Panasonic seria PV80 i PV8

radosuaf

New member
Bez reklam
Gdzieś w tym temacie są zdjęcia z DVD robione w rozdzielczości 576i/p, 720p i 1080... Widać ewidentnie, że najgorzej wypada 720p (przy sygnale 576i). TVN HD nadawał kiedyś w 720p, ale czytałem, że przeszli na 1080i...
 

lamparcicho

New member
w 720p są przekazy sportowe i widać jak na dłoni wyższość nad 1080i na Nce i cyfrze też, ogólnie moim zdaniem 720p sport a 1080i reszta
 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
rekrut_old napisał:
rozmowa z serwisem na temat pikseli

======================================
pytanie:

dzień dobry

posiadam telewizor model TH-42PV80P i zauważyłem że są "martwe" piksele z których jeden jest czarny a pozostałe świecą w różnych odcieniach - jak wygląda sprawa serwisowa w takim przypadku ?

pozdrawiam


odpowiedz:
Witam Pana,


Zależy od szczegółów.
Musimy wiedzieć jakie są, ile, w jakiej odległości i w jakim obszarze ekranu.
Proszę zgłosić oficjalnie naprawę, wtedy dokonamy oceny i albo zakończymy sprawdzeniem, albo wymienimy panel PDP.

pytanie :

na chwilę obecna są 4 - ry jeden czarny na środku ekranu a pozostałe trzy które świecą, mrugają w prawej części ekranu ( odleglóść pomiędzy nimi to 14 i 12 cm )

mniej więcej tak jak przedstawiałem na zdjęciu
http://mail.google.com/mail/?ui=2&i...c&attid=0.1&disp=thd&realattid=f_g295tifm0&zw


odpowiedz:

Witam,

w takim wypadku mieści się to w normie.

pytanie :

a może mi pan napisać o tych normach ? ile musi być martwych pikseli żeby przekroczył dopuszczalne normy



odpowiedz:

W strefie B (obrzeża ekranu) powyżej 15 martwych pikseli lub powyżej trzech świecących.


========================================

mieć tyle martwych pikseli, jakoś sobie tego nie wyobrażam

Może pomoże wątek w którym przytoczyłem normy:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=114149#post114149
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Witam ,mam taki problem. TV "gubi" kanały z analogowej kablówki Multimedia. Miałem wszystko ustawione, włączam TV a tu kilka kanałów ( TVN, AXN - wiele razy - i kilka innych....pozostałych brak ).

Włączam opcję szukaj i to samo TV znajduje kilka kanałów. Dopiero po wybraniu ustawień fabrycznych TV znalazł kanały. Ale po dwóch dniach to samo kanały "zniknęły"?!

Czy ktoś może wie co to może być? Czyżby awaria TV? Dzwoniłem do BOK odnośnie kablówki i otrzymałem info, że Oni nic nie zmieniali....

Edit

( jednak opcja szukaj jest niezawodna....)
Jeden z forumowiczów napisał, że miał podobny problem. Przyczyna tkwiła w komputerze podłączonym do plazmy przewodem HDMI. To komputer powodował te zakłócenia....Odłączyłem kabel i TV wyszukał kanały. Mam nadzieję, że już ich nie zgubi.....
 
Ostatnia edycja:

fenomen44

New member
rekrut_old napisał:
rozmowa z serwisem na temat pikseli

======================================
pytanie:

dzień dobry

posiadam telewizor model TH-42PV80P i zauważyłem że są "martwe" piksele z których jeden jest czarny a pozostałe świecą w różnych odcieniach - jak wygląda sprawa serwisowa w takim przypadku ?

pozdrawiam


odpowiedz:
Witam Pana,


Zależy od szczegółów.
Musimy wiedzieć jakie są, ile, w jakiej odległości i w jakim obszarze ekranu.
Proszę zgłosić oficjalnie naprawę, wtedy dokonamy oceny i albo zakończymy sprawdzeniem, albo wymienimy panel PDP.

pytanie :

na chwilę obecna są 4 - ry jeden czarny na środku ekranu a pozostałe trzy które świecą, mrugają w prawej części ekranu ( odleglóść pomiędzy nimi to 14 i 12 cm )



odpowiedz:

Witam,

w takim wypadku mieści się to w normie.

pytanie :

a może mi pan napisać o tych normach ? ile musi być martwych pikseli żeby przekroczył dopuszczalne normy



odpowiedz:

W strefie B (obrzeża ekranu) powyżej 15 martwych pikseli lub powyżej trzech świecących.


