Panasonic seria PV80 i PV8

erda

New member
kloss_ks napisał:
Nie ma żadnych problemów oprócz czasami utrudnionego przełączania kanałów-spowodowane to jest podobno zakłóceniami między tymi dwoma urządzeniami.Niedawno nastąpiła aktualizacja softu tego dekodera i jest tragedia/ale po hdmi jest w porządku/.
Mógłbyś bliżej zdefiniować w czym jest ta tragedia gdyż jestem przed zakupem Panasonica TH-37PV80 lub Panasonic TX-37LX85 oraz posiadam dekoder Philips PVR HD z Cyfry .
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
[media][media]Mógłbyś bliżej zdefiniować w czym jest ta tragedia gdyż jestem przed zakupem Panasonica TH-37PV80 lub Panasonic TX-37LX85 oraz posiadam dekoder Philips PVR HD z Cyfry .
Witaj,w Twoim przypadku problemu na razie nie ma ponieważ aktualizacja softu była w dekoderze bez dysku.
Natomiast utrudniona obsługa dekodera pilotem pozostanie.Czasami było bezproblemowo a czasami miałem ochotę tego pilota zdemowolować ze złości.
Piszę miałem bo już ten dekoder został oddany.
 
Ostatnia edycja:

Łyniek

New member
Wielkie dzięki J-B jeżeli to jest wszystko to jest biednie ale zawsze jakaś podstawa. Przynajmniej w trybie hotelowym włączyłem sobie HDMI.
 

muniek66

New member
pao napisał:
Pamiętam, że jakiś czas temu kiki polecał Plastmal.

Ten Plastmal jak sprawdziłem to mleczko do pielęgnacji karoserii samochodowej. Próbował ktoś tego preparatu ??? Ta rysa aż tak bardzo nie jest uciążliwa, da się jakoś przyzwyczaić a nie chciałbym pogorszyć sytuacji;)
 

kolbol

New member
zenek12345 napisał:
No i znowu komuś bzyczy.
Ja tam już się przyzwyczaiłem, albo może przestało tak głośno bzyczeć.
Chociaż w nocy, jak jest cicho to czasami słychać, szczegónie przy jasnych scenach.
Serwis powiedział, że to normalna praca każdej plazmy. No ale ja polskiemu serwisowi za nic nie uwierze....wiadomo, tutaj każdy każdego chce zrobić w trąbe, no prawie....
Podobno w instrukcji od plazm Pioneera jest napisane jak byk, że odgłosy bzyczenia to normalna praca plazmy.
No ale ostatecznie nie wiem, czy to ma bzyczeć, czy nie :)
Może panasonic i jego serwis myślą, że wcisną polskiemu konsumentowi każde gówno.......
Może jakiś spec by się ostatecznie wypowiedział na temat tego bzyczenia, bo jak widać nurtuje to wielu ludzi.
Myślałem że mnie to ominie a tu zonk,po 6m-c zaczął bzyczeć,jak narazie tylko chwilami.:???:
 

Darius121

New member
Nie chce zakładać nowego wątku , mam taki problem
telewizor 42pv80 - dziś po użytkowaniu około 3 miesięcznym , przy oglądani telwizji (N-ka) telewizor stracił dzwięk stereo - przynajmniej tak to początkowo brzmiało . Sprawdziłem w ustawieniach dzwięku , wszystko jest ok , dla pewności pobawiłem się balansem , przy ustawieniu skrajnie na prawo jest dzwięk z prawego głośnika , przy skrajnie na lewo cisza . Głośnik lewy nie wydaje żadnych dzwięków , tak jest na wszystkich wyjściach hdmi , euro itd.

Dla pewności zrobiłem reset do ustawień fabrycznych ale nadal to samo.

Czy ktoś mial podobne problemy albo jakis pomysł . Z chęcią spróbuje zanim zadzwonię do serwisu .

Pozdrawiam

Darek
 

Bartos81

Member
Bez reklam
jeśli masz możliwość to puść sygnał dźwięk ze zwykłej anteny dachowej, nawet sam szum i sprawdź czy jest dźwięk, jeśli nie będzie to dzwon do serwisy ze głośnik padł.
 

outsider4

New member
Witam
Posiadam TH-37PV80 od ok 10 miesięcy. Niestety od dłuższego czasu co jakiś czas, zwłaszcza na jasnych scenach, głównie przy odtwarzaniu filmów xvid czy mkv przez DVI - HDMI - słychać dobiegające z tyłu telewizora (prawa tylna strona) syczenie czy też jak to nazywacie buczenie czy bzyczenie. Czasami jest to słabe syczenie a czasami dosyć głośne (tak jak to kiedyś ktoś napisał - przypomina jakby się frytki smażyły). Podkreślam dzieje się to tylko na jasnych scenach.
Warto się bawić w poluzowywanie śrubek skoro tv jest jeszcze na gwarancji? Czy lepiej stanowczo zgłosić to do serwisu?
 

guteks

Member
bzyczenie

outsider4 napisał:
Witam
Posiadam TH-37PV80 od ok 10 miesięcy. Niestety od dłuższego czasu co jakiś czas, zwłaszcza na jasnych scenach, głównie przy odtwarzaniu filmów xvid czy mkv przez DVI - HDMI - słychać dobiegające z tyłu telewizora (prawa tylna strona) syczenie czy też jak to nazywacie buczenie czy bzyczenie. Czasami jest to słabe syczenie a czasami dosyć głośne (tak jak to kiedyś ktoś napisał - przypomina jakby się frytki smażyły). Podkreślam dzieje się to tylko na jasnych scenach.
Warto się bawić w poluzowywanie śrubek skoro tv jest jeszcze na gwarancji? Czy lepiej stanowczo zgłosić to do serwisu?

