Panasonic seria PV80 i PV8

kubsta

New member
Po zakupie 37PV80

No dobra, to już po zakupach. 37PV80.

Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony.

Obraz z satelity (Telewizja na kartę, dekoder Fergusson 6900) przez kabel component (RGB) bardzo fajny, wyraźny, kolory bardzo ładne. Co prawda na razie oglądam głównie w Zoom3 (od czasu do czasu tylko przełączałem na Auto, żeby nacieszyć się widokiem i ostrością i sprawdzić wynik meczu :) ), więc widać kaszę na ekranie, ale to i tak spora różnica po zmianie z kilkunastoletniego Curtisa :) Wszystko co tu piszę odnoszę w dużej mierze do tego telewizora, którego żywot był już na wykończeniu, więc po prostu wszystko jest od niego lepsze...

Za to obraz przez HDMI z konsoli xbox360 (1080i) ostry tak, że możnaby się nim golić. Rewelacja!

Co do wielkości telewizora - u mnie jest odległość 2,5 - 3,5 metra. 37 cali wystarcza w zupełności. Przynajmniej na razie. Dopóki się ekran nie zmiejszy :twisted:

Ogólnie rzecz ujmując - polecam.

PS. wziąłem faktycznie na 6 rat 0% w EURO rtv agd, bo pani zapewniała, że więcej rat to tylko z ubezpieczeniem. Nie cisnąłem (powyższego posta przeczytałem dopiero teraz), ale też jakiegoś wielkiego ciśnienia nie miałem...
 

scoon

New member
PV80 i playstation

Witam,

Jestem świerzym posiadaczem pv80 i chcialem spytac o podlaczenie tego tv do ps2 otórz jak podlaczam za pomocą 3 czincz pod wejscie w tv component obraz jest czarno-bialy jak podlacze za pomoca przejsciowki przez euro to jest ok. czy ktos wie czy ps2 da się podlaczyc za pomoca wejscia component?

poza tym grafika w ps2 jest troche nie wyrazna zwlaszcza jesli chodzi o detale czy jest to spowodowane tym ze ps2 jest za slaba czy tez moze tv ma za slaba rozdzielczosc?

Czy jak kupie ps3 to grafika bedzie idealna?

dzieki
 

broda1725

New member
Bez reklam
A czy ten 3chinch z konsoli to component czyli 3chinch obraz + 2chinch dźwięk ?
bo jeśli masz tylko 3chinch to nic dziwnego że jest czarno biały, bo obraz idzie tylko przez 1chinch a przy componencie jest obraz z 3, dlatego musisz mieć 5 chich.
Co do obrazu z PS3 to na pewno jest o 100 razy lepszy od ps2.
 

scoon

New member
ps2

Dzięki

te 3 czincze to 2 dzwiek 1 obraz wiec biorac pod uwage co napisales wczesniej wszystko jasne

a czy jest mozliwosc zeby ps2 puscic przez component czyli 5 czincz?
 

muniek66

New member
Witam po dłuższej przerwie. Mam małą prośbę do posiadaczy pv80 aby sprawdzili obie krawędzie boczne ekranu. Może się to wam wyda śmieszne;) ale zauważyłem ze po lewej stronie ekranu przy samej krawędzi ekran jest lekko fioletowy a po prawej lekko żółty. Nie są to jakieś ogromne zabarwienia ( może z 1-2 mm) ale z bliska na czarnym tle da się zaobserwować. Można tez zobaczyć jak się zapuści śnieg. Trochę jestem wyczulony na punkcie obrazu i zastanawiam się czy to jest cechą tego tv.:)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Może chodzi o to, że pierwsze od lewej kolumny subpikseli matrycy mają kolory niebieski i czerwony (co może w efekcie dawać wrażenie paska koloru fioletowego lub podobnego) natomiast po prawej stronie pierwsza od krawędzi jest kolumna z subpikselami zielonymi... :) Dlatego należy tv oglądać z pewnej odległosci aby barwy zostały odpowiednio uśrednione przez "aparat wzroku".

Pozdrowienia!
 

muniek66

New member
W ramach sprostowania dodam ze to jest jeszcze chyba mniej niż 1mm.:) Kolego "burz" trzeba się bardzo dobrze przypatrzyć z bliska najlepiej na "śniegu". Pewnie faktycznie to jest to o czym pisze kol." bogdan_bronowice" nie wydaje mi sie aby byla to jakas wada mojego egzemplarza ale chcialem sie upewnic.
 

GTT

New member
muniek66 napisał:
po lewej stronie ekranu przy samej krawędzi ekran jest lekko fioletowy a po prawej lekko żółty.
To może być wyłączony overscan, czyli "powierzchnia obrazu" Ta opcja pojawia się w menu Ustawienia, gdy podasz na wejście HDMI sygnał 16:9 i Aspekt będzie na Auto. Ustawiając na Włączony znikają śmieci po bokach ale i po kilkanaście pikseli dookoła z np. odtwarzanego filmu DVD.
 

muniek66

New member
Powierzchnia obrazu włączona rzecz jasna. Kolego " GTT" nie dostrzegasz po obu bokach ekranu lekkich cieniutkich zabarwień?? ( na dolnych i górnych krawędziach tego nie ma). Przypatrz się najlepiej na "śniegu";)
 

atn

New member
broda1725 napisał:
Tylko pytanie czy wejdzie do Passata sedan na tylną kanapę, jakie ma wymiary pudło ?

Nie wiem, czy jeszcze to cię interesuje, ale mój 42PV wlazł spokojnie w kartonie do Skody Octavii. Wystarczyło podnieść siedzenia kanapy i pięknie stał w pionie.
Passat to bardzo podobna konstrukcja więc myślę, że nie powinno być problemu.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dzięki atn tak nadal mnie to interesuje narazie czekam do końca tygodnia czy będzie w Electro.pl i na odpowiedz od Kikiego. Ewentualnie w wikend zapuszczę się na sklepy i zobacze, może coś upoluję.
Na Electro jest fajna cena i dlatego kusi, w MM będzie na pewno sporo więcej. Na osiedlowym sklepie mogę go mieć za 2740zł ale wiadomo każdy szuka oszczędności.

Tak czy siak chce i tak udać się do sklepu aby obczaić obraz z niego czy będę zadowolony bo nikt mi z forum przecież moich oczu nie zastąpi.

A myślę nad plazmą bo jakoś te wszystkie LCD w kwocie do 3500zł jakoś mnie nie jarają i nie widzę jakoś tych wodotrysków jak nie którzy, no ale dobra nie chce się już wypowiadać na ten temat bo znów będzie wojna.
 
Ostatnia edycja:
B

burz

Guest
muniek66 napisał:
W ramach sprostowania dodam ze to jest jeszcze chyba mniej niż 1mm.:) Kolego "burz" trzeba się bardzo dobrze przypatrzyć z bliska najlepiej na "śniegu". Pewnie faktycznie to jest to o czym pisze kol." bogdan_bronowice" nie wydaje mi sie aby byla to jakas wada mojego egzemplarza ale chcialem sie upewnic.

Faktycznie, wzdłuż bocznych krawędzi świeci pojedyńczy pasek subpikseli niebieskich (z lewej) i zielonych (z prawej) - ale to przecież normalne, że matryca musi się gdzieś kończyć:)
 

GTT

New member
muniek66 napisał:
...nie dostrzegasz po obu bokach ekranu lekkich cieniutkich zabarwień??
Coś tam migoce, ale nawet z 1,5 m na normalnym obrazie nic nie widać. Jeśli to dla Ciebie problem, to spróbuj przeczekać oglądając dobre filmy, szybko zapomnisz :)
 

cygan

Member
atn napisał:
Nie wiem, czy jeszcze to cię interesuje, ale mój 42PV wlazł spokojnie w kartonie do Skody Octavii. Wystarczyło podnieść siedzenia kanapy i pięknie stał w pionie.
Passat to bardzo podobna konstrukcja więc myślę, że nie powinno być problemu.

Wchodzi bez ruszania siedzeń na tylne siedzenia Matiza :)
 

jan1994

New member
Kupiłem tydzień temu TH-37PV80PA i zauważyłem, że inżynierowie z Panasonica dali za przeproszeniem d..y - telewizor po wyłączeniu wyłącznikiem głównym z przodu pobiera prąd !!!! :confused:
Z tego co zauważyłem pobór prądu jest identyczny jak w stanie gotowości.
W instrukcji obsługi znalazłem :
"Odbiornik telewizyjny zużywa ciągle trochę energii, nawet w trybie wyłączonym, tak długo jak wtyczka przewodu zasilania jest podłaczona do gniazda sieciowego znajdującego się pod napięciem."
Trochę ??? Mój multimetr pokazuje 0,17A co po przeliczeniu daje ok 40 VA.
 
Ostatnia edycja:

mkarolus

New member
No proszę,ciekawe spostrzeżenie.
To ja specjalnie wyłączam przyciskiem w tv, a tu proszę, na marne mój wysiłek. Dzięki kolego za cenną informację.
 

yogibabo

New member
Ludzie poczytajcie trochę o mocy czynnej i biernej (było już trochę tego w dziale panasonica), a nie odgrzebujecie starego kotleta i w dodatku wprowadzacie w błąd innych użytkowników.
PS. Za chwilę w dziale o PY 85 napisze nt faktycznego zużycia, po przeprowadzonych dziś pomiarach.
 
Do góry