Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

DM914

New member
ryba229 napisał:
Ok jestem juz po testach.

Literki

IFC wylaczone - 9px lekko rozmyte , 10px rozmyte
IFC wlaczone - wszystko czytelne i plynne

Wahadlo

IFC wylaczone - wahadlo rozmyte , ruch plynny
IFC wlaczone - wahadlo lekko rozmyte, ruch plynny

W obu przypadkach przy wahadle cien minimalnie widoczny (trzeba sie przypatrzec i wiedziec gdzie patrzec)

Sprzet to DVD Philips 3142 po Componencie

Tryb kinowy fabryczny , balans bieli normalny

Nie wiem co sadzic o tych wynikach. Literki wyszly dobrze ale wahadlo jednak jest leciutko rozmyte.

Moze sie wypowie ktos znajacy temat?

Typowy dla wszystkich technologi tz efekt sample-hold ( próbkowanie pamięć oka - tak bym to wyjaśnił ) bardziej widoczny w w panelu Full HD ( im większy tym bardziej widoczny ) gdzie każda klatka przesuwa się o więcej pikseli niż w HD redy. Efekt ten jest ściśle związany wyświetlaniem ruchomych elementów w stałym przedziale czasowym a działaniem siatkówki ludzkiego oka . Niestety elektronika jeszcze jest w tym ułomna , ale i tak plazma radzi sobie z tym lepiej niż LCD. A tak jak już pisałem jedni widzą więcej inni mniej :)
 

slimak

New member
Bez reklam
jgx napisał:
Napisał slimak

W niemieckim czasopiśmie Video przetestowali Panasonica s10, za jakość obrazu otrzymał 343 punkty. W poprzednich miesiącach testowali wyższe modele Panasonica, tak mniej więcej obecnie wygląda ranking Plazm:

Pioneer KRP-600A ->37(x?)
Panasonic Z1-> 37(4?)
Pioneer PDP-LX 5090 H ->37(2?)
Panasonic Pz85-> 35(4?)
Panasonic V10-> 350
Panasonic S10-> 343
Panasonic Gw10*-> 33(6?)

*Gw10 = g10+DVB-S/S2


witam, a gdzie Samusung z serią B??? Według tego rankingu liczy się tylko pionek i panas a np. sam b850 lub 650 jest gorszy od serii S panasa?:D :D :D bzdura na resorach ten ranking


Samsungów nie było, bo się nimi nie interesuje.

Dla mnie test w miesięczniku, który czytam od ~15 lat ma większą wiarygodność od testów pojawiających się na różnych stronach internetowych. Oczywiście ze względu na różną percepcje obrazu przez różne osoby, wyniki są jedynie wskazówką, co do wyboru TV(którym należy się dokładnie przyjrzeć).

Tym razem podaje ranking jakości obrazu mając gazetę przed sobą (poprzednio pisałem z pamięci).

Panasonic Z1 46”-> 379
Runco Wall xp-50 50”-> 376
Pioneer KRP-600A 60”-> 375
Panasonic V10 50”-> 350
Samsung A556s 50”-> 349
Panasonic S10 46”-> 343
Pioneer LX508D 50”-> 340
Samsung B679 50”-> 337
Panasonic Gw10 46”-> 331 (Gw10 = G10 +DVB-S/S2)
Panasonic Pz80 50”-> 326
LG PS8000 50” -> 320
Panasonic Pz70 50”-> 319
Panasonic Pz700 50”-> 318



Różnice oceny Pz80 50” i Pz80 42” wynika z oczywistego faktu, że czym większy ekran tym trudniej uzyskać dobry obraz.

Panasonic Pz85 42”-> 356
Panasonic Pz80 42”-> 340
Panasonic x10 42”-> 322
Panasonic px80 42”-> 321
Panasonic pz700 42”-> 320
 

gorylla

New member
Bez reklam
Zawsze wiedziałem, że G10/GW10 to przewartościowany panel i do tego jeszcze dostał łupnia od S10. To tylko potwierdza wiarygodność fotograficznego testu kikiego i moje własne obserwacje.

Ale świetny wynik PZ/PY85 jest dużym zaskoczeniem, chociaż wiadomo było już od dawna, że to bardzo udany produkt. Ja sam chciałem go kupić, ale niestety nie zdążyłem, bo wyszedł ze sklepów i nie można już było go dostać. Znalazłem wprawdzie jednego w pewnym sklepie, ale miał sporo nagrane i nie chciałem się w niego pakować.

do ryba229- skąd nagrałeś płytkę z wahadłem, bo jak nagrałem obraz z tego linku, co podał Mar1118 (z chipa) to nie było wahadła, a tylko kilka statycznych plansz testowych?
 

mirsmi

New member
tx-P42S10E

witam serdecznie.
wczoraj otrzymałem kurierem tx-P42S10E srebrny.
mam pytanie co do ustawien i ich zapamietywanie.
otóz podłączoną mam enke przez kabel hdmi.
ustawiam rodzaj obrazu na dynamiczny.kontrast 45.jaskarawosc -5.balans bieli -zimny.sterowanie kolorami właczony.tryb eco włączony.Pnr właczony.
Ustawiam to na kanale np.TVN HD i wszystko ok.
przelączam na TYP2 i wchodze na ustawienia i widze ze ustawienia obrazu jest dynamiczny a wszystkie wymienione dalej są inaczej poustawiane tak jak fabryczne..... tzn kontrast 60 itd....
dziwne to dla mnie zjawisko bo poprzednio mialem samsunga plazme i raz ustawiając mialem caly czas takie same ustawienia.
może cos zle robię??????
to bylo wczoraj.dzis wyłączylem telewizor z kontaktu.
ponownie go właczylem i ustawienia fabryczne.....
hmmmmm juz sam nie wiem co o tym sądzic????
jakies podpowiedzi????
dziekuje.
mirek
 

gulipin

New member
ryba229 napisał:
IFC wylaczone - 9px lekko rozmyte , 10px rozmyte
IFC wlaczone - wszystko czytelne i plynne
Koledzy, może się wygłupie, ale gdzie wy włączacie i wyłączacie IFC, w moim 46s10 nie widzę takiej opcji nigdzie w menu. Nie mam pod ręką instrukcji a bardzo mnie to zaintrygowało.
 

