Panasonic seria PV80 i PV8

cafedelmar

New member
czy moze mi ktos podac ustawienia w menu serisowym ???

Witam mam ogromna prosbe potrzebuje ustawienia w menu serisowym Panasonica Pv80
w ustawieniach w OPT1 OPT2 i OPT3
Sa watrosci binarne typu np: OPT1 0011100 opt2 0000000 opt3 0000000
Bede bardzo wdzieczny :)
Z gory serdecznie dziekuje za pomoc
moje GG 8273099
Email: Adamlem@gmx.de
 
Ostatnia edycja:

krzyno

New member
Wita,

W ostatnim czasie zacząłem się zastanawiać czy ktoś z użytkowników modelu PX80 nie pokusił się już może o poszukiwania, lub może zakupił moduł DVB-T mpeg-4 do ww modelu. Jeśli są jacyś szpece, którzy mogą coś na ten temat podpowiedzieć to był bym wdzięczny. Prawdę mówiąc nie wiem nawet czy jest możliwość przez ten czytnik z tyłu tv oglądać telewizję cyfrową w nowym standardzie. Szukałem w sieci, ale nie znalazłem nic co odpowiadało by na moje pytanie. Liczę, na jakieś info w tej sprawie od zorientowanych.
 

FCORRADO

New member
Ostatnio dostałem dekoder HD z nagrywarką od kablówki i wyskakuje mi błąd na dekoderze "HDCP" przy podłączeniu przez kabel HDMI. Podobno jest to spowodowane tym że mój telewizor Panasonic PV80 nie posiada funkcji HDCP. Czy to prawda ?
 

krzyno

New member
Zgadzam się z wypowiedzią J-B, to jest wina dekodera. Miałem ten sam problem w starszej wersji dekodera HD od tvk Vectra, w lutym dekoder padł i wymieniono mi na nowszy model. Po wymianie problem z pojawiającym się komunikatem o HDCP prawie przestał istnieć, piszę prawie gdyż zdarza się to raz na 2 - 3 tygodnie. Wcześniej było to parę razy w tygodniu, w zależności od tego jak często dekoder włączałem i wyłączałem w ciągu dnia.
 

nasdurin

New member
Witam.
Kupilem wczoraj n-ke z dekoderem HD z nagrywarką. Przy próbie oglądania telewizji przez kabel HDMI wyskakuje blad 'HDPC', moj telewizor to Panasonis TH-37PV80P. Wczesniej mialem Cyfrowy Polsat i przy ogladaniu przez HDMI problemu nie bylo. Jak moge się z tym problemem uporać/ominąc go i oglądać przez HDMI oraz co ewentualnie co jest winne temu ze taki bład się pojawia

Z góry dziękuje za pomoc
 

nasdurin

New member
Tak, czytalem posty ponizej tylko ze w specyfikacjach innych telewizorow pisze ze wejscia HDMI obsluguja HDCP a w specyfikacji mojego telewizoru nei ma nic o obsludze HDCP przez porty HDMI. Dlatego zapytalem sie jeszcze razz czy aby napewno to wina dekodera jesli w specyfikacji TV nie ma nic napisane o HDCP a jest to dla meni wazne bo nie wiem czy czekac ze moze cos zrobia z softem dekodera i problem zniknie czy mam po prostu zly TV i wypada mi kupic nowy
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z telewizorem jest wszystko OK. Obsługuje on HDCP. To wina dekodera, niestety nie Ty pierwszy masz z tym problem. Nie wiem jak to wygląda teraz, kiedyś nka jak to się powiada umywała ręce od tego problemu....
 

krzyno

New member
Dekodery dla N-ki i Vectry dostarcza firma ADB i to właśnie oni w sofcie coś raczej namieszali i nie poprawili. Nie spotkałem się z uwagami o komunikatach HDCP od użytkowników C+ czy CP, a nawet z innych sieci kablowych nikt na ten temat się nie uskarżał.
Z własnego doświadczenia, a także z informacji od innych użytkowników dekoderów HD Vectry mogę powiedzieć, że firma ADB nie specjalnie chyba stara się naprawiać swoje błędy, a zgłasza się je często operatorowi tvk, który to przekazuje je do firmy ADB. W nowym sofcie (który nie jest zbyt często wydawany) nie zawsze błędy są jednak naprawione.
 

marekjw2523

New member
Witam majej 42PV80 już za chwile strzeli 2 latka :) niestety co jakiś czas zaczyna cierpieć na pewną przypadłość otóż jak włączę tv i oglądam filmy w 16/9 to na czarnych pasach zaczynam widzieć bardzo dużo czerwonych kropeczki (pixele) dopiero po jakimś czasie lub zmianie kilkukrotnym programów znikają. Miał ktoś taką dolegliwość
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
W PV80 format ekranu to 16:9 więc przy oglądaniu takich filmów generalnie nie powinieneś mieć czarnych pasów... Z jakiej odległości widać te czerwone kropeczki?

Pozdrowienia!
 

jaro0508

Member
Witam tez mojej plazmie stuknelo juz 2 latka 37PV80 i tez zuwazam te czerwone kropki <dropki>ale tylko na czarnym obrazie moze pokusi sie Ktoś o wyjasnienie tego zjawiska czy to szkodliwe dla plazmy? W sumie na obraqzie jest to niezauwazalne..
 

marekjw2523

New member
czerwone kropki

Co do odległości to widać je bardzo dobrze z odległości 2,5 m a jak na dekoderze n dam np. powiększenie obrazu by zniknęły czarne pasy to na obrazie dalej są te piksele ale tak jakby po czasie znikały
 

Arecki23

New member
Witam. Dzisiaj moja mała gwiazda porysowała mi ekran plazmy spinką do włosów. Cale szczęście ze to pdp a nie lcd, bo pewnie już by było po telewizorze. Teraz pytanko... Czy jest jakaś metoda na pozbycie się tych rys, jakiś preparat wypełniający bezbarwny czy coś. Wydaje mi się ze zdarta jest powłoka anty-refleksyjna. Ryski nie są grube.
 

yogibabo

New member
Według mnie nic z tym już nie zrobisz, a przy jakichkolwiek działaniach możesz tylko pogorszyć. Są jakies specyfiki do usuwania rys na szybach ale to jest polerka, a to spowoduje, że zamiast programu tv zobaczysz siebie na ekranie
 
Do góry