał).

Z góry przepraszam jak już pyło takie pytanie, ale już około 2 tyg siedze czytam, pytam się chodze po sklepach i nie wiem na co się wreście zdecydować...

Pozdrawiam Serdecznie

hej

wydaje mi się, że plazma absolutnie nie nadaje się jako monitor praujący 12h dziennie
po prostu ją wypalisz w ten sposób
na Twoim miejscu szukałbym LCD

ja sam zastanawiam się czy nie zmienić tej plazmy na LCD, a to z powodu kolorów - podobają mi się żywsze barwy na LCDkach - ten panasonic ma przytłumiony obraz - nawet jak się wyłączy tryb eco, to biel jest jakaś taka brudna i ciągle mam wrażenie że wszystkie kolory w SD wpadają w zielony...

do tego moja małżonka wszystkie programy TV chce oglądać w 4:3 - co powoduje u mnie stres o powidoki ;)

nie wiem też czy wzrok nie męczy się mniej przy LCDkach? oglądanie nieostrego obrazu SD na takim duzym ekranie z blyszczaca szyba strasznie mnie męczy
a ponoć plazmy są lepsze do SD ...

ale nawet pomijając moje wydziwianie - to dla Ciebie zdecydowanie jakieś LCD
a jakie to sam nie wiem :) ja wahałem się między Sony w5500 a philipsem 7404, nadal nie wiem, który lepszy
ogólnie na tym forum widzę więcej pytań niż odpowiedzi ;)
 
Ostatnia edycja:

phoba

New member
batik87 napisał:
Jestem zrozpaczony, jeszcze do wczoraj na stronie RTV EURO AGD byla promocji Panasonica P50S10E mozna go bylo kupic za okolo 4500 a teraz cena podskoczyla na 5300, mozna sie pociac :(
Poczekaj jakiś czas....wg mnie jest wielce prawdopodobne, że sprzedali sztuki, które mieli w starej cenie i dlatego teraz widać tylko droższe egzemplarze. Za jakiś czas pewnie będą mieli kolejną porcję tańszych. U mnie było tak samo z komórką. Kosztowała 1099zł, a po 2 dniach 1399zł. Co ciekawe, gdy napisałem do nich maila odpisali, że jedyna cena obecnie to 1399zł i nie przewidują niższej. Taka cena oczywiście mnie nie interesowała. A za dosłownie 4 dni......BACH! Cena znowu 1099zł....i wtedy kupiłem. Także spokojnie poczekaj i sprawdzaj codziennie. Powinno się udać IMHO.
 

Kris1987

New member
Sbronko dzieki za odp jeszcze ktoś może potwierdzić to co napisał Stronko

ps. jeśli nie plazma od panasa to może LCD Panasonic TX-L42S10E co sądzicie?? przeznaczenie jak wyżej.
 
Ostatnia edycja:

batik87

New member
phoba napisał:
Poczekaj jakiś czas....wg mnie jest wielce prawdopodobne, że sprzedali sztuki, które mieli w starej cenie i dlatego teraz widać tylko droższe egzemplarze. Za jakiś czas pewnie będą mieli kolejną porcję tańszych. U mnie było tak samo z komórką. Kosztowała 1099zł, a po 2 dniach 1399zł. Co ciekawe, gdy napisałem do nich maila odpisali, że jedyna cena obecnie to 1399zł i nie przewidują niższej. Taka cena oczywiście mnie nie interesowała. A za dosłownie 4 dni......BACH! Cena znowu 1099zł....i wtedy kupiłem. Także spokojnie poczekaj i sprawdzaj codziennie. Powinno się udać IMHO.

Napisalem do nich w sprawie promocji P50S10E., odpisali
" Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie ale obecnie mamy inne telewizory w
promocji "
Poczekam do świąt może akurat wróci cena promocyjna.
 

phoba

New member
@batik87: Wg mnie sprawdzaj ich stronę przynajmniej raz dziennie. W moim przypadku komórka wróciła do poprzedniej, niższej ceny w ciągu 4 dni. Myślę, że w przypadku TV powinno być podobnie.
 

sbronko

New member
ustawienia kolorów

Hej

Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem obrazu tego TV na ps3...
Po pierwsze wydaje mi się, że kolory wpadają w zieleń - wyłączyłem opcje v.x. color i tą drugą zarządzającą kolorem, dałem ciepły balans bieli - jest lepiej, ale nie idealnie...
Po drugie nie mogę dojść do ładu z kontrastem i jaskrawością.
Albo otrzymuję obraz w całości za ciemny, albo czernie są blade jak ... no blade są.
Opcję eco mam wyłączoną.
Nigdzie nie widzę w opcjach możliwości włączenia/wyłączenia dynamicznego kontrastu, mimo to mam wrażenie, że to co ustawię po jakieś chwili wygląda inaczej i znowu trzeba poprawiać.
Czy przy tej plaźmie w ps3 powinno się włączyć full range rgb w ps3? Mam ustawione na limited, bo po włączeniu było za ciemno.

