Panasonic seria PV80 i PV8

baek

New member
Specjalnie kupiłem miernik żeby sprawdzić ile mój pv80 pobiera prądu i po wyłączeniu jest 0.5 albo 1W, nie pamiętam teraz dokładnie.
 

cygan

Member
jan1994 napisał:
Kupiłem tydzień temu TH-37PV80PA i zauważyłem, że inżynierowie z Panasonica dali za przeproszeniem d..y - telewizor po wyłączeniu wyłącznikiem głównym z przodu pobiera prąd !!!! :confused:
Z tego co zauważyłem pobór prądu jest identyczny jak w stanie gotowości.
W instrukcji obsługi znalazłem :
"Odbiornik telewizyjny zużywa ciągle trochę energii, nawet w trybie wyłączonym, tak długo jak wtyczka przewodu zasilania jest podłaczona do gniazda sieciowego znajdującego się pod napięciem."
Trochę ??? Mój multimetr pokazuje 0,17A co po przeliczeniu daje ok 40 VA.

Było wielokrotnie już o tym... zaufaj nam. Nie bierze więcej niż 1W.
 

fuji

New member
Ceny TH42PV80

Ceny powariowały - 2500zł za ten TV na dzień dzisiejszy to trochę przegięcie. Nie mówię, że TV jest zły, ale to już nie najświeższy model.
Gdzie w tej chwili można najtaniej zamówić TH42PV80?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Fuji przegięcie czy nie, ciężko go taniej dzisiaj kupić....takie czasy. Kolega kupił za 2590zł i nie narzeka....
 

broda1725

New member
Bez reklam
A jaki jeszcze sklep internetowy polecacie co jest PV80 w 42" w dobrej cenie ? nastawiałem się na Electro.pl ale nici.
 

fuji

New member
Pisałem dziś do Electro.pl - nie mają i nie wiadomo czy będą. W innych sklepach posortowanych w ceneo itp. chcą 2500 - nigdzie już nie ma taniej i nie ma od ręki - wszedzie trzeba czekać. Póki co zdecydowałem się poczekać na spadek cen. Nie chodzi o fakt, że to "tylko" 100zł różnicy pomiędzy 2400 a 2500 - uważam, że ta suma za tą technologię na dzień dzisiejszy jest już wygórowana. Do tego dochodzą przewody, wieszak i już się robi 2800...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A co jest nie tak z "tą technologią"?

Możesz poczekać już niedługo będą dostępne nowe modele z nowej linii z pewnością dużo droższe....
 

fuji

New member
marciniozo napisał:
A co jest nie tak z "tą technologią"?

Możesz poczekać już niedługo będą dostępne nowe modele z nowej linii z pewnością dużo droższe....

A co jest nie tak z aparatami cyfrowymi 3Mpx ? Przecież też można nimi zrobić ładne zdjęcia.... 2400zł za TV może dla Ciebie to bułka z masłem...
HD Ready wybrałem ze względu na kompromis pomiędzy nielicznym wykorzystaniem Full HD na dzień dzisiejszy do oglądania TV, ale za chwilę cena tego modelu osiągnie cenę TV Full HD, który z pewnością za 2-3 lata będzie dużo dużo atrakcyjniejszy. Dlatego określiłem max. próg cenowy, jaki jestem w stanie poświęcić na ten konkretny model TH-42PV80. Jeśli nie rozumiesz co oznacza ograniczony budżet domowy, to nie zrozumiesz mojej wypowiedzi.
 

janusz23

New member
Podziękowanie

Chciałem podziękować wszystkim, którzy otwarli mi oczy na plazmę. Byłem tak zaszczuty przez reklamy i sprzedawców w sklepach RTV, że nie zwracałem uwagi na ten typ telewizorów. Aż do wejścia na wasze, nasze forum.
Czytałem dużo postów, opinii użytkowników związanych z obiema technologiami-Wnioski----------nie wszystkie opinie są bezstronne a przede wszystkim opinie właścicieli tv lcd z półki cenowej do 4000 zł. Jeśli ktoś powie, że ma ,,fajny, super" obraz na tv lcd ze źródła SD to szkoda czytać dalej jego wypocin. Obraz SD na plazmie panasonica HD redy jest powalający w porównaniu do wszystkich SAms.. Son... Phili.., a Sygnał hd z odległości 3m nie różni się tak aby wyrzucać w przysłowiowe błoto 1000zł na full HD(jakie tam full 98% 720p)

Podziękowania dla kiki i innych właścicieli plazm.​
 

jan1994

New member
cygan napisał:
Było wielokrotnie już o tym... zaufaj nam. Nie bierze więcej niż 1W.
Nieważne ile bierze ważne że bierze - pierwszy raz spotykam się z taką konstrukcją - po wyłączeniu wyłącznikiem głównym pobiera prąd - to po co ten wyłącznik ?
 

broda1725

New member
Bez reklam
fuji napisał:
A co jest nie tak z aparatami cyfrowymi 3Mpx ? Przecież też można nimi zrobić ładne zdjęcia.... 2400zł za TV może dla Ciebie to bułka z masłem...
HD Ready wybrałem ze względu na kompromis pomiędzy nielicznym wykorzystaniem Full HD na dzień dzisiejszy do oglądania TV, ale za chwilę cena tego modelu osiągnie cenę TV Full HD, który z pewnością za 2-3 lata będzie dużo dużo atrakcyjniejszy. Dlatego określiłem max. próg cenowy, jaki jestem w stanie poświęcić na ten konkretny model TH-42PV80. Jeśli nie rozumiesz co oznacza ograniczony budżet domowy, to nie zrozumiesz mojej wypowiedzi.
Pamiętaj jedno, więcej Mpx wcale nie znaczy lepiej przy takiej samej wielkości matrycy. To samo dotyczy tv, nowszy nie znaczy lepszy, model PV80 jest modelem sprawdzonym a na nowy z opiniami będzie trzeba poczekać. Ja bym się na twoim miejscu nie zastanawiał na spadek cen. Bo nawet się nie obejrzysz a będą nowe modele w cenie znacznie przekraczające twój budżet.
 
