Panasonic seria PV80 i PV8

thomas_81

New member
Witam SERDECZNIE!!! Szukałem , szukałem i nie znalazłem!!! Chodziło mi o Panasonica TH-42PV80 . Niestety ceny mnie zniechęciły!!! 2599zł to przekraczało mój budżet!!! A tu niespodziewanie w jednym ze sklepów znalazłem Panasonica TH-42PX8ESA za 2048zł !!! Chwila zastanowienia , telefon do żony i .............. kupiłem!!!!!!!!! Po podłączeniu w domu zero minut przebiegu:D , na razie telewizor "docieram" ale i tak jest suuuuuuper!!!! Żona w szoku że taki duży i ładny (srebrna obudowa). Powiem szczerze że kupiłem go dzięki WAM!!!!!!! Czytam ten wątek 3 miesiące i chciałem go po pierwszej stronie!!!! Może nie jest to 42PV80 jaki sobie wymarzyłem ale i tak jestem zadowolony!!!! Mam go podłączony do cyfrowego polsatu na razie po kablu euro ( dobry kabel kupiony za 100zł) ale mam tuner polsatu HD więc niezwłocznie zamawiam kanały HD i kupuje dobry kabel HDMI i mam nadzieje cieszyć się obrazem jeszcze lepszym. Telewizor kupowałem w sklepie z CIEMNOTAMI , mówię im że chcę sprawdzić w menu serwisowym "przebieg" a oni że takiego czegoś nie ma:confused:. Zakończyłem na tym rozmowe z nimi bo nie było sensu!!! Tylko to FORUM jest że tak powiem KOMPATYBILNE :grin:!!! Dziękuje WAM za pomoc w zakupie!!! Pozdrawiam i będę na bieżąco dawał znać jak tam mój PANAS!!!
 

irek711

New member
Thomas gdzi kupiłeś ten tv? Ja szukam PX8 tylko 37 cali. W intrnecie tego mnóstwo tyle ze raczej wirtualnie Jak zapytasz o dostępność to będą mieli ale nie wiedzą kiedy !!!
 

alex2006

New member
thomas_81- witamy w gronie szczęśliwych posiadaczy plazmy Panasonica!
Z tym"dobrym kablem HDMI" nie przesadzaj-tutaj nie ma takiego znaczenia jak przy euro czy componencie-nie ma co przepłacać-najlepiej poczytaj w odpowiednim dziale Tego forum.
Pozdrawiam.
 

szachu_pl

New member
thomas_81, wystarczy kabelek Techlinka (HDMI 1.3b) za ok. 60-70 zł. Reszta to naciąganie. Przy sygnale cyfrowym będzie działać, albo nie :)
 

thomas_81

New member
irek711 napisał:
Thomas gdzi kupiłeś ten tv? Ja szukam PX8 tylko 37 cali. W intrnecie tego mnóstwo tyle ze raczej wirtualnie Jak zapytasz o dostępność to będą mieli ale nie wiedzą kiedy !!!
Kupiłem w media expert w Raciborzu
 

luigi

New member
broda1725 napisał:
Czyżby plazma HD Ready miała mniej ostry obraz od LCD HD Ready ?
Czemu jesteś taki zdziwiony przecież to oczywiste, już dawno poruszałem fakt słabszej ostrości plazm lecz mało kto do tego się przyznaje (zaraz spotkam się z falą krytyki że ostrość jest lepsza na plaźmie :-D ).
Lecz coś za coś przez słabszą ostrość w plaźmie masz bardziej rozmyty obraz ale za to nie widać pikseli na słabszych kanałach sd tak jak ma to miejsce w lcd gdzie piksele czasami można policzyć :(.
Przez to większość ludzi uważa, że kanały sd na plaźmie X10/PV80 wyglądają znakomicie (o ile można tak powiedzieć o kanałach w sd), ku czemu sam się przychylam jednak wolę obraz z lcd.
 

gizi

New member
42PV80 - 2 problemy

Od kliku tygodni jestem posiadaczem Panasa 42PV80. TV w tej cenie naprawdę OK. Ale niestety w okresie dotychczasowego użytkowania zauważyłem dwa następujące mankamenty:

1) co jakiś czas (dwa, trzy razy w tygodniu przy oglądaniu codziennym ok 4h) pojawia się po lewej stronie ekranu zielony / żółty pas o szerokości mniej więcej 10 cm, który przykrywa wyświetlany obraz. Znika on samoczynnie po kilku / kilkunastu minutach,

2) mniej więcej raz w ciągu dnia podczas oglądania TV zdarza się, że wyświetlany obraz przerywany jest czarnym ekranem (jakby zanik sygnału), co trwa sekundę, dwie i następnie obraz jest wyświetlany poprawnie.

Zaznaczam, iż TV podłączony jest przewodem antenowym do zwykłej naziemnej anteny zbiorczej. Sygnał SD bardzo dobry, przetestowany wcześniej pół roku na CRT. Wady sygnału wykluczone.

Serwis, czy TTTM (Ten Typ Tak Ma)?
 

freyu

New member
Ja także dziś posiadłem 37PX8 :) W końcu! Co prawda miał być PV80 ale niestety już tych modeli coraz mniej na rynku, u mnie w mieście w ogóle. Były jeszcze 42PV8 ale wystawowe więc mnie to nie interesowało. Ale zdecydowany na zakup pojechałem 60km do MM (choć nie przepadam) i tam ku mojemu zdziwieniu kilka sztuk PX8 na magazynie więc kupiłem :) Opłaciło się od sierpnia drążyć temat i wnikliwie czytać forum! Chociaż wiedziałem jak włączyć menu serwisowe :) A co do jakości obrazu to z N po hdmi spoko a programy HD rewelka! Szczególnie Discovery HD...mógłbym siedzieć i patrzeć godzinami :) Najlepsze w plazmie jest to że obraz jak dla mnie jest naprawdę zbliżony do obrazu generowanego przez tv ctr, a na pewno nie jest przejaskrawiony jak na lcd. Nie żałuję zakupu jak na razie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie jest normalne - zgłoś do serwisu.
Panasonic ogłasza specjalny system serwisowy dla plazm.
 

Pawel70

New member
irek711 napisał:
Thomas gdzi kupiłeś ten tv? Ja szukam PX8 tylko 37 cali. W intrnecie tego mnóstwo tyle ze raczej wirtualnie Jak zapytasz o dostępność to będą mieli ale nie wiedzą kiedy !!!

Nie wiem skąd jesteś ale w Kaliszu w MM jest 37PX8 za 1799.
 

broda1725

New member
Bez reklam
luigi napisał:
Czemu jesteś taki zdziwiony przecież to oczywiste, już dawno poruszałem fakt słabszej ostrości plazm lecz mało kto do tego się przyznaje (zaraz spotkam się z falą krytyki że ostrość jest lepsza na plaźmie :-D ).
Lecz coś za coś przez słabszą ostrość w plaźmie masz bardziej rozmyty obraz ale za to nie widać pikseli na słabszych kanałach sd tak jak ma to miejsce w lcd gdzie piksele czasami można policzyć :(.
Przez to większość ludzi uważa, że kanały sd na plaźmie X10/PV80 wyglądają znakomicie (o ile można tak powiedzieć o kanałach w sd), ku czemu sam się przychylam jednak wolę obraz z lcd.
Spoko trochę przekombinowałeś bo pytanko było w innym temacie ale niech bedzie. Wiec tak pytanie zadałem w sumie meteoryczne bo i tak nie zmienia to faktu że nastawiony jestem na plazme. Tym bardziej że dziś byłem u znajomych gdzie posiadają od 5 miechów PV8 w 42" (oczywiście za moją namową :D) i byłem zszokowany jaki piękny obraz daje a podpięte było do dekodera Telewizja na Karte, obraz był ustawiony na Normal i suwaki na 50%. To co widziałem w domowym zaciszu (nie tak jak w sklepie) tym barziej mnie utwierdziło do plazmy żadnego LCD. Ja powiem ci tak mam dwa LCD w domu i nikt mi juz nie powie że LCD jest cacy, że ma ładniejszy obraz itp. a nawet jeśli mam mieć minimalnie mniej ostry obraz to i tak wole to niż bijącą jaskrawością obraz po oczach, i beznadziejne nienaturalne kolory. A ty i tak zrobisz co uważasz, widze że masz 1000 pomysłów bo raz bronisz plazme jaki to ma piękny obraz i sam chcesz kupić G10 a innym razem że lepiej lcd bo ma ostrzejszy obraz ale dla mnie to PV8 jest sto razy lepszy niż jakiś nowiuśki LCD Samsung B650 naszpikowany elektroniką jak zegarek Bonda, z super ostrym obrazem jak żyletki aż strach siadać przy nim aby się nie pokaleczyć czy pochlastać (szkoda oczu:D). A wiem bo go oglądałem w sklepie.

Ludzie twojego pokroju tylko zamęt wprowadzają niezdecydowanym, sorki jeśli cie obraziłem ale to prawda. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

nom73

New member
Mój 42PV8 ma już 2 tygodnie i 111 godzin za sobą. Cały czas podłączony do watomierza i zużył w tym czasie 14,75kWh (łącznie z energią na czuwanie) co daje średnio 132W mocy (w trybie kinowym).
Co do ostrości to na początku też wydawał mi się mało ostry obraz, więc wyłączyłem układ redukcji szumów obrazu (P-NR) i suwak ostrości dałem na maksymalną wartość i teraz jestem zadowolony. :)
 

szachu_pl

New member
kiki, przepraszam, że w tym wątku, ale może nie zauważyłeś wcześniejszego posta (w innym temacie). Więc ponawiam pytanie. Sprzedałeś pewnie mnóstwo PV80, jak wyglądała sprawa z "piszczeniem"? To w końcu norma, czy nie?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ok ja powiem że mi bardzo obraz podoba się z PV8 chodz nastawiony jestem na X10 i czekam na recke od Kikiego jak sęp na mięso bo jak będzie kicha to kupuje PV8 i koniec. Żałuje tylko jednego bo były PV8 42" za 1790 zł a ja sie zastanawiałem i wkoncu promocja przepadła no cóż ja zawsze mam spuźniony zapłon.
 

szachu_pl

New member
burz, czytasz to forum to wiesz, że już kilka osób oddawało TV do serwisu i nic to nie dawało. Nadal "piszczą". Wiem serwis serwisowi nie równy :) A mam do Cienie pytanie. U ciebie chyba nie ma tego efektu (jesli się mylę, to przepraszam, bo za dużo już czytam na tym forum :) i się gubię ). Nie słyszysz tego piszczenia nawet jak się pochylisz nad TV z tyłu obudowy? Jest kompletna cisza?
 
B

burz

Guest
to była odpowiedź na pytanie gizi - o żółte pasy...

---
A mój faktycznie nie piszczy, kompletna cisza także w nocy, z nosem przy obudowie (wisi na ścianie).
 

luigi

New member
@broda1725
do Ciebie za to jak ulał pasuje powiedzenie “jak wszedles miedzy wrony kraczesz jak i ony
chociaż też nie jesteś do końca przekonany co do plazmy bo już dawno miałbyś ją u siebie w domu lecz poza zaślepieniem dostrzegasz także jej wady...by znowu za jakiś czas powrócić do "krakania" ;)
Głupotą z twojej strony byłoby kupno teraz PV8 chyba, że względy finansowe za tym przemawiają - pozdrawiam Cię i mam nadzieję że w końcu dokonasz męskiej decyzji po półrocznych poszukiwaniach - trzymam kciuki :D
 

broda1725

New member
Bez reklam
Luigi chyba nas coś łączy ;). Mam nadzieje że się nie obraziłeś, co do twoich słów masz racje bo za długo się zastanawiam, już dawno powinna stać plazma w świętym miejscu.
Normalnie jesteś jak detektyw Rutkowski (pół roku poszukiwań, he he), co ja poradze jak chciało by się mieć wszystko naj naj w domu. Ciężko człowiekowi bo w końcu to nie jest hamburger za 4 złote. A pieniądze z nieba nie lecą.

Co do PV8 to nie przemawia do mnie to że jest tani i to jest priorytetem tylko obawy że X10 wypadnie blado w stosunku do starej PV8/80 a np. 80 to już nie realne kupić.

EDIT: To co radzisz X10 już lepiej ? mam pare opcji:
42"PV8/PV80 (80 raczej już nie kupie bo nie ma) lub X10 w 42"
42"X10 lub 50"PV8
40"PV8 lub 46"PY8
mam kasiorki do 3500zł
odległość ogladania 2-2,6 też dwie opcje albo stała 2,6m lub zmiennie 2-2,5m zależy na która sciane dam tv. Ale raczej 2,6m.
 
Ostatnia edycja:

alex2006

New member
broda1725-nie pisz,że nie ma nigdzie 42PV80 bo są tylko zależy ile chcesz za niego zapłacić!Dajmy na to pierwszy sklep na CENEO który ma dostępność od ręki to RTV Centrum Opole i mają go za aktualna cena : 2498.00 zł!W niedzielę widziałem w MM no ale tam 2999 zł,w RTV Euro AGD też stał za 2900 zł-wszystko to w Bielsku-Białej.Jak się poszuka to i w małych sklepikach też znajdziesz-tam łatwiej się potargować.Pewnie,że może to być z wystawy no ale jak leżały to TY się zastanawiałeś!Jak tak będziesz zwlekał to i na X10 się nie załapiesz!Ja mam znajomych,którzy kupowali ten tv jako nowość w marcu zeszłego roku po prawie 4000 zł i nie żałują choć dziś można by mieć prawie 2 za tę cenę-tylko,że oni od roku oglądają świetny tv,a TY pół roku o nim czytasz!Co do PV8 to też fajny model-mi się wydaje,żę jak nie stoją obok siebie 8 i 80 to dużej różnicy w obrazie nie sposób zauważyć.Wal jak najszybciej do sklepu(internetowy bym polecał)i telewizor do domu przytaszcz!
Pozdrawiam.
 
Do góry