Panasonic seria PV80 i PV8

tomus76

New member
Witam
Roznica miedzy PANASONIC TH-42PX80 a PANASONIC TH-42PV80 jest tylko ta ze Panasonic PX80 posiada wbudowany tuner dvb-t mpeg2
pozdrawiam
 

billixp

New member
Czy ktoś się orientuje jaki jest wersja HDMI w PV80 ?
Czy ma wsparcie dla HDCP ?

Mam dekoder od cyfry i po ostatniej aktualizacji przez cyfrę oprogramowania w dekoderze koniec. Połączenie tv z dekoderem za pomoca hdmi - czarny obraz, zero dźwięku. Pan na infolinii powiedział ze wina leży po stronie Panasonica i ze trzeba zaktualizowac soft tv bo HDMI nie jest zgodne lub stara wersja. Złącze Component zostało zablokowane i nie jest to żaden błąd i poprawki w tym kierunku nie będzie, wytwórnie filmowe zaczęły mocno naciskać, ponieważ przez component była możliwość nagrywania w HD więc złącze zostało zablokowane.
 
Ostatnia edycja:

krokiet1000

New member
Usłyszałem to samo - mam się zwrócić do Panasonica żeby wgrali nowe oprogramowanie na mój telewizor (co nie wydaje mi się możliwe) albo oglądać Cyfrę przez kabel euro. Super wybór kuźwa jego mać; jak brałem cyfrę to nikt mnie nie uprzedzał, że wprowadzą zmiany przez które nie będe mógł odbierać sygnału z kabla hdmi. Jedna wielka granda...
 

cactus

New member
Tak mi się wydaje, ze Cyfra chyba ma za dużo klientów i postanowili coś zrobić, żeby się ich pozbyć...
Bo jak inaczej rozumieć, to, ze aktualizacja softu na dzień dzisiejszy powoduje tylko i wyłącznie negatywne skutki dla klientów ? Bo DVB-T to jeszcze melodia około dwóch lat.
U mnie (PV80) większość kanałów (te oryginalnie nadawane jako 4:3) idzie przez eurozłącze z czarnymi pasami po bokach. Żeby to zmienić w menu dekodera w ustawieniach "tv i magnetowidu" trzeba dać telewizor SD i obraz 4:3 (też paranoja skoro mam HD i 16:9) - wtedy obraz wraca do normy. Ale już po wyłączeniu dekodera znów jest to samo, czyli pasy...
Po tym co tu czytam, to rozumiem, ze powinienem być wdzięczny Syfrze, że działa mi w ogóle HDMI...
 

maciejg76

New member
zgadza sie,w n-ce jest ten sam problem, po ostatniej aktualizacji sporo ludzi nie moze nic ogladac po hdmi, wiekszosc z nich posiada tv samsunga albo sharpa, u mnie sygnal jest ale czasami przy przelaczaniu kanalow znika i obraz i glos, zeby powrocily trzeba zmienic kanal i wrocic do poprzednio ogladanego prawdziwa tv nowej generacji nie ma co:eek:k:
 

szachu_pl

New member
Tak czytam na różnych forach, jakie ludzie mają problemy z "telewizjami nowej generacji" i zaczynam się cieszyć, że mam kablówkę :) Dla mnie jest to niedopuszczalne, zmieniają soft i jak coś nie działa, to wina odbiornika! C zaczęło przecież też fatalnie z dekoderami, których się nie dało sterować z pilota, bo przeszkadzały im telewizory (kilku firm). Rada na to była jedna, bardzo nowoczesna na miarę XX! wieku! Trzeba było zakleić taśmą izolacyjną część wyświetlacza dekodera! Podobno w nowych już nie ma tego problemu, tylko ciekawe czy teraz będą wszystkim wymieniać?!
 

damien5

New member
Witam! Mam pytanie o połączenie PV80 z DVD. Mój odtwarzacz DVD to Pioneer DV-410. Podłączyłem je do PV80 za pomocą kabla HDMI firmy Arkas. Jakość obrazu jest niby dobra ale bardzo przeszkadzają mi pojawiające się szumy, pikselki przy niektórych scenach; pojawiają się zwłaszcza przy małych elementach (np. jakaś głowa w oddali ale nie tylko). Nie dzieje się tak cały czas, jednak mimo wszystko jest to irytujące. Naczytałem się o braku różnicy między kablami HDMI za kilkadziesiąt i kilkaset złotych i już sam nie wiem co o tym myśleć (ten kabel kosztował mnie 49 zł). A może wymienić kabel na dobry jakościowo euro (component mam już zajęty)? Myślałem, że może być to wina rozdzielczości PV80, być może zbyt wiele się po nim spodziewałem. Próbowałem zmieniać ustawienia obrazu na wszelki możliwe sposoby - z lepszym i gorszym skutkiem jednak nie jestem zadowolny. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i uwagi.
 