Ostatnia edycja:

panchoo

New member
fuji napisał:
Ceny powariowały - 2500zł za ten TV na dzień dzisiejszy to trochę przegięcie. Nie mówię, że TV jest zły, ale to już nie najświeższy model.
Gdzie w tej chwili można najtaniej zamówić TH42PV80?

...normalne prawa wolnego rynku....nie ma się co oburzać

fuji napisał:
....uważam, że ta suma za tą technologię na dzień dzisiejszy jest już wygórowana...

a już wtyki za technologię to trochę nie na miejscu....niepodoba się kup coś lepszego za tą kasę....udanych wyborów....

i skończmy OT!!
 

wolfi99

New member
fuji
Jest takie powiedzenie " mierz sily na zamiary ".
Ja w pazdzierniku 2008 dalem 2500 + raty, i jestem zadowolony z tego co panas pokazuje.
Nie stac cie, to zostaje PV8, lub plasma daewoo (czy jak sie to pisze), lub LCD FUJI, tez opisywana na tym forum.
Ja tez nie zarabiam krocii, ale warto dolozyc do PV80, prawie 600 stron na temat tego modelu daje do myslenia.
 

fuji

New member
panchoo napisał:
...normalne prawa wolnego rynku....nie ma się co oburzać



a już wtyki za technologię to trochę nie na miejscu....niepodoba się kup coś lepszego za tą kasę....udanych wyborów....

i skończmy OT!!
Zabawna jest Twoja wypowiedź. Nie jesteś w temacie i wydajesz osądy. Przypomnę, że jeszcze niedawno EUR było o 20-30% tańsze. Sugerujesz, że nie ma róznicy cenowej dziś a miesiąc temu za ten sam TV. Ten sam model sprzętu RTV z biegiem czasu tanieje, a nie odwrotnie, więc proszę nie zabieraj głosu, jeśli nie wiesz, co to znaczy gospodarowanie budżetem domowym. Jakby było coś lepszego za tą kasę to bym kupił, więc jak już piszesz, to pisz do rzeczy, bo za bardzo skupiasz się na krytyce.
 
Ostatnia edycja:

fuji

New member
wolfi99 napisał:
fuji
Jest takie powiedzenie " mierz sily na zamiary ".
Ja w pazdzierniku 2008 dalem 2500 + raty, i jestem zadowolony z tego co panas pokazuje.
Nie stac cie, to zostaje PV8, lub plasma daewoo (czy jak sie to pisze), lub LCD FUJI, tez opisywana na tym forum.
Ja tez nie zarabiam krocii, ale warto dolozyc do PV80, prawie 600 stron na temat tego modelu daje do myslenia.
Zgadzam się z Tobą, jednak wybrałem właśnie ten model, ze względu na znakomite opinie, ale w chwili obecnej ceny przekroczyły moje możliwości. Na niższy model się nie zdecyduję ani na innego producenta - kupić żeby tylko kupić mnie nie urządza. TH-42PV80 jest tym, co spełnia moje oczekiwania. Myślę, że nie ma już co się nad tym rozwodzić, bo to w niczym nie pomoże.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jak tak będziesz czekał to się możesz nie doczekać bo ceny się może trzymają ale pamiętaj że niedługo będzie trudno dostępny i raczej kupienie go będzie graniczyło z cudem bo nowy model który ma zastąpić PV8 i PV80 już tuż tuż.
W sumie marzec już w niedziele.
 

12345a12345b

New member
No właśnie, smutna prawda jest taka, że w obecnej sytuacji można czekać, czekać, i się nie doczekać. Od jakiegoś czasu Panasonic przestał produkować starsze modele, a zaczął się skupiać na nowszych, które wkrótce zaczną się wlewać na nasz rynek, także z dostępnością PV80 będzie coraz gorzej i gorzej. Rozumiem frustrację, bo rzeczywiście cena powinna iść w dół, szczególnie na tle wchodzących nowych modeli, a tutaj taka niespodzianka. Co do czekania, to cena może pójść w dół za jakiś czas, ale może też pójść w górę, jak to robi do tej pory. Sprzedawcy widzą jaki ruch się zrobił na ostatnie TV z tej serii, to czemu by nie mieli podnieść dodatkowo ceny? Chętnych i tak znajdą.
 

fuji

New member
broda1725 napisał:
Jak tak będziesz czekał to się możesz nie doczekać bo ceny się może trzymają ale pamiętaj że niedługo będzie trudno dostępny i raczej kupienie go będzie graniczyło z cudem bo nowy model który ma zastąpić PV8 i PV80 już tuż tuż.
W sumie marzec już w niedziele.

Każdy z Was ma jakieś racje, nie przeczę - ciągle jeszcze się zastanawiam nad podjęciem decyzji.
p.s. jaki dokładnie model ma być następcą TH-42PV80? Mógłbyś podać jakiś link, aby się zapoznać
 

broda1725

New member
Bez reklam
Z tego co mi wiadomo to ma być model X10 następcą PV80.
Ale cena będzie raczej nie niska bo ponad 4000zł. Także jak chcesz ten nowy model w podobnej cenie jak jest teraz PV80 to czeka cię dłuuuuugie czekanie.
 
Do góry