Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

gorylla

New member
Bez reklam
argoncyc napisał:
Co do mojego problemu, to plazma panasonica obsługuje sygnał dsub-dsub do SXGA. :/ Taka informacja jest od Panasonic Polska.


Dla małego sprostowania- po d-sub fajnie idzie też HD-ready 1366x768 (lepiej niż SXGA 1280x1028, bo to jest rozdziałka nieproporcjonalna proporcji ekranu).
 

acabrks

New member
MJot napisał:
byłbyś jednym z pionierów zmniejszania przekątnych :),
wpierw próbuj z powieszeniem na ścianie, zanim zdecydujesz o wymianie na 37'',
te 42 cale szybko Ci "zmaleją " i staną się w sam raz do oglądania
hehe obawiam sie właśnie ze mogą nie ''zmaleć'' a piksele sa bardzo widoczne i obraz jest po prostu tragiczny:( dzieki za odp i czekam na następne sugestie.Pzdr
 

Sikorrr

New member
To już przecież robi się jakiś zabobon z tym docieraniem plazm :confused:. Kiedy w końcu minie to wzajemne straszenie się ? Notoryczne pisanie o docieraniu napędza tylko efekt "śniegowej kuli" i wielu woli dmuchać na zimne i robić to na wszelki wypadek.
Ja mam v10, oglądam jak chcę i kiedy chcę i żadnych powidoków nie zauważam

PS. Pionera 507 mam od dwóch lat i też nigdy nie myślałem nawet o docieraniu. Obraz super jakbym go wyjął dopiero z kartonu
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wejdź na dowolny portal na świecie i sprawdź zalecenia do kalibracji.
Oczywiście że kalibracja poprawia jakość obrazu , a uwzględniając ilość możliwości ustawień w nowych modelach trzeba będzie przejść szkolenie specjalne aby umiejętnie wykorzystać możliwości telewizora.
Lub skorzystać z kalibracji.
 

tobas

New member
grzegorz1981 napisał:
Właśnie doczytałem, że seria G10 jest robiona w technologii neoPDP, a S10 już nie, a to obniża pobór mocy o połowę. Ile w tym prawdy?

G10 46" Kiki przetestował pod względem zużycia prądu. W niektórych momentach przekraczał 460W z tego co pamiętam.
S10 46" ja testowałem i zamieszczałem wyniki pare stron temu, ale jak chcesz to podam Ci jeszcze kilka danych.

Pomiary wykonane miernikiem podobnym do tego co miał KiKi.
Wartości będę podawał z wył. trybem ECO i włączonym ECO w następujący sposób xxxW ECO OFF / (xxxW) ECO ON
Wszystkie pomiary na stop klatce żeby wiernie oddać zużycie dokładnie na tym samym obrazie. Wszystkich pomiarów dokonałem kilkukrotnie i podaje tutaj wartości uśrednione, z zaokrągleniem w górę (nie będę sztucznie ich zaniżał bo i po co).
Wszystkie pomiary w trybie NORMAL na ustawieniach fabrycznych.

Pomiary w dzień - pokój bardzo nasłoneczniony, mocne słońce:
  1. Ciemne sceny, wieczór, itp - 175W / (235W)
  2. Typowy obraz, najczęściej notowane wartości przez miernik - 205W-210W / (285W-305W)
  3. Najjaśniejsze sceny jakie udało mi się odnotować - 245W / (315W)
Pomiary w nocy - wszystkie światła wyłączone, sam TV:
  1. Ciemne sceny, wieczór, itp - 145W-158W / (125W-135W)
  2. Typowy obraz - 190W-205W / (155W-175W)
  3. Super jasny obraz - 250W-285W / (200W-215W)
Jak widać pobór prądu zależy od użycia trybu ECO.
W dzień ziększa on pobór prądu w nocy zmiejsza, ale to chyba logiczne bo w dzień rozjaśnia obraz żeby poprawić kontrast, a w nocy zmiejsza żeby nie bić tak po oczach. Miernik mam podpięty non-stop od wtorku i do dzisiaj max. wartość chwilową jaką odnotował to 325W.