damien5

New member
Dzięki za radę, użyłem programu THX Optimizer; niestety w ogóle nie zauważyłem różnicy (oprócz kolorów, ale sama jakość obrazu chyba też powinna się choć trochę poprawić). Martwi mnie to, ponieważ obraz, jeżeli chodzi o szumy, te pojawiające się 'pikselki' itp., jest znacznie gorsza niż na zwykłym CRT moich rodziców. Czy to jednak może być kwestia kabla (HDMI Arkas)?
 

damien5

New member
Jest to film DVD. Te zakłócenia pojawiają się szczególnie na mniejszych elementach, na trybie kinowym są mniej widoczne ale jeśli wejdę na tryb normalny lub eco a nie daj Boże na dynamiczny to nie da się oglądać. Obraz wygląda jakby był przeostrzony, 'poorany' takimi ryskami, trudno mi to określić. Ostrość mam ustawioną bardzo nisko, na DVD - 'soft'. Mam tylko nadzieję, że nie wymagam zbyt wiele od tego telewizora ale naprawdę obraz z DVD jest gorszy niż na CRT.
 

rav126

New member
Wiśl@k napisał:
Tuner dvb-t mpeg2 tak nie będzie używany w Polsce, więc po co przepłacać ?

jakie przepłacać? ja kupiłem właśnie px80, bo był tańszy, i na dodatek dostępny w większości sklepów internetowych, w odróżnieniu od pv80! wszędzei jest polecany pv80, a o px 80 nigdzie prawie nic nie ma, więc nie jest tak popularny przez co cena nie jest podbita :) a to są prawie takie same tv różnią się jak wspomniałeś tylko mpeg2.

fuji napisał:
...Jak sądzę miałeś na myśli porównanie PX80 i PV80...

EDIT: dzięki fuji, już poprawione :) literówka :)
 
Ostatnia edycja:

fuji

New member
rav126 napisał:
jakie przepłacać? ja kupiłem właśnie px80, bo był tańszy, i na dodatek dostępny w większości sklepów internetowych, w odróżnieniu od py80! wszędzei jest polecany py80, a o px 80 nigdzie prawie nic nie ma, więc nie jest tak popularny przez co cena nie jest podbita :) a to są prawie takie same tv różnią się jak wspomniałeś tylko mpeg2.

rav126 - pomyliłeś telewizory. PY80 to Full HD, PX80 to brat PV80. Jak sądzę miałeś na myśli porównanie PX80 i PV80, które różnią się właśnie tym, że PX80 ma tuner DVB-T, a PV80 go nie ma. Ot cała różnica.
 

pit24316

Member
Philips 6201 a PV80

Czy ktoś może potwierdzić że ww tuner chodzi z tą plazmą po złączu HDMI, bo z poprzednich wypowiedzi nie jest to całkiem jasne?
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
pit24316 napisał:
Czy ktoś może potwierdzić że ww tuner chodzi z tą plazmą po złączu HDMI, bo z poprzednich wypowiedzi nie jest to całkiem jasne?


Nie ma żadnych problemów oprócz czasami utrudnionego przełączania kanałów-spowodowane to jest podobno zakłóceniami między tymi dwoma urządzeniami.Niedawno nastąpiła aktualizacja softu tego dekodera i jest tragedia/ale po hdmi jest w porządku/.
 

muniek66

New member
Witam,

Panowie znacie jakis plyn na zarysowania obudowy tv??. Ostatnio niechcacy zarysowalem ten "estra" lakierowy panel Panasa 37PV80 i chcialbym wiedziec czy da rade cos z tym zrobic. Z gory dzieki za odp.:)
 

Łyniek

New member
Ustawienia obrazu

Witam
Jako szczęśliwy świeżo upieczony posiadacz 42PV8 mam do was pytanie o ustawienia w trybie serwisowym. czy jest może ktoś kto mógł by objaśnić dokładnie co z czym się jje oraz we. ustawienia kontrastu balansu bieli i tp.
Wiem że plazmę należy wygrzać ale moja ze sklepu ma już nabite 94H.

Bardzo proszę o pomoc w rozgryzieniu menu serwisowego

ps. czy jest tam możliwość ustawień osobnych dla wejść sygnału
SD - antena (UPC)
HD - HDMI (konsola PS3)

ps2. przeczytałem praktycznie cały ten wątek i niczego konkretnego nie znalazłem a może w amoku poszukiwań coś mi umkneło :)
 
Do góry