Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

DM914

New member
Przeprowadziłem "test latarki " i niestety tak jak pisali inni obudowa pod wpływem światła latarki mieni się niebiesko -czarnym kolorem , występują także tz "pęknięcia " w równych odstępach - chociaż to moim zdaniem efekt wtryskarki plastiku , mnogości rys nie zauważyłem ale to chyba efekt używanej szczotki elektrostatycznej . Jednak jeżeli nie świecimy jakimś źródłem światła bezpośrednio na TV lub nie mamy podświetlenia z tyłu telewizora tego nieprzyjemnego dla oka efektu moim zdaniem nie widać ( jak dotąd w świetle słonecznym tego efektu nie widziałem )
Oględnie mówiąc Panasonic nie popisał się z obudową black, jak widać kryzys dopadł nawet najlepszych :D
 

gorylla

New member
Bez reklam
yaneq napisał:
i masz rację! tv się ogląda a nie wyszukuje problemów. jednak po to mamy forum, aby rozważyć wszystkie za i przeciw składające się na ten model.

Yaneq, co się stało? Skąd taka metamorfoza! Czyżbyś brzęczenie przestało być dla Ciebie problemem? :p

Oczywiście bez urazy, ale nie kto inny jak Ty wielokrotnie narzekał na brzęczenie. Po prostu mam wrażenie (i nadzieję), że w końcu się deczko wyluzowałeś.;)

Zgadzam się w 100% z kolegą qualin. Co innego zajmowanie się bzdetami, a co innego, jak problem tandetnej jakości plastiku obudowy widać gołym okiem. A o tym zdecydowanie warto napisać na forum.

Edit: po poście DM914- chyba jednak problem jakości plastiku użytego do konstrukcji obudowy dotyczy całej serii, a nie partii. A ujrzenie tego efektu to tylko kwestia czasu, bądź zapewnienie specyficznych warunków oświetleniowych. U mnie jak pisałem przebarwienia i kreski widać w ostrym świetle słonecznym, padającym z boku.
 
Ostatnia edycja:

qualin

Member
NAdal czekam na wyniki sledztwa jakie przeprowadza moj sklep na temat tych obudow. W miedzy czasie wyslalem maila do Panasonic Polska, zeby poznac ich zdanie na ten temat, zobaczymy czy napisza to samo co serwis z Bydgoszczy.
Oto tresc wyslanego przeze mnie maila:

Witam.
Od miesiaca czasu jestem szczesliwym posiadaczem telewizora TPX42S10E. Bardzo sie cieszylem z tego zakupu, ale niestety radosc nie trwala dlugo bo tylko do pierwszych promieni slonca, ktore padaly na TV. W swietle slonecznym na obudowie widoczne sa jakby pekniecia, ale obudowa nie jest popekana. Jest to raczej wada przy barwieniu plastiku obudowy w masie. SPrawdzalem w sklepie i wszystkie modele posiadaja taka wade, na forum internetowym hdtv rowniez wiele osob potwierdzilo, ze ich telewizory posiadaja takie same "pekniecia". Serwis odpowiedzial, ze prawdopodobnie ten typ tak ma. W tej chwili czekam na decyzje o wymienie tv na inny ze sklepu gdzie towar nabylem. Dla mnie jest to bardzo przykre, ze wydajac ponad 3 tys zl na telewizor znajduje w nim usterki, jakich nie maja odbiorniki konkurencji, nawet te z o wiele nizszej polki cenowej. Zawsze kojarzylem marke Panasonic z solidna japonska firma, godna zaufania. Jednak teraz nie mam juz takiego zdania bo sie strasznie zawiodlem. Jezeli w sklepie nie wymienia mi TV na inny to niestety bede musial przez najblizsze lata ogladac okaleczona obudowe mojego Panasonica. Tutaj znajduje sie zdjecie opisanej przeze mnie wady: img36.imageshack.us/img36/5341/zdjecie1a.jpg Z kolei na tym zdjeciu zaznaczylem w jakich miejscach wady te wystepuja: img36.imageshack.us/img36/7171/zdjecie2a.jpg

Z powazaniem,
rozczarowany klient Łukasz K.
 

