Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

mawoc

New member
Alf2 napisał:
witajcie,
zalezy jak trafisz- moj bzyczy z okolo 3 metrow rowniez podczas sluchania dialogow (muza oczywiscie zaglusza)- ustawiony tryb filmowy.

Zglosilem problem wczoraj do serwisu- dam znac za klika dni co i jak..
P.S U mojego kolegi buczenia prawie nie slychac, wiec to kwestia egzemplarza jaki sie trafi..

Poza tym polecam- obraz bardziej niz ok (seria S), kolor szary obudowy ladniejszy,tanszy i praktyczniejszy od czarnego (wczesniej mialem fortepianowa czern na LCD, ale sie znudzila)

Buczenie elektroniki może być 'podbijane' przez tylną ścianę przed którą stoi/wisi telewizor. Testowe 'przykrycie' ściany włochatym kocem wyeliminowało w moim wypadku to straszne bzyczenie.
 

madix

New member
Witam,

To mój pierwszy post więc na początek wsystkich gorąco pozdrawiam :)

Lektura tego forum pomogła mi w wyborze TV i już jest, 42' w kolorze srebrnym.

Pierwsze wrażenia:

Wygląd zewnętrzny (oczywiście subiektywnie) rewelacja, dużo lepiej niż „fortepianowa czerń”.

Obraz super, choć wymaga regulacji. Programy HD z cyfry +, szczególnie NG HD, Animal Planet HD, C+ Sport HD (1080i) zapierają dech!!!

Buczenie czy też bzyczenie jest obecne, ale subiektywnie rzecz biorąc mi nie przeszkadza, oglądam z około 4 m.
Stojąc przy telewizorze faktycznie przeszkadza, ale dalej już nie.

OT: Dla tych z Was którzy kupili TV Panasonica po 1.11.2009 r. dobra wiadomość, jest akcja promocyjna Panasonic Polska z gwarancją na 5 lat (trzeba się zarejestrować na stronie) za darmo :)
Jeszcze można dostać zwrot całości lub części kasy wydanej na TV.

Soft w moim sprzęcie to "1213"

Pozdrawiam
 

akrysy2008

New member
Japonia – MC 106H30T11
Czechy - MD-42GH11E1

Panele
Panasonic TH-37PX80EA-> MD-37GH11E1
Panasonic TH-42PX50EA -> MD-42GH11E1
Panasonic TH-42PX80EA -> MD-42GH11E1
Panasonic TX-P37X10E -> MD-37GH12ME1

Panasonic TX-P42S10ES -> MC 106F16T12 Japonia :)

Zachęcam do sprawdzenia w modelach G i V. Numer jest razem z datą produkcji, krajem pochodzenia i znajduje się nad wejściami [AV] w lewym górnym rogu (widać go przez dziurki w obudowie).[/quote]


W odpowiedzi na powyższą zachęte sprawdziłem u mnie w TX-P42S10E panel ma oznaczenie MD-42JF12PE1 czyli nie tak jak model G10.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
akrysy2008 napisał:
W odpowiedzi na powyższą zachęte sprawdziłem u mnie w TX-P42S10E panel ma oznaczenie MD-42JF12PE1 czyli nie tak jak model G10.


Kiedy kupiłeś TV.
TX-P42S10E ->MD-42JF12PE1 [MD = Czechy]
Jaka data jest obok numeru(data produkcji panelu).
Na dole naklejki jest Czech Republic?



U mnie:
Zakup ->11 Październik
TX-P42S10ES -> MC 106F16T12
JUL 2009
Made in Japan
 
Ostatnia edycja:

qualin

Member
slimak napisał:
U mnie:
Zakup ->11 Październik
TX-P42S10ES -> MC 106F16T12
JUL 2009
Made in Japan
Tym made in japan bym sie nie podniecal. pracowalem w sharpie pod toruniem i tam produkowane telewizory takze mialy wybite made in japan :p
 

akrysy2008

New member
slimak napisał:
Kiedy kupiłeś TV.
TX-P42S10E ->MD-42JF12PE1 [MD = Czechy]
Jaka data jest obok numeru(data produkcji panelu).
Na dole naklejki jest Czech Republic?



