Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

devildriver85

New member
Właśnie dostałem swojego s10 42", kurcze 42" to jednak mało;/ Czytałem w instrukcji, że nie powinno się długo oglądać statycznego obrazu, ciekawe ile mają na myśli czasu przez "długo".... poza tym wrażenia na +
 

devildriver85

New member
mam teki pytanie...tv czyta z karty SD zdjęcia...a filmy? (bo w opcjach niby jest, że filmy ale na stronie producenta nic o tym nie pisze) jeżeli macie jakieś info to prosze
 

bezi

New member
witam
Mam od piatku 42s10 jak narazie wszystko super
Mam podpieta ntv po hdmi i obraz jest b.ladny a na hd suuuuper
do tego mam tuner fergusona po euro podpiety a w nim karty Cplus i polsatu..
i jezeli przelaczam na tego ferdka i na jakis z tych kanalow to w lewym gornym rogu pokazuja sie takie 5-6 bialych kropeczek b.malych na samym rogu tuz na przy obudowie ,,,a jak dam na ntv to znika i na UPC po zwyklym kablu tez tego nie ma??
wina euro zlacza??
ktos tak ma?
 

tobas

New member
bezi jak oceniasz jakość obrazu po zwykłym kablu z UPC?

lexo, grał na 100% nie będę, ale HD czasami chciałbym obejrzeć, DiviX HD, lub czasami coś na BD z wypożyczalni.
Ale tak jak mówiłem, o tego typu materiały to ja się nie boje, jedynie obraz z kablówki jest dla mnie dużąąąąą zagadką, bo wiadomo że to będę oglądał najczęściej, a niechciałbym mieć mega syfu na codzień ;)

edit: mam analogową wersję UPC na zwykłym koncetryku. Na szczęście odbić obrazu, pasów itd. nie mam, może poza kilkoma programami ale to też w bardzo niewielkim stopniu. Ogólnie obraz jest czysty... obecnie nie ostry, ale to przez TV LCD który posiadam, na CRT było super.
 
Ostatnia edycja:

Zieminiak

New member
bezi napisał:
witam
Mam od piatku 42s10 jak narazie wszystko super
Mam podpieta ntv po hdmi i obraz jest b.ladny a na hd suuuuper
do tego mam tuner fergusona po euro podpiety a w nim karty Cplus i polsatu..
i jezeli przelaczam na tego ferdka i na jakis z tych kanalow to w lewym gornym rogu pokazuja sie takie 5-6 bialych kropeczek b.malych na samym rogu tuz na przy obudowie ,,,a jak dam na ntv to znika i na UPC po zwyklym kablu tez tego nie ma??
wina euro zlacza??
ktos tak ma?

W menu telewizora jest opcja, ktora umozliwia automatyczne dopasowanie obrazu i wtedy znikna Ci biale kropki. W instrukcji obslugi jest napisane gdzie nalezy to ustawic.
 

perlon

New member
devildriver85 napisał:
mam teki pytanie...tv czyta z karty SD zdjęcia...a filmy? (bo w opcjach niby jest, że filmy ale na stronie producenta nic o tym nie pisze) jeżeli macie jakieś info to prosze
poszukaj wątku : MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica
 

devildriver85

New member
jeszcze jedno pytanie mam do kolegów fachowców:) mam ps3 i jakis kabe; hdmi, jednak zależy mi na jakimś dobrym 1,5m zgodnym z 1.3b.. macie jakieś propozycje?co powiecie na firmę MRS?
Co do samego tv, gram sobie na ps3 i obraz jak pisałem świetny, obojętnie na jakie ustawienie wejdę czy kinowe, czy normalne czy gra, przy każdych gra nabiera nowego uroku, są gry które muszą mieć dużą głębię koloru ale te które maja wyglądać mocno realistycznie jak killzone2 to świetnie wyglądają w ustawieniach kinowych
 

lexo

New member
Czyli mam rozumiec, że TV nie ma PAP'u? Tak się pytam bo na stronach sklepów asygnują ten atrybut jako opcję ale w instrukcji nic o tym. Podły chwyt marketingowy?
 

