Panasonic seria PV80 i PV8

PS3 a PV80

Abukuba ja używam ps3 z 42PV80 i powiem ci, że grafika wymiata!!
Uwierz mi, że full hd do ps3 nie jest potrzebne bo i tak nie ma gier w full hd.
 

pieter126

New member
maxim_25 napisał:
Testował ktoś ten tv z popcorn hour?? Chcę kupić oba urządzenia i interesuje mnie jak ze sobą współpracują.
Dodam, że przeczytałem 200 stron tego tematu i nie było o tym mowy.
Pozdrawiam.
ja cały czas męczę swojego 42pv80 podpiętym popcornem a-100 (w środku z dyskiem 500GB Seagate) i sprawuje się bez zarzutu, do tego często też podłączam dysk zewnętrzny pod USB. Czyta wszystko od avi, mpgk1-2, wma, ts, mkv... jedynie nie radzi sobie z dźwiękiem DTS i nie wiem jak sobie z tym poradzić :roll:
 

maxim_25

New member
Dziękuję Pieter126.

I jeszcze jedno pytanie do Wtykacza.
W opisie masz napisane, że używasz WD Tv HD Media Player czyli konkurencyjny tank do Popcorn Hour (którego testowałeś na tym tv). Co spowodowało, że wybrałeś WD Media a nie tego drugiego? Była jakaś różnica w oglądanych materiałach na PV80. Czy przeważyła kwestia budżetu?
 

abukuba

New member
Dominik a trzeba będzie coś ustawiać czy po prostu podłączyć i grać?:p

jak oglądam film z kompa na telewizorze to nie leci głos z telewizora tylko muszę podpiąć głośniki
macie coś na to??
i jeszcze jedno co trzeba zrobić aby sprawdzić ile telewizor godzin działa(jakiś t ale nie wiem gdzie to jest na pilocie) i żeby się od razu włączało na AV 2 a nie TV bo głupio tak przełączać cały czas
pozdrawiam
 

gniechus

New member
darcun,
ja kupilem ostatnio wieszak na allegro, aukcja numer 528718236 (nie moge dodawac linkow).

Ma nizsza cene niz Twoj, dodatkowo jest obrotowy (szukalem tylko obrotowych). Aukcja w jakims strasznym stopniu nie zacheca do kupna, ale zaryzykowalem. Paczka przyszla szybko, wieszak sprawia wrazenie solidnego, jest gruby i pewnie trzyma TV. Mysle, ze jak za taka cene to mozna spokojnie polecic.

abukuba,
co do automatycznego wlaczania bylo doslownie strone wczesniej, co do wejscia w menu serwisowe - rowniez wiele razy

PS:
a teraz chcialbym wszystkich przestrzec przed czyms, o czy wiele razy bylo na watku. Otoz spierniczylem sobie wejscie VGA w moim PV80 (przez wielokrotne podlaczanie, wymienianie kabli itp. przy wlaczonym tv oraz wlaczonym pc). Na szczescie mozna to reklamowac. Wiec zadzwonilem do panasonica, na drugi dzien przyjechal kurier po telewizor. Nie bardzo chcialem dawac tv, myslalem, ze naprawia mi na miejscu, ale babka mowila, ze koles, ktory sie tym zajmuje jest chory i tv trzeba wyslac az do Bydgoszczy (jestem spod Wroclawia, wiec nie wiem czemu tak, ale niewazne). Teraz najlepsze: dzwoni do mnie koles wczoraj, ze telewizor dojechal, ale w kawalkach. Caly zbity. Myslalem, ze mnie pier********************* trafi !!! Koles powiedzial, ze postaraja sie go naprawic, ale nie wiem czy ja chce telewizor, ktoremu nie wiadomo co sie stalo!!! Moze troche podziala, a potem sie okaze, ze cos innego sie zje******lo!

Pytanie jest takie: czy moge wystapic do panasonica nie o gwarancje, ale o niezgodnosc towaru z umowa i zadac tym samym nowego tv albo zwrotu pieniedzy w kwocie rownej tej co na rachunku? Ktokolwiek wie?
 

timonek

Member
Bez reklam
Witaj wiesz ja nie gram wiec nie wiem jakie sa tam znaczki ale np. na tvn jest dosc mocny znaczek bo nie jest poprzezroczysty piszesz ze corka ogladala kanal kilka godzin al ejak juz pisalem sa przeciez reklamy chyba ze na tym kanale nie ma a mi chodiz o to czy jezeli taki film z tvn ogladac by bez reklam przez ponad dwie godziny czy wtedy nic sie wielkiego nie stanie jezeli chodiz o wypalenie jak by to wygladalo, wiekszosc osob jak czytalem to pisze ze niby nie ale jezeli ogladaja z reklamami to jest inna sytuacja jak bez reklam bo znaczen jest dluzszy czas.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Oglądam niekiedy baaardzo długie filmy na telewizji publicznej (bez reklam ale z logo programu), zdarza się, że dwa pod rząd - nic się nie dzieje.

Pozdrowienia!
 

timonek

Member
Bez reklam
A jakos nie zauwazylem na jedynce dlugich fimow a co do logo to moze nie napisalem konkretnie bo chodiz bardziej o znaczek z wiekiem bo wlasnie on jest nie przezroczysty na tvn a na tvp1 chyba jest polprzezroczysty wiec jest lepiej.A i jescze jedno jak jest z pasami czarnymi podczas ogladamnia filmow z dvd.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jest jeszcze dwójka i na ten przykład trzygodzinny "Wodny świat" ;) Podałem ten przykład bo pisałeś o filmach na kanałach z logotypem ale bez reklam. No dobrze, na TVN-ie też oglądam filmy bez reklam ;p (korzystam z reklamoprzewijacza) i również nie ma problemów.

Jeszcze edit: dwa filmy dvd pod rząd, łącznie ponad 4 i pół godziny. Również bez problemów.

Pozdrowienia!
 

timonek

Member
Bez reklam
To znaczy na poczatku nie napisalem ze chodiz mi o znaczek z wiekiem tylko logo ale logo jest przezroczyste w zaleznosci od scen a znaczek z wiekiem zwlaszcza na tvn jest dosc intensywny a ogladam filmy po nagraniu na nagrywarce i wycieciu reklam wiec wlasnie chodizlo mi co wtedy jak nieby piszesz ze nic to pewnie i tak jest ale czasem tu czytalem ze nie ktorym zostaje znaczek i nic nie pisali ze ogladaja bez reklam, i tak samo byla sytuacja ze czytalem ze po ogladaniu fimow z paskami te pasy powoduja jakies zmany na ekranie i radza zeby uzywac innych foratow do pozbycia sie pasow ale ja nie mam zamiaru ogladaac znieksztalconego obrazu. A jak czesto ogladasz filmy z pasami na gorze i dole .
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
No to zanosi się na dłuższe pisanie :) Dlatego, że niektóre rzeczy należałoby przynajmniej odrobinę zdefiniować i opisać.

Pokrótce: ja osobiście kanały telewizyjne oglądam tak aby wypełniały cały ekran (opcja Auto w tv), niekiedy tylko przełączając na format 4:3 (czarne pasy z lewej/prawej) natomiast filmy dvd, względnie divx oglądam zawsze z czarnymi pasami góra/dół - powiedzmy dvd oglądam średnio dwa razy w tygodniu. Po seansie dvd na czarnym ekranie (ale tv włączony) w ciemnym pomieszczeniu (zero światła zewnętrznego) widać rozświetlenie (delikatnie jaśniejszy obszar matrycy) tam gdzie był obraz. Jeśli później włączę sygnał tv (obraz wypełnia cały ekran) to po kilkunastu minutach nie ma śladu wcześniejszego rozświetlenia.
Podobnie może być z logotypami programów oraz znaczkami ograniczeń wiekowych - zdarzało mi się, że po seansie filmowym byłem w stanie dostrzec rozświetlenie układające się np. w coś podobnego do logo AXN. Jednak takich rozświetleń nie widać w trakcie normalnego oglądania tv a jedynie gdy widz przygląda się (czasami z bliska) czarnemu ekranowi w ciemnym pomieszczeniu - tylko kto o zdrowych zmysłach gapi się po ciemku w ciemny ekran? ;) Poza tym te rozświetlenia, nazywane malowniczo, ale niesłusznie zasadniczo, wypaleniami, znikają dość szybko. Moim zdaniem dla dyskutowanych linii modeli plazm nie ma problemu wypaleń.


Jeszcze jedno pytanko, retoryczne jednak.
timonek napisał:
czasem tu czytalem ze nie ktorym zostaje znaczek i nic nie pisali ze ogladaja bez reklam
Skoro został im znaczek, to czy osoby te pisały też, że oddały telewizor do sklepu i kupiły inny? Nie sądzę. Po prostu zapomniały jakiś czas później napisać, że jednak te znaczki im poznikały.

Jest jeszcze jeden aspekt podnoszony przez znawców tematu - mówi się, że ekran plazmy z czasem uodparnia się na powstawanie takowych rozjaśnień (krótkotrwałych powidoków) - z mojej obserwacji wynika, że jest to prawda. Swoją pv80 traktuję jak normalny telewizor i uważam, że tak traktowana raczej nie powinna sprawiać kłopotów - przecież do takich zadań została wyprodukowana.

Cieszę się jeśli mogłem pomóc choć trochę i że w temacie logotypów i znaczków wszystko zostało już wyjaśnione i że więcej pytań już nie będzie :p

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
gniechus-dzięki za podpowiedź.
Podobny wieszak jaki Ty proponujesz znalazłem,tylko 2 razy droższy:
http://www.agito.pl/uchwyty-i-wiesz...enne-dla-tv-od-32-do-60-pwr1.1809.331462.html
Myślę,że za wyjątkiem ceny specjalnie się nie różnią ,ale może się mylę.
Czy Ty już zamontowałeś TV na ścianie i czy też masz 42PV80 ?

Przegapiłem,przecież TV oddałeś do serwisu. Ale może wieszak jest już na ścianie ?
 
Ostatnia edycja:

esska