Panasonic seria PV80 i PV8

leszek635

New member
W mojej plaźmie jest ustawiony tryb kinowy , z tym , że dokonałem małych korekt w menu serwisowym.Ponieważ w trybie kinowym jest za niska wartość gammy, przez co obraz za jasno świeci , szczególnie to widać podczas scen nocnych , gdzie czerń wpada w szarość.Jeśli chodzi o pozostałe tryby to ,nie podobają mi się ze względu na ingerencję elektroniki tj.podbicie czerni kosztem,różnych odcieni szarości,obraz traci kontrastowość.Rownież odwzorowanie skóry ludzkiej w tych trybach jest dla mnie nie do przyjęcia.
W menu serwisowym najpierw dokonałemzmiany w trzech podstawowych kolorach, oto one:
R-cut-80
G-cut-72
B-cut-72
R-drv-FC
G-drv-F8
B-drv-C0
All-cut-80
All-drv-FC
Po tych zmianach obraz zrobił się bardziej kontrastowy,pokazały się odcienie szarości,nadal pozostawała ta nieszczęśliwa gamma[brak możliwości regulacji],dlatego w menu serwisowym zmieniłem wartość ustawienia SUB BRT.
SUB BRT-7FD [wartość fabryczna810]
obraz się przyciemnił ,jest teraz lepsza czerń,kolory bardziej wyraźniejsze.
Wartości w menu dostępnym bez zmian : kontrast jasność,kolory, ostrość pozostają w połowie, wszystkie dopalacze wyłączone oprócz 100Hz.
Wg. mnie jest to obraz najbardziej zbliżony do ideału ,choć zawsze można zamówić kalibrację.
Uwaga zmiany w menu serwisowym każdy dokonuje na własną odpowiedzialność, w razie awarii , mogą nie uznać reklamacji.
Przed dokonaniem zmian warto zapisać wartości fabryczne na kartce papieru.
Oczywiście nie ma idealnych ustawień dla wszystkich ,ponieważ w każdym pomieszczeniu są inne warunki oświetleniowe.
 

number-one

New member
witam,
może ktoś z szanownych forumowiczów wie jak w menu sewisowym dla trybu "eko" ograniczyć od gory maksymalną wartość rozjaśnienia obrazu w przypadku dużego nasłonecznienia pomieszczenia, ewentualnie ograniczyć z dołu dla odwrotnej sytuacji gdy jest ciemno żeby ograz nie przygasał za bardzo?
Myślę że nie tylko ja korzystam z tego trybu z racji wygody -automatycznnie regulowanie jasności obrazu względem warunków panujących w pomieszczeniu.
pozdrawiam
 
B

burz

Guest
leszek635 napisał:
W mojej plaźmie jest ustawiony tryb kinowy , z tym , że dokonałem małych korekt w menu serwisowym.Ponieważ w trybie kinowym jest za niska wartość gammy,
Za wysoka, chyba chciałeś napisać, że za wysoka...

A poza tym dziwna sprawa, bo jesli chodzi o b.ciemne sceny, to u mnie na filmowym jest lepiej (bardziej dark), natomiast w normal czarny bardziej świeci... Natomiast za wysoka wartosc gammy troszkę doskwiera w scenach srednio/jasnych.

Gdybys zechal opisac bardziej szczegółowo dokonane zmiany, czyli jak zmieniałeś poszczególne wartości i jakie były tego efekty.
 
Ostatnia edycja:

lamparcicho

New member
ja też bym poprosił, a Ciebie @burz prosze, żebyś napisał jaki ustawiłeś balans bieli w trybie kinowym ;)

edit1: czy ktoś mógłby napisać jak ustawić tą gamme, będe bardzo wdzięczny :D
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie wiem czy już się na nie natknęliście ale zerknijcie dla porównania na nastawy egzemplarza PX80 jakie po kalibracji możliwie najbliżej do standardu D65 osiągnęła ekipa HDTVtest :)

Pozdrowienia!
 
B

burz

Guest
ale nie wiadomo, jakie są ustawy fabryczne trybu kinowego w PX80 (znaczy, ja nie wiem:))
W pv80 kontrast jest strasznie podkrecony i trzeba bylo się sporo naklikać (w lewo)...
 
B

burz

Guest
???
Ustawienia fabryczne w trybie kinowym w PV80 nie są w połowie, a przynajmniej nie kontrast, który jest prawie na maksa.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Po zresetowaniu pv80 do ustawień fabrycznych uzyskuję dla trybu kinowego wszystkie nastawy (kontrast, jaskrawość, kolor, ostrość) w połowie skali... Tak też miałem, gdy wyciągnąłem tv z pudełka po jego kupnie.

Pozdrowienia!
 
B

burz

Guest
hmm, też własnoręcznie wyciągałem tv z pudła, zero godzin grania... ale skoro obaj tak mówicie, to co ja mogę:)

W każdym razie teraz mam ustawione jak na fotce powyżej i dla mnie obraz jest najlepszy z możliwych (dynamiczny wiadomo, odpada w przedbiegach, zaś z normalnego nie mogłem wyciągnąć szczegółów w cieniach).

Jezeli przyjąć, że chłopaki z hdtvtest zaczynali pośrodku wszystkich suwaków, to ja doszedłem do podobnych ustawień. Tyle, że wolę odcień normalny, różnimy się też ostrością i, przede wszystkim, ja zdjąłem koloru, a oni go dodali.
 

lamparcicho

New member
a ja mam do Was jeszcze jedno pytanie - dlaczego korzystając z x360 podłączonego do PV80 przez kabel VGA mam lepszą jakość obrazu niż na
HDMI ? w dashu ustawiłem 1024x768 a więc natywną i hdmi sie umywa! (zarówno 720p jak i 1080p); dodam, że obydwa kable są z tych tanich, po 20 zł :p i wiecie co mi niezmiernie pasuje na wejściu PC? możliwość ustawienia gammy, ten parametr IMO winien być dostępny dla innych wejść i jeśli ktoś wie w jaki sposób ustawić gamme w menu serwisowym prosze pisać, z góry wielkie dzięki :grin:
 

AndrzejP

New member
ustawienie wejścia sygnału

Witajcie,
mam problem z ustawieniem żródła sygnału przy włączeniu telewizora (TH-42pv80pa). Zawsze włącza mi się sygnał z wejścia TV a ja nie mam analogowej anteny tylko cyfrówkę na HDMI1. Muszę ręcznie przełączać wejście. Czy ktoś wie jak ustawić telewizor aby po włączeniu z automatu wchodził na HDMI1. W instrukcji nic nie znalazłem, na forach też :( czyzbym tylko ja miał z tym problem?
 

AndrzejP

New member
Dzięki J-B. Jak widać po prostu nie wiedziałem jak tego szukać.
Przestawiłem i wszystko OK. Jeszcze raz dzięki!
Przy okazji widać że trochę ludzi to jednak denerwuje :)
 
Do góry