Panasonic seria PV80 i PV8

Bartos81

Member
Bez reklam
sprawdź czy masz w biosie włączone wykrywanie innych ekranów po VGA, a reszte to juz we właściowściach karty graficznej , zapewne jest to ATI więc w catalyst control
 

pajet

New member
Nie jest to AMD, lapek jest na pentium. W biosie niestety nie umiem się poruszać :-(

Próbowałem jeszcze kilka razy szczęścia i muszę przyznać, że sa przebłyski, nawet się obraz z pulpitu pojawił na TV na kilka sekund, ale to tylko tyle.

A może trzeba jakieś sterowniki ściągnąć? Próbowałem częstotliwość zmieniać, ale to chyba nie to.
 

lajosz

New member
pajet napisał:
O co chodzi, mianowicie po podłączeniu kablem TV z laptopem, jest tak: Jak włącza się laptop to pasek uruchomienia i informacje techniczne (tzn. Toshiba leading innovations etc.) są widoczne na telewizorze, ale nie w lapku, z kolei jak wchodzi pulpit, to na telewizorze jest czarno a w lapku poajwia się normalnie system.
Wszystko jest w porządku.
TV wykrywa lapa jak się włacza, bo w ogóle wykrywa jakiś sygnał który dociera do niego przez ten kabel i dlatego na początku widzisz coś na TV.
Następnie włącza się system w laptopie i startujący sterownik karty graficznej wyłącza wyjście na zewnątrz lapa, wiec widzisz tylko to co na laptopie, właśnie na ekranie laptopa.

Wejdź w ustawienia sterownika karty graficznej i tam po prostu włącz drugi monitor, wtedy pokaże Ci się obraz na TV, przy czym to co ma się pokazać, również określasz w sterowniku.
 

pajet

New member
A co oznacza, że mam "określić w sterowniku"?

Szczerze mówiąc, boję się mieszać cokolwiek w sterownikach, bo coś przez przypadek kliknę i potem będę płakał ;-0

Jak wchodzę we właściwości karty, to jako urządzenie wyświetlające mam tylko opcję ekran pojedynczy - notebook. Nie ma żadnej ikonki o drugim ekranie, którą możnaby aktywować.
 

garym

New member
pajet napisał:
Próbowałem jeszcze kilka razy szczęścia i muszę przyznać, że sa przebłyski, nawet się obraz z pulpitu pojawił na TV na kilka sekund, ale to tylko tyle.

A może trzeba jakieś sterowniki ściągnąć? Próbowałem częstotliwość zmieniać, ale to chyba nie to.

Nie działa ci zapewne dlatego, że laptop normalnie działa w wyższej rozdzielczości i musisz ją zmniejszyć.

Nie wiem w jaki sposób przełączasz się na TV, więc opiszę jak ja to robię dla WIN XP.
1. prawym klawiszem klikasz na pulpit i wybierasz Properties/Właściwości
2.Wybierasz ostatnią zakładkę Settings/Właściwości
3. Jeżeli TV jest podłączony powinieneś widzieć dwa ekrany, klikasz na ten drugi Plug and Play monitor lub jakoś podobnie
4. Jeżeli masz 42 calowy TV to poniżej ustawiasz rozdzielczość 1024 na 768 - przy innych nie działa
5. częstotliwość to standardowo 60 Hz

Możesz też zrobić rozszerzenie ekrany. Wtedy będziesz mieć tak jakby wielki wspólny pulpit na laptopie i TV, i np. myszką będziesz mógł przejeżdżać sobie z laptopa na Tv i odwrotnie.
 

garym

New member
pajet napisał:
Jak wchodzę we właściwości karty, to jako urządzenie wyświetlające mam tylko opcję ekran pojedynczy - notebook. Nie ma żadnej ikonki o drugim ekranie, którą możnaby aktywować.

a tego nie widziałem wcześniej. jaki masz system na laptopie? Mi program do właściwości grafiki dostarczony przez producenta karty też nie pokazuje informacji o drugim monitorze. Dlatego korzystam z tego windowsowego.