pan_popej32

New member
mirsmi napisał:
witam serdecznie.
wczoraj otrzymałem kurierem tx-P42S10E srebrny.
mam pytanie co do ustawien i ich zapamietywanie.
otóz podłączoną mam enke przez kabel hdmi.
ustawiam rodzaj obrazu na dynamiczny.kontrast 45.jaskarawosc -5.balans bieli -zimny.sterowanie kolorami właczony.tryb eco włączony.Pnr właczony.
Ustawiam to na kanale np.TVN HD i wszystko ok.
przelączam na TYP2 i wchodze na ustawienia i widze ze ustawienia obrazu jest dynamiczny a wszystkie wymienione dalej są inaczej poustawiane tak jak fabryczne..... tzn kontrast 60 itd....
dziwne to dla mnie zjawisko bo poprzednio mialem samsunga plazme i raz ustawiając mialem caly czas takie same ustawienia.
może cos zle robię??????
to bylo wczoraj.dzis wyłączylem telewizor z kontaktu.
ponownie go właczylem i ustawienia fabryczne.....
hmmmmm juz sam nie wiem co o tym sądzic????
jakies podpowiedzi????
dziekuje.
mirek
Dla tego TV ustawienie obrazu zapamiętuje się dla każdego inputa osobno. Osobno na TV, DVB-T, HDMI1, HDMI2 itd. Mozesz w każdym inpucie inne ustawienie zrobić i zapamięta sie dla danego.
 

pan_popej32

New member
gulipin napisał:
Koledzy, może się wygłupie, ale gdzie wy włączacie i wyłączacie IFC, w moim 46s10 nie widzę takiej opcji nigdzie w menu. Nie mam pod ręką instrukcji a bardzo mnie to zaintrygowało.
W: menue, ustawienia, inne ustawienia 1-sze od góry. Z tego co zaobserwowałem jest ta opcja widoczna w TV i DVB-T a juz jak włączę PS3 przez HDMI1 to nie ma tej opcji w ogóle... Moze dla tego że na PS3 mam ustawiony obraz "gra" i może sie nie wyswietla bo zawsze jest włączone wtedy?...
 

mirsmi

New member
pan_popej32 napisał:
Dla tego TV ustawienie obrazu zapamiętuje się dla każdego inputa osobno. Osobno na TV, DVB-T, HDMI1, HDMI2 itd. Mozesz w każdym inpucie inne ustawienie zrobić i zapamięta sie dla danego.
Dzieki za podpowiedz.
wszystko jest juz oki.
sprawdzalem w menu serwisowym czas 4 godz i właczen 10.
jescze raz dzieki wielkie
pozdro
mirsmi:)
 

ryba229

New member
pan_popej32 napisał:
W: menue, ustawienia, inne ustawienia 1-sze od góry. Z tego co zaobserwowałem jest ta opcja widoczna w TV i DVB-T a juz jak włączę PS3 przez HDMI1 to nie ma tej opcji w ogóle... Moze dla tego że na PS3 mam ustawiony obraz "gra" i może sie nie wyswietla bo zawsze jest włączone wtedy?...


Dlatego ze masz opcje gra.
 

Mar1118

New member
No to tak : zrobiłem dzisiaj jeszcze raz test z wahadłem i literkami, na planszy z wahadłem nie ma różnicy czy IFC jest włączone czy wyłączone, objawy takie jak opisałem wcześniej, natomiast przy literkach coś jakby IFC trochę pomagało, ale jest to bardzo minimalna różnica, co ciekawe za literkami zostaje zielony cień. Oczywiście w każdym rzędzie są niewyraźne chociaż nie jest to takie rozmycie jak podczas oglądania TV, aczkolwiek 10 i 9 pikseli nie wygląda dobrze a im wyżej tym lepiej, ale tam poruszają się wolniej.
 

apiatek

New member
Wypalenia po logach

Witam forumowiczów,

jak się ma w S10 sprawa z zabezpieczeniami przez wypaleniami powodowanymi ewentualnie przez loga wyświetlane w rogach np. TVP1?

Czy S10 ma jakieś zabezpieczenie?
Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenia typu "nie ma problemu", "tak, mam wypaloną dziurę na wylot".

pozdrawiam
 

pelson15211

New member
zakup tv


witam chce dokonać zakupu tv ale nie wiem jaki wybrać. zastanawiam się nad Panasonic :TX-P46S10 a sony z4500. Odległość od tv jakieś 3m sygnał kablówka później " N" do tego.i ps3 pokój w miarę nasłoneczniony
 

gorylla

New member
Bez reklam
pelson15211,

Jak trafiłeś na ten wątek, to tak, jakbyś już kupił plazmę. ;)

Oczywiście żartuję, ale chyba nie spodziewasz się w tym wątku zbyt obiektywnych opinii od zdecydowanie przeważających, zadowolonych użytkowników tej plazmy.

Powiem Ci jedynie, że wielu stoi przed podobnym dylematem i raczej samemu trzeba się zdecydować na jakąś technologię. A jakie są wady i zalety obydwu z nich przeczytasz w dziale ogólnym.

Ja wybrałem plazmę i jestem z tego powodu niezmiernie zadowolony. :cool:
 
Do góry