Panasonic seria PV80 i PV8

DonMariano

New member
Witam serdecznie, od 18 grudnia jestem szczęśliwym (póki co) posiadaczem PV80 w 42 calach, dotarłem go, dostosowałem parametry obrazu do swoich potrzeb i jest dobrze. Ale mam problem z podłączeniem z komputerem, mianowicie posiadam laptopa Fujitsu-Siemens Amino Pi2530 z kartą ATI radeon HD 2300 i systemem XP, podłączony do mojego panelu przez VGA-VGA, posiadam najnowsze sterowniki ATI Catalist, pierwszy problem to możliwość wyświetlenia na panelu tylko rozdz. 1024x768px czyli natywna mojego panasa, drugi problem to jak ja to nazwałem efekt rozmazanego tuszu, widac to na załączonych zdjęciach. Pytanie moje jest następujące próbowałem już wszystkiego i ponowne inst. sterów oraz wszelakich ustawieć w Catalistach. Może ktoś poradził sobie z takim problemem ? Z góry dzięki !

images24.fotosik(kropka)pl/322/1e004a03520d1c35med.jpg
images30.fotosik(kropka)pl/321/82c9519514e2d79cmed.jpg

Sory że adresy w ten sposób ale pomimo posiadania wiecej niż 5 postów ''system'' nie pozwolił na wstawienie zdjęć :(
 
Ostatnia edycja:

maxim_25

New member
Dzięki Burz!

Sapin ja kupiłem 3 dni temu 37pv80 w electro.pl. Dla mnie sklep ok już kiedyś kupowałem u nich np. radio pionieer :eek:k: Szybka wysyłka, możliwość śledzenia paczki podczas transportu. Za 2 zł wyślą Ci nawet sms z wiadomością o wysłaniu paczki ;).

Sprawdziłem ilość godzin i włączeń: było 45 minut i 4 włączenia, które sam nabiłem więc wszystko ok pomimo tego, że tv nie był w tym szczelnym worku.

Wszyscy w domu powiedzieli zgodnie, że obraz jest zajefajny, porównywalny do starego crt. Dodam, że na plazmie mam podłączoną antenę pokojową a na crt jest polsat cyfrowy SD. Tylko PLAZMA!
 
Ostatnia edycja:

naczesany

New member
cwanyy napisał:
Witam,
Planuje zakup 37PV8 lub PV80 (jeszcze nie jestem zdecydowany), ale moje pytanie dotyczy przede wszystkim obrazu gier z xboxa360.
Tv będzie służył w 50% do gier xboxa360 i 50% do N-TV.
Bardzo proszę o konkretną odpowiedź Posiadaczy takiego połączenia tvPanasonica z exboxem360 i ntv.

Dla porównania sprawdzałem xboxa u kolegi na 2letnim LG lcd 32cale i obraz przez HDMI mnie powalił.
Z ciekawości pożyczyłem od ojca do testów nowego Samsunga 37 fullHD (modelu nie pamiętam dokładnie) i się baaaaardzo rozczarowałem. Obraz w porównaniu z LG był tragiczny (zmieniałem kable, ustawinia, rozdzielczości itd.)

Od kilku dni posiadam 42PV80 podłączony pod "n"kę przewodem 2m HDMI za 120zł. Obraz HD rewelacyjny. Obraz nie HD z "n" nie powala ale na pewno dużo lepszy niż tani LCD. Po podłączeniu zwykłej anteny naziemnej da się oglądać co przy LCD'ku wypada tragicznie. No ale właśnie dlatego kupiłem plazmę pod jakąś platformę cyfrową. "n"ka wydaje mi się najodpowiedniejsza. Przy podłączeniu DVD Sony średni model za 280zł też po HDMI obraz również rewelacyjny. Oczywiście zależy od jakości materiału. Gazetkowe DVD są raczej kiepskiej jakości. Co ciekawe filmy nagrane na cd divx'y również wypadają nie najgorzej. Na LCD taki divx to porażka. Nie mówię o wszystkich LCD'kach a o takim za 2500PLN. Pewnie LCD za 6 czy 8 tys. będzie miał dobry obraz. Co do Xboxa czy Playstation nie wypowiadam się bo nie podłączałem.
 

naczesany

New member
abukuba napisał:
w Warszawie w okresie wyprzedaży 37PV80 kosztował 2200...ale dziś się skończyła wyprzedaż wiec ceny pewnie też..


pytanie do forumowiczów:eek:glądając film 16:9 zauważyłem ze linie na dole i górze nie są proste i szczerze mówiąc troszkę mnie to denerwuje..jest na to jakaś rada?

