Panasonic seria PV80 i PV8

nom73

New member
darzur napisał:
Moje pytanie dotyczyło zachowania telewizora w połączeniu ze stacjonarnym DVD po HDMI a nie sygnału z kompa.

A jak masz ustawione w DVD? Ja ustawiłem w DVD proporcje 4:3 a resztą zajmuje się plazma (ustawiona na AUTO). :)
Mogę też ustawić DVD 16:9 i wtedy kombinować z ustawieniami wypełnienia w DVD, a jest ich kilka. :)
 

darzur

New member
DVD mam ustawione na 16:9 i tak być powinno. Paski o których piszę nie są szerokie - mają 1-2cm szerokości z każdej strony, ale są irytujące.. Być może ten telewizor ma inny AR niż 16:9?? Niestety z rozdzielczości panelu nie da się tego w żaden sposób wywnioskować..
 

broda1725

New member
Bez reklam
darzur napisał:
A czy ktoś potrafiłby mi wytłumaczyć skąd biorą się wąskie czarne paski po bokach w sytuacji kiedy wyświetlany jest obraz 16:9 z DivX, DVD?? Oczywiście przy wyłączonym trybie "Powierzchnia obrazu". Niezależnie od tego czy mam klatkę przeskalowaną do 16:9 czy mam pełną rozdzielczość DVD (720x576) z ustawionym znacznikiem DAR na 16:9 to te wąskie czarne paski się pojawiają. Co ciekawe nie ma ich kiedy oglądam TV na kanale HD..
Ha to jest wina twojego dvd może to wiwa lub belwood lub coś innego no name ? i niech zgadnę film jest rozdzielczości 640x272 ?
Miałem to samo na Wiwie 138HD, kinie Panasonica nie pamiętam modelu i porzyczonym Belwood 301, czarne paski po bokach ok 1cm przy 26" LCD. Na dvd Korr 9907 i Pionku nie ma nic takiego (te same filmy) poprostu dvd źle podaje/scaluje obraz z taką i podobną rozdzielczością. W sumie nie doszłem aby to naprawić, dawałem nawet tą wiwe do serwisu i tak musi być tak wruciła. Acha obraz na 16/9 w ustawieniach dvd.
Jesli filmy orginalne dvd normalnie odtważa i divx o rozdzielczości np. 720x304 czy inne 720xXXX to wina tkwi po stronie dvd.
 
Ostatnia edycja:

darzur

New member
DVD to Philips 5980, ale faktycznie może to być coś z nim, bo problem pojawia się tylko przy upscalingu do 720p i 1080i/p. Przy 480p i 576p tych pasków nie ma, ale z kolei obcięte jest parę cm z góry i z dołu. Chyba to oleję i tyle...
 

broda1725

New member
Bez reklam
Hmm... sprawdz jeszcze rozdzielczość tych pliczków bo może sie okazać tak jak mówię.
A czy wszystkie filmy tak ci odtwarza przy upscalingu nawet oryginały na dvd ?

Bo być może dvd jest zepsute i trzeba by na serwis oddać.
 
Ostatnia edycja:

darzur

New member
Rozdzielczość to 720x576 i ustawiony tag DAR 16:9 lub 720x400. Obydwa wyświetlane są z tymi paskami, chociaż z oczywistych względów preferuję to pierwsze rozwiązanie.. :) Z oryginałami DVD to bywa różnie i w sumie nie wiem od czego to zależy. A co do zepsucia DVD to ma zmodowany soft i może to też ma jakiś wpływ..
 
Ostatnia edycja:

fuji

New member
Pilot od 42PV80

Proszę o podpowiedzi, jak rozkręcić i dostać się do wnętrza pilota. Wczoraj żona zalała pilot sokiem i muszę dostać się do środka, aby go wyczyścić. Odkręcenie 5 śrubek nie pozwala na swobodne otworzenie pilota - bynajmniej nie widać, jak w bezpieczny sposób rozdzielić elementy obudowy (nie na siłę) , aby nie uszkodzić jej mechanicznie. TV kupiłem miesiąc temu - żona stwierdziła spokojnie, że się zdarza...

