Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

gorylla

New member
Bez reklam
Rzeczywiście fachowcy niesamowici. Nawet nie wiedzą, jaką rozdziałką dysponuje 50X10.

Poza tym przejrzałem tę załosną stronkę i zauważyłem, że S10-tki z pewnością nie testowali, bo nie ma o niej żadnego artykułu (poza zapowiedzią całej nowej serii plazm Panasa).
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Gie napisał:
Seria S10 jest do doopy :D Nie załapała się do dziesiątki najlepszych plazm

Flagowy model Panasonica Z1 też nie trafił do pierwszej dziesiątki. ;-)


Bo go tak samo jak S10 po prostu nie testowali. :fool:
 
Ostatnia edycja:

kojer

New member
slimak napisał:
Wszystko się zgadza karty SD są do 2GB. Od 4GB są karty SDHC.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital
Nie do końca. Są karty SD mające 4GB i jest to zgodne ze specyfikacją. Niestety nie wszystkie urządzenia takie karty obsługują (ale w zasadzie to juz bez znaczenia bo praktycznie wszystkie nowe urządzenia i tak czytają SDHC).

According to the specification,the maximum capacity of a standard SD card is defined by (BLOCKNR x BLOCK_LEN), where BLOCKNR may be (4096 x 512) and BLOCK_LEN may be up to 2048. This allows a capacity of 4 GB.

http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Bo go tak samo jak S10 po prostu nie testowali. :fool:[/quote]

Pionieer nie produkuje odbiorników plazmowych ???????? Chyba przytaczają zamiary Pionieera z 2008 roku. A ekrany z Panasonica zakłada do LCD i tworzy Hydre :mrgreen:
 

maiesky

New member
Witam
No i kupiłem S10, teraz muszę z tym żyć.
Na razie dochodzę do siebie z nadzieją, że będzie dobrze (zasmuciły mnie zielone krawędzie przy bardzo szybko poruszającym się obiekcie, a uwielbiam F1- myślałem, że nowe plazmy już nie mają tego problemu).
Przynajmniej House'a się nieźle oglądało.
Wiem już, że 42" jest ok do naszego pokoju 5x5 i dobrze, że nie wybrałem większego. Próbuję okiełznać formatowanie obrazu, bo ta nasza nieszczęsna polska tv jeszcze 4:3 stosuje (sic!), a mimo że abon płacę, to TVPHD nie jestem godzien oglądać!
Czy można jakoś powiększać zdjęcia? Instrukcja tylko mówi o obracaniu.

PS: Instrukcja ani słowem nie wspomina o specjalnym używaniu na początku (docieranie) więc zadzwoniłem na infolinię Panasa- Pan powiedział, że nic takiego nie jest konieczne, a docieranie to mit.
 

gradosik

New member
Napisał slimak
Wszystko się zgadza karty SD są do 2GB. Od 4GB są karty SDHC.

Witam, są karty SD 4Gb - sam takową posiadam (używam w nawigacji) i nie jest to karta SDHC (specjalnie kupiłem SD bo moja nawigacja widzi tylko SD). Poza tym dzięki piękne za ten wątek (wszystkim o S10), mimo ze długi to warto poczytać, oczywiscie zamówiłem wczoraj S10, srebrną :)
pozdrawiam
 

Tomaszz

New member
maiesky napisał:
Witam
No i kupiłem S10, teraz muszę z tym żyć.
Na razie dochodzę do siebie z nadzieją, że będzie dobrze (zasmuciły mnie zielone krawędzie przy bardzo szybko poruszającym się obiekcie, a uwielbiam F1- myślałem, że nowe plazmy już nie mają tego problemu).
Przynajmniej House'a się nieźle oglądało.
Wiem już, że 42" jest ok do naszego pokoju 5x5 i dobrze, że nie wybrałem większego. Próbuję okiełznać formatowanie obrazu, bo ta nasza nieszczęsna polska tv jeszcze 4:3 stosuje (sic!), a mimo że abon płacę, to TVPHD nie jestem godzien oglądać!
Czy można jakoś powiększać zdjęcia? Instrukcja tylko mówi o obracaniu.

PS: Instrukcja ani słowem nie wspomina o specjalnym używaniu na początku (docieranie) więc zadzwoniłem na infolinię Panasa- Pan powiedział, że nic takiego nie jest konieczne, a docieranie to mit.

A oglądałeś już na nim F1??
U siebie w G10 na F1 nie zauważam żadnych zielonych krawędzi (raz albo dwa razy wydawało mi się, że widzę GG, ale to był wyścig w Singapurze i tam były takie dziwne kolory przez to ich oświetlenie, więc ciężko wyczuć)
 

Mar1118

New member
Witam szanownych forumowiczów


Długo się nie odzywałem, ale w końcu jestem po naprawie TV (niektórzy znają problem, dzięki panowie za pomoc).
Tak jak obiecałem, podzielę się wrażeniami, no to zaczynamy:

Najbardziej widać poprawę względem wyświetlanych twarzy, nie ma tej paskudnej tęczy, no czasem się pojawi ale na materiale o fatalnej jakości, da się przeżyć.
Działa IFC, zauważalnie w końcu, widać to bardzo wyraźnie na planszach testowych, nie jest to ideał ale to nie ta półka cenowa.
Obraz już nie klatkuje, płynność się poprawiła chociaż rozmycie (utrata ostrości) w szybkich scenach jest ale to już chyba taki urok tej technologii .
Funkcja auto dopasowująca obraz nie działa dalej na wejściu HDMI (sygnał z tunera), ale tu wina może leżeć po stronie tunera -tak stwierdził pan z serwisu, muszę podłączyć jakiś inny sprzęt to się przekonam czy miał racje.