I jeszcze jedno, jeżeli chcesz mieć rozszerzony desktop i oglądać film np. z SMplayer'em to musisz określić na którym ekranie będzie wyświetlany film. W przeciwnym przypadku będzie czarno.
 

lajosz

New member
pajet napisał:
A co oznacza, że mam "określić w sterowniku"?

Szczerze mówiąc, boję się mieszać cokolwiek w sterownikach, bo coś przez przypadek kliknę i potem będę płakał ;-0

Jak wchodzę we właściwości karty, to jako urządzenie wyświetlające mam tylko opcję ekran pojedynczy - notebook. Nie ma żadnej ikonki o drugim ekranie, którą możnaby aktywować.
Jaką masz kartę graficzną ?

Z resztą jakiej byś nie miał, to powinieneś zainstalować "pełny" sterownik do tej karty.
Piszę "pełny", bo zazwyczaj system na laptopach posiada tylko sterownik podstawowy, czyli taki, który potrafi poprawnie obsłużyć grafikę i tyle. Żadnych dodatkowych funkcji.

Jeśli ATI, to (jak już ktoś wcześniej pisał), potrzebujesz zainstalować sterownik + Catalyst Control Center, a w nim ustawiasz co chcesz.

Jeśli Nvidia, to również instalacja sterownika z Nvidia Control Panel, w którym określasz co i jak.

Jeśli jakaś inna (Intel, S3 itp) , to nie wiem bo takowych nie posiadam, ale zapewne na stronach tych firm, również jest sterownik z możliwością obsługi wielu monitorów.

Tak czy siak, stery ("pełne") są do pobrania ze stron producentów kart graficznych tudzież ich chipsetów.
 

kolbol

New member
Mam też Toshibe z wyjściem hdmi i nic prostszego bez grzebania jak inni tu piszą.klawisz FN a następnie opcja F5 i tu sobie wybierasz ma byś obraz na laptopie i tv czy tylko na tv i.t.d.
 

pajet

New member
Karta graficzna jest taka Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family

Ja nie mam wejścia hdmi, bo to starszy model laptopa, więc został tylko vga. Niestety nie pomaga FN+F5. Dalej czarno, ale postaram się dostosować do Waszych wskazówek.
Próbowałem ściągnąć sterowniki, ale nie mogę jakoś znaleźć, a ze strony intela w ogóle nie startują ...
 

pajet

New member
Słuchajcie, udało się !!!

Zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej, ustawiłem rozdzielczość tak jak radziliście oraz (tu uwaga) w opcji menu PC w TV zmieniłem przypadkowo synchronizację z (G) na H-V i nagle ... pojawił się pulpit ;-)
Nie mam pojęcia co to oznacza ale poszło.

Jest jednak problemik, bo byłoby za ładnie i cacanie :D

Ni ma dźwięku !!!

Zaktualizowałem sterowniki do karty muzycznej i dalej nic. Cuś tam kombinowałem, ale nic nie pomogło.
Karta REALTEK RTL8139/810x FAMILY FAST ETHEMET NIC#2

Znowu proszę o help.

Aha, jeszcze jedno. TV ustawiony jest na 1024x768 i 60Hz, a lapek niestety tak samo tzn. 1024x768 i jest źle, bo o ile na TV jest super miód, to na lapku są wielgaśne ikony i jest z lekka rozmyty obraz. Niestety jak w lapku zmieniam rozdzielczość na większą, to automatycznie zmienia się wielkość pulpitu na TV i jest niestety okrojony (wszystko ucieka za krawędzie).
 

garym

New member
pajet napisał:
Czyli, że kabelek z lapka do wzmaka i będzie dobrze?
dokładnie tak, podpinasz sie pod wyjście słuchawkowe, możesz nawet kablem optycznym jeżeli masz taki interfejs w lapie i wzmaku. mi działa bez problemu (analogowe, bo wzmak jest bardzo stary). Ewentualnie wrzucam na słuchawki gdy oglądam film w nocy.