DM914

New member
qualin napisał:
NAdal czekam na wyniki sledztwa jakie przeprowadza moj sklep na temat tych obudow. W miedzy czasie wyslalem maila do Panasonic Polska, zeby poznac ich zdanie na ten temat, zobaczymy czy napisza to samo co serwis z Bydgoszczy.
Oto tresc wyslanego przeze mnie maila:
Myślę też że w uzasadnieniu swojej reklamacji powinieneś dodać także iż zakupiłeś odbiornik w kolorze czarnym ! a nie mieniący się w słońcu ( świetle ) kolorem niebieskim - może jak odpowiedzą negatywnie to tym ich zaatakuj.
Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
Wlasnie zamowilem sobie srebrnego S10. Biorac pod uwage fakt iz pierwotnie rozwazalem tylko i wylacznie LCD myslac ze plazma "posle mnie z torbami" ze wzgledu na prad to jest to zaskakujacy wybor ;)
 

zalesiu

New member
reuser napisał:
Witam,
czy ktoś z Was miał problem z obcinaniem obrazu na TX-46S10E przy podłączeniu DVI -> HDMI? :hmm: Testowane na 1920x1080 i niższych rozdzielczościach. Zjada mi cały pasek start i mniej więcej tą samą szerokość dookoła obrazu. Panel sterowania nvidia daje możliwość dostosowania wielkości pulpitu dla TV, ale to w ogóle nie działa.
Pozdrawiam
reuser napisał:
Odpowiem sobie sam. TV plazmowe mają tzw overscan, tzn kompensują ciemne paski jakie karta podaje na zwykłe ekrany crt. Niestety nie wiem jak to wyłaczyć w TX-P46S10E, może ktoś z was wie. Jest za to fix do sterowników nvidia, który dodaje wpis do rejestru który powoduje poprawne działanie rozszerzania pulpitu (OverscanCompensation). Opis tutaj: nvidia.custhelp.com/cgi-bin/nvidia.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=2064
Pozdrawiam
Hubert
tdsmaniak napisał:
Menu>Ustawianie>Inne ustawienia>Powierzchnia obrazu>Wł\Wył. -stestuj widać różnicę z miejsca.
Tak jest w U10 a podobno to prawie to samo co S10:cool:
a i na forum to było ;)
reuser napisał:
Ok, sprawdziłem, na wejściu z dekodera na HDMI1 ta opcja jest. Przełączyłem dekoder na hdmi3 i wtedy na tym wejściu ta opcja też się pojawiła. Widocznie to jest zależne od jakichś specyficznych właściwości sygnału HDMI konwertowanego z DVI albo z powodu kabla. Może jednak ta informacja komuś się przyda :)
EDIT
Niespodzianka - po przełączeniu na tryb obrazu GRA nie trzeba się bawić z żadnym overscanningiem :p ech...
Mam podpiętego kompa DVI-HDMI nr1.
U mnie okazało się, że opcja:
Menu>Ustawianie>Inne ustawienia>Powierzchnia obrazu>Wł\Wył.
pojawia się TYLKO wtedy gdy proporcję obrazu mam ustawione na 16:9.
Gdy ustawię na auto znika.
Po przejrzeniu instrukcji jest napisane na stronie 29, że funkcja Powierzchnia obrazu jest dostępna, gdy obraz ustawiony jest na auto (tylko sygnał 16:9) lub 16:9. Wychodzi na to, że mój TV odbiera sygnał z kompa nie jako 16:9 dlatego w auto jej nie widać.
Ustawienie "Powierzchnia obrazu" na wyłącz faktycznie pomaga i pulpit mieści się na ekranie :)
 

marek_kapsa

New member
kiki napisał:
Tylko jeśli Ci się opłaci finansowo.

Wyjdzie że dopłace 300zł
Ale ten co mam świeci już 6- miesiecy
A co nowy to nowy:)
No i kusi mnie pobór prądu nowego modelu 46PY8-ok 400W a P46S10 średnio ok 250W
Boje sie tylko żebym nie starcił na jakości obrazu, wkońcu mniejszy pobór pradu pewnie pogorszy barwy lub siłe białego koloru.
 

DM914

New member
marek_kapsa napisał:
Wyjdzie że dopłace 300zł
Ale ten co mam świeci już 6- miesiecy
A co nowy to nowy:)
No i kusi mnie pobór prądu nowego modelu 46PY8-ok 400W a P46S10 średnio ok 250W
Boje sie tylko żebym nie starcił na jakości obrazu, wkońcu mniejszy pobór pradu pewnie pogorszy barwy lub siłe białego koloru.

