Panasonic seria PV80 i PV8

alex2006

New member
Jednym bzyczy innym nie bzyczy!(mi akurat nie)Podobno poluzowanie śrubki z tyłu obudowy pomaga-było już wiele razy na forum-śrubka po tej stronie co napis VIERA.Sprawdź może coś Ci to da.Jak wymienisz to następny egzemplaż może też bzyczeć.No ale jak masz być nie zadowolony to jasne,że oddaj.
A tak przy okazji ile teraz trzeba dać za 37PV80?
 

matlok

New member
Teraz ustawilem prametry na full tzn.ostrosc,jasnosc i kontrast i te bzyczenie pozostawalo na jednakowym poziomie nie zwiekszalo sie. Trudno jakos trzeba sobie radzic tylko szkoda bo obraz jest super w porownaniu do niektorych tv lcd
 

zenek12345

New member
No i znowu komuś bzyczy.
Ja tam już się przyzwyczaiłem, albo może przestało tak głośno bzyczeć.
Chociaż w nocy, jak jest cicho to czasami słychać, szczegónie przy jasnych scenach.
Serwis powiedział, że to normalna praca każdej plazmy. No ale ja polskiemu serwisowi za nic nie uwierze....wiadomo, tutaj każdy każdego chce zrobić w trąbe, no prawie....
Podobno w instrukcji od plazm Pioneera jest napisane jak byk, że odgłosy bzyczenia to normalna praca plazmy.
No ale ostatecznie nie wiem, czy to ma bzyczeć, czy nie :)
Może panasonic i jego serwis myślą, że wcisną polskiemu konsumentowi każde gówno.......
Może jakiś spec by się ostatecznie wypowiedział na temat tego bzyczenia, bo jak widać nurtuje to wielu ludzi.
 

zenek12345

New member
Aha jeszcze jedno.
Odkryłem dwa typy bzyczenia:

1.
Bzyczenie od tej tylnej obudowy, która wpada w rezonans, bo pepiczki nie podokręcały komponentów w środku plazmy. W takim wypadku pomaga nawet lekkie dotknięcie owej tylnej obudowy, bądz kręcenie srubkami.

2.
Bzyczenie elektroniki - w tym wypadku nie wiem, czy ma bzyczeć, czy nie.....

pozdr
 

alex2006

New member
zenek12345-skoro są takie egzemplaże w których nie bzyczy(np.mój) to mi się wydaje,że ma nie bzyczeć!Skoro Panasonic Polska twierdzi,że ma bzyczeć to może ja mam zepsuty?I bądź tu mądry.Może nie potrafią się uporać z tą usterką i mówią-TAK MA BYĆ.
 

zenek12345

New member
Być może masz racje, na europe wschodnią panasonic daje syf.
Z drugiej strony, może to być kwestia akustyki pomieszczenia, hałasów z zewnątrz - jak jakiś czas temu tak stwierdził jeden z użytkowników tego forum.
Ja to słyszę tylko w nocy, jak jest zupełnie cicho.
Czytałem też o tym na zagranicznych forach, plazmy pioneera czasami tak bzyczą, że ludzie wieszają za nimi jakieś maty, żeby je wygłuszyć.
No ale może te panasoniki nie mają bzyczeć, wiadomo, że niestety polski serwis prawdy raczej nie powie.....
 

fuji

New member
Wykrywanie źródła sygnału

Witam ponownie
Posiadam PV80 42" od jakiegoś czasu i 3 letni Panasonic 29" CRT (czyli całkiem młody TV jak na CRT). Szwagierka z kolei ma Panasonica 21 CRT". Żaden z tych telewizorów nie ustawia się automatycznie do źródła sygnału. Rodzice posiadają Sony 29" CRT (około 5 letni) , w którym przy włączaniu czy to DVD, czy SAT telewizor ustawia się na dane źródło załączanego urządzenia - przyznam, że brak takiej funkcjonalności w Panasonicu to spory minus. Włączając DVD chcemy oglądać właśnie to źródło sygnału, a nie np. stację telewizyjną z kablówki...
Brakuje też opcji funkcjonalności przeskakiwania/powracania pomiędzy dwoma ostatnio oglądanymi programami za pomocą jednego klawisza - Sony taką funkcję ma. Załóżmy oglądasz program nr 1, następnie wybierasz 15 i za pomocą tego klawisza możesz przełączać się dowolną ilość razy pomiędzy 1 a 15 programem - jest to naprawdę bardzo wygodne i przydatne, szczególnie gdy w jednym czasie lecą dwa ciekawe programy i co jakiś czas lub w trakcie reklam chcemy wrócić do poprzedniego bez zastanawiania się pod jakim numerem oglądaliśmy daną stację (np 2 mecze piłki nożnej nadawane na różnych stacjach).

