Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

PiotrekHD

New member
ryba229 napisał:
A nie powinno sie docierac na obnizonych ustawieniach?? Np. kontrast i kolor na 30 ??

To "docieranie" to chyba miejska legenda. Panasonic o tym w ogóle nie wspomina ani słowem. Wiadomo, że jak ktoś zostawi jeden unieruchomiony obraz na 5h to może coś tam zostanie, ale przy normalnym oglądaniu i zmienianiu kanałów i aspektów obrazu w zupełności wystarczają standardowe układy odświeżania wbudowane w matryce (z tego co pamiętam to są to niewidoczne dla oka zniekształcenia obrazu, którymi elektronika TV skanuje matrycę)
 

kowal801

New member
Bez reklam
Kolego@Broda żadna specjalna antena ,na zwykłej siatce też będzie śmigać , wiadomo kierunkowa będzie lepsza, tylko ze wzmacniaczem.Jeszcze jedno nie możesz mieć w tym kierunku żadnych przeszkód,jeśli będziesz miał jakiś blok przed sobą czy coś innego nie będzie działać, mi przykładowo zasłaniał dach(koperta), musiałem antenę zamontować w innym miejscu.Odebrałem sygnał DVB-T z Warszawy, do nadajnika mam gdzieś 90 km i działa ! W twoim przypadku tez tak może być, ustaw antenę tak w linii prostej na Chorągwice i sprawdzić czy pojawi się sygnał.:D Jakość obrazu naprawdę wygląda super , wpierw miałem analog było dobrze , po przeskanowaniu dvb-t już nie wróciłem do analoga :D

Tu masz mapkę >>http://www.emitel.pl/strona-glowna/dvbt-krakowchoragwica.jpg odrazu mowie,ze nie ma co brać tego tak pod uwagę;)jest znacznie większy zasięg (w przypadku Warszawy)
 
Ostatnia edycja:

kojer

New member
We Wrocławiu mamy 4 programy (plus kilka radiowych). Czeskie!!! TV je bardzo ładnie wykrył: jakość sygnału 10, siła sygnału 10. Ciekawe kiedy pojawią się jakieś polskie.
 

kojer

New member
Czy ktoś użytkuje moduł CAM z Cyfry+ z którymś S10? Aktualnie mam zabytkowego Mediasata którego i tak muszę wymienić na coś HD. Jeżeli karta bez problemu działa to pozbyłbym się jednego pilota i urządzenia
 

PiotrekHD

New member
CAM Cyfra+ obsługuje system kodowania Seca pakiet Cyfra+, sygnał kodowany z tego pakietu leci tylko przez satelitę, dlatego CAM ma zastosowanie wyłącznie w tunerze satelitarnym z gniazdem CI.
 

web

New member
ryba229 napisał:
A nie powinno sie docierac na obnizonych ustawieniach?? Np. kontrast i kolor na 30 ??

Osobiście od samego początku mam ustawienia
dynamiczny
kontrast 45
jasność - 5
kolor 28
zimny
sterowanie kolorami włączony
ECO wyłączony
P NR min
TV przepracował prawie 100 godz i faktycznie widzę znaczną poprawę w jakości obrazu. Bzyczenie słychać jak opisują to inni, ale nie demonizujmy, telewizor oglądam z ok 2,5m i gdybym nie przeczytał o tym fakcie na forum, wogóle nie zwróciłbym na to uwagi.
Powracając do tematu docierania, to pofatygowałem się specjalnie do serwisu Panasonic w Gdańsku z zapytaniem, co myślą na ten temat. Serwisant był bardzo zdziwiony, ze ludzie praktykują coś takiego. Powiedział, że należy telewizor ustawić na odpowiadające użytkownikowi parametry i oglądać, potwierdził natomiast, że po przepracowanych kilkudziesięciu godzinach obraz ulegnie zmianie na korzyść. Raczej to chyba logiczne, bo w głowie się nie mieści, aby nowoczesna technologia utrudniała przez pierwsze miesiące userowi życie, zamiast dawać mu przyjemność z użytkowania nowego zakupu.
Dodam tylko, że jedynie, co nie podoba mi się w tym sprzęcie, to przydymiona o szarawym odcieniu biel. I nie jest to tylko moja opinia, bo w zagranicznych testach również, o tym fakcie wspominają. Podobno w G10 sprawa wygląda już lepiej, ale nie do końca, pewnie taki już taki urok tych plazm.
 

pan_popej32

New member
A jak macie siłę sygnału DVB-T to kreseczka wskazuje full czy jest powiedzmy na 1/4? Bo tam pisze 10 ale to jest maxymalnie 10. też tak myslałem ale TV nie pokazuje 10 cyfrą tylko słupkiem i wychodzi 4.

