Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

tobas

New member
Jako że od wczoraj cieszę się swoim S10 to podziele się uwagami, może niektórych zaintresuje.

Kupiłem w końcu 46" chociaż wcześniej bałem się że 42" będzie miał za słaby obraz głównie na kablówce. Do zakupu zdecydowałem się po tym jak u kumpla zobaczyłem X10 42"... obraz bardzo ładny.

Więc tak:
  1. Obraz z UPC analogowej (nie mam żadnego dekodera) po zwykłym kablu antenowym oceniam na mocne 4+. Jestem nim naprawdę bardzo zadowolony. W porównaniu do mojego poprzedniego TV Samsung LCD 23" (mam go 2 lata, model 3 letni), porównując oba tv z odl. 2m (normalnie TV oglądam z 4m), Panasonic ma dużo lepszy obraz, pomimo że jest 2x większy. Więcej szczegółów, naturalniejsze kolory, nareszcie widać zarost i pryszcze na twarzy, a nie jak w LCD ciemniejsze i jaśniejsze plamy na twarzy :)
    Już dawno nie miałem takiego dobrego obrazu, od kiedy nie mam tv CRT.
  2. Obraz z kompa sprawdzałem tylko po D-SUB. W 1024x768 bo w takiej pracuje po tym złączu, obraz z DVD bardzo fajny, DiviXy w zalażności od jakości... takie 400MB nie powalają jakością, ale filmy 700MB wyglądają całkiem dobrze.
    Za to seriale w DiviX HD 720p.... miodzio :) te wszystkie szczegóły, tynk na ścianie, zarost na twarzy, zmarszczki, włosy, trawa, itd.... puszczałem dla porównania na w/w LCD, nową plazmę i obraz na LCD laptopa... siwierdzam jednoznacznie.. mój stary LCD to śmieć, obraz na laptopie też się kryje przy plaźmie, a wcześniej wydawało mi się że DiviXy 720p na laptopie to brzydwa.... hehe... ale ja byłem głupi... trzeba to zobaczyć na plaźmie, różnice ślepy by zobaczył :D
  3. Nie sprawdzałem jeszcze BD bo nie mam jeszcze odwarzacza... czekam na LG BD390 ;)
  4. Jak ktoś się obawia obraz z SD to nawet niech nie sugeruje się tym co widział w sklepie... ja byłem wszędzie od MM, Saturn, Electro Word, RTV AGD, Avans, itd.... i nigdzie, nie widziałem obrazu nawet w połowie tak dobrego jak zobaczyłem w domu, a wcześniej u kumpla (co zadecydowało o zakupie).
  5. Chciałem kupić 42" ale dzięki podpowiedzom ludzi z tego forum zdecydowałem się na 46" i wiecie co? Zrobiłem błąd... powinienem był kupić 50"!!!! Moja wina bo bałem się że będę miał kiepski obraz .W każdym razie dzięki za podpowiedź.
  6. Zużycie prądu bo to interesowało tutaj pare osób... zmierzyłem miernikiem podobnym do tego co używał KIKI.
    1. W ciemnych scenach (wieczór, lub ciemna kolorystyka) - ok. 140-160W
    2. Typowy obraz - ok. 185-200W
    3. Jasny obraz (np. mocno oświetlone studio, plaża + jasne niebo) - ok. 220-240W w porywach do 270-280W ale na ogół to dosłownie na 1-2sek. jak na ekranie jest np. samo jasne niebo. Jak w kadrze są już osoby (ciemniejsza kolorystyka) to spada do śr. 220W
    4. Szukałem możliwie najjaśniejszego obrazu i jedyne co znalazłem to teledysk gdzie na całym białym tle tańczyła wokalistka - pobór ok. 280-310W
    5. Średnio jak ogląda się TV to oscyluje w okolidy 180-200W wg miernika po ok. 10 godz. oglądania TV
    6. Ale największa niesodzianka... w trybie Stand By pobiera 30W !!!!!! O dziwo nawet jak wyłączy się TV przyciskiem zasilania na obudowie to pobiera nadal 30W !!!!
      Dla porównania mój LCD pobiera w trybie Stand By 11W.
Sorki że przydługo ale może to rozwieje kilka wątpliwości.
 
Ostatnia edycja:

mm5266

New member
"Obraz z kompa sprawdzałem tylko po D-SUB. W 1024x768 bo w takiej pracuje po tym złączu ... "

mi w starym laptopie udało się ustawić rozdzielczość po d-sub 1280x1024 czyli SXGA, jeżeli próbuję ustawić 1920x1080 obraz mam niedopasowany do okna - rozciągnięty,widać tylko jego część, ale jakiś obraz jest wyświetlany, innych rozdzielczości np 1600x1200 telewizor (42s10e) nie przyjmuje (czarny obraz). Na stronie www panasonica napisali "Obsługiwany sygnał PC: VGA, WVGA, SVGA, XGA, WXGA, SXGA 60 Hz, 1920 x 1080", rozumiem ze ostatnia rozdzielczość 1920x1080 nie pójdzie po d-sub, a tylko po dvi, hdmi? gdzieś chyba widzialem wątek na forum że da się przesłać w niekórych telewizorach sygnał w rozdzielczość 1920x1080 przez złącze d-sub, proszę o info czy udało się komuś ustawić taką rozdzielczość?
 

ellah

New member
OK, telewizorek doszedl.