Też to zauważyłem na niektórych filmach. A nie dzieje się to przypadkiem jak wyswietlane są napisy?
 

bialy-murzyn

New member
nie kupuj tego telewizora do XBOXa, obraz jest beznadziejny - rozmazany i nic nie widać

mało tego, Canal+ na tym tv wygląda jak kaszana,
tv oddaje nieswiadomej kuzynce a ja przesiadam sie na kosmicznego Samsunga 55" Full HD LCD

eot
 

ja.mazi

New member
bialy-murzyn napisał:
nie kupuj tego telewizora do XBOXa, obraz jest beznadziejny - rozmazany i nic nie widać

mało tego, Canal+ na tym tv wygląda jak kaszana,
tv oddaje nieswiadomej kuzynce a ja przesiadam sie na kosmicznego Samsunga 55" Full HD LCD

eot

ktorego ???
 

ja.mazi

New member
maxim_25 napisał:
Sprawdziłem ilość godzin i włączeń: było 45 minut i 4 włączenia, które sam nabiłem więc wszystko ok pomimo tego, że tv nie był w tym szczelnym worku.

o jaki worek chodzi Ci?
TV nie przyjechalem w oryginalnym pudle czy co ?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Według mnie ten worek nie jest szczelny (czytaj: zgrzewany wokół telewizora tak szczelnie jak woreczek np. chipsów). Ot nałożony i owinięty na tv.

Pozdrowienia!
 

radosuaf

New member
Bez reklam
bialy-murzyn napisał:
nie kupuj tego telewizora do XBOXa, obraz jest beznadziejny - rozmazany i nic nie widać

mało tego, Canal+ na tym tv wygląda jak kaszana,
tv oddaje nieswiadomej kuzynce a ja przesiadam sie na kosmicznego Samsunga 55" Full HD LCD

eot

A oglądałeś na trzeźwo? ;)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
:D Odniosłem wrażenie, że bialy-murzyn lubi do swoich postów dodawać elementy humorystyczne. Tak powinno być, czytaj między wierszami ;)

Pozdrowienia!

P.S. Kiedyś zastanawiałem się o ile ten wątek zostałby odchudzony gdyby moderator wykasował wszystkie nieistotne informacje oraz posty dotyczące pogody, samopoczucia, spożywanych napojów, cen w sklepie A przedwczoraj, dzisiaj i jutro, powtórzonych pytań itp. itd... Pewnie byłaby to walka z wiatrakami :)
Każdy musi zapłacić swoje frycowe - ja przed kupnem przeczytałem cały wątek ale wtedy to była chyba jedna/trzecia obecnego.
 

maxim_25

New member
Tv był oczywiście w pudle i w worku.
Co do worka to gdzieś, ktoś napisał, że jest szczelnie zamknięty.
Jeśli chodzi o dłuuugi wątek to mam zamiar w najbliższym czasie przeczytać od deski do deski i napisać taki zbiór ważnych informacji na temat pv80. Ale nie wiem w sumie czy będzie coś takiego przydatne. Zobaczę...
 