Osobiście nie lubię firmy Sony, a z kolei jestem od lat przywiązany do Panasonica - jest to najnormalniej w świecie kwestia gustu, a nie wyższości jednej marki nad drugą - obie są porównywalne, ale muszę przyznać, że brak mi tych funkcji z Sonego...

Czy spotkaliście się z dostępnością w jakichś modelach Panasonica funkcji, które opisałem?

p.s. ogólnie oceniam TH42-PV80 jako naprawdę fajny telewizor w dobrej cenie i nie napisałem tego posta po to, żeby krytykować tą plazmę.
 

kacy21

Member
fuji napisał:
w którym przy włączaniu czy to DVD, czy SAT telewizor ustawia się na dane źródło załączanego urządzenia - przyznam, że brak takiej funkcjonalności w Panasonicu to spory minus. Włączając DVD chcemy oglądać właśnie to źródło sygnału, a nie np. stację telewizyjną z kablówki...


Czy spotkaliście się z dostępnością w jakichś modelach Panasonica funkcji, które opisałem?
Ja miałem Panasonica TX32PF10F i normalnie sam sie przełączał na to źródło, które akurat włączyłem, czy to SAT czy DVD, oczywiście podłączone po scarcie
 

fuji

New member
kacy21 napisał:
Ja miałem Panasonica TX32PF10F i normalnie sam sie przełączał na to źródło, które akurat włączyłem, czy to SAT czy DVD, oczywiście podłączone po scarcie

Hmm, muszę to sprawdzić. Przyznam, że EURO nie używałem - jedynie S-Video, chinch i HDMI. Jeśli chodzi o Sony, to DVD i SAT są podłączone przez EURO, ale podłączałem również drugi DVD pod wejście audio-video chinchami i Sony się przełączał pod to źródło sygnału. Przetestuję i dam znać.
 

naczesany

New member
Głośniki nieekranowane obok plazmy

Mam pytanie techniczne do forumowiczów.
Jak wiadomo głośniki w kolumnach kina domowego mają ekranowane magnesy. Stawiając takie zestawy obok telewizora kineskopowego nie musimy obawiać się, że powstaną plamy czy przebarwienia wskutek namagnesowania kineskopu. Oczywiście plaźmie czy LCD-kowi też to nie grozi. Ja niedawno ustawiłem parę głośników Dali 450 (nie z kina domowego, głośniki nieekranowane) obok plazmy Panasonica. Ustawione blisko praktycznie dotykając obudowy telewizora. Nie zaobserwowałem żadnych przykrych efektów ubocznych jak dotychczas. Proszę odpowiedzcie, czy magnesy nieekranowane mogą w jakiś sposób wpłynąć na ekran plazmy, a może na elektronikę w środku TV? Może wypowie się jakiś elektronik.​
 

matlok

New member
A ja jako laik mam pytanie. Co to jest skanowanie progresywne i czy to mozna w jakis sposob sprawdzic czy to dziala. Tylko prosze sie ze mnie smiac bo jestem laikiem w tych sprawach
 

fuji

New member
matlok napisał:
A ja jako laik mam pytanie. Co to jest skanowanie progresywne i czy to mozna w jakis sposob sprawdzic czy to dziala. Tylko prosze sie ze mnie smiac bo jestem laikiem w tych sprawach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Skanowanie_progresywne

Skanowanie progresywne działa w ten sposób, że za jednym razem odświeżane są wszystkie linie – cały obraz. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy bardziej dokładny i precyzyjny obraz. Rozwiązanie to zapewnia zauważalnie lepszą jakość obrazu.

google nie boli :)
 

hizel

New member
Panasonic TH-37PV80 HDMI i format obrazu.

Mam problem z podłączeniem przez kabel HD. Mam dekoder C+ HD i przy podłączeniu przez euro nie ma problemu ale jak podłącze przez kabel HD co chwile znika obraz a na ekranie w lewym rogu pojawia się napis: "SZEROKI". Nie zależnie jakie ustawienia obrazu mam w dekoderze i TV cały czas mam ten sam problem. W czym może być problem? Telewizor na gwarancji.
Czy można włączyć funkcję dzielenia ekranu PIT w tym modelu?
 

fuji

New member
hizel napisał:
Czy można włączyć funkcję dzielenia ekranu PIT w tym modelu?

Pomyliłeś pojęcia. Nie PIT tylko PAT lub PIP
PIP = obraz w obrazie - Twój TV tego nie ma
PAT - obraz i telegazeta (ekran podzielony na dwie części) - tę funkcję masz
 

irek711

New member
Felerne egzemplarze

Niektórym coś bzyczy u mnie też troszkę ale prawie nie słychać a może trochę głuchy się zrobiłem :grin: Mam za to coś jeszcze choć nie wiem czy to feler! Czasami funkcja auto w ustawieniach obrazu się zacina. Czy ktoś też tak ma ?
 
Do góry