Wczoraj miałem sygnał 1 lub 2 i sie strasznie cieło a dzic pisze "brak sygnału" :( Może coś robią i jeszcze bedzie... Jak nie to wycieczka na dach i modowanie z antena bo do analogowej juz wracać nie chcę!!!
 

slimak

New member
Bez reklam
110786.jpg


W niemieckim czasopiśmie Video przetestowali Panasonica s10, za jakość obrazu otrzymał 343 punkty. W poprzednich miesiącach testowali wyższe modele Panasonica, tak mniej więcej obecnie wygląda ranking Plazm:

Pioneer KRP-600A ->37(x?)
Panasonic Z1-> 37(4?)
Pioneer PDP-LX 5090 H ->37(2?)
Panasonic Pz85-> 35(4?)
Panasonic V10-> 350
Panasonic S10-> 343
Panasonic Gw10*-> 33(6?)

*Gw10 = g10+DVB-S/S2
 

qualin

Member
Bylem dzisiaj znowu w sklepie gdzie kupowalem TV. W poniedzialek beda miec dostawe Panasonicow i ma byc promocja sprzedazy bez vatu. Kobietka powiedziala, ze jakbym chcial to wymienia mi na serie G (bez doplaty) jezeli na jej obudowach nie bedzie tych "pekniec", ewentualnie na TV innej firmy.
 

ryba229

New member
Co do trybu IFC.

Podczas ogladania filmow wylaczam go poniewaz powoduje "przyspieszanie" i "zwalnianie" akcji.

Podczas ogladania sportu (testowalem na lidze angielskiej i polskiej) polecam go wlaczyc poniewaz praktycznie eliminuje efekt smuzenia. Wszystko testowane w SD.
 

loren185

New member
mam pytanie

Jestem zdezorientowanym posiadaczem Tx-p42s10ES. I mam pytanie. Kupiłem ten telewizor wyłącznie pod PS3 i nie wiem co myśleć, bo jak gram np. w Uncharted i rozglądam się dookoła to obraz przycina, ale nie cały, to tak jakby cały ekran był podzielony na trzy poziome części i jedna z nich (pierwsza od góry)nie nadążała nad 2/3 reszty. Jest to delikatne spóźnienie, ale jednak paskudzi. Filmy jak oglądam, i choćby nie wiadomo ile się działo na ekranie wszystko OK. Myślałem że to może PS3 nie wydala z generowaniem grafy, ale jak podłączyłem kompa to mi na intro do Heroes V też tak robiło. Nie wiem co o tym myśleć. Dzięki z góry za jakąś informacje. Może reklamować?
 

ryba229

New member
loren185 napisał:
Jestem zdezorientowanym posiadaczem Tx-p42s10ES. I mam pytanie. Kupiłem ten telewizor wyłącznie pod PS3 i nie wiem co myśleć, bo jak gram np. w Uncharted i rozglądam się dookoła to obraz przycina, ale nie cały, to tak jakby cały ekran był podzielony na trzy poziome części i jedna z nich (pierwsza od góry)nie nadążała nad 2/3 reszty. Jest to delikatne spóźnienie, ale jednak paskudzi. Filmy jak oglądam, i choćby nie wiadomo ile się działo na ekranie wszystko OK. Myślałem że to może PS3 nie wydala z generowaniem grafy, ale jak podłączyłem kompa to mi na intro do Heroes V też tak robiło. Nie wiem co o tym myśleć. Dzięki z góry za jakąś informacje. Może reklamować?

We wczesniejszych postach koledzy opisywali swoje wrazenia z gier COD4, Nfs Shift, MGS4 na PS3 i takich problemow nie stwierdzili.
 