Czy macie cos takiego jak karta gwarancyjna? Pan ze sklepu powiedział, że nie ma czegoś takiego, jedynie faktura VAT i postanowienia gwarancji europejskiej. Czy WY tez tak macie?
 

mm5266

New member
w tych "postawieniach" o których piszesz na początku jest nakleja z modelem i nr seryjnym TV. a dalej jest napisane ze do uznania gwarancji na terenie Polski i kilku tam krajów wystarczy faktura VAT lub paragon. mi pani w sklepie powiedziala że gwarancja powinna być w pudełku i należy ją podbić w ciągu 2 tygodni, wiec chyba sie do niej wybiorę i niech mi wpisze datę zakupu i klepnie gdzieś tam pieczątkę na końcu tej książeczki w dziale "memo", w sumie to też nie wiem do końca co z tym zrobić, tym bardziej że paragony mają tendencję do bleknięcia po jakimś czasie. Na początku to chyba dokładnie trzeba przeczytać tą książeczkę "postanowienia" ;) ja to nie mam już zaufania do gwarancji europejskich, po tym jak zepsuł się mi laptop kupiony w Polsce z gwarancją europejską, załatwienie naprawy za granicą to istny koszmar.
 

darekn12

Member
na blaknace paragony jest sposob-zrobic sobie ksero i schowac w segregator do rachunku np.robie od jakiegos czasu i mam spokoj w razie czego.
pozdrawiam
darek
 

tobas

New member
mm5266 napisał:
...mi w starym laptopie udało się ustawić rozdzielczość po d-sub 1280x1024 czyli SXGA, jeżeli próbuję ustawić 1920x1080 obraz mam niedopasowany do okna - rozciągnięty,widać tylko jego część...

Próbowałem od 1024x768 w zwyż... TV przyjmuje wszystkie rozdzielczości do 1920x1024 włącznie po D-SUB jednak obszar który mieści się na ekranie to zawsze 1024x768 pozostałą część trzeba przesuwać.

Co do gwarancji to ja dostałem książekczę "PAN EUROPEAN GUARANTEE".
Ale na stronie Panasonica w dziale e-gwarancja piszę że wystarczy paragon lub np. jego ksero.
 

grzegorz1981

New member
Wszystko super ale,
tobas napisał:
Ale największa niesodzianka... w trybie Stand By pobiera 30W !!!!!! O dziwo nawet jak wyłączy się TV przyciskiem zasilania na obudowie to pobiera nadal 30W !!!
30W w Stand By??? To już powinno być liczone jak wada fabryczna, żeby TV kiedy jest wyłączony pobierał prądu tyle co 19" LCD monitor do kompa!!!!!
 

Sarcofago

New member
Witam
Planuje wkrótce zakup PANASONIC TX-P42S10E i mam nadzieje że to dobry wybór :eek:k: Mam prośbę - czy mógłby ktoś podać rozstaw otworów do uchwytu na ścianę. Chciałbym zamówić jakiś z allegro, a że nie mam jeszcze fizycznie telewizora nie jestem pewny jaki wybrać.


Jako ciekawostkę podam że w Saturnie w Poznaniu kosztuje 3400 zł srebrny, a w MM także w Poznaniu 3800zł czarny - ceny z dzisiejszego rekonesansu.
 
Ostatnia edycja:

diodes

New member
.

W MM 28 sierpnia wysprzedaż od 7 rano na mieście wiszą bilbordy cena TX p42s10E 2599 zł tak że cena super pytanie tylko ile ich będzie. Ja niestety nie mam fizycznej możliwości jechać :( może komuś się uda. MM Czeladź Katowice
 

darekn12

Member
ja kupowalem jakies 2 -2,5 miesiaca temu w media czarnego za 2999 bo bylo bez vatu.jakos wtedy nikt na te tv sie nie rzucal byly 4 sztuki i sprzedawca nawet nie chcial mi go zarezerwowac bo twierdzil ze i tak nie zejda odrazu.ale zrobilem wplate 10% i wrocilem po niego po 3 h doplacilem reszte i do domu.dziwie sie ze teraz sa takie problemy z dostepnoscia i cena.
pozdro
 

tobas

New member
Sarcofago napisał:
Witam
Mam prośbę - czy mógłby ktoś podać rozstaw otworów do uchwytu na ścianę.

Ja mam 46" i rozstaw śrub jest 40cm(poziom) x 30cm(pion).
Tak że wystarczy Ci uchwyt na którym pisze max 37" żeby powiesić nawet 46" panasonica, ważne żeby miał taki rozstaw śrub i udzig kilogramów, ale z tego co widziałem to większość wieszaków jest nawet do 75 kg.

Też tego nie sprawdziłem przed zakupem i kupiłem wieszak na 42-63", a wystarczyłby taki do 37" :)

lexo napisał:
Przy jakich ustawieniach robiłeś pomiary.

lexo, przy rodzaj obrazu NORMALNY i wyłączonym trybie ECO.
W Kinowym pobór jest nieco niższy, a w dynamicznym wyższy.

Tryb ECO sprawdza się wieczorem, za to w dzień nie.
W mioim przypadku wyłączyłem ECO na stałe ponieważ wieczorem oglądam TV przy podświetleniu dolnym które oszukuje czujnik światła :) W pokoju jest ciemno z lekkim oświetleniem ale akurat na czujnik światła który myśli że jest jasno i rozjaśnia obra... tak że wyłączyłem ECO na stałe i po problemie.
 
Ostatnia edycja:

ellah

New member
Czy możliwe jest w tym TV wyświetlenie informacji i sygnale i jakości?
Przycisk i na pilocie podaje źródło sygnału, ale chodzi mi raczej o dokładne dane (np. rozdzielczość video, czy HD itd).
 

luigi

New member
jaki rozstaw śrub ma plazma S10 w wersji 42' bo modele X10 miały rozstaw na całe plecy więc trzeba było kupić nowy wieszak, lecz w modelu S10 wydaje się że rostaw ma 30x30cm :confused:
 
Do góry