Panasonic seria PV80 i PV8

MKa11

New member
Pytanie za 100 punktów ;) warto wziąć jeszcze th-37pv8 z allegro za 1949 czy dołożyć 700 PLN do P37X10 ? bo i tak mam kablówkę więc MPEG4 mi nie jest potrzebny...
 

wujek88

New member
a czym v8 różni się od v8pa ktoś wie?
chciałbym podłączyć do niego komputer ale mam tylko wyjście vga, moglibyście doradzić mi jak to zrobić? bezpośrednio czy może lepiej przez dvd? jeszcze kompletnie się na tym nie znam.
 

wujek88

New member
czytałem z 5 godzin i zgłupiałem tylko na tym punkcie jeszcze bardziej...
pv8pa doczytałem że nie ma złącza vga ale pa końcówka nazwy modelu sama nie doszukałem co oznacza. z tym połączeniem do laptopa żeby film obejrzeć to już całkiem nie rozumiem, bo jest hdmi ale ja go w laptopie nie mam i teraz muszę kupić jakieś dvd z wejściem vga i wyjsciem hdmi skalujące do 1080p zeby obraz ladny byl i żebym nie musiał za każdym razem odłączać z prądu telewizora przy włączaniu kompa. bo na innych gniazdach które mam rozdzielczosci słabo chodzą i skale że są złe?
 

pao

New member
PV80 - problem z czernią po HDMI

Witajcie,
ostatnio podczas oglądania filmu na DVD, zauważyłem, że w ciemnych scenach czerń wpada w niebieski odcień. Dzieje się tak tylko po HDMI (sprawdzałem zarówno połączenie dvd-ampli-tv, jak i bezpośrednio dvd-tv), natomiast po EURO RGB wszystko jest OK - czerń jest czarna i kolory jakby bardziej naturalne... :confused:

Co może być tego przyczyną? Czy pomoże zamiana kabla HDMI na lepszy (obecnie mam jakiś no-name za 30pln) czy spróbować połączyć Componentem do ampli i z ampli do tv HDMI? Może macie jakieś inne pomysły?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wina leży po stronie słabej jakości nagrania.
Wówczas po euro załączają się procesory wspomagania obróbki cyfrowej i jest lepiej. Więc się nie stresuj :D .
 

mateoosch

New member
Pilot

Witam!
Od dłuższego czasu borykam się z problemem, którego rozwiązać nie potrafię :(
Otóż posiadam TV Panasonica TH-42PV80 oraz Kino Domowe Panasonic SC-PT860.
Wszystko działa ładnie, VieraLink działa bez zarzutu. Jednak na pilocie od telewizora są przyciski sterujące odtwarzaczem i one za cholre nie chcą działać. Sprzęty obydwa Panasa ale sterować się nie da jednym pilotem ;( Chodzi mi oczywiście o funkcje DVD a nie o ściszanie i podgłaśnianie (bo te dwie funkcje chodzą OK).
Czy ktoś miał podobny problem?
Dodam, że pilot jest na 100% sprawny i te przyciski również. Sprawdzałem je kamerką w telefonie i dioda wysyła sygnał po ich naciśnięciu... Nie wiem co mam począć z tym problemem. Proszę o rady.
Zdravim - Mateusz
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Oczywiście przełaczyłeś sterowanie na pilości na DVD?! Może spróbuj na VCR jeśli było na DVD to może trzeba spróbować ;)
Ewentualnie w sprzęcie - DVD jest ustawione inne kodowanie pilota...
 

mateoosch

New member
Próbowałem na VCR jak i na DVD i to samo (czyt. kaszana) ;P
Wątpię aby sprzęty z jednej firmy miały różne częstotliwości pilota :O
Choć w dzisiejszych czasach wszystko możliwe :O
Poza tym dochodzi to że głośność idzie nie działa tylko Play/Pause/Stop i szukanie ścieżek :(
Zdravim - Mateusz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zadzwoń do serwisu centralnego Panasonica. Modele świeże więc powinny działać. Chociaż zdarza się że przy zmianach głównych sprzętu , modele są z innej generacji i wówczas nie muszą :(.
 
Do góry