Czy to dużo prądu czy mało niech każdy osądzi sam.
Dla przykładu:
Średnio dziennie oglądam TV 6h, 18h jest wyłączony.
Zakładająć max. zużycie 300W.
W trybie stand-by zużywa 30W... ciekawe gdzie te deklarowane 0,4W :)

0,3kW x 6h x 365dni x 0,47zł/kWh = 308 zł za rok działania
0,03kW x 18h x 365dni x 0,47zł/kWh = 92 zł za rok czuwania
RAZEM: 400 zł / 12m-cy = 33 zł miesięcznie za prąd

Dużo? Wg mnie nie... za kablówkę więcej się płaci. W dodaktu stary TV też na pewno coś ciągnął prądu. Mój LCD 23" brał 80W podczas pracy i 11W na czuwaniu, co daje ok. 115 zł za rok. Plazma kosztuje mnie zatem 285 zł rocznie więcej, co daje 23 zł na miesiąc. Za tą jakość i obraz 2x większy przeżyję :) NIGDY WIĘCEJ LCD!!! Mam płacić mniej za prąd i płakać z jakości obrazu?;)
Zwróć uwagę że przyjełem że bierze zawsze 300W.

A co do docierania to ja go nie docieram... oglądam na ustawieniach fabrycznych bo mi się podobają. Kupiłem ten TV dla własnej satysfakcji a nie żeby się katować. Za karę go mam czy jak? ;)
 

argoncyc

New member
To ja jeszcze z takim pytaniem, jak sprawdzić ile plazma przepracowała?

Wchodze w menu serwisowe i z tego co czytalem to po prawej stronie na dole powinno być napisane Time. Niestety w S10 tego nie pokazuje
 

grzegorz1981

New member
@tobas dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ja się jeszcze wstrzymałem z zakupem bo widzę, że ceny tych TV w sklepach internetowych cały czas lecą w dół :D
 

greend

New member
Witam po raz pierwszy,
czytam opinie i jestem w coraz większej rozterce, na początku byłem nastawiony na x10 ale faktycznie z bliższej odległości widać "większe piksele":???: w tym momencie zainteresowałem się bardziej s10, ale znowu pojawia się coraz więcej opinii że obraz jego jest bardziej zamulony od reszty modeli, czy mógłbym liczyć na podpowiedź w tej kwestii posiadaczy s10 bo na "sklepowym-skalibrowanym obrazie:D" prawdy nie dojdzie
Wielkość 42, odległość 3m
 

tobas

New member
Ja mam 46" i oglądam z 4m.
Na analogowej kablówce UPC obraz bardzo przyzwoity, dużo lepszy niż na 23" LCD z 2m.
DiviX HD 720p z 4m to bajka, tyle mogę powiedzieć.

argoncyc napisał:
To ja jeszcze z takim pytaniem, jak sprawdzić ile plazma przepracowała?

Wchodze w menu serwisowe i z tego co czytalem to po prawej stronie na dole powinno być napisane Time. Niestety w S10 tego nie pokazuje
Było na forum wiele razy... do tego służy zaawansowane szukanie i zaznaczasz pokaż posty:
http://ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=401860&highlight=menu+serwisowe#post401860

grzegorz1981 napisał:
@tobas dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ja się jeszcze wstrzymałem z zakupem bo widzę, że ceny tych TV w sklepach internetowych cały czas lecą w dół :D
Oczywiście że tak... i będą taniały non-stop, taka jest kolej rzeczy, wszystko tanieje. W marcu-kwietniu panas wypuści nowe modele jak co rok i stanieją jeszcze bardziej, ale w ten sposób to możesz czekać nawet 20 lat :)
 