========================================

mieć tyle martwych pikseli, jakoś sobie tego nie wyobrażam


Witam, a od kiedy w plazmach wystepuja martwe pixele?
 

damien5

New member
Witam! Mam pytanie odnoście menu serwisowego - otóż, nie wiem jak zmienić format z SD na HD. Mam ustawiony tryb hotelowy (HDMI2), gdy zmieniam ustawienia kolorów w menu serwisowym (w tle mam np. zatrzymany film DVD) a potem wychodzę z menu z powrotem do filmu to kolory są bardziej kontrastowe niż je ustawiłem - mam wrażenie, że to właśnie przez to, że format w menu serwisowym jest ustawiony na SD a ja nie potrafię go zmienić. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu? Będę wdzięczny za podpowiedzi, pozdrawiam!
 

Bartos81

Member
Bez reklam
jak wejdziesz w wmenu serwisowe to ustaw dany tryb kolorów który chcesz używac potem baw się suwakami, u mnie np po wejsciu w serwisowy obraz zmienia sie na dynamiczny
 

damien5

New member
J-B napisał:
jak wejdziesz w wmenu serwisowe to ustaw dany tryb kolorów który chcesz używac potem baw się suwakami, u mnie np po wejsciu w serwisowy obraz zmienia sie na dynamiczny


Rozumiem, dzięki, u mnie również obraz zmienia się na dynamiczny, wciskając 9 na pilocie przechodzę sobie do kinowego a później na r-cut. I właśnie na tych planszach z kolorami można również ustawiać temperaturę barwową (cool, normal, warm) i jest tam także FORMAT, który jest ustawiony na SD - i właśnie nie wiem jak zmienić na HD (jeśli się w ogóle da).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie trzeba wcale szaleć z ustawieniami . Wystarczy przeformatowywać obraz w czasie dłuższego oglądania jednego programu .
 

matosa

New member
Witam, szukałem ale nie znalazłem, czy w TH-42PV80 można zaktualizować soft, jeśli tak to gdzie jest dostępny najnowszy bo na stronie panasonica nie znalazłem ?? Dzięki.
 

ssn

New member
Hdmi-cec

Witam,
posiadam model 42pv8, włączony tryb hotelowy, ustawiony na HDMI1.
Gdy włączam tv z pilota telewizor się włącza i ładnie przełącza na HDMI1

Mam też dekoder telewizji kablowej TECHNISAT HD4-CX, spięty z TV poprzez HDMI, włączoną w nim opcję sterowania poprzez HDMI, właczoną opcję włączania i wyłączania telewizora. Wszystko jest sparowane z opcją VIERA-LINK w TV.
Gdy włączam dekoder cyfrowy, telewizor się włącza, ale ustawia się na TV (biało-czarny szum telewizyjny) i za nic w świecie nie chce przełączyć się na HDMI1 (poza oczywiście wymuszeniem mu tego pilotem).

Gdy do HDMI podłącze inne urządzenie (np. amplituner) i odpowiednio skonfiguruję HDMI, to po włączeniu amplitunera TV się włącza i ładnie przełącza gdzie trzeba (czyli na to HDMI, którym jest podpięty z TV).

Wyprzedzając niektóre odpowiedzi dodam, że odłączałem całkowicie amplituner, oraz dodatkowo podłączałem dekoder cyfrowy poprzez amplituner, w każdym przypadku tv włącza się na tryb TV.

Proszę o pomoc i pozdrawiam,
Ssn
 
Ostatnia edycja:

Rafi11

New member
Poziom czerni w PV80

Witam.
Posiadam tv PV80 od ponad roku.Od samego początku czerń w zaciemnionym pokoju wpada w kolor szary a przy całkowitym zaciemnieniu w mocno szary,jest dość spora różnica między ramką a wyświetlanym czarnym kolorem, bez względu na źródło sygnału(kablówka,dvd).Jakie było moje zdziwienie kiedy dwa razy,około tydzień temu oraz przedwczoraj po włączeniu tv czerń była bardzo czarna,w nocy przy oświetleniu praktycznie taka sama jak ramka telewizora a przy całkowitym zaciemnieniu pokoju minimalnie świeciło.Mam pytanie do was,czy ktoś się spotkał z taką sytuacją na swoim telewizorze i czym to może być spowodowane.Sygnał posiadam z kablówki Multimedia.Niestety nie mam nikogo znajomego co posiada taką plazmę i nie mogę tego osobiście sprawdzić jak to wygląda na innym tv.Poziom jaskrawości mam ustawiony na ok. 45%.Pozdrawiam.
 
Do góry