tobas

New member
lexo dla potrzeb folderów wystarczy że telewizor potrafi wyświetlić obraz + np. telegazetę ;) Nie wiem czy ten TV to potrafi bo jeszcze go nie mam, ale mój obecny LCD właśnie tak robi i wg producenta ma PAP
Domyślam się że Tobie bardziej chodzi o obraz + obraz :)
 

bezi

New member
tobas -sygnal z UPC oceniam na sredni jak siedze blisko to widac slaba jakosc,natomiast z 3-4 metry da sie ogladac bez problemu,
ogolnie ogladam przede wszystkim obraz SD z ntv i polsaty i Cplus...a czasami jakis kanal hd
ale roznica np w tvn i tvn HD na ntv jest kooooolosalna

co do tych kropek...mimo zmiany funkcji aspect dalej to samo.....jezeli moge to wyjasnic ...to jak sie z bliska przypatrzyc to te kropki sa w sumie poza panelem swiecacym obraz.tak jakby wychodza z obudowy:( (ciezko wyjasnic_)moze fote zrobie
 

devildriver85

New member
Czy ktoś z was bawił już się ustawieniami obrazu by mieć jak najlepszy obraz, najbardziej naturalny? Mnie na przykład denerwuje, że w niektórych grach miejsca gdzie świeci światło strasznie sie błyszczą..wydaje mi się, że aż za bardzo..;/
 

lexo

New member
Tak, chodzi mi o obraz plus obraz z dwóch źródeł. Na stronach napisane jest, że S10 ma PAP bez wyszczególnienia czy chodzi o obraz+telegazeta czy może o szczyt technologii czyli obraz+poziom głośności.:)
 

darecky69

New member
brak dźwięku na kanałach hd

Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego telewizora, podłączyłem go do cyfrowego tunera hd telewizji kablowej, dostępne mam 4 kanały hd: tvn hd, tvp hd, filmbox hd i national geographic hd. I tu pojawił się problem, otóż obraz na wszystkich kanałach jest cudowny, ale na filmbox hd i national geographic hd nie ma dżwięku. Ktoś może orientuje się jaka może być tego przyczyna? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.
 

ellah

New member
Ludzie!

Tego TV nigdzie nie ma w rozsądnej cenie! Wszędzie tylko srebrne!

Czy oni sie osr... z tymi srebrnymi w tej Polsce czy co?
 

keisfot

New member
Witam wszystkich:) Jako ,że jestem posiadaczem tego tv od jakichs dwóch miesiecy i dużo korzystałem z tego forum i rad jego użytkowników( Cześć Hashi:) )to chciałem sie jakoś odwdzieczyć i coś nabazgrolić na jego temat:)

No więc tak z wyglądu wygląda naprawde spoko i jedyne co mi sie nie podoba to jajowata podstawa;)wolałbym jakby była prostokatna:)Ale w sume to żaden problem bo najważniejszy jest obraz a nie wygląd tv..:)
Wszystkie gniazda w tym tv sa umieszczone z lewej strony i jak dla mnie rozmieszczenie to jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż np w Sharpie 37xl8e który to miał wszystkie najwazniejsze wejscia mniej więcej po środku i miałem problem żeby sie do nich dostać bo telewizor stał na segmęcie we wnęce...Zaskoczyło mnie też w tej plażmie to że wcale nie jest taka gruba jak mi sie wydawało a wrecz bym nawet powiedział ze Sharp xl8e był troche grubszy :eek:
Ok przejdzmy teraz do obrazu i zaczne od minusów co by ten tvik na końcu tak cienko nie wypadł ;)

Minusy
-Kanały w sd są jak dla mnie słabe na tym tv nie ma co porównywac ze zwykłymi crt które stoją u mnie w domu..ale w sumie to mały minus bo nie kupiłem tego telewizora po to zeby ogladac programy na zwykłej antenie tylko na jakiejś platformie cyfrowej hd. A to że jej jeszcze nie mam to już inna bajka;)
-Green ghosting. Z tym green ghostingiem to jest rożnie i nie powiem potrafi czasem zdrażnic człowieka.Ja mam np tak że potrafie go praktycznie na każdym materiale zobaczyć i nie ma to znaczenia czy to jest gra czy film.Dostrzegam gg nawet gdy np cały ekran jest czarny i na środku jest jakiś biały napis który sie nie porusza,patrze wtedy na przemiennie raz na napis raz czarne tło i widze wtedy tą zielonkowatość.Czy ktoś z was też dostrzega gg w takich warunkach:hmm:
-Powidoki .Niestety musze poinformować ze powidoki wystepują na tej plazmie i niech sie ktoś nieda nabrać na teksty typu że w tych nowych plazmach panasonica nie ma już czegoś takiego jak powidoki..Gdy gram na ps3 w jakąś gierke w ktorej są jakieś stałe jasne elementy i pożniej wyłanczam konsole to na czarnym tle pozostają powidoki.Co prawda trzeba podejść na odległość jakieś pół metra żeby je dostrzec ale nie zmienia to faktu zę wystepują...Na szczeście po czasie wszystko znika wiec uważam te powidoki za taki średni minus;)
- Na koniec zostawiłem sobie najgorszy minus tej plazmy a jest nim płynność ruchomego obrazu i co prawda nie wiem czy na innych plazmach czy lcdkach jest tak samo ale wydaje mi sie że nie powinno to tak wyglądać a juz tym bardziej że produceńci tego tv twierdzą ze ma 400hz:hmm: No wiec o co sie rozchodzi a no o to że obraz podczas ruchu robi sie niewyrażny ale nie chodzi o to że się rozmazuje tylko jakby kontury sie rozdwajają czego efektem końcowym jest niewyrażny obraz:???: Czy wy tez to dostrzegacie?Wydaje mi sie ze na Sharpie xl8e czegoś takiego nie było ale w sumie może mi sie wydawać bo już dawno nie miałem do czynienia z tym tv..


