Panasonic seria PV80 i PV8

lamparcicho

New member
proszę kogoś o podanie wartości fabrycznych w Menu Serwisowym PV80

sub brt
kolor
tint

oraz ośmiu parametrów RGB (all,drv itd)

z góry serdeczne dzięki
 

Axl2000

New member
Mam do Was pytanie.
Mam co prawda plazmę PX8, ale to w sumie brat bliźniak.
Ma ona 2 złącza HDMI, i wydaje mi się, iż zaczyna coś szwankować.
Posiadam dekoder cyfrowy telewizji Aster z kanałami HD. Gdy oglądam jakiś program to czasami obraz i dźwięk znika z telewizora na amen. Pomaga albo włączenie/wyłączenie telewizora, albo wyjęcie/włożenie kabla HDMI do dekodera/telewizora, albo restart dekodera. Wcześniej tego nie zaobserwowałem. Wczoraj na przykład coś takiego się wydażyło, jednakże za sekunde obraz i dźwięk powrócił. Nie jestem osoba kasiastą i skompletowanie sobie małego kącika kinowo-telewizyjnego kosztowało mnie wiele wysiłku i jak dla mnie - pieniędzy, i teraz takie kwiatki. Dodam, iż takie rzeczy nie zdażały się wcześniej. Dzisiaj zamówiłem sobie dwa nowe kable HDMI Prolinka 1m (do dekodera i do BD) gdyż do tej pory używałem tylko na zmiane (przekładałem dekoder/BD) kabelka HDMI dodanego z dekoderem na jednym złączu w telewizorze.

I tu moje pytanie, czy to może być problem dekodera z HDCP (lub ogólny problem w dekoderze, gdyż wiadomo jakiej jakości są dekodery od Aster) czy raczej coś siada w telewizorze? Czy może nie ma co nawet gdybać bo może to być wina i tego i tego? Telewizor ma jakieś 4 miesiące, używany sporadycznie. Ostatnio częściej (3h dziennie).
 

rekrut_old

New member
dzień dobry

A czy ktoś zgłaszał to bzyczenie do serwisu ?? i co oni na to ??

Osobiście uważam że to nie jest OK - bo zauważyłem to dopiero po kilku ładnych miesiącach użytkowania że takie coś występuje - oglądam czesto TV w nocy i wcześniej tego nie słyszałem a teraz faktycznie takie bzyczenie słyszę.
A w opisie sprzętu nigdzie nie widzę wzmianki że po kilku miesiącach takie coś może mieć miejsce - czyżby wada sprzętu ?? i według przepisów towar niezgodny z opisem.
 

piotrr80

New member
Witam !! Mam takie pytanie , czy Panasonic TH 42 PV80 PA jest dalej produkowany ? Słyszałem że już nie
Jutro wysyłam TV do serwisu na zamiane i zastanawiam się co Panasonic może zaproponować w zamian ?
 
B

burz

Guest
piotrr80 napisał:
Witam !! Mam takie pytanie , czy Panasonic TH 42 PV80 PA jest dalej produkowany ? Słyszałem że już nie
Jutro wysyłam TV do serwisu na zamiane i zastanawiam się co Panasonic może zaproponować w zamian ?

co co się stało temu telewizoru? :)
 

Lahar

New member
Mam swojego Panasonica TH42 PV80 już parę miechów i chciałbym aby posiadacze owego modelu napisali optymalne ustawienia obrazu, aby wsio miało ręce i nogi :)
 

Silvestro

New member
Mam takie pytanko. mój panas to 42pv80Pa podłączony do "enki" kablem HDMI. Lepiej ustawić na dekoderze 1024i czy 720p? ja nie widze różnicy w jakości obrazu, ale moje oko może sie mylić:)
prosze o odpowiedź
pozdrawiam
 

Silvestro

New member
janwojx,daruj sobie takie odpowiedzi. Skoro pisałem, że nie zauważyłem różnicy a pytam się ja kto wygląda z technicznego punktu widzenia to chyba mam na myśli konkretną odpowiedź a nie jakieś dyrdymały.
 

pete2

New member
piotrr80, wymienili Ci po pierwszej wizycie w serwisie? Jak to zrobiłeś. Mój 37PV80 już 4ty raz poszedł do serwisu. Kiedy wymieniają na coś innego?
 

piotrr80

New member
pete2 napisał:
piotrr80, wymienili Ci po pierwszej wizycie w serwisie? Jak to zrobiłeś. Mój 37PV80 już 4ty raz poszedł do serwisu. Kiedy wymieniają na coś innego?
kiedy wymieniają ? nie wiem
mi wymienili bo termin naprawy przekroczył 28 dni roboczych , padło HDMI , telewizor miałem cały czas w domu , w ciagu miesiąca próbowali jeszcze naprawiać dwa razy wymieniając płytkę ale okazało się że to nie to .
W poniedziałek pojechał do serwisu na wymiane i po tygodniu był nowy , nawet szybko - w Panasonicu powiedzieli że do 3 tyg. może trwać wymiana
 

pajet

New member
Panasonic 42pv80 a pilot i dekoder UPC

Witam, mam problemik.

Mainowicie, pilot do dekodera UPC nie za bardzo chce działać (tzn. jest kapryśny, czyli raz działa, raz nie działa). Dowiedziałem się od technika UPC, że rzekomo jest to wina odbiornika TV i trzeba wyłączyć funkcję OPC, której jak mi się wydaje ten TV nie ma :hmm:

Zaznaczam, że pilot kaprysi TYLKO w relacji z dekoderem, a po wpisaniu kodu, z telewizorem działa super.

Podobno ta rzekoma funkcja OPC zakłóca działanie pilota UPC z dekoderem. Szukałem gdzie się dało, ale nic na ten temat w odniesieniu do tego modelu nie znalazłem. Wyczytałem jednocześnie, że funkcja OPC jest tylko w TV SHARP, a może jest jakiś odnośnik tej funkcji w marce Panasonic?

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?
Jeśli tak, to bardzo proszę o pomoc. Dziękuję.
 

kloss_tc

New member
hmm...

mam UPC, mam PV80 i nie mam najmniejszych problemów z obsługą ani TV ani dekodera (przy okazji jeszcze ampli Technicsa i nagrywarki Panasonica)

w TV nic nie przełączałem i sprzęt mi się nie kłóci ...

coś ten technik z UPC chyba cię w kanał wpuszcza
 

pajet

New member
Wiesz, to jest ciekawostka, bo ten telewizor stał miesiąc u mojego ojca, który nota bene ma też UPC, tylko zupełnie inny dekoder i było to samo !!! Po zmianie TV na Philips, problem zniknął :confused:

Jest więc może coś na rzeczy. Sam się zastanawiam co to może być.

Dzwoniłem po raz drugi do UPC i powiedzieli, że jakieś oszczędzanie energii w TV jest włączone, a ma nie być (niby to powoduje zakłócenia), ale wg. mnie nic z tych rzeczy, bo wyłączyłem tę funkcję i dalej to samo.

Jestem pewny, że problem leży na pewno gdzieś w TV, bo inne odbiorniki pracują z tym dekoderem ok (sprawdzałem u kolegi).

Ciekawostka, że tak powiem :confused: :confused: :confused:
 
B

burz

Guest
Lahar napisał:
Mam swojego Panasonica TH42 PV80 już parę miechów i chciałbym aby posiadacze owego modelu napisali optymalne ustawienia obrazu, aby wsio miało ręce i nogi :)

ten wątek, ale musisz się cofnąć
 
Do góry