Panasonic seria PV80 i PV8

stdanielo

New member
wyboru mam 42px8sa (z tego co wiem jest to odpowiednik PV80 lecz mogę się mylić
)
To jest to samo co PV8 tylko z tunerem DVB
zródłem sygnału będzie na początek tv kablowa (analogowa Vectra) do tego xbox360 i filmy HD z peceta, pierwszy wspomniany przeze mnie model kosztuje 2100 zł, jest HD Ready (rozdzielczość 1024x768 ), natomiast drugi jak dobrze wiecie, to Full HD tyle że wersja budżetowa, z uwagi na samą cyfre 8, kosztuje 2700 zł, co wybrać?

IMHO nie opłaca się, nie zauważysz różnicy, mam to samo i hd i x wyglądają super, a żre mniej prądu
 

qwert

New member
broda1725 napisał:
Tylko ta rozdzielczość 1024 mnie trapi, bo jeśli mamy film czy program w 720p (1280x720) to tv jak odbiera sygnał to musi go zrobić do 1024. Ja wiem że w plazmie są piksele prostokątne i dlatego tak jest, ale czy to jest dla niej korzystne taki scaling dodatkowy w tv ?.

Sorki że się tak rozpisałem ;)

Żaden scaling oczywiście nie jest korzystny, ale scalowanie w dół obrazu jest lepsze niż scalowanie w górę. Np. obraz z bluray 1080p na każdym tv wygląda dobrze i na najbiedniejszym hd ready.
I tutaj z rozdzielczości 1280 lini do 1024 nie zauważysz różnicy i obraz w hd będzie bardzo dobry na PV80. Gorzej wygląda sprawa u mnie gdy mam 720p na moich 1366 liniach w poziomie. Wtedy jest skalowanie w poziomie w górę .
Na szczęście obraz 720p wygląda i tak dobrze, bo są jak wiadomo też inne czynniki niż tylko rozdzielczośc które wpływają na jakość obrazu np bitrate, ilośc klatek na sek, czy choćby sama odpowiednia odległośc od tv :)
 

ja.mazi

New member
42pv80 stoi u mnie w pokoju. podpiety kablem do wieszaka na ciuchy... moze obraz na kolana nie powala, ale naprawde nie ma dramatu - wcale nie gorzej niz na crt, ktory przez to ze jest mniejszy dodatkowo minimalizuje slaba jakosc.

jako ze tv za duzo nie oglada sie u mnie postanowilismy z zona podpisac umowe na CP w pakiecie MINI... i tutaj pytanie. W tym pakiecie dostajemy najprostszy dekoder, zapewne bez HDMI.

Uzytkuje ktos taki tandem, tj. pv80 + ten dekoder ? Jak z jakoscia obrazu. Czy warto doplacac 200zl dla dekodera samsunga z hdmi ?
 

szachu_pl

New member
A zastanawiałeś się nad "Telewizją na kartę"? Jeśli faktycznie nie oglądacie dużo TV, to jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Koszta są minimalne, tzn. trzeba kupić dekoder, ale to wydatek jednorazowy. I oczywiście zestaw antenowy, ale to i tak przy CP też musisz mieć.
 

ja.mazi

New member
Prawde mowiac nie rozwazalem tv na karte, sam nie wiem czemu.
9.99zl / miesiac jest do zaakceptowania, kwestia tylko jak ten tuner bedzie wspolpracowal z pv80...
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam wszystkich,chciałem poruszyć temat wyświetlania nocnych obrazów przez pv80. W scenach nocnych czarny nie jest czarny tylko szary,czarny jest jakby wyblakły,mam wrażenie jakby był podświetlony przez matrycę,na dodatek czasami mam wrażenie,że w tej niby czerni pojawia się nuta zieleni.Próbowałem różnych ustawień które nic nie dały.Dodam,że jak sceny nocne mijają jest miodzio.Czyżby była konieczność kalibracji w ustawieniach serwisowych,a może jest jakiś inny sposób.
 

janwojx

New member
Nie byłbym taki pewien. Kumpel kupił Samsunga 956 i czerń ma rewelacyjną. Wydaje mi się nawet, że mój pv80 nie ma takiej.
 
B

burz

Guest
kosztowal tak ze 3 razy wiecej. a ciekawe, jak ta czern (i w ogole obraz) wyglada pod katem
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Pamiętajcie, że ten telewizor posiada strefowe podświetlenie LED. W sumie to uzyskuje chyba niezłe opinie ;)

Pozdrowienia!
 

hazbi

New member
Kuro też ma lepszą czerń, tylko czemu go nie kupiłem... Ah tak cena :p Ja tam nie mam zastrzeżeń do czerni, po prostu oglądam i cieszę się obrazem. Zawsze będzie coś lepszego, dlatego wybierałem pod względem cena/jakość i się nie zawiodłem. Jestem wręcz cholernie zadowolony :)
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Temat zszedł do wątku kto ma lepszą czerń a nie o to mi chodziło.Może spróbujecie potwierdzić podobne zjawisko co u mnie bo może ta czerń w tej plazmie taka ma być.Generalnie to czerń jest czarna,tylko te sceny nocne i ta czerń podświetlona nie daje mi spokoju i psuje radość z oglądania.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Wydaje mi się, że wątek jest na tyle obszerny, że jest już tu chyba wszystko ;) Również odpowiedzi na Twoje pytania. Zerknij tutaj. ArtS007 pisał o tym właśnie w bieżącym wątku - klik. Osobiście zakładam, że tak właśnie ma być, ponieważ ekran, bez podanego sygnału, emituje niewielkie światło - widać to zwłaszcza w całkowicie ciemnym pomieszczeniu.

Pozdrowienia!
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Po przeczytaniu podanych przez was wątków /nie czytałem ich wcześniej/bardzo się uspokoiłem.Teraz już wiem,że tak ma być,taka jest niestety cecha ekranów plazmowych.Mimo wszystko uważam zakup plazmy pv80 za udany zakup.
Wracając jeszcze do czerni i czytając zapowiedzi następne modele Panasonica będą już pozbawione tej dolegliwości i co ciekawsze układ 600hz spowoduje/tak mi się wydaje/że przy szybkim ruchu obrazu zwłaszcza w poziomie /w poprzek ekranu/będzie płynnie i obraz będzie bardziej wyrażny.
 

broda1725

New member
Bez reklam
kloss_ks napisał:
Po przeczytaniu podanych przez was wątków /nie czytałem ich wcześniej/bardzo się uspokoiłem.Teraz już wiem,że tak ma być,taka jest niestety cecha ekranów plazmowych.Mimo wszystko uważam zakup plazmy pv80 za udany zakup.
Wracając jeszcze do czerni i czytając zapowiedzi następne modele Panasonica będą już pozbawione tej dolegliwości i co ciekawsze układ 600hz spowoduje/tak mi się wydaje/że przy szybkim ruchu obrazu zwłaszcza w poziomie /w poprzek ekranu/będzie płynnie i obraz będzie bardziej wyrażny.

No ale czy uważasz że ta czerń jest gorsza od np. LCD Samsunga a656 ?
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia 656 w specyficznych scenach nocnych.W ogóle to do mnie nie przemawia LCD,no chyba że najnowsze wyższe modele jak Samsung 956,Philips 9803 ale niestety cena jest zaporowa.
W chwili obecnej w tym przedziale cenowym plazmy nie mają konkurencji.
 
Do góry