No dobra przejdzmy teraz do plusów:)
A plusami tego szkiełka niewątpliwie są zerowe kąty(ale to akurat normalne w plazmach), wbrew wszelkim opiniom dobra czerń która może nie jest tak czarna jak np w samsungu b650 ale za to wiecej na niej widać.... Bardzo ładne i naturalne kolory,brak szumów w grach które to zaobserwowałem na Sharpie xl8e,sonym z4500,samsungu 656 i na b650 chociaz w mniejszym stopniu...Obraz który nie bije az tak po oczach jak lcd:) (chociaz do tego to akurat idzie sie przyzwyczaić)..bardzo dobre przejścia tonalne no i dobry dżwięk chociaz niestety nie tak dobry jak w Sharpiexl8e..

I na koniec zostawiłem sobie rzeczy jak dla mnie neutralne czyli takie które rzekomo inni zauwazają i ich te rzeczy drarznia a ja tych rzeczy nie zauważam albo zauważam ale mnie nie drażnią;) No wiec tak bzyczenienie w tym tv jest słyszalne ale mnie to absolutnie nie przeszkadza i dziwi mnie że ludzi to drażni a już tym bardziej jak maja podłączone kino domowe..
Niby widać także migotanie na tym tv ja sie przyznam szczerze że widze je tylko i wyłącznie kątem oka ale to naprawde minimalne.Dla mnie to żadna wada i jakby ten tv nie miał powidoków,gg i lepszą płynność to byłby poprostu idealny:)
 

keisfot

New member
A i jeszcze mała rada dla wszystkich urzytkowników tego forum.Jak tylko możecie to bierzcie sobie prezentacje do domu bo 250 zł wiecej to naprawde nie duża cena za to że będzie stał u was w domu tv którego to sami w spokoju sobie wybraliście:) Ja miałem brać prezentacje do domu(sorki kiki) ale w ostatniej chwili bardzo uszczuplił mi sie budżet na tv a już nie chciałem dłuzej czekać...Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem bo może jakbym nie był w "gorącej wodzie kąpany" to dzisiaj miałbym lepszy tv od tego który aktualnie posiadam..No ale cóż nie ma co narzekać tylko się cieszyć z tego co sie ma;)
 

adam-ant

New member
keisfot napisał:
- Na koniec zostawiłem sobie najgorszy minus tej plazmy a jest nim płynność ruchomego obrazu i co prawda nie wiem czy na innych plazmach czy lcdkach jest tak samo ale wydaje mi sie że nie powinno to tak wyglądać a juz tym bardziej że produceńci tego tv twierdzą ze ma 400hz:hmm: No wiec o co sie rozchodzi a no o to że obraz podczas ruchu robi sie niewyrażny ale nie chodzi o to że się rozmazuje tylko jakby kontury sie rozdwajają czego efektem końcowym jest niewyrażny obraz:???: Czy wy tez to dostrzegacie?Wydaje mi sie ze na Sharpie xl8e czegoś takiego nie było ale w sumie może mi sie wydawać bo już dawno nie miałem do czynienia z tym tv..

Osobiście nie widziałem czegoś takiego na starszym TH-42PY8, ale za to na Samsungu PS50B450 jak odpaliłem Uncharted na PS3, to w momencie obrotu w lewo lub w prawo obraz klatkował. Tzn sama płynność animacji jest ok, a tylko scrollowanie obrazu w lewo/prawo odbywa się trochę "schodkowo".
Ale to pewnie zupełnie inna przypadłość. A o gorszej płynności pisał też Kiki w teście G10 (natomiast w teście G10 vs S10 napisał, że nie ma różnicy w płynności między tymi TV).
Mnie zaś intersuje jedno, jak ta gorsza płynność jest zauważalna w graniu na PS3, a jak bardzo w oglądaniu filmów? Sygnał telewizyjny jak dla mnie może być niepłynny, ale gry i filmy to podstawa.
 
Do góry