mariusz90

New member
A ja ponowię moje pytanie, jaki kabel kupć aby podłączyć 37pv80 do komputera, aby oglądać z niego filmy w rozdzielczości 1280x720. karta graficzna to gf7900gs, myślę nad kablem d-sub>d-sub + przejściówka z grafiki dvi-dsub (są też takie kable dvi-dsub, jednak ja potrzebuję minimum 7metrów, a takie są tylko dsub-dsub, czy może lepiej kupić dvi-hdmi? słyszałem o problemach z takim podłączeniem więc proszę o rady ;)
 

pirko

New member
mariusz90 napisał:
A ja ponowię moje pytanie, jaki kabel kupć aby podłączyć 37pv80 do komputera, aby oglądać z niego filmy w rozdzielczości 1280x720. karta graficzna to gf7900gs, myślę nad kablem d-sub>d-sub + przejściówka z grafiki dvi-dsub (są też takie kable dvi-dsub, jednak ja potrzebuję minimum 7metrów, a takie są tylko dsub-dsub, czy może lepiej kupić dvi-hdmi? słyszałem o problemach z takim podłączeniem więc proszę o rady ;)


witam,
no ja kupilem niedawno pv80 42 i am polaczenie dvi - hdmi
wyswietla bardzo ładnie bez problemu znajduje komp telewizor i go rozpoznaje jako panasonic,wiec polecam taki kabelm , mam 7,5 m i nie ma zadnej utraty jakosci

tylko
:
mam mały problem niby wszystko działa, ale zauwazyłem kilka problemów: komputer jest ustawiony na 1280 na 1024 zas PV80 chodzi na 1280 na 720

1. obraz w dualview -
ładnie odtwarza filmiki w divixie , ale juz filmy w 720p lub 1080p nie chce mi all player odtworzyc, - mimo ze jak odłacze tv to działa, , jedynie subedit je odtwarza ale nie potrafi przniesc do 2 ekranu , w MPC czy innych programach udaje sie odpalic filmy i przesunąc do 2 ekranu jednak odtwarza je w en sposob ze nei mam czarnych paskow na gorze i dole.... mimo iz w playerach sa.

2. obraz w clone: - pokazuje rozciagniete ikonki z kompa na ekranie tv, a filmy sie otwiraja w kazdym playerze, z tym ze obraz w nich jest leciutko zwezony, czyli postacie sa troszke grubsze.

i nie potrafie sobie z tym poradzic,


ps. jedynym rozwiazaniem jakie znalazlem jest subedit i rozciagniecie obrazu w opcjach do 103% - wtedy wyglada dobrze, - ale czy nei trace wtedy na jakosci ???
 

Paweł86

New member
42 pv 8

Witam.
Stoje przed zakupem Plazmy z serii PV8 42".
Prosze znawców o rade.
Czy ten tv do dobry zakup jeżeli chodzi o jakość i czy jak podłącze go do anteny zbiorczej (zanim nie kupie nic innego-zapewne satelite) to czy jego jakość nie pogorszy sie bardziej niż jest w CRT.
Słyszałem że jakoś obrazu znacznie sie pogorszy, że lekko się pogorszy a nawet że będzie o wiele lepsza ...:confused:
Od ponad tygodnia szukam za i przeciw co do tego telewizora, bardzo martwi mnie sygnał jaki na chwile obecną posiadam, jeżeli miałby się okazać gorszy niż w CRT to jedynie strata pieniędzy.

Nie planuje podłączać go do konsoli/PC.
Oświetlenie pomieszczenia jest dobre (ciężko sprecyzować).
Mój budżet to 2000zł i wolałbym zostać przy PDP.
Mile widziane propozycje ;)

PS:czy zakup ze sklepu AGITO.PL jest dobrym wyborem?

Prosze o pomoc.:blagam:
 
B

burz

Guest
Przed zakupem tez z lekka sie balem, bo mam kablowke sd vectra, a jakosc kanalow jest rozna.
Z bliska w porownaniu do sony crt 29" obraz na 42 calach jest oczywiscie gorszy, widac wszystkie zaklocenia itp. Jednak z odleglosci normalnej (u mnie ok. 3 m) obraz jest ekscytujacy (tak to ujme), i w subiektywnym odbiorze jego "miodnosc" niweluje mankamenty.
Zona, ktora bardzo obawiala sie pogorszenia jakosci (po wizycie u znajomych, ktorzy maja satelite sd i jak zamienili crt na lcd, to jest dramat!), stwierdzila, ze mamy super telewizor:)

--
A cena w agito jest niezla, choc podobno trafiaja sie jeszcze lepsze promocje w sieciach. ja swojego kupilem z odbiorem osobistym w Lodzi w marketmedia i jestem bardzo zadowolony z ceny oraz z tego, ze zdecydowalem sie doplacic 3 stowki do pv80.
 
