Panasonic seria PV80 i PV8

Eskulap

New member
PV80 ma szybę ochronną, ale nic nie wiem na temat czy ona ma jakieś filtry. Wygląda na to, że nie ma. Jest identyczna jak w nowszych panasach w tym przedziale cenowym. Wiem, bo oglądałem ją u znajomych, którzy kupili plazmę Panasonica pod koniec zeszłego roku.
 

Oli123

New member
PV80 ma szybę ochronną, ale nic nie wiem na temat czy ona ma jakieś filtry. Wygląda na to, że nie ma. Jest identyczna jak w nowszych panasach w tym przedziale cenowym. Wiem, bo oglądałem ją u znajomych, którzy kupili plazmę Panasonica pod koniec zeszłego roku.

Zapewniam ,że PV80 posiada powłokę przeciwodblaskową ,zgodzę się z opinią o nowych plazmach z niższej półki obecnie mogą być używane za lusterka .Osobiście użytkuje 42PV80 2,5 roku (1850 godzin ) a kumpel od pół roku TX-P42X20E i tutaj wyraźnie widać jak Panasonic cofa sie w "rozwoju" tanich TV .Oszczędność prądu jest dla nich ważniejsze niż komfort oglądania TV bez odbić światła
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Zapewniam ,że PV80 posiada powłokę przeciwodblaskową ,zgodzę się z opinią o nowych plazmach z niższej półki obecnie mogą być używane za lusterka .Osobiście użytkuje 42PV80 2,5 roku (1850 godzin ) a kumpel od pół roku TX-P42X20E i tutaj wyraźnie widać jak Panasonic cofa sie w "rozwoju" tanich TV .Oszczędność prądu jest dla nich ważniejsze niż komfort oglądania TV bez odbić światła
Nic dodać, nic ująć.
Też mam 42' PV80 i chcę zmienić na 50' , ale Panas cofa się w rozwoju, albo za bardzo oszczędza.
U30 ma tylko dwa gniazda HDMI, a matryca przy wyłączonym TV jest dość jasna, prawie popielata.
S30 ma matrycę mocno czarną ale cena jest jeszcze zbyt wysoka.
Zastanawiam się też nad jakimś LCD LED, ale dysponuję tylko max. 4 tyś zł. a szukam TV minimum 50 cali, chociaż myślę o kompromisie 46cali.
 

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
Tak samo w nawiązaniu czy pv ma filtr -- mam PV8 i jak zobaczyłem u znajomego S20 to nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. W dzień S20 nie da się oglądać a w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu matryca ma większe żarzenie niż u mnie. Jedyny szacun to płynność wyświetlanego obrazu na S20.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Tak przy okazji to chyba stuknęło mojemu egzemplarzowi stuknęło 3 lata i 7 dni oraz 8160 godzin pracy i 7013 włączeń, dużo? Chyba nie ;)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Nie mogę teraz sprawdzić, ale to chyba możliwe - dzieciaki w domu to różnie bywa, czasem dorwie taki pilota, włączy bajki po 15 min się znudzi i wyłącza bo tyle umie ;) Także test przechodzi ostry ;)
 
Ostatnia edycja:

sakic666

New member
dvb-t mpeg 4

Witam.
Jestem posiadaczem telewizora pv80. Chciałbym odbierac naziemną tv cyfrową mpeg 4. Czy jest możliwość podłaczenia takiego tunera aby sterować nim pilotem telewizora?
 

remal

New member
Z tego co mi wiadomo to nie. Tuner musiałby być Panasonica i obsługiwać Viera Link, a nic takiego nie produkują. Pozostaje dowolny tuner DVB-T i pilot typu Logitech Harmony. Mam ten sam problem. Ew. pomyśl o zmianie TV może wyjdzie podobnie cenowo sprzedaż co dokupowanie zewnętrznego tunera i pilota.

Jak kupowałem TV był bodajże model PX zamiast PV i różnił się tylko tym, że posiadał właśnie tuner. Ale wtedy to był luksus i kosztował prawie 500 pln ekstra dlatego odpuściłem.
 

garym

New member
^^
aleś wymyślił, to już wolę jakiś normalny tuner DVB-T który mogę postawić na wzmacniaczu i do niego podłączyć przez HDMI.
 

natash

New member
Jaki uchwyt pasuje do 42PV80PA, jakiego rozstawu śrub i standardu VESA? Jak macie jakiegoś gotowca godnego polecenia to chętnie przyjmę link :).

Lepiej brać slim czy na wysięgniku?
 
Do góry