Panasonic seria PV80 i PV8

pirko

New member
jak podłaczyc do pv80 komputer

witam,
mam komputer pc ale bez wyjscia hdmi :9, i teraz jak mam ustawic wszsytko i jakim kablem polczyc do tv aby uzyskac najlepszy obraz i dzwiek,
znalazlem kabel hdmi - dvi, czy to wystarczy, ( obsluguje dzwiek i obraz) ?
i czy to prawda ze z kompa lepszy byłby obraz gdybym mial py80 ?
prosze o pomoc bo mam problem,
dzieki
 

szyba

New member
to moj pierwszy post wiec witam wszystkich. przeczytalem caly ten watek i musze stwierdzic, ze jest on coraz mniej uzyteczny dla kogos kto szuka konkretnych informacji :(. nawet funkcja "szukaj" niewiele tu pomaga. moze by go podzielic na kilka odnosnikow do najczesciej poruszanych tematow (-green ghosting, menu serwisowe, najlepsza rozdzielczosc itp). to mala sugestia dla moderatorow.
a teraz pytanie do szanownych uzytkownikow: czy jest ktos kto ma PV80 i kompa z wyjsciem tylko VGA (nie ma DVI ani HDMI)? jak sobie radzicie w takim wypadku z polaczeniem telewizora? switch box do wtyczek VGA? bo przeciez nei uzywacie plazmy jako podstawowego monitora? a i rozdzielczosci musicie ciagle zmieniac, przelaczajac meidzy plazma a podstawowym wyswietlaczem?
prosze o rady jak najwygodniej rozwiazac ten problem?
pozdrawiam wszystkich...
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
natash napisał:
...czy na pewno mi potrzebny full hd (bodajże tylko niektóre programy eNki nadają w tej rozdzielczości)
W Full HD nadaje tylko jedna stacja w USA i to tylko jeden film w miesiącu :)

szyba napisał:
czy jest ktos kto ma PV80 i kompa z wyjsciem tylko VGA (nie ma DVI ani HDMI)? jak sobie radzicie w takim wypadku z polaczeniem telewizora?
Czasem podłączam laptopa do Panasa żeby obejrzeć jakiś film np. w .rmvb bo nie chce mi się go przerabiać na .avi i wszystko jest OK.
Połączenie kablem D-Sub <-> D-Sub :)
 

mr_roba

Member
szyba napisał:
a teraz pytanie do szanownych uzytkownikow: czy jest ktos kto ma PV80 i kompa z wyjsciem tylko VGA (nie ma DVI ani HDMI)? jak sobie radzicie w takim wypadku z polaczeniem telewizora? switch box do wtyczek VGA? bo przeciez nei uzywacie plazmy jako podstawowego monitora? a i rozdzielczosci musicie ciagle zmieniac, przelaczajac meidzy plazma a podstawowym wyswietlaczem?
prosze o rady jak najwygodniej rozwiazac ten problem?
pozdrawiam wszystkich...

W Twoim przypadku przełącznik D-DUB spokojnie wystarczy - mam taki ale już z niego nie korzystam (przeniosłem komputer do innego pokoju). Ten TV ma tą zaletę, że wystarczy puścić sygnał z PC i już jest dobrze - obojętnie co ustawisz, żadnych sterowników.
 

opti

New member
szyba napisał:
a teraz pytanie do szanownych uzytkownikow: czy jest ktos kto ma PV80 i kompa z wyjsciem tylko VGA (nie ma DVI ani HDMI)? ..

ja mam podlaczone narazie kablem dsub - dsub 10m i wszystko smiga fajnie, w najblizszym czasie bede testowal RCA i DVI-HDMI
 

natash

New member
Dzis ogladalem film z PC divx, mialem wrazenie ze nieraz ekran sie zalamuje nie wiem jak to pisac, ale tak jakby zatrzymywal sie w roznyc miejscach, a potem ruszal, najbardziej widzialem to na bialym tle, czarno poruszajace sie postacie, biale tlo w tle sie lamalo, nie wiem jak to opisac inaczej :). Moze to zle zrobiony divx...

Wlaczylem menu serwisowe i robiac testy zauważyłem takie cośto jest normalne, ze ten pionowy pasek nie jest rowny?
Filmik: http://www.speedyshare.com/706125209.html
W sumie to bardzo przypomina to skakanie ekranu w divx tylko tam to sie dzialo na wiekszej powierzchni i tylko widzialem to wlasnie na bialcyh elementach.

I pytanie o czujnik C.A.T.S w pokoju gdzie jest zasłonięte światło, zasłoniłem go palcem w trybie ECO i nic... Co prawda ustawienia byly zjechane na 40%, ale chyba jakiś efekt powinien być, jest uszkodzony?
 

natash

New member
Tzn. Przy zapalonym świetle jak zasłonię palcem powinien się obraz rozjaśnić/ściemnić automatycznie, nie muszę czekać np 30 sekund na efekt.

A co z sądzicie o tym filmiku z mojego poprzedniego posta?
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Wczoraj podłączyłem ten kabel HDMI 7,5m z Allegro. Śmiga elegancko, żadnych problemów.
Za to mam problem z kablem digital coaxial 10m - amplituner nie łapie w ogóle sygnału :(.
 
B

burz

Guest
Zrobiłem fotkę porównującą czerń ekranów w wyłączonych tv pv80 oraz sony hiblack trinitron, a przy okazji, jak wygląda powłoka antyodblaskowa w tych tv
 

Attachments

  • ekrany.jpg
    ekrany.jpg
    316,8 KB · Wyś: 141

broda1725

New member
Bez reklam
burz napisał:
Zrobiłem fotkę porównującą czerń ekranów w wyłączonych tv pv80 oraz sony hiblack trinitron, a przy okazji, jak wygląda powłoka antyodblaskowa w tych tv
Niezła ma tą powlokę a ja myślałem że bardziej odbija niż w CRTkach. I że ta powłoka to pic na wodę.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
natash, widocznie jest mniej niż Ci się wydaje osób, które tak ambitnie jak Ty uruchamiają funkcje z menu serwisowego ;) Ja przykładowo korzystam jedynie z pierwszego ekranu informacyjnego. Spróbuj dać dokładną wskazówkę jak uruchomić dany test.

Pozdrowienia!
 

szachu_pl

New member
radosuaf napisał:
Wczoraj podłączyłem ten kabel HDMI 7,5m z Allegro. Śmiga elegancko, żadnych problemów.
Za to mam problem z kablem digital coaxial 10m - amplituner nie łapie w ogóle sygnału :(.

Możesz podać od kogo kupiłes ten kabel? Kupiłeś go na Allegro?
 
Do góry