S10 to nic innego jak odświeżony PY85 w innej obudowie + DVB-T + marketingowy bajer 400 Hz Sub-field Drive.
Ponadto ten sam procesor Vreal PRO 3 w obu modelach nieźle radzący sobie ze skalowaniem obrazu ta sama liczba odcieni gradacji koloru oraz rozdzielczość obrazu ruchomego stąd wnioskuję że nie stracisz na jakości obrazu ( jakość obrazu na pewno nie ma nic wspólnego z poborem prądu ) i zaoszczędzisz na rachunku energii . A o wszystkich wadach możesz przeczytać na tym wątku forum.
Myślę że 300 zł to niewiele i warto.
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
Mozna podsumowac informacje do tej pory zawarte w watku i wypisac wady tego tv:

- bzyczenie
- slabiutka jakosciowo obudowa Piano Black
- problemy z czerwienia np. podczas meczow pilki noznej

Cos jeszcze?
 

lexo

New member
ryba229 napisał:
Mozna podsumowac informacje do tej pory zawarte w watku i wypisac wady tego tv:

- bzyczenie
- slabiutka jakosciowo obudowa Piano Black
- problemy z czerwienia np. podczas meczow pilki noznej

Cos jeszcze?
Biel i płynność mogły by być lepsze i na dobrą sprawę PiP albo PaP był by mile widziany. Ale ogólnie pozytywnie oceniam ten TV. Właściwie mnie tylko bzyczenie na prawdę irytuje. 50 cali za 4300 daje do myślenia.
 

yaneq

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
Yaneq, co się stało? Skąd taka metamorfoza! Czyżbyś brzęczenie przestało być dla Ciebie problemem? :p

Oczywiście bez urazy, ale nie kto inny jak Ty wielokrotnie narzekał na brzęczenie. Po prostu mam wrażenie (i nadzieję), że w końcu się deczko wyluzowałeś.;)

ty mnie z kimś innym nie pomyliłeś? nie narzekałem zbyt dużo... dyskutowałem jedynie w tym temacie. generalnie od samego początku byłem zadowolony z zakupu, bzyczenie jedynie było pewnym rodzajem dysfunkcji tego telewizora. myślę, że na ten odgłos nakręciło mnie to forum. bo to dyskusja na w tym kierunku nakręcała. reklamacje, niezadowolenie z tego powodu, wada fabryczna i co tam jeszcze ludzie pisali.

faktem jest, że nowoczesny sprzęt nie powinien mieć takich dolegliwości. no ale jest jak jest.

po 650 godzinach użytkowania stwierdzam, że bzyczenie nie powoduje u mnie jakichkolwiek negatywnych odczuć. przyzwyczaiłem się i tyle. już o nim nie myślę, nie analizuje. wszystko jest ok. tym bardziej, że mam srebrną obudowę i nie muszę się nakręcać na niedoróbkę obudowy w piano black. zawsze mówiłem, że srebrne jest piękne :)
 

Rudiok

New member
gorylla napisał:
Edit: po poście DM914- chyba jednak problem jakości plastiku użytego do konstrukcji obudowy dotyczy całej serii, a nie partii. A ujrzenie tego efektu to tylko kwestia czasu, bądź zapewnienie specyficznych warunków oświetleniowych.

No jasne, w końcu każdy prędzej czy później zaczyna oglądać TV z latarką skierowaną wprost na obudowę...

PS. Jakby ktoś nie załapał to był sarkazm :)

--
Pozdrawiam, Rudiok
 

qualin

Member
yaneq napisał:
tym bardziej, że mam srebrną obudowę i nie muszę się nakręcać na niedoróbkę obudowy w piano black. zawsze mówiłem, że srebrne jest piękne :)
Tez chcialem srebrna ale kobieta mi trula ze ma byc czarny i koniec. tak to zawsze jest jak sie baby poslucha :/
 

gorylla

New member
Bez reklam
Rudiok-

w życiu nie wziąłem latarki do ręki celem oględzin TV i nie zamierzam. Zawsze byłem gorącym orędownikiem tego modelu i będę, bo nie uważam tego za jakąś dyskwalifikującą wadę. Z reguły bowiem jak oglądam TV i świeci słońce to przymykam żaluzje i jest ok (nie wspomnę o oglądaniu wieczorem czy nocą).

Ale możesz mi wierzyć lub nie- wystarczy, jak ostre promienie słoneczne padną na TV z boku to w tych miejscach, które oświetla słońce obudowa robi się granatowa i wychodzą te przebarwienia plastiku. Do tego nie trzeba latarki, to widać gołym okiem i wiem co mówię. Nie tylko ja to widzę, ale i cała rodzina. Jak będzie mi się kiedyś chciało zaczepię zdjęcie i będzie ci głupio.

Ciesz się, że masz takie warunki oglądania, że takiego efektu nie widzisz.

