Panasonic seria PV80 i PV8

derlysy

New member
freyu napisał:
No ja musiałem na PX8 się zdecydować chcąc nie chcąc bo w całym Słupsku jeżeli już były 42PV8 to na wystawie po 1 sztuce. A w Koszalinie w MM stała jedna 37PV8 ale 200 zł więcej niż PX8 który wybrałem. Generalnie jak w rożnych sklepach sprawdzali dostępność 42PV8 albo 80 to już nawet na magazynach nie było. Tylko pojedyncze sztuki powystawowe.

Dobra czyli reasumując biorę od kolegi, skoro jest taki problem z tym modelem. Rozumiem bo nikt nie odpowiedział że te 397 godzin nie gra aż takiej roli ;)
 

comag

New member
Z tego co pamiętam to KIKI miał jakiś tydzień temu jeszcze 5 sztuk PV80 ale w cenie ok. 2550 lub 2600zł.
Ale według mnie to już przesada dać tyle za ten model, choć były czasy gdzie ludzie płacili za niego prawie 4000zł i dziś nie żałują.
2699,00PLN na jego stronie :-D
 

alex2006

New member
derlysy napisał:
Dobra czyli reasumując biorę od kolegi, skoro jest taki problem z tym modelem. Rozumiem bo nikt nie odpowiedział że te 397 godzin nie gra aż takiej roli ;)
No dla niektórych prawie 400 godzin to byłoby nie do przyjęcie-chyba,że za połowę ceny-przeciez to używka.Na tym forum ludzie pisali,że jak dostali z przebiegiem 100 godzin to zwracali,a niektórzy to nawet jak worek był otwarty to krzywili nosem!No,ale teraz to widzę nawet powystawowe schodzą.Swoją drogą ja bym jeszcze poczekał z 1 miesiąc i może nowy model wziął-sam nie wiem co Wam doradzić?Fakt PV80 jest super!No ale pół roku temu ja dałem 2318 zł,a wiem,że i po 2100 zł też były w jakich promocjach!Co to się porobiło?
 

freyu

New member
alex2006 napisał:
No ale pół roku temu ja dałem 2318 zł,a wiem,że i po 2100 zł też były w jakich promocjach!Co to się porobiło?
Niestety kurs EUR i $ :( Ja w wakacje koledze kupowałem na agito PV80 za 2100 mniej więcej, a teraz.....
 

cygan

Member
Miesiąc temu w MM PV8 za 1999 zł był, i niezła górka ich była, kto chciał to sie obłowił (m.in. ja kupiłem chętnym w rodzinie). Mam info, że w Poznaniu otwarcie w piątek marketu. Będzie PX8 (na ulotce srebrny z tunerem DVB!) za 1699! W opisie błąd jak widzicie, że kontrast 300.000 bo jest wiele większy jak wiemy. Kto ma czas to o 10.00 otwarcie.
 

derlysy

New member
Alex2006 myślę że też bym tak zrobił i go oddał, ale jak za nówkę krzyczą mi najtaniej 2680 to wole dać 300 mniej a wiem że nic złego się z tą plazmą nie działo. Od początku lutego po prostu sobie stała i świeciła w sklepie.
 

szachu_pl

New member
Jeśli nie były wyświetlane obrazy statyczne (zbyt często) to ja bym brał. Tylko się upewnij, co było puszczane na tej plazmie. Kiedyś widziałem w markecie całą ścianę TV wyświetlające logo HD (srebrne na czarnym tle). W sklepie byłam ok/ godziny i przez cały ten czas tak obraz był wyświetlany. Powidoki po takich eksperymentach gwarantowane. A jeśli chodzi o samą ilość przepracowanych godzin, to 300 h to nic :)
 

alex2006

New member
derlysy-jeśli Ci nie przeszkadza te 387 godzin i cena Cię zadowala,a chcesz mieć tv na święta to bierz!Szukając dalej w innych sklepach możesz nie trafić nic lepszego,a pewnie wiąkszość egzemplarzy będzie z wystawy.No niby są teraz te X10,ale to by trzeba ponad 500 zł dołożyć(Ceneo 2850) i Ty nie chcesz z neta.Ponaciskaj na kumpla może coś jeszcze opuści!Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

derlysy

New member
Dzięki chłopaki za wasze głosy i opinie. Zajechałem dziś do szczecińskiego Auchana i wyrwałem ostanią sztukę PV80 w cenie 2320 :) Została im tylko ta z wystawki z ilością 1560 godzin pracy ;) Pewnie komuś wcisną hihi. Dzięki wam pan był w wielkim szoku że jest coś takiego jak sprawdzenie ilości godzin pracy, włączen itd.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
nom73 napisał:
Mój 42PV8 ma już 2 tygodnie i 111 godzin za sobą. Cały czas podłączony do watomierza i zużył w tym czasie 14,75kWh (łącznie z energią na czuwanie) co daje średnio 132W mocy (w trybie kinowym).
Ile wat na czuwaniu pobiera 42PV8 ?
Mam 42PV80 i tak się zastanawiam czy na noc nie wyciągać wtyczki z gniazdka.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
derlysy napisał:
Zajechałem dziś do szczecińskiego Auchana i wyrwałem ostanią sztukę PV80 w cenie 2320
W Szczecinie nie ma sklepu Auchan :)

Gratuluję zakupu PV80 w gminie Kołbaskowo :D

Kupiłeś taniej bo od grudnia cena była niezmienna i wynosiła 2499 zł.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Mam pytanko.
1. Czy po zmianie formatu na 4:3 można zmienić kolor bocznych pasów z szarego na czarny.
2. Czy ktoś zebrał do kupy wszystkie opcje zmian w menu serwisowym tzn. co można zmienić i jak się poruszać po menu ?

Mój TH-42PV80 ma już 570 godzin na liczniku i jak narazie :eek:k:
 

szachu_pl

New member
A|X|E|L, na wszystkie Twoje pytania znajdziesz odpowiedź na tym forym. Ale nich już będzie, mam dziś dobry humor :)

Ad. 1. Tak można. W menu TV (w opcjach Obraz). Opisane jest to w instrukcji. Jest to jednak niezalecane (ze względu na nierównomierne wypalanie się plazmy).

Ad. 2. Jest oddzielny wątek, gdzie są chyba wszystkie znane opcje w menu serwisowym.
 

nom73

New member
A|X|E|L napisał:
Ile wat na czuwaniu pobiera 42PV8 ?
Mam 42PV80 i tak się zastanawiam czy na noc nie wyciągać wtyczki z gniazdka.

Dokładnie to nie wiem bo ten miernik ma dokładność 1W, ale w instrukcji TV piszą, że 0,7W i to by się zgadzało (cos(fi) dla trybu czuwania jest ok. 0,2, ale moc skacze od 0 do 7W, co jest normalne, bo przeważnie w czuwaniu przetwornica mocno "szatkuje" napięcie i przebieg nie jest sinusoidą). Tak więc, żeby zmierzyć moc podczas czuwania potrzebny jest dokładniejszy watomierz, z tego co wiem to i tak mechaniczny licznik energii nie ruszy tarczą jeżeli moc czynna jest mniejsza niż 1W. :)
Aha, ten TV nie ma wyłącznika sieciowego, a więc jak wyłączymy tym wyłącznikiem z przodu (dioda się nie świeci) to i tak układy Standby są zasilane i pobierają niewielki prąd.
Ogólnie to nie ma sensu wyłączać z gniazdka na noc, chyba, że idzie burza. :)
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
szachu_pl napisał:
na wszystkie Twoje pytania znajdziesz odpowiedź na tym forym.
Wiem, ale przebrnąć przez prawie 600 stron to koszmar.

1. Znalazłem. Opcje "Ustawienia - Panel boczny"

2. Szkoda że nikt nie zebrał tego do kupy w jednym wątku.

Dzięki Szachu :)
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
nom73 napisał:
ten TV nie ma wyłącznika sieciowego, a więc jak wyłączymy tym wyłącznikiem z przodu (dioda się nie świeci) to i tak układy Standby są zasilane i pobierają niewielki prąd.
Właśnie dlatego zastanawiam się czy nie zrobić wyłącznika na kablu bo jeśli Panas pobiera prąd nawet po wyłączeniu głównym wyłącznikiem to oznacza że coś się grzeje w TV, a to chyba nie jest zbyt dobre dla jakiejś tam części w TV. Jeśli jakaś część jest pod napięciem przez 24 godziny na dobę to nie wróżę jej zbyt długiego żywota.
Czy się mylę ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry