Panasonic seria PV80 i PV8

alex2006

New member
krolkaro- nie masz w domu żadnego starszego zestawu audio czy nawet jakiegoś radiomagnetofonu go którego módłbyś podłączyć swój dekoder?Napewno coś znajdziesz!Moim zdaniem szkoda by Ci licznik(i elektryczny i godzin pracy tv)bił tak bez potrzeby.Poza tym głośniczki w naszym Panasonicu to tylko zwykle bzyczki-ja mam prawie zawsze wyciszone i dźwięk leci przez amp(stary Technics stereo).
 

krolkaro

New member
alex2006 napisał:
krolkaro- nie masz w domu żadnego starszego zestawu audio czy nawet jakiegoś radiomagnetofonu go którego módłbyś podłączyć swój dekoder?Napewno coś znajdziesz!Moim zdaniem szkoda by Ci licznik(i elektryczny i godzin pracy tv)bił tak bez potrzeby.Poza tym głośniczki w naszym Panasonicu to tylko zwykle bzyczki-ja mam prawie zawsze wyciszone i dźwięk leci przez amp(stary Technics stereo).

Może to dziwne ale nie posiadam żadnego(dopiero planuje zakup jakiegoś zestawu) stąd też moje pytanie.
W każdym bądź razie dzięki za info. Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to będę to byłoby miło...:)
 

ssn

New member
przemas22 napisał:
Była u mnie różnica w głosności przetwornicy w zalezności od pobierania pradu. Przy białym kolorze duzy pobór to i głośniej dawało
czemu piszesz w czasie przeszlym? wymiana kabli pomogla na piszczaca przetwornice?
u mnie piszczy i w nocy mnie trafia... czy to obraz z komputera, czy z kabla antenowego, czy z dvd (3 zupelnie rozne zrodla) - piszczy... i chyba pozostanie mi sie do tego przyzwyczaic...
 

Falkon4

New member
Jestem słaby w te klocki!!!
Szukałem coś na ten temat ale jakoś nie mogę trafić.
Pytanie laika brzmi ....jak podłączyć kino z tv .
Telewizja to panas 37 pv80 i kino sc pt 550 plus dekoder polsat cyfrowy.
Czy tak będzie dobrze???
1.tv->kino ->HDMi
2.Kino->dekoder-> audio przez optical
3.tv->dekoder ->scartRGB.
Mam wątpliwości co do pkt.2 bo w dekoderze jest drugie wyjście audio.
Pozdrawiam !!
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Cóż, moje obserwacje potwierdziły się w teście TX-P42G10 na hdtvtest.uk. Utrata szczegółów przy podaniu sygnału 576i powtarza się również w nowej serii. Czyli wystrzegamy się tego trybu jak ognia :).
 

fuji

New member
radosuaf napisał:
Cóż, moje obserwacje potwierdziły się w teście TX-P42G10 na hdtvtest.uk. Utrata szczegółów przy podaniu sygnału 576i powtarza się również w nowej serii. Czyli wystrzegamy się tego trybu jak ognia :).

Mam zwykły odtwarzacz DVD/DIVX Bellwood, który jest HD Ready - jakoś nie zauważam różnicy w jakości pomiędzy trybami 576i i wyższymi. Może dlatego, że w większości wyświetlam divx, jednak to o czym piszesz to chyba detale dla bardzo wymagających :)
 

fuji

New member
radosuaf napisał:
Owszem, w takim teście różnica jest wyraźna. Z ciekawości przetestuję jakąś specyficzną scenę i być może też zauważę różnicę. Wszystko jednak zależy z jakiej odległości ogląda się TV - jeśli bardzo blisko, to różnice jakości mogą być dostrzegane, ale przy odległościach 3m i więcej detale uciekną i nie będzie różnic - tak mi się wydaje
 

freyu

New member
Zabieram się i zabieram żeby w końcu podłączyć mojego PX8 do kompa. Muszę zainwestować w dłuuugi kabel bo aż 15m. No i muszę też audio podłączyć z kompa do tv. Tu pytanko: czy ten przewód będzie ok? http://www.allegro.pl/item596612941_kabel_audio_jack_2xrca_cinch_15m_nowy_fv.html
A drugie pytanie to czy istnieje jakiś przełącznik dzięki któremu będę mógł przełączać między tv a kompem dźwięk? Bo w jak nie to będę chyba za każdym razem musiał przełączać zależnie na czym będę oglądał?
 

ejdzent

New member
Do czego chcesz pociągnąć ten dźwięk? Do TV czy innego odbiornika (np. amplituner)?

Jeszcze pytania pomocnicze, czym podłączasz video, jaką masz kartę graficzną i dźwiękową w kompie?
 

freyu

New member
Grafika GF 8800gt z wyjściem dvi. Kabel dvi->hdmi 15m też na allegro wyczaiłem. Dźwięk standard z płyty głównej. No a połączenie komp -> tv PX8. Ot i cała historyja :)
 

ejdzent

New member
No to się robi ciekawie :)
Najprawdopodobniej masz możliwość pozbyć się jednego kabla !
Chodzi o kabel audio, jeśli w dźwiękówce masz wyjście SPDIF. Czytałem, że możliwe jest takie rozwiązanie:

Specjalnym kablem podłączenie wyjścia SPDIF z karty dźwiękowej do SPDIF IN na karcie graficznej (8800GT powinna coś takiego mieć). Następnie przejściówka DVI-HDMI (co ważne, po stronie DVI powinny być wszystkie piny. Normalnie nie są wszystkie wykorzystane, jednak w tym wypadku dodany jest dźwięk). Kabel DVI-HDMI najpewniej nie prześle dźwięku!
No i ostatnie ogniwo to kabel HDMI-HDMI. Żeby był dźwięk należy również uaktywnić wyjście cyfrowe na karcie dźwiękowej.

Więc jeśli jeszcze nie zamówiłeś tych kabli, wstrzymaj się! Sprawdź czy wersja grafiki twojego producenta umożliwia to, o czym pisałem. A nóż okaże się, że plątanina będzie mniejsza, dźwięk przesyłany cyfrowo, więc unikniesz strat spowodowanych przesyłem kablem jack-2xchinch :)

opieram się na wybranych informacjach z tego linka:

tnij.org/c9w4
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
Ha, już o takim rozwiązaniu myślałem kiedyś ale niestety moja grafa nie ma tego wyjścia na dźwięk. Dlatego na jakiś czas porzuciłem pomysł podłączania kompa do tv, ale znów mnie wzięło :) W grę wchodziłaby jeszcze zmiana grafy na jakąś z radeonów - one maja dźwięk wbudowany. Ale tańsze będzie jednak zainwestowanie w przewody. Oczywiście liczę się z tym że przy tej odległości będzie strata i wyciągnę "zaledwie" 720p ale to mi wystarczy. Głównie mi chodzi o podłączenie dźwięku bo się średnio na tym znam i dlatego pytałem czy ten kabel co podałem link będzie ok? No i czy jest jakieś urządzenie dzięki któremu uniknę podłącznia co chwilę kabla do gniazda w kompie tylko będzie można przełączać między kompem a tv?
 

ejdzent

New member
Ok, jeśli się nie uda to trudno. Jeśli chodzi o kabel to chyba bym dopłacił do Prolinka z dyszke (o ile dobrze pamiętam były takie za 54zł).

A czy przejście na ATI to aż tak zdecydowanie większy koszt? Swojego GF możesz jeszcze dobrze sprzedać i wziąć ATI. W zależności od tego ile grasz wybrałbyś coś lepszego/gorszego od obenej karty. Jest jeszcze opcja kupna np GF 9600GT z wyjściem HDMI. Jasne jest, że zabawa z kartami jest na pewno bardziej skomplikowana i zabralaby dużo czasu, jednak wówczas jedynymi zmianami, przy zmianie dźwięku byłoby przełączenie wyjścia w systemie a nie przełączanie kabli.

O urządzeniu, o które pytasz nic nie wiem, jednak zauważ, że to znów byłby dodatkowy koszt...
 

freyu

New member
No co do zmiany grafy to w grę by wchodziło coś mocniejszego niż mam na pewno czyli coś w rejonach Radka 4870 a z GF to GTS250, bo akurat lubię nieraz w coś pograć. Przemyślę jeszcze temat, ale na chwile obecną zakup w/w kabli to jedyna finansowo optymalna opcja.
 

jaro0508

Member
Kochani mam 37PV80 może cos wiecie jak zamienic w menu serwisowym pasy szare na czarne przy zmienie proporcji obrazu na 4:3 ? jest to wogóle mozliwe?z góry dzięki!!!:)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie ma potrzeby wchodzenia aż w menu serwisowe. W zwykłym menu użytkownika jest odpowiednia opcja - Ustawianie -> Panel boczny (Wyłączony/Min/Pośredni/Max).

Pozdrowienia!
 

MTK

New member
Niedawno kupiłem TH-37PV80
Szybko zauważyłem że przy szybszych scenach szczególnie grając na xbox'ie
obraz przeskakuje.
Najlepiej widać to gdy rozgląda się dookoła scenerii.
Przy LCD'ku było smużenie a teraz zamiast tego obraz nie jest płynny i przeskakuje :/
Czy nowy model TX-P37X10E lepiej sobie z tym radzi?
Na stronie producenta pisze "Redukcja zakłóceń ruchomego obrazu"
 
Ostatnia edycja:

Buria

New member
Witam, chciałem zapytać zorientowanych czy model TH-42PV80 można dostać jeszcze na śląsku (w normalnych/nie-internetowych sklepach), a jeśli tak to w jakiej cenie?

Ps. Interesuje mnie też problem kolegi powyżej. Sam noszę się z zakupem PV80 (tyle, że 42') do gry przez Playstation3. Jak się w końcu ma sprawa ze smużeniem i migotaniem obrazu..?
 

MTK

New member
No jest to cholerne migotanie :/
Grając na konsoli widać to najlepiej :/
Dlatego chce się dowiedzieć czy w X10 też to występuje
 
Do góry