Ostatnia edycja:

mm5266

New member
gorylla napisał:
Dla małego sprostowania- po d-sub fajnie idzie też HD-ready 1366x768 (lepiej niż SXGA 1280x1028, bo to jest rozdziałka nieproporcjonalna proporcji ekranu).
rzeczywiście też to zauważywałęm, dsub w tym tv przyjmuje maksymalnie SXGA (60 Hz), na stronie panasonica jest napisane że tv obsługuje sygnał z PC 1920x1080, ale nie dodali że nie przez dsub tylko pewnie przez hdmi,
w instrukcji do TV jest to wyraźnie napisane gdzieś na końcu, nie mam jej przy sobie żeby się upewnić.

argoncyc twoja Toshiba A300-14S nie ma złącza DVI ani HDMI prawda?? żeby przesłać sygnał o większej rozdzielczości do TV, przynajmniej nie widzę tych złączy w specyfikacji którą na necie znalazłem.
 

argoncyc

New member
Już udało mi się wymusić na karcie rozdzielczosc 1366x768. Użyłem powerstripa i zmienił bez problemu, minimalnie trzeba bylo obraz przesunąć.

No niestety A300-14s nie ma ani DVI ani DisplayPort ani tym bardziej HDMI.
Czeka mnie po prostu zakup jakiegoś odtwarzacza sieciowego.

Dziękuje za pomoc
 

misiekz

New member
tobas napisał:
W trybie stand-by zużywa 30W... ciekawe gdzie te deklarowane 0,4W :)

0,3kW x 6h x 365dni x 0,47zł/kWh = 308 zł za rok działania
0,03kW x 18h x 365dni x 0,47zł/kWh = 92 zł za rok czuwania
RAZEM: 400 zł / 12m-cy = 33 zł miesięcznie za prąd

Dużo? Wg mnie nie... za kablówkę więcej się płaci. W dodaktu stary TV też na pewno coś ciągnął prądu. Mój LCD 23" brał 80W podczas pracy i 11W na czuwaniu, co daje ok. 115 zł za rok. Plazma kosztuje mnie zatem 285 zł rocznie więcej, co daje 23 zł na miesiąc. Za tą jakość i obraz 2x większy przeżyję :) NIGDY WIĘCEJ LCD!!! Mam płacić mniej za prąd i płakać z jakości obrazu?;)
Zwróć uwagę że przyjełem że bierze zawsze 300W.
Te 30W w standby to moc bierna i było to już wałkowane w tym wątku. Sam byłem zszokowany gdy robiłem pomiary na swoim starym PV80 ale wszystko się wyjaśniło dzięki forumowiczom:)
 

tobas

New member
misiekz, moc bierna? Tzn. że jak mam to rozumieć?
Jak dla mnie miernik wskazuje 30W, które z godziny na godzinę nabijają mój licznik prądu, bynajmniej tak mi się wydaje ;)
Dla porównania na stary CRT miernik nic nie odnotowuje, bo jego min. wskazanie to 1W, tak że przy np. 0,4W wskazywał 0.
 

rberka

New member
Mam taki problemik na moim 42s10e. Nie mam anteny zwyklej , tylko satelitarna. Tuner sat. mam podpiety do AV2 (poprzez nagrywarke DVD). Zawsze gdy wlacze TV, to wyswietla mi kanaly z anteny zwyklej czyli szum poniewaz nie mam jej podpietej. Chcialbym aby zaraz po wlaczeniu domyslnie pokazywal kanal z AV2. W tej chwili po wlaczeniu Tv , musze jeszcze wcisnac klawisz INPUT na pilocie , aby wybrac AV2 i dopiero mam obraz. Czy wiecie jak ustawic TV tak aby zaraz po wlaczeniu pojawil sie obraz z AV2? PZDR
 

nivelen

New member
tobas napisał:
misiekz, moc bierna? Tzn. że jak mam to rozumieć?
Jak dla mnie miernik wskazuje 30W, które z godziny na godzinę nabijają mój licznik prądu, bynajmniej tak mi się wydaje ;)

tobas, zapraszam do lektury :)
[hdtv.com.pl]/forum/showthread.php?t=22296 (nawiasy kwadratowe z url'a proszę odrzucić)
 
Do góry