Witam. mam PX37 od roku też słysze bzyczenie , ale musi byc kompletnie cicho w pomieszczeniu. W normalnych "dziennych" warunkach nic nie słychac. Dla pocieszeni w mojej firmie zakupiono LCD Toschiba Regaza i uwierzcie mi bzyczenie w dzien przy pełnym pomieszczeniu ludzi słyhac nawet w kosmosie...
 
B

burz

Guest
errata do mojej recenzji pv80 (http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=330805&postcount=5565)

Ustawienia obrazu:
Po prawie półrocznym oglądaniu na zmodyfikowanych ustawieniach Normal przyszedł czas na korektę. Dlaczego? Zaczął mi doskwierać obraz, w którym nie dostrzegałem szczegółów w głebokich cieniach, choc podświadomie czułem, że tam są.
Problemem okazał się tryb Normal, mający zbyt "prostą" krzywą gamma:). Zacząłem więc kombinować z ustawieniami i mam rozwiązanie: tryb Kinowy. Znów poszła w ruch płyta z obrazem kontrolnym THX (np. Gwiezdne wojny) i dobrałem ustawienia, które mnie satysfakcjonują.
Tryb Kinowy:
Kontrast - środkowe położenie.
Jaskrawość - trzy kliki w lewo od środka.
Kolor: dwa kliki w lewo od środka.
Ostrość: jeden klik w prawo od środka (czyli 75 proc.).
Polepszacze wyłączone!

Co się zmieniło.
Obraz jest bardziej miękki (w stylu crt), ma zdecydowanie więcej szczegółów w cieniach (widać to np. na planszy THX, gdzie tylko o jedno kliknięcie za duzo jaskrawością wydobywa z mroku cień pod literami thx, którego nie powinno być widać).
Co ciekawe, czern jest bez zmian, a w scenach bardzo dark nawet lepsza niz w trybie Normal (ekran mniej świeci)!
Obraz jest kapkę cieplejszy i mniej ostry - to pierwsze wymaga przyzwyczajenia, to drugie po prostu korekty ostrością o jedną działke w prawo.
W scenach normalnych kontrast wydaje się mniejszy, ale to ułuda po przywyczajeniu do przerysywania obrazu.
Dla oka, które przez kilka miesięcy dostroiło się do trybu Normal przejście na Kinowy jest tym, czym dla ucha wyłączenie we wzmacniaczu barwy dźwięku (direct) lub wyłączenie konturu. Początkowo dźwięk irytuje "płaskością", potem zadajemy sobie pytanie: jak mogliśmy do tej pory tak słuchać? Audiofile wiedzą, o co chodzi:))

----
I jeszcze fotki, choć nie wiem, czy oddadzą różnice między obrazem Normal a Kinowym... Kadr z filmu cz-b (Nóż w wodzie)
 

Attachments

  • tv nor0001.JPG
    tv nor0001.JPG
    81 KB · Wyś: 167
  • tv kin0001.JPG
    tv kin0001.JPG
    92,3 KB · Wyś: 152
  • tv ust0001.JPG
    tv ust0001.JPG
    173,7 KB · Wyś: 162
Ostatnia edycja:

yogibabo

New member
A próbowałeś korekt na dynamicznym ? Ja oglądam też na zmodyfikowanym normalu (duzy kontrast i ostrość) ale w niedzielę pobawiłem się trochę dynamicznym (na hd) i tam dopiero obraz jest rewelka - oczywiście zdjałem duzo kontrastu i ostrosci, a mimo to obraz był lepszy niż na normalu
 

radosuaf

New member
Bez reklam
U mnie tryb Kinowy i barwa Ciepły. Reszta w gruncie rzeczy na środek, Ostrość na zero. Ringing przy każdej innej ostrości (szczególnie po łączu SCART) jest nie do strawienia.
 
B

burz

Guest
yogibabo napisał:
A próbowałeś korekt na dynamicznym ? Ja oglądam też na zmodyfikowanym normalu (duzy kontrast i ostrość) ale w niedzielę pobawiłem się trochę dynamicznym (na hd) i tam dopiero obraz jest rewelka - oczywiście zdjałem duzo kontrastu i ostrosci, a mimo to obraz był lepszy niż na normalu
wiec tak: wstępnie wygląda, że szczegóły w cieniach są podobne do normal, a może nawet odrobinę słabsze. Strasznie przekontrastowany obraz, nawet b.mocno ujmując kontrastu... W dodatku wrażenie spotęgowane zimnym odcieniem.
Polecam jednak kinowy! Ale zdejmij ze 2-3 kliki jasności, czerń nabierze głębi.
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
sądzę że w każdym TV będą inne optymalne ustawienia, np u mnie w PY najlepszy obraz jest w trybie ECO, jest czysty wyraźny a kolory żywe. W innych trybach oraz innych proponowanych ustawieniach obraz jest jakby mleczny zamglony.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
No ale PY to inna matryca :). Mnie w trybie Eco drażni to, że w dzień za jasny, a w nocy za ciemny i w ogóle go nie używam...
 
Do góry