Ostatnia edycja:

szachu_pl

New member
pirko napisał:
1. obraz w dualview -
ładnie odtwarza filmiki w divixie , ale juz filmy w 720p lub 1080p nie chce mi all player odtworzyc, - mimo ze jak odłacze tv to działa, , jedynie subedit je odtwarza ale nie potrafi przniesc do 2 ekranu , w MPC czy innych programach udaje sie odpalic filmy i przesunąc do 2 ekranu jednak odtwarza je w en sposob ze nei mam czarnych paskow na gorze i dole.... mimo iz w playerach sa.

A próbowałeś VLC? Może to będzie rozwiązanie. Ma własne kodeki.

Temat będę śledził, bo też się zastanawiam jak połączyć PC z PDP. Teoretycznie najlepiej chyba jednak przez D-SUB (w końcu po coś takie złącze dodali do TV :confused: ), ale musiałbym zrobić kawał dziury w ścianie by przeciągnąć kabel D-SUB. Z HDMI nie było by takiego problemu.
 

mariusz90

New member
szachu_pl - d-suba możesz rozebrać i może jakoś go przeciągniesz, ja rozbierałem już taką wtyczkę, ale nie wszystkie da się otworzyć,

Co do podłączenia, w sumie podłączenie tv-komp jest mi potrzebne tylko do oglądania filmów w 720p, do divxów mam przecież pioneera dv-410, no, może z czasem kupię bezprzewodową klawiaturę oraz myszkę, i będę grać, grało by mi się świetnie bo siedzę tylko 1,8m od 37"

też jeszcze się zastanawiam nad podłączeniem, czy kabel hdmi, czy d-sub. skoro d-suba umieścili w tv, to może nim? można nim w ogóle przesłać rozdzielczość 720p? zależy mi aby czcionka nie była rozmazana, na tv, czy ktoś orientuje się jaką rozdzielczość muszę podać w kompie aby tv działał w 1280x720p bez rozmazanych czcionek?

PS. dziś pobrałem sampla filmu w formacie mkv, 1280x720p, i AllPlayer odtwarza bez problemu.

edit. jeszcze jeden problem, jak do plazmy wysłać dzwięk z kompa, skoro mam wejdzie w tv audio in zajęte? (podłączony jest tak dekoder componentem oraz audio)
 
Ostatnia edycja:

ibar

New member
Paweł86 napisał:
Witam.
Stoje przed zakupem Plazmy z serii PV8 42".
Prosze znawców o rade.
Czy ten tv do dobry zakup jeżeli chodzi o jakość i czy jak podłącze go do anteny zbiorczej (zanim nie kupie nic innego-zapewne satelite) to czy jego jakość nie pogorszy sie bardziej niż jest w CRT.
Słyszałem że jakoś obrazu znacznie sie pogorszy, że lekko się pogorszy a

/ciach

czesc,
ja mam juz od 2 dni 42" pv80, i tez sie obawialame ze jak sygnal bedzie
analogowy to bedzie kiepsko, ale jest bardzo dobrze :), faktem jest ze mam kablowke
osiedlowa, nie tak jak Ty zbiorcza antene wiec tutaj może byc troche gorzej, ale jak sygnal dobry to dramatu nie powinno byc, ogladam z 2.5 do 4 metrow ( ja siedze w kuchni) i jest w sam raz, co tez sie obawialem ze jak bedzie za blisko to nie bede zadowolony.
Na razie TV jest w fazie pierwszych 200 godzin docierania, ale i tak jest superek.

Pozdrawiam
 

ja.mazi

New member
Poszlo zamowionko na 42pv80 do electro.pl

Mam nadzieje, ze bede zadowolony z dokonanego wyboru - tak samo jesli chodzi o model telewizora jak i o sklep.

Jakie dokumenty powinienem dostac z nim ?
Fakture vat (ktora jest podstawa gwarancji), cos jeszcze ?
 
Do góry