Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

yello

New member
"Docieranie" Plazmy

Witam serdecznie,
z ciekawości i z chęci obalenia lub potwierdzenia "mitu" o docieraniu TV Plazmowych napisałem maila do Panasonica o takiej treści :
Witam serdecznie, mam pytanie czy w przypadku TV Plazmowego - TX-P42S10E, a także innych telewizorów plazmowych Państwa firmy, niezbędny jest 1 miesięczne "docieranie" telewizora po zakupie? To znaczy używanie go przez ok 1 miesiąc na niskich ustawieniach jakości obrazu ?
I dostałem odpowiedź:
Uprzejmie informujemy, że "docieranie plazmy" jest mitem. Nie ma takiej konieczności.
Interpretacja tej wiadomości to oczywiście sprawa indywidualna. ;)

Pozdrawiam Serdecznie.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Myślę, że jest w tym dużo prawdy. Panasonic bardzo zbliżył się do wyeliminowania problemu trwałych wypalań ekranu plazmowego.

Ale z drugiej strony widziałem "wyjaraną" G10-tkę w Mediaexpercie, gdzie jak wół były widoczne powidoki z ich filmiku reklamowego.

Dlatego chyba najlepiej zachować rozsądny umiar. Nie demonizować problemu "wypalania", ale na wszelki wypadek zachować trochę ostrożności, tym bardziej, że to nic nie kosztuje.
 

madix

New member
Witam,

Czy wie ktoś z Was czy można gdzieś w ustawieniach telewizora (narazie nie znalazłem) ustawić żeby dane wejście do telewizora włączało sie domyślnie po włączeniu TV?
Mam dekoder cyfry+ podłączony po "HDMI 1" i po włączeniu TV muszę przełączać "AV'ką" na to wejście bo telewizor uruchmaia się na "TV" (mimo braku sygnału antenowego).

Pozdrawiam
 

BARTEK W.

New member
Hmm, mam x10y, po zakupie pełnego scarta, obraz po włączeniu dekodera CP(sd) przełącza się automatycznie na obraz z tunerka, nie włączałem trubu hotelowego. Jest tak że po włączeniu włącza się na tv, ale po uruchomieniu dekodera tv zostaje przełączony
 

lexo

New member
Jak z tym nie walczyli wypalanie nadal istnieje chodź mniejsze. Zauważyłem ostatnio, iż na LCD mojej Mamy (LG 27LZ55) wyraźnie i trwale wypaliło się logo TVN24 które jednak ogląda 95% czasu. Jak widać nie tylko w teoretyczno-laboratoryjnych warunkach można wypalić logo i to nawet na LCD.
 

yaneq

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
Zamiast "0" na pilocie wciskasz 3xAV.

moja prośba to był taki mały żarcik. no ale ktoś napewno podziękuje i za to. madix na ten przykład tego nie zauważył :)

lexo: poważnie? nie sądziłem, że to jest fizycznie możliwe. do teraz w to niebardzo wierzę.

ja na swojej plaźmie nie uświadczyłem jeszcze powidoku. tych przy wyłączaniu tv utrzymujących się przez chwilę oczywiście nie wliczam, bo jakie to powidoki.
 

pokonek

New member
BARTEK W. napisał:
Hmm, mam x10y, po zakupie pełnego scarta, obraz po włączeniu dekodera CP(sd) przełącza się automatycznie na obraz z tunerka, nie włączałem trubu hotelowego. Jest tak że po włączeniu włącza się na tv, ale po uruchomieniu dekodera tv zostaje przełączony

Przy pełnym kablu Scart to jest normalne. Chodzi o to by w momencie uruchamiania dekodera włączył się automatycznie TV.
Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
yaneq napisał:
moja prośba to był taki mały żarcik. no ale ktoś napewno podziękuje i za to. madix na ten przykład tego nie zauważył :)

Kurde, niby głupi nie jestem, a ironii tam nie zauważyłem i myślałem, że zapomniałeś i pytasz poważnie. :p
Dobre.
Pozdr.
 

madix

New member
Dzieki bartolinio w "hotelu" działa ok.

Dzieki ironii yaneq'a nie musiałem daleko szukać hotelu o którym dowiedziałem się od bartolinio :wink:
Dzięki
Pdm
 

microzone99

New member
piotr818 napisał:
Po rozpakowaniu i odpaleniu totalna porażka (sygnał analogowy UPC) w porównaniu z poprzednim CRT Sharp 29" 100 Hz który odbierał po prostu pięknie.
....
Wniosek jeśli ktoś chce kupować ten telewizor do sygnału analogowego (próbowałem też z anteną siatkową) to nigdy obraz nie dorówna do poziomu kineskopu. W modelu Tx-p42s10ES tor wizyjny jest wyraźnie gorszy po analogu niż po cyfrze). Jesli ktoś choć troszeczke się zna niech zerknie na schemat układu elektronicznego i prostotę głowicy analogowej.
Wnioski tylko cyfra.

No i właśnie tą opinią Piotr818 sprowadził mnie na ziemie. Już właściwie byłem gotowy kupować S 42".
Mam sygnał analogowy UPC, oglądam Sport, wiadomości i filmy (z TV czasami z kompa lub DVD).
Moje pytanie jest takie jeżeli S ma kiepsko rozwiązany tuner Tv analogowej to może zacząć się rozglądąc za innym modelem np. serii G? lub rozwiązaniem jest rozpoczęcie poszukiwań od wcześniejszych serii X?
Szybciej żone przekonam do zakupu droższego TV niż przejście na droższy abonament w UPC (cyfrowy najtańszy odpada bo brak TVNCNBC)
 

mac_tul

New member
microzone99 napisał:
No i właśnie tą opinią Piotr818 sprowadził mnie na ziemie. Już właściwie byłem gotowy kupować S 42".
Mam sygnał analogowy UPC, oglądam Sport, wiadomości i filmy (z TV czasami z kompa lub DVD).
Moje pytanie jest takie jeżeli S ma kiepsko rozwiązany tuner Tv analogowej to może zacząć się rozglądąc za innym modelem np. serii G? lub rozwiązaniem jest rozpoczęcie poszukiwań od wcześniejszych serii X?
Szybciej żone przekonam do zakupu droższego TV niż przejście na droższy abonament w UPC (cyfrowy najtańszy odpada bo brak TVNCNBC)

Nie żebym się czepiał, ale jeśli ktoś przy zakupie telewizora Full HD kieruje się jakością obrazu analogowego SD to ja dziękuję ;)
 

slimak

New member
Bez reklam
microzone99 napisał:
Moje pytanie jest takie jeżeli S ma kiepsko rozwiązany tuner Tv analogowej to może zacząć się rozglądąc za innym modelem np. serii G?


Na 90% wszystkie Panasoniki mają taki sam tuner analogowy. I na 90% dowolnej firmy TV Plazmowy lub LCD będzie miał gorszy obraz na słabym analogowym sygnale w porównaniu do CRT.


Jeżeli mieszkasz po dobrej stronie Gdańska, to już za 4 miesięcy będziesz mógł oglądać cyfrowe programy z DVB-T: TVP1, TVP2, TVP INFO, Polsat, TV4, TVN, TV Puls.
mux1.jpg


P.S. Zamiast wybierać TV, urabiaj zonę na cyfrową kablówkę. Dostarczony sygnał ma „100” razy większe znaczenie, na jakość obrazu niż różnice między modelami TV.


przemo8420 napisał:
s10 ma 900 linii ruchomego obrazu a g10 1080 - czy podczas ogladania filmu 1080p bedzie widac roznice?

S10 ma elektronikę umożliwiającą wyświetlenie 900 linii obrazu ruchomego przy badaniu rozdzielczości poziomej na planszach czarno-białych przemierzających szerokość ekranu w 5 sekund.
Jak obraz będzie się wolniej przemieszczał to S10 wyświetli 1080 linii.
Jak obraz będzie się szybciej przemieszczał to G10, v10 wyświetli np. 500 linii.

Czy będziesz widział różnicę?
Zastanów się jak często w filmach/sporcie oglądasz czarnobiałe detale? Jak do tego dodamy kompresje sygnału do mpg4 to się okaże, że już w studiu telewizyjnym tych detali w ruchu nie ma. Natomiast szczegóły 1080p (Filmy 24p na materiale Blu-ray) i tak będą nieczytelne z powodu judderu.
 
Ostatnia edycja:

microzone99

New member
slimak napisał:
Jeżeli mieszkasz po dobrej stronie Gdańska, to już za 4 miesięcy będziesz mógł oglądać cyfrowe programy z DVB-T: TVP1, TVP2, TVP INFO, Polsat, TV4, TVN, TV Puls.
Niestety chyba sobie poczekam dłużej Gdynia M.Kack. Chyba mi ten niebieski kolor zbrzydnie :(
 

Murza68

New member
Karta SD/SDHC

Witam,
Zgłaszam poprawkę do instrukcji TX-P42S10E.
Napisano w niej, że filmy mogą być oglądane przez slot karty gdy karta SD ma nie więcej jak 2GB pojemności, a karta SDHC nie więcej jak 32GB. Sprawdziłem, że zwykła SD 4GB hula, aż miło! :)
Obraz 1080 jest super.
 

slimak

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry