Panasonic seria PV80 i PV8

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Polerowanie tylko pogorszy sprawę.
Wyjdą cienie, odblaski itd. itp.
Żadna pasta nie pomoże.
Trzeba z tym żyć, albo wymienić matrycę lub TV :???:
 

MichalTJE

New member
Witam
Bardzo prosze o pomoc - chce połączyć komputer - karta graficzna Asuss Q2338 - z Naszą plazmą TH-42PV80P... w tym celu zakupiłem taki kabelek - DVI - HDMI + opleciony kabel audio. DVI do komputera + jacka audio w miejsce gdzie podłączam słuchawki z drugiej strony HDMI do 3 wejścia oraz jacka audio do przedłużki/rozgałęźnika na dwie czincze (biała i czerwona) i te czincze do Audio IN biały do białego czerwony do czerwonego. Wszelkie konfiguracje z wizja zrobiłem i obraz jest piekny po HDMI ale ... niestety brak foni :( :( :( pomóżcie prosze gdzie robie błąd, gdzie źle podłączam...
Dziękuje za pomoc...PZDR!!!
 

MichalTJE

New member
Witam
Wiem, że wyglada to jak monolog sam ze soba ale znalazłem podłączyłem do kina domowego (AUX 2) ale pojawił się problem - słychac dość wyraźne buczenie z głośnika "basowego" jesli go odłączę juz duzo mniej słychać... mam prośbe znajacych temat - czy to wina ;kabla czy mozna trochę poszukac w ustawieniech kina (Samsung HT - TX250)... nadmieniam ,że kolory się zgadzają czerwony i biały na czinczach... Dziekuję z góry...
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Spróbuj połączyć komputer z telewizorem osobnym kable 2xRCA <-> MiniJack
Może co jest nie tak jak trzeba z tym kablem którego kupiłeś i dlatego nie masz dźwięku.

W komputerze zmieniałaś wyjście dźwięku na słuchawki (liniowe) ?
 

MichalTJE

New member
AXEL zmieniłem, kabel jest tez dobry sprawdzone... jedyny ból to chyba taki,ze ekranuje ten mały audio choć wykonawca (dzwoniłem wczoraj ) zapewnia,że to niemożliwe... wierze mu bo sam widziałem ,że komp hyla na takich kablach... jedyne co to w "k-lite" trzeba zmienić głośniki na 5.1 lub 2.1 lub kombinować... bo zauwazyłem ,że jak odtwarzam MP-3 to nie słychac tego buczenia natomiast jak włacze film to... bieda słychac głębie iwszystko wokół, anie np lektora..... natomiast ze słuchawek na liniowe zmieniłem.... nadmieniam ,że jak wyłaczę MP_3 to nadal słychac buczenie.... dwie możliwości kabel lub ustawienie "k-lite" stawiam na to drugie choć nie mam pojęcia gdzie zmienic te ustawienia... PZDR,
 

MichalTJE

New member
... tak zgadza się dziś jeszcze raz zainstalowałem nowe k-lite full kodeków i cały czas to samo... w karcie dźwiękowej trzeba szukać tak jak piszesz, ale czego oto jest pytanie???
 

darzur

New member
Panowie,

W wątku liczącym prawie 6.5k postów nikt nie napisał nic konkretnego nt menu serwisowego. Czy naprawdę nikt nie kalibrował tego telewizora? Chciałbym ustawić sobie punkt bieli do D65 i gammę do 2.2. Pytanie jak to zrobić?? Punkt bieli jest w miarę łatwo bo to któryś z parametrów x-cut lub x-drv (prawdopodobnie x-drv), ale co z gammą? Czy da się ją wogóle ruszyć w menu serwisowym czy muszę dać sobie spokój? No i czy są jakieś możliwości na obniżenie punktu czerni? W wątku jest tak wielu fanów dobrej jakości obrazu że jestem pewny iż ktoś już przez to przechodził. :)
 

darzur

New member
No dziwne to nie jest że nikt nie pisze już na temat sprzętu sprzed 3 lat.

W czasie kiedy ten sprzęt był nowy też nic nikt w tym temacie nie pisał. Poza tym to że ma trzy lata nie oznacza z automatu że jest gorszy/ma mniejsze możliwości od tych najnowszych. Zwyczajnie chcę się dowiedzieć jak go skalibrować, bo ostatnio wpadł mi w ręce spektrofotometr.
 

cygan

Member
'Poza tym to że ma trzy lata nie oznacza z automatu że jest gorszy/ma mniejsze możliwości od tych najnowszych."

Zgadza się, zazwyczaj w najniższych modelach da się to często zauważyć u różnych firm. Każdy "nowszy" niby ale ekonomia decyduje i okrajają go przeważnie z czegoś tam o czym konsumenci nie mają pojęcia. Seria PV lepsz od X. Tak śmiem zauważyć subiektywnie.
 

MichalTJE

New member
To proszę pomóżcie mi...
Musiałem zrezygnować z kabla HDMI łączacego TV z kinem domowym, na rzecz kabla audio który idzie z komputera było to potrzebne aby zlikwidować "buczenie", ale teraz nie działa mi funkcja Viera Link... mam taka konfigurację:
* kabel HDMI-HDMI z TV do Dekodera
* kabel optyczny z kina do dekodera
* kabel DVI-HDMI z komputera do TV oraz audio ( 2x czincz ) do kina...
w jaki sposób sprawić jakie zastosować podłączenia, aby móc sterować kinem za pomoca pilota z TV ( gdy był kabel HDMI z TV do kina to robiłem to bez problemu)... próbowałem wczoraj z kablami czincz z TV do kina ale niestety bez reakcji...
 

wisla22

New member
Witam,
Panowie jak go przymocować do wieszaka? Wieszaka jeszcze nie kupiłem, ale z ciekawości zajrzałem z tyłu telewizora i niestety nie widzę możliwości połączenia go z wieszakiem. Model to: TH-42PV80PA.

Zdjęcie:
w w w.images39.fotosik.pl/439/c5959caf548bd378.jpg

(Trzeba usunąć spację między w w i w :) )

Przed chwilą na coś trafiłem -> otwory są pod tymi 4 zaślepkami, tak?
W takim razie który wieszak zakupić? Chciałbym, by wypowiedziały się jakieś osoby, które używają takowych dłuższy czas.
 
Ostatnia edycja:
Do góry