Na kablówce udało mi się nawet nieźle ustawić - też dałem ciepły balans bieli i jest OK.
 
Ostatnia edycja:

krzichu

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Jest to mój pierwszy post na tym forum, chociaż czytam go już od paru miesięcy i to, co tu piszecie nie którzy o TX-P42S10E bardzo mnie dziwi, a mianowicie. Posiadam ten model od września i jest włączony po minimum 10 godzin dziennie nie mówiąc już o niedzieli gdzie jest włączony rano a wyłączam go dopiero o 23. Powidoki są tylko zaraz po wyłączeniu tv i znikają, tak samo miałem na zwykłym telewizorze ( tylko przy oglądaniu TVP1 lub 2, zbyt mocne logo i to mnie wkurza ), buczenia nie obserwuję, chyba że jestem głuchy, ale chyba nie, bo jak oglądam film na dvd i mam podłączone do niego głośniki komputerowe 5.1 to wieczorem jak uciszę do poziomu minimum, ale słyszalnego bo żonie to przeszkadza, to słyszę jakieś głupie granie radia z głośników a nie buczenia plazmy. Tak więc jak komuś buczy to do wymiany tv bo jest coś źle poskładane, albo poluzowane.
Poziomy mam ustawione od początku - kontrast na 50%, jasność bez zmian, ostrość na 9, balans oczywiście na naturalny bo zimny jest za zielony, a ciepły przechodzi na czerwień.
A dlaczego plazma a nie lcd, a dlatego, że plazma ma naturalny obraz a nie pastelowy jak lcd. Sąsiad ma LG 100Hz 42 cale i takiego bym nie kupił wżyciu, chyba ze za darmo by dawali, a i tak jako drugi byłby plazmowy.
Kontrast i kolor ma tak wypoziomowany, że oczy po parunastu minutach wypala, a obraz ma tylko dość ładny na kanałach HD, a i tak daleko mu do plazmy, a sd to żenada cały czas pływa jak woda w akwarium i dlatego jak idę na flachę do niego to puszcza tylko kanały w HD. Nabijał się zawsze zemnie, że chcę kupić plazmę, ale jak ją już kupiłem i chciałem żeby przyszedł zobaczyć to się pojawił, dopiero po dwóch miesiącach i co- szczena opadła i nawet słowa nie powiedział, po prostu było mu głupio, ale to jego był wybór chociaż zawsze przekonywałem go do plazmy.
Chyba za dużo już jak na pierwszy raz.
Jeszcze jedno, mam kumpla który montuje plazmy i lcd ustawia parametry w domu klijenta i to jego zasługa, że kupiłem plazmę, to on widział najwięcej wad i zalet plazm i lcd.
Pozdrawiam wszystkich i miłego oglądania.
 

diodes

New member
.

krzichu w pełni się z tobą zgadzam. Ludzie za tą cenę ten TV to po prostu rewelacja i jak dla mnie LCD w dużo wyższej cenie umywają się do niego. Nie wiem jak z konsolami bo nie korzystam. Ale jako telewizor jest super. Też jest u mnie praktycznie włączony od rana do nocy z 10-12 godzin dziennie powidoków nie widziałem powiem szczerze specjalnie nie szukałem może i jakieś niewielkie są ja nie widzę. Buczenie może trochę jest jak się podejdzie do samego TV ale z odległości 2,5 nic nie słyszę. Kanały HD rewelacja SD bardzo bardzo ładne mam kablówkę Telpol bałem się trochę ale jest dobrze. DVD i DIVIX rewelacja po prostu miód. Nie szukam wad po prostu oglądam i cieszę się obrazem :popcorn: . Może są i leprze TV ale na pewno nie za 2700 zł jedyne czego mi trochę brakuje to wejście USB ale da się przeżyć. No i na koniec gdybym miał więcej kasy na pewno teraz wziął bym 46 cali, 42 jest nieźle ale troszkę brakuje :p jak mówiłem oglądam z 2,5 metra. Szczerze wszystkim polecam ten model
 

Enjama

New member
Mam od wczoraj Panasa i 2 małe problemy
Podpiąłem dvd po euro i jak puszaczam napisy to są takie poszarpane ;/ da się coś z tym zrobić ?

Oraz jak przyciskam przycisk Viera Link to pisze mi "brak danej funkcji"
a chciałem sobie tam skonfigurować pilota żeby mi działał z tunerem
 
Do góry