Wymieniona została cała płyta główna i teraz mam TV z przebiegiem blisko 600 godzin a po wejściu w menu serwisowe widać 11 godzin:p.
Odnośnie syczenia TV , pan z serwisu powiedział że podłączał na próbę inny nowy zasilacz i na nim jest to samo, chociaż mam wrażenie że jest trochę ciszej, dowiedziałem się też że całe sekcje zasilające są takie same dla wszystkich przekątnych tych TV i dlatego np 42 są cichsze niż 46, swoją drogą ciekaw jestem jak syczy 50. A może to ja jestem przewrażliwiony na punkcie syczenia TV.

Pozdrawiam.
 

piceka

New member
Ok

Witam. Dokonałem zakupu 46s10 w poniedziałek.
Po BAAARRDDDZZZOO długim zastanowieniu i przeczytaniu wielu informacji zakupiłem 46S10.....i......jestem......zadowolony.
1/ Syczenie - brzęczenie.........jeżeli brzęczy to widocznie ma brzęczeć....ale u mnie jakoś nie zauwazyłem...chyba że sie skoncentruje tylko na brzęczeniu a nie na oglądaniu programów
2/ Obudowa - czarna ....jest OK....taka mi odpowiada i BASTA....a że lubie porządek to będę dbał o nią ....to jest mój wybór i tylko mój....
3/ Programy.....nie mam zastrzeżeń.....z n-ki wszystko chodzi dobrze....jak najbardziej mi odpowiada.....
4/ Rodzinka.....jest bardzo zadowolona......i ja też.....
5/ Przyszłość.....jak będzie mnie stać na inny telewizor to z pewnością będę w przyszłości troszke psioczyc na ten
6/ Podsumowanie ......jeszcze raz podkreslam..to był mój wybór i jestem cały happy......
Pozdrawiam......:blagam:
 

slimak

New member
Bez reklam
maiesky napisał:
zasmuciły mnie zielone krawędzie przy bardzo szybko poruszającym się obiekcie, a uwielbiam F1- myślałem, że nowe plazmy już nie mają tego problemu).


Na F1 nie widziałem zielonych krawędzi, ale jak się zaweźmie to czasami na filmie można zobaczyć GG. W porównaniu z 42pv60 GG jest mniejsze około 4 razy.

Na DVB-T tvp1 i tvp2 są nadawane w 16:9.


gradosik napisał:
Witam, są karty SD 4Gb - sam takową posiadam (używam w nawigacji) i nie jest to karta SDHC (specjalnie kupiłem SD bo moja nawigacja widzi tylko SD).


OK. Przyjmuje do wiadomości, że są karty SD 4GB. :)
Ale ponieważ są niezgodne z ustalonym standardem http://www.sdcard.org/developers/tech/sdcard to w instrukcji obsługi Panasonica nie zostały uwzględnione.
 

Jan-Luc

New member
Mar1118 napisał:
Funkcja auto dopasowująca obraz nie działa dalej na wejściu HDMI (sygnał z tunera), ale tu wina może leżeć po stronie tunera -tak stwierdził pan z serwisu, muszę podłączyć jakiś inny sprzęt to się przekonam czy miał racje.
Raczej miał.
Mam podłączonego Humaxa 2000HD i w rozdzielczościach HD 720p oraz 1080i nie skaluje. Skaluje natomiast jak na tunerze ustawię 576p.
Poprzednio miałem 42 PV60 i sytuacja była identyczna.
 
Ostatnia edycja:

FullObcyk

Member
Panowie pytanie!
W jaki sposób mogę odczytać numer seryjny mojego Panasa?Czy tylko z naklejki na tyle TV. Wisi na ścianie i jakoś mi się nie uśmiecha go ściągać. Pytam, bo łapię się na promocyjną gwarancję ze strony Panasonic Polska!
 

przemo8420

New member
ale sie porobiło, 42 s10 w saturnie za 2500:D, juz jestem prawie zdecydowany, tylko ktoś może wie czy ma on funkcje 24p i czy jest ona na tyle dopracowana ze film na bluray 24p bedzie wyswietlany bez judderu?
 

slimak

New member
Bez reklam
Tryb odtwarzania bez judderu ma dopiero wersja V10. W EURO są czarne U po ~2500, ale obawiam się, że są to półkowniki z przebiegiem 500000000 godzin na ustawieniach max [Dynamiczny].
Ja ze sklepu nie kupiłbym żadnej plazmy bez możliwości sprawdzenia „przebiegu”.

Kiki na takich ustawieniach zrobił mocne powidoki już po paru godzinach.
024_P1060518.JPG
 
Ostatnia edycja:

sbronko

New member
slimak napisał:
Tryb odtwarzania bez judderu ma dopiero wersja V10. W EURO są czarne po ~2500, ale obawiam się, że są to półkowniki z przebiegiem 500000000 godzin na ustawieniach max [Dynamiczny].
Ja ze sklepu nie kupiłbym żadnej plazmy bez możliwości sprawdzenia „przebiegu”.

Kiki na takich ustawieniach zrobił mocne powidoki już po paru godzinach.
ile to jest parę?
2? 3? 5? 8?
proszę, bądźcie konkretni, bo to akurat dla mnie istotne
i rozumiem, że to zaraz zniknie, jak się tylko chwilę poogląda coś innego, tak?
 
Do góry