Papke

New member
loren185 napisał:
Jestem zdezorientowanym posiadaczem Tx-p42s10ES. I mam pytanie. Kupiłem ten telewizor wyłącznie pod PS3 i nie wiem co myśleć, bo jak gram np. w Uncharted i rozglądam się dookoła to obraz przycina, ale nie cały, to tak jakby cały ekran był podzielony na trzy poziome części i jedna z nich (pierwsza od góry)nie nadążała nad 2/3 reszty. Jest to delikatne spóźnienie, ale jednak paskudzi. Filmy jak oglądam, i choćby nie wiadomo ile się działo na ekranie wszystko OK. Myślałem że to może PS3 nie wydala z generowaniem grafy, ale jak podłączyłem kompa to mi na intro do Heroes V też tak robiło. Nie wiem co o tym myśleć. Dzięki z góry za jakąś informacje. Może reklamować?

Jak podlaczasz PS3? Przez HDMI?

Moze sa jakies ustawienia wyjscia obrazu w PS3? Pobaw sie troche i zobacz co sie dzieje.Zmien
rozdzialke itd.
Dla mnie to wyglada na jakies problemy z odswierzaniem i vertical sync. Takie darcie obrazu jest wkurzajace totalnie.
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
loren185 napisał:
Jestem zdezorientowanym posiadaczem Tx-p42s10ES. I mam pytanie. Kupiłem ten telewizor wyłącznie pod PS3 i nie wiem co myśleć, bo jak gram np. w Uncharted i rozglądam się dookoła to obraz przycina, ale nie cały, to tak jakby cały ekran był podzielony na trzy poziome części i jedna z nich (pierwsza od góry)nie nadążała nad 2/3 reszty. Jest to delikatne spóźnienie, ale jednak paskudzi. Filmy jak oglądam, i choćby nie wiadomo ile się działo na ekranie wszystko OK. Myślałem że to może PS3 nie wydala z generowaniem grafy, ale jak podłączyłem kompa to mi na intro do Heroes V też tak robiło. Nie wiem co o tym myśleć. Dzięki z góry za jakąś informacje. Może reklamować?


Kolega Papke ma rację, problem nazywa się potocznie "tearing" i wynika z braku opcji "Vertical Sync". O ile w komputerze można tę opcję wymusić w sterownikach karty graficznej i powinno to załatwić sprawę w 100%, to na konsoli niestety jesteśmy zdani na programistów. Uncharted jest akurat jednym z przykładów braku V-sync'u, co rzeczywiście wkurza:
http://www.youtube.com/watch?v=4j8Kmsh95iY
Ale na pocieszenie dodam, że dużo większy tearing ma Resident Evil 5 na X360... (dla niektórych nie jest to pocieszenie, wiem).

W każdym bądź razie nie jest to wina telewizora. A kiedy pytałem nie tak dawno temu na forum, czy jest TV, który maskuje te nieszczęsne rozdarcia, odpowiedzi były jednogłośnie: nie ma takiego telewizora.
Z własnych doświadczeń dodam, że w Uncharted wyraźniej widziałem tearing na plazmie Samsung PS50B450 niż na LCD Samsung LE40B650. Nie wiem tylko czy rozmiar miał jakiekolwiek znaczenie (tak na logikę to raczej nie miał).

PS A tak uwielbiany God of War 1 i 2 na PS2 też nie miał V-sync'u i wtedy nikt nie narzekał jakoś ;)
 

markatan

New member
Dzwięk po HDMI z PC

Mam pytanko do posiadaczy S10:
Czy po podłączeniu PC do HDMI dźwięk po wyjściu optycznym wychodzi w wersji 5.1 czy tylko stereo?
Oczywiście na PC puszczamy materiał zawierający dźwięk w wersji 5.1 .
A jak jest z BluRay , DVD czy też PS3?
Czy dźwięk trzeba sobie osobno puszczać do amplitunera?
 

loren185

New member
Dzięki

Dzięki panowie za odpowiedź, spróbuje pogrzebać w ustawieniach tak PS3 i telewizora może coś na to poradzę. A z tym Xbox'em, fakt trochę mi lepiej. Aaa, i pytanie było czy podłączony PS3 przez HDMI, odpowiedź brzmi TAK.
 
Do góry