Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

grzegorz1981

New member
Jak jest z poborem mocy w P42X10Y? Wg Panasonica użytkowy pobór to 195W a ten ma "tylko" 175W, ale chyba TV z HD Ready pobiera mniej prądu niż ten z Full HD?
 

JanKowalski

New member
Witam.

Specjalnie zarejestrowałem się na tym forum żeby podzielić się swoimi wrażeniami na temat Panasonica tx-p42s10e.
Potwierdzam wszystko to, co do tej pory zostało napisane. Telewizor delikatni brzęczy, co mnie akurat w ogóle nie przeszkadza, ale komuś może. Czerń jest niezła, chociaż nie smolista. Sygnał mam z analogowej kablówki UPC i obraz jest niezły. Generalnie mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. A w zasadzie byłem zadowolony, do pewnego momentu!

W pewnym momencie (miałem wtedy akurat wyświetlany obraz z laptopa, nie wiem czy ma to znaczenie) telewizor po prostu się wyłączył i już się nie chce włączyć! Miga dioda na czerwono - 7 mignięć. Poczytałem trochę w necie na ten temat i okazuje się, że jest to niesławne "7 Blinks of Death", czyli przypadłość która obficie trapiła serie 7x i 8x plazm panasonica i z którą ponoć Panasonic sobie poradził w najnowszej serii. Jak widać nie za bardzo. Stało się to po kilku godzinach użytkowania. Moim zdaniem stawia to pod sporym znakiem zapytania niezawodność plazm Panasonica.

Pozdrawiam.

PS. Na pocieszenie mogę dodać, że ponoć wystarczy wymienić jakąś płytkę i serwis Panasonica, nauczony doświadczeniami z poprzednich serii, powinien sobie z tym poradzić błyskawicznie. Podobno także upgrade firmware'u w poprzednich seriach skutkował mniejszą częstotliwością tego typu awarii.
 
Ostatnia edycja:

lexo

New member
JanKowalski napisał:
Moim zdaniem stawia to pod sporym znakiem zapytania niezawodność plazm Panasonica.
Ta "niezawodność" jest wielce symboliczna i oznacza tylko, że plazmy Panasonica są uważane za bardziej "wytrzymałe" od innych. Nic nie jest niezawodne nie wyłączając szczytowych kosmicznych technologii.

Co do reklamowania syczenia TV to dajcie sobie spokój. NIE WIERZĘ w to, że poziom dźwięku zależy od partykularnego egzemplarza - nasze subiektywne odczucia, tylko tyle (pomijając pewnie te nieliczne jednostki uszkodzone). Nawet jeśli komuś uwzględnią tego typu reklamację (w co wątpię po własnych doświadczeniach jak i po poprzedniej stronie tego wątku) to: Primo, jak to naprawią skoro ten TV tak po prostu ma? Wygłuszą matą bitumiczną?; Secundo, przy dobrych wiatrach wymienią na inny egzemplarz tak samo syczącego S10.
Teoretycznie każdy z nas (zakładam, że kupujący w sieci również przed zakupem obejrzeli TV na własne oczy w sklepie) wiedział co kupuje pod tym względem. Niestety tylko teoretycznie bo ów syczenie w warunkach sklepowych nie rzuca tak się na uczy jak w warunkach domowych.

To trochę jak reklamować samochód z silnikiem Diesel'a z powodu "klekotania" silnika. Zostaje ewentualnie rękojmia i wybór innego TV.
 
Ostatnia edycja:

JanKowalski

New member
lexo napisał:
Ta "niezawodność" jest wielce symboliczna i oznacza tylko, że plazmy Panasonica są uważane za bardziej "wytrzymałe" od innych. Nic nie jest niezawodne nie wyłączając szczytowych kosmicznych technologii.

Po bliższym zapoznaniu się z tematem śmiem wątpić, czy są bardziej wytrzymałe. Awarie, o których czytałem na tym forum:

hxxp://xxx.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1001318

zdarzały się po kilku, kilkunastu, dwudziestu kilku miesiącach, czyli wg mnie zdecydowanie za szybko. Nie każdego stać na częste wymiany telewizora, a wychodzi na to, że użytkowanie plazm Panasonica jest dość ryzykowne (czyli ciesz się użytkowniku z dobrej jakości telewizora, puki możesz, ale módl się, żeby ci nie nawalił, np po 2,5 roku). Nie wiem ile w Polsce będzie kosztowała wymiana tej wadliwej płytki, ale w Stanach to chyba 200 dolarów, więc niemało.
 
Ostatnia edycja:

Snake73

New member
Ja rozumiem niektórzy słyszą brzęczenie niektórzy nie. Czytam posty o awaryjności panasonica i myślę, że dobrze zrobiłem przedłużając okres gwarancji o 3 lata.
 

darekguma

New member
Bez reklam
hdmi

Witam.Jaki kabelek hdmi macie Koledzy u siebie,pytanie jaki mam kupić,czy warto dopłacać czy raczej coś za 50-100 zł wystarczy do podłączenia kompa i tunera sat.Dzięki za podpowiedzi.Mile widziane jakieś linki co kupić.;)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Snake73 napisał:
Ja rozumiem niektórzy słyszą brzęczenie niektórzy nie. Czytam posty o awaryjności panasonica i myślę, że dobrze zrobiłem przedłużając okres gwarancji o 3 lata.
A ile ta przyjemność się ceni i gdzie to sie załatwia?
 

Snake73

New member
"To trochę jak reklamować samochód z silnikiem Diesel'a z powodu "klekotania" silnika. Zostaje ewentualnie rękojmia i wybór innego TV."

Ja rozumiem że diesel zawsze klekocze ale mój tv był na początku cichy.
Przedłużenie gwarancji kosztowało mnie 520 zł - 20% od sumy zakupu.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam.Na początku chcę podziękować wszystkim za wskazówki dotyczące tego tv:) .Narazie ciesze się z użytkowania 42' ale na drugi tydzien zamieniam go na 46',myślę że to wystarczy do mojego pokoju.Co do obrazu to mam narazie kablówkę i dvd. Co do kablówki TELPOL to porażka,ciekawe jak by to wyglądało na LCD:confused: ale dvd to już inna bajka a bedzie jeszcze lepiej jak podepnę N i kompa,ale to za parę dni.Co do syczenia to jest i nie ma co się czarować,ciekawe jak będzie syczał 46'.Mam pytanie związane z kartami sd,proszę o podpowiedz jaką kupić 4 lub 8 Gb, jakiej firmy,trochę tego jest na necie a kompletnie się na tym nie znam.Dzięki za odp.
 

lep

New member
Component i ASPECT

Witam
Mam taki dziwny problem (pewnie coś pokopałem w opcjach). Moje DVD jest podłączone przez component i nie mogę ustawić proporcji obrazu innych niż 16:9. Jak wciskam ASPECT to tylko miga szybko zielona dioda i nic. W każdym innym przypadku pojawia się meni z możliwością wyboru innych proporcji obrazu. Proszę o pomoc.
 

pokonek

New member
Karty SD

darekguma napisał:
Witam.Na początku chcę podziękować wszystkim za wskazówki dotyczące tego tv:) .Narazie ciesze się z użytkowania 42' ale na drugi tydzien zamieniam go na 46',myślę że to wystarczy do mojego pokoju.Co do obrazu to mam narazie kablówkę i dvd. Co do kablówki TELPOL to porażka,ciekawe jak by to wyglądało na LCD:confused: ale dvd to już inna bajka a bedzie jeszcze lepiej jak podepnę N i kompa,ale to za parę dni.Co do syczenia to jest i nie ma co się czarować,ciekawe jak będzie syczał 46'.Mam pytanie związane z kartami sd,proszę o podpowiedz jaką kupić 4 lub 8 Gb, jakiej firmy,trochę tego jest na necie a kompletnie się na tym nie znam.Dzięki za odp.

Witaj.
Karty SD do 4 GB, a SDHC do 32 GB. Osobiście polecam San Disk, szczególnie przy takich parametrach. Pełną informację o kartach Masz na płycie dołączonej do instrukcji obsługi.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

papierki2

New member
lep napisał:
Witam
Mam taki dziwny problem (pewnie coś pokopałem w opcjach). Moje DVD jest podłączone przez component i nie mogę ustawić proporcji obrazu innych niż 16:9. Jak wciskam ASPECT to tylko miga szybko zielona dioda i nic. W każdym innym przypadku pojawia się meni z możliwością wyboru innych proporcji obrazu. Proszę o pomoc.

Musisz wejść w menu i przełączyć opcję na "kinowy" "normalny" lub "dynamiczny". Aktualnie jesteś w opcji "gra" i dlatego nie działa Ci ASPECT. :grin:

Pozdrawiam
 

lep

New member
papierki2 napisał:
Musisz wejść w menu i przełączyć opcję na "kinowy" "normalny" lub "dynamiczny". Aktualnie jesteś w opcji "gra" i dlatego nie działa Ci ASPECT. :grin:

Pozdrawiam
Dzięki kolego pomogło :) jeszcze nie miałem czasu poznać tych wyszystkich bajerow kiedyś przy LG to było kilka opcji i tyle.
 

kg100

New member
Co do karty SDHC to kup jak największą pojemność, ja kupiłem 8 Gb Transcend class 6 i żałuję że nie wziąłem większej, na 8 Gb wejdą dwa filmy mkv. Najtańszą kartę 16 Gb widziałem firmy A-Data 6 class za 92 zł + przesyłka.
 

ellah

New member
Czy ktoś się bawił kalibracją obrazu w menu serwisowym?

Na AVS forum jest duży wątek o tym, ludzie piszą że poprawa jest znaczna, można już przystąpić po 120h - ja chyba niedługo sam sprawdzę.
 

Marek1834

New member
Ustawienia telewizorka

Witam jestem posiadaczem tego telewizorka i na całym forum nie znalazłem jak
można wyregulować ustawienia aby cieszyć się najlepszym obrazem
 
Do góry