Aha, jakbyś miał kabel DVI to też musiałbyś osobną audio podłączać. Dopiero HDMI przenosi dźwięk, ale mało lapów jest wyposażone w takie wyjście.
 

rekrut_old

New member
rozmowa z serwisem na temat pikseli

======================================
pytanie:

dzień dobry

posiadam telewizor model TH-42PV80P i zauważyłem że są "martwe" piksele z których jeden jest czarny a pozostałe świecą w różnych odcieniach - jak wygląda sprawa serwisowa w takim przypadku ?

pozdrawiam


odpowiedz:
Witam Pana,


Zależy od szczegółów.
Musimy wiedzieć jakie są, ile, w jakiej odległości i w jakim obszarze ekranu.
Proszę zgłosić oficjalnie naprawę, wtedy dokonamy oceny i albo zakończymy sprawdzeniem, albo wymienimy panel PDP.

pytanie :

na chwilę obecna są 4 - ry jeden czarny na środku ekranu a pozostałe trzy które świecą, mrugają w prawej części ekranu ( odleglóść pomiędzy nimi to 14 i 12 cm )

mniej więcej tak jak przedstawiałem na zdjęciu
http://mail.google.com/mail/?ui=2&i...c&attid=0.1&disp=thd&realattid=f_g295tifm0&zw


odpowiedz:

Witam,

w takim wypadku mieści się to w normie.

pytanie :

a może mi pan napisać o tych normach ? ile musi być martwych pikseli żeby przekroczył dopuszczalne normy



odpowiedz:

W strefie B (obrzeża ekranu) powyżej 15 martwych pikseli lub powyżej trzech świecących.


========================================

mieć tyle martwych pikseli, jakoś sobie tego nie wyobrażam
 

janwojx

New member
Miałem kiedyś monitor, w którym było kilkanaście "gorących" pikseli i subpixeli i chyba z 5 martwych. O ile pracowałem na statycznych obrazach, to je widziałem, chociaż po pewnym czasie "znikały" z mej świadomości. Przy filmach trudno mi było je zobaczyć, chociaż wiedziałem, gdzie są. Osoby postronne nie widziały ich wcale.
 

123tomek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Silvestro napisał:
Mam takie pytanko. mój panas to 42pv80Pa podłączony do "enki" kablem HDMI. Lepiej ustawić na dekoderze 1024i czy 720p? ja nie widze różnicy w jakości obrazu, ale moje oko może sie mylić:)
prosze o odpowiedź
pozdrawiam

720p bedzie lepszym rozwiazaniem bo 1080i to sztucznie interpolowany obraz z 720p na wyzsza rozdzielczosc. Widac to na stopklatce, obraz 720p jest jak zyleta, na 1080i widac niewielkie rozmycia. Jednak na ruchomym obrazie raczej nie zobaczysz roznicy.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Problem jest ciekawy :) Pamiętam, że ktoś na forum drążył temat i wniosek był taki, że można ustawić 1080i bo i tak wewnętrzny skaler telewizora każdy sygnał jaki dostanie podnosi do 1080p a później skaluje w dół do parametrów matrycy.
Ja przykładowo nie widzę różnicy pomiędzy ustawieniami 720p/1080i dekodera "n".

Pozdrowienia!
 

radosuaf

New member
Bez reklam
To ja pisałem :). Dla kanałów 576i oraz 1080i właściwym ustawieniem jest 1080i/p.
Kanałów 720p żadnych nie kojarzę w tej chwili, więc sugerowałbym 1080i.
 
Ostatnia edycja:

123tomek

Klub HDTV.com.pl
VIP
radosuaf napisał:
To ja pisałem :). Dla kanałów 576i oraz 1080i właściwym ustawieniem jest 1080i/p.
Kanałów 720p żadnych nie kojarzę w tej chwili, więc sugerowałbym 1080i.

W kazdym badz razie sygnal TVN HD z kablowki Vectra. Niewielka roznica widoczna na stopklatce.
 
Do góry