U mnie:
Zakup ->11 Październik
TX-P42S10ES -> MC 106F16T12
JUL 2009
Made in Japan


Przepraszam za zamieszanie ale odczytałem numer z naklejki 15 cm niżej . Numer na właściwej naklejce jest taki jak w G10 czyli MC 106F16T12.
 

slimak

New member
Bez reklam
akrysy2008 napisał:
Przepraszam za zamieszanie ale odczytałem numer z naklejki 15 cm niżej .

Na tej drugiej naklejce jest tylko numer, seria i duże kody kreskowe. Prawdopodobnie ta naklejka jest wykorzystywana w Czechach do sortowania części na linii montażowej.
 

gorylla

New member
Bez reklam
slimak- jest jakiś kontretny powód, dla którego zacząłeś ten wątek z krajem produkcji? Czy chcesz coś konkretnego przez to powiedzieć, np. że TV z Czech są bee, a z Japana cool? Bo nie bardzo rozumiem...

Enjama napisał:
Gdzie można znaleźć real photo modelu S10 w wersji piano black ?
Na necie są same producenta ;/ zdjęcia

Najszybciej trzeba zapewne poprosić sympatycznych współforumowiczów :razz: A swoją drogą przejrzyj ostatnich 20 podstron wątku o G10, S10 i X10, bo ktoś tam zapiął real photo wersji pianoblack. Na pewno gdzieś widziałem, tylko nie chcę mi się szperać.
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Japan kontra Pilzno

To ma znaczenie tylko w samochodach. Najlepsze telewizory z serii Kuro mają te same matryce co S , G , V Panasonica a Panasonic wkłada do LCD matryce LG made in Poland. A w środku telewizora globalna wioska światowa do wyboru do koloru. A w Pilznie stoją linie montażowe made in Japan oraz troche pudeł z naklejkami naszych południowych :hihi:sąsiadów.
 

slimak

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
slimak- jest jakiś kontretny powód, dla którego zacząłeś ten wątek z krajem produkcji? Czy chcesz coś konkretnego przez to powiedzieć, np. że TV z Czech są bee, a z Japana cool? Bo nie bardzo rozumiem...

To taka mała socjotechnika. :oops:
Sprawdzanie samego numeru jest nudne, natomiast numeru, daty produkcji i kraju pochodzenia ciekawe. ;-)
Przy okazji okazało się, że informacja o dacie produkcji i kraju pochodzenia może ułatwić znalezienie właściwej naklejki.
 

Gie

Member
Bez reklam
Tak a propos miejsca produkcji. Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu aparaty cyfrowe były inaczej ustawiane defaultowo zależnie od kraju przeznaczenia. Z tego co pamiętam to na Japonię robiły cieplejsze zdjęcia, na Europę lub USA miały podbijaną zieleń. Przebadano różne grupy ludzi i na podstawie tych badań dokonano podziałów.
 
Ostatnia edycja:

qualin

Member
Gie napisał:
Tak a propos miejsca produkcji. Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu aparaty cyfrowe były inaczej ustawiane defaultowo zależnie od kraju przeznaczenia. Z tego co pamiętam to na Japonię robiły cieplejsze zdjęcia, na Europę lub USA miały podbijaną zieleń.
Podobnie jest w sharpie. na rynek eurpejski byly wsadzane inne katody i na rynek rosyjski inne. te jasne i super swiecace na rynek EU, a te zoltawe na rynek RU.
 

gstw

New member
Ja zaktualizowałem wersję 1209 do 1215, czy warto trudno mi narazie ocenić.
Poniżej zamieszczam link do wersji, którą ja wgrałem - plik 100% sprawdzony:
****://upek.sputnik-sat.info/content.php?id=7425
w miejsce gwiazdek proszę wstawić http (nie mogę narazie dodawać linków do postów).
Operacja trwa kilka minut - wszytko zgodnie z instrukcją na telewizorku :)
 

mevil

New member
gstw napisał:
Ja zaktualizowałem wersję 1209 do 1215, czy warto trudno mi narazie ocenić.
Poniżej zamieszczam link do wersji, którą ja wgrałem - plik 100% sprawdzony:
****://upek.sputnik-sat.info/content.php?id=7425
w miejsce gwiazdek proszę wstawić http (nie mogę narazie dodawać linków do postów).
Operacja trwa kilka minut - wszytko zgodnie z instrukcją na telewizorku :)

ja rowniez jestem juz po aktualizacji z wersji 1208 do 1215, wszystko bez bolu, czy warto? na razie nie widze roznic
 
Do góry