Qualin- rozumiem cię, ale ale w przeciwnieństwie do Ciebie mi się nie chce użerać z serwisowaniem, bo nie wydaje mi się, że to coś da. Ten typ (i pewnie pokrewne modele w kolorach pianoblack) chyba tak ma.

Yaneq- wyluzuj, to tylko takie żarty, beż żadnych podtekstów. Pamiętam bowiem nasze gadki na priv i Twoje pierwsze komentarze, gdy byłeś tym bzyczeniem dość mocno przejęty. I po prostu cieszę się, że wilk nie okazał się taki straszny, jak go malują.

Poza tym mam nadzieję, że nie wieszasz na mnie w duchu psów za to bzyczenie, bo przecież to m.in. ja polecałem ci ten TV. Pozdr.
 

yaneq

New member
Bez reklam
gorylla: no coś ty! bzyczenie mnie denerwowało bo to było coś nowego, niespotykanego i nieprzewidzianego. tyle. co do wieszania psów to broń boże. polecałeś ten tv i jestem ci to za wdzięczny. w końcu nie przepłaciłem za G10. miałbym w zasadzie to samo plus większe rachunki za prąd. poza tym decyzja nie była podjęta typowo na podstawie twoich postów. "przeleciałem" forum, zobaczyłem jak tv wyświetla no i kupiłem. suma summarum pierwotnie chciałem kupić lcd, więc w zasadzie powinienem między innymi tobie podziękować za zmianę decyzji.

wieszać psy to mogę na tobie za ten monoblock :) chociaż i tak się przyda, ponieważ kilka kanałów jakby nie patrzeć doszło.
 

Rudiok

New member
gorylla napisał:
Ale możesz mi wierzyć lub nie- wystarczy, jak ostre promienie słoneczne padną na TV z boku to w tych miejscach, które oświetla słońce obudowa robi się granatowa i wychodzą te przebarwienia plastiku. Do tego nie trzeba latarki, to widać gołym okiem i wiem co mówię. Nie tylko ja to widzę, ale i cała rodzina. Jak będzie mi się kiedyś chciało zaczepię zdjęcie i będzie ci głupio.

Ależ ja też widzę jak to wygląda :) Z latarką, w pełnym słońcu, 10 cm od obudowy :) Ale to nie są raczej warunki w jakich normalnie ogląda się telewizję, chyba że mnie coś ominęło... To jest telewizor budżetowy ze średniej półki, rozwlekanie się nad takimi, wg mnie, pierdołami, to trochę jak narzekanie, że Dacia nie ma poziomu wyposażenia Mercedesa.

--
Pozdrawiam, Rudiok
 

PiotrekHD

New member
Mam już ten TV, jest faktycznie zaje*****, zwłaszcza tryb full HD na programach nadawanych w HD. Zastanawia mnie tylko ta mania formowania/wygrzewania plazmy, czy to faktycznie potrzebne przy normalnym oglądaniu? (program TV a nie gry lub tryb monitor). W instrukcji nie ma o czymś takim ani słowa!
 

zorandel

New member
Witam serdecznie

Wreszcie dobrnąłem na koniec tego tematu (sporo czytania było).
W zasadzie jestem już pewny, że plazma Panasonic S10E jest dla mnie.
Jeszcze 2 tygodnie temu byłem "napalony" na LCD Samsunga B650 albo LCD Sharpa DH77E. Interesuje mnie rozmiar 40"-42" (Śni mi się 46", ale nie ten portfel). Wyżej wymienione przeze mnie modele cenowo wyglądają mniej więcej tak (źródło: EuroRTVAGD) Samsung - 3659zł, Sharp - 3999zł.

Dość dokładne przestudiowanie tego serwisu przekonało mnie jednak do wyboru technologii plazmowej i do panasonica (stosunek cena-jakość).
TV będę użytkował głównie do PS2 (w przyszłości X360) i jako monitor do PC (czyli też filmy DVD, ew. BR). Kablówka SD schodzi na drugi plan, oglądam naprawdę sporadycznie.

Pytanie do starych wyjadaczy i osób obeznanych: Gdzie mogę najkorzystniej kupić ten model ? W Euro jest on obecnie dostępny tylko srebrny i za 3249zł. Jakieś pół roku temu ludziska kupowali go za niecałe 2k. Ciekawe zjawisko, że teraz 300zł drożej... Jakie sklepy polecacie ? Ktoś wie o nadchodzącej promocji ? W miarę możliwości proszę o informacje.

Pozdrawiam!
 
Do góry