Panasonic seria PV80 i PV8

nom73

New member
Po kilku dniach mój PV8 zaczął się sam wyłączać po kilku - kilkunastu minutach, przechodzi do STANDBY i miga czerwona dioda 7 razy. Chyba wróci do sklepu. :-(
 

przemo31

New member
luigi napisał:
Trzeba też dokładnie wycelować aby przełączyc kanał.
Ja ma 37pv80 od ponad pół roku. U mnie pilot działa bez zarzutu, mogę sterować TV z każdego zakątka pokoju, zarówno celując w telewizor jak i z odbicia czy to od ściany czy od sufitu. Brakuje tylko żeby działał z sąsiedniego pokoju ;)
 

Tomasz_N

New member
Witam własnie (głownie dzieki Wam)stałem się posiadaczem 42PV80 i dzisiaj go instaluje. mam pytanie własnie go załaczyłem 1-szy raz i mam jakis mniej wiecej na środku jakby testowy pionowy rózowo-fioletowy pasek. Co to może być? Jak się tego pozbyć?

Kable jeszcze raz pozmienialem i cosik pogrzebałem w ustawieniach i znikł pasek!:cool:
 
Ostatnia edycja:

mkarolus

New member
comag napisał:
prawdopodobnie uszkodzony . wracaj z nim do sklepu.

Jeśli masz rację, to kolega Tomasz N ma niezłego pecha.
Mój Panasek 42PV80 śmiga od miesiąca jak ta Lala:D
Nie mam mu nic do zarzucenia.
Może tylko tyle, że nie udało mi się jeszcze obejrzeć filmiku na płytce BR z mojego "laptoka" z takim oto odtwarzaczem.Podpinam go kablem HDMI do Panaska i pulpit pojawia mi się jak brzytwa, ale w momencie uruchamiania filmu telewizor nic nie odtwarza(czarny obraz). Myślę jednak,że jest to wina brakującego kodeca w lapku, a nie wina telewizorka.
Jeśli ktoś miał taki problem , to niech mi podpowie co z tym fantem zrobić.
Pozdrawiam
 

Tomasz_N

New member
Mam jeszcze problem- nie mam teletextu na kanałach z tunera sat. Nie wiem co jest nie tak. Na kanałów z kablówki jest teletext.


Ps.Tuner Globo 9500 podłączony kablem HDMI z 42PV80
 
Ostatnia edycja:

alex2006

New member
Tomasz_N napisał:
Mam jeszcze problem- nie mam teletextu na kanałach z tunera sat. Nie wiem co jest nie tak. Na kanałów z kablówki jest teletext.


Ps.Tuner Globo 9500 podłączony kablem HDMI z 42PV80
Kabel HDMI i component nie przenosi sygnału telegazety!
 

muniek66

New member
Panowie mam jeszcze takie pytanko. Ostatnio mam taki problem ( zapewne ze wzrokiem;)) ze podczas meczu przy szybkiej zmianie kadru/ruchu kamery po lewej stronie ekranu ukazuje sie taki lekki jasniejszy pasek. Nie wiem czy to jest tylko zludzenie czy cos innego. Mozna to zaobserwac tylko momentami. Na statycznym obrazie nie widac zadnych pasow, wiec chyba matryca tv nie jest uszkodzona??? Przepraszam ze zawracam glowe takimi pierdolami ale jestem bardzo wyczulony na punkcie obrazu. ;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Mam jedno pytanko kierowane do użytkowników PV8/80 w 42", a mianowicie z jakiej odległości oglądacie swoje plazmy, chodzi mi o sygnał z N (sd, hd) i filmy z dvd (divx).

Mam zamiar kupić PV80 lub X10 i zastanawiam się czy HD Ready nie będzie za mały czy nie lepiej Full kupić, odległość jaką planuję do tv to ok 2-2,5m. W sumie w sklepie patrzyłem na ten tv z odległości 2m i było spoko ale może podjadanie się obrazem i inne podniecenie zasłoniło mi trzeźwe myślenie co do bliskości oglądania a rodzajem matrycy.

Więc proszę o małe podpowiedzi, bo już różne opinie usłyszałem na tym forum i czym więcej słucham/czytam tym większy mętlik mam w głowie.
 

fuji

New member
PV80 i relacje sportowe na żywo

Witam ponownie. Od kilku dni jestem posiadaczem TH-42PV80. Telewizor automatycznie skaluje obraz na cały ekran (funkcja auto). Nie wiem dlaczego, ale wczoraj podczas relacji skoków narciarskich zbyt często PV80 skakał z formatu 16:9 do auto. Co jakiś czas w trakcie lotu zawodnika (dynamiczna scena) ekran gasł na około 1 sekundę, aby z formatu pełnoekranowego (auto) przełączyć się na 16:9 i znów poszerzyć obraz na pełny ekran. Działo się tak dość często i zasadniczo tylko w trakcie relacji tych zawodów było to dokuczliwe, gdyż wygaszanie ekranu na 1-2 sekundy utrudniało oglądanie. W trakcie oglądania innych programów na tym samym kanale (TVP1) lub jakichkolwiek innych kanałach nadawanych w SD skalowanie obrazu występuje pomiędzy formatem 16:9 a pełnym ekranem (tryb auto) samoistnie co jakiś czas, ale nigdy ekran nie jest wyłączany na 1-2 sekundy, jak podczas skoków narciarskich. Przyznam, że jest to wkurzające. Próbowałem ustawić podczas skoków tylko tryb 16:9 ale skalowanie i tak występowało do pełnego ekranu samo z siebie. Nie dało się na czas zawodów ustawić na "sztywno" formatu 16:9 by wyłączyć skalowanie. Podzielcie się swoją wiedzą, jak sobie poradzić z tym problemem, bo dla mnie to jest problem.

Druga sprawa: divx, które są często w formacie 16:9 tak naprawdę nie odpowiadają formatowi 16:9 telewizora - proporcje nie są takie, jak należy. Obraz jest zbyt spłaszczony. To też jest dla mnie dziwne, no chyba, że divx zripowane z DVD w formacie NTSC to nie jest format 16:9 ....
 

halohalo

New member
Witam

Od wczoraj mam PV80 - 37" podłączyłem, obejrzałem jeden film na Dvd.

A dziś mam mały problem z samym włączaniem TV

Naciskam przycisk na pilocie a Tv się nie włącza, choć widać, że sygnał dochodzi, bo czerwona dioda reaguje błyśnięciem. Dopiero jak przycisnę przycisk dłużej na pilocie (2-3 sekundy) i dioda kilkakrotnie zamruga i słychać jak coś w Tv "pyknie" telewizor się włącza. Wczoraj jak go pierwszy raz odpaliłem nie przypominam sobie, żeby się tak załączył, więc dziś mam już o czym myśleć:???:

Przejmować się tym? Lecieć od razu jutro do sklepu? Do serwisu? Czy się nie przejmować do póki całkiem nie przestanie się włączać? :???:

I tak przy okazaji, nie mam jeszcze, żadnej telewizji ale sporo filmów DVD do obejrzenia. Jak go ustawić na początek na te piersze "200 godzin" - tryb eko i pół kontrastu, czy tryb normalny i pół kontrastu bo na wątku są różne rady. I czy póki co nie uzywać ustawień kinowych i dynamicznych?
 

fuji

New member
halohalo napisał:
Witam

Od wczoraj mam PV80 - 37" podłączyłem, obejrzałem jeden film na Dvd.

A dziś mam mały problem z samym włączaniem TV

Naciskam przycisk na pilocie a Tv się nie włącza, choć widać, że sygnał dochodzi, bo czerwona dioda reaguje błyśnięciem. Dopiero jak przycisnę przycisk dłużej na pilocie (2-3 sekundy) i dioda kilkakrotnie zamruga i słychać jak coś w Tv "pyknie" telewizor się włącza. Wczoraj jak go pierwszy raz odpaliłem nie przypominam sobie, żeby się tak załączył, więc dziś mam już o czym myśleć:???:

Według mnie to normalne, że przytrzymać trzeba dłużej i dopiero TV załącza. Mam także TV CRT Panasonica 29" z 2007 roku i tam jest dokładnie tak samo. Nie jest to żadna wada ani usterka.
 

nom73

New member
nom73 napisał:
Po kilku dniach mój PV8 zaczął się sam wyłączać po kilku - kilkunastu minutach, przechodzi do STANDBY i miga czerwona dioda 7 razy. Chyba wróci do sklepu. :-(

TV wymieniony na nowy egzemplarz. Na razie działa bez zarzutu, w trybie kinowym (lekko zmodyfikowanym poprzez podniesienie kontrastu o 2 działki w górę) pobiera średnio 115W mocy (czas pomiaru 3,5h). Cos(fi) dla tego TV wynosi 0,68 (tak pokazuje watomierz elektroniczny z PLUS'a). Na trybie normalnym moc średnia wynosi ok. 180W a na Dynamicznym 230W. Co ciekawe ten TV nie ma wyłącznika sieciowego, więc nawet jak dioda od STANDBY się nie świeci to i tak pobiera niewielki prąd. :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Większość, jeśli nie wszystkie, spośród telewizorów Panasonica tak działa, więc jaki problem? To trochę tak jakbyś napisał, że masz problem z odpaleniem samochodu, bo trzeba przytrzymać kluczyk na pozycji III stacyjki ;)

Pozdrowienia!
 

cezar68

New member
masz rację, "problem" to złe słowo, cóż to znaczy przy bardzo ładnym obrazie jaki wyświetla ten telewizor

pozdrawiam
 

halohalo

New member
Widocznie jestem przewrazliwiony;) Ponadto długo wybierałem Tv i, że tak powiem długo też czekałem aż będę mógł sobie pozwolić na taki , stąd się trochę przestraszyłem:D

Ok, to doradźcie jeszcze jak go ustawić na początek, przypomnę:

- nie mam jeszcze, żadnej telewizji ale sporo filmów DVD do obejrzenia. Jak go ustawić na początek na te piersze "200 godzin" - tryb eko i pół kontrastu, czy tryb normalny i pół kontrastu bo na wątku są różne rady. I czy póki co nie uzywać ustawień kinowych i dynamicznych?
 

nom73

New member
fuji napisał:
Według mnie to normalne, że przytrzymać trzeba dłużej i dopiero TV załącza. Mam także TV CRT Panasonica 29" z 2007 roku i tam jest dokładnie tak samo. Nie jest to żadna wada ani usterka.

W instrukcji napisali, że trzeba trzymać conajmniej ok. 1 sek.
 

Marco81

New member
Witam,

Od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem TH-42PV80 i mam kilka pytan, czy moze mi ktos powiedziec w jakis sposób sprawdza sie ilosc godzin przepracowanych oraz jakie powinny byc ustawienia przy docieraniu, wiem ze gdzies sie znajduje taka informacje, tylko na której podstronie? bo jest troche stron do preglądniecia, z góry dzięki
Pozdrawiam
 
Do góry