p.s. naprawdę nikt z Was nie miał konieczności rozebrania pilota?
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
Mój Onkyo przy upscalu obcina oba boki po kilka pikseli, w trybie 576p tylko na dole, więc z tego korzystam. Niektóre płyty mają otoczkę z kilku czarnych pikseli (nie wiem, czy to ma być rekompensata na overscan), a niektóre wypełniają ekran w całości.
 

darzur

New member
Więc to chyba problem z odtwarzaczem zwłaszcza że z tunera SAT nie występuje. Philips robi na odwrót - przy 576p obcina trochę górę i dół a przy upscalu zostawia te czarne paski po bokach.
 

yogibabo

New member
Wrzucę tutaj, bo więcej ludzi czyta ten wątek.

Jak myślicie o co chodziło KIKIemu w tescie o py 85, gdzie napisał te słowa :
"- Dobrze zapoznać się z obsługa regulacji podświetlenia w menu - bo ustawienia fabryczne lub ustawienia na maksa powodują postanie widocznych pikseli a czerń ucieka w kolor niebieski"

Chodzi mi o te piksele.
 

rafalj24

New member
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość podłączenia głośników komputerowych 2.1 do wyjść AUDIO OUT (za pomocą odpowiednich jack'ów) tak by można było pilotem regulować głos. Czy jedyną metodą jest podpięcie głośników od przodu poprzez wejście słuchawkowe?
Szukałem informacji w tym i innych wątkach lecz nie znalazłem wyczerpującej informacji.
 

freyu

New member
A ja szybkie pytanko do użytkowników którzy podłączyli pv80 do kompa: jak sie generalnie sprawuje? Jak wyglądają filmy hd 720 i 1080p? Dziś miałem okazję oglądać filmy na lcd Samsunga 551 i filmy w full hd wyglądają super. Jak jest w pv80? Czy bardzo przeszkadza że matryca ma 1024x720?
 

szachu_pl

New member
freyu napisał:
A ja szybkie pytanko do użytkowników którzy podłączyli pv80 do kompa: jak sie generalnie sprawuje? Jak wyglądają filmy hd 720 i 1080p? Dziś miałem okazję oglądać filmy na lcd Samsunga 551 i filmy w full hd wyglądają super. Jak jest w pv80? Czy bardzo przeszkadza że matryca ma 1024x720?

A o którym PV80 myślisz? Bo rozdzielczość 1024x720 ma 37PV80 (HDR), 42PV80 ma 1024x768, a modele Full HD mają... 1920x1080 :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Freyu przy oglądaniu filmów w Full HD matryca w PV80 w niczym nie przeszkadza.
Oglądam filmy z odtwarzacza Blu-Ray i obraz jest znakomity. Podobnie zresztą z komputera.
 

szachu_pl

New member
chaberm napisał:
Który PV80 jest według ciebie w Full HD bo jakos nie spotkałem takiego.
To pojechałeś teraz na całego :) Full HD to seria PY80/PY8

I jeszcze prośba do kikiego. Przez Twoje ręce przewinęło się mnóstwo PV80. Czy możesz powiedzieć, jak z Twojego punktu widzenia wygląda sprawa z "piszczeniem" plazm? Wiem, temat już był poruszany wielokrotnie, ale po ostatniej nocy mam po prostu dość. Zamiast skupić się na filmie (przypominałem sobie "Final fantasy") cały czas słyszałem tylko to "piszczenie". Czy jest to wada? Dzwięk ten nasila się, gdy obraz jest jasny. W tej chwili plazmę mam powieszoną na ścianie (37PV80), ale na stojaku też to słyszałem. Zanim zadzwonię do serwisu chciałbym być pewien by mnie nie zbyli tekstem TTTM. Z dyskusji na forum wynika, że tylko "wybrańcy" mają ten problem, a może niektórzy tego nie słyszą?
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
marciniozo napisał:
Freyu przy oglądaniu filmów w Full HD matryca w PV80 w niczym nie przeszkadza.
Oglądam filmy z odtwarzacza Blu-Ray i obraz jest znakomity. Podobnie zresztą z komputera.
Czyli darować sobie full hd? Jeszcze tylko pytanie jak wyglądają na tym tv np strony internetowe? Da się czytać czy trzeba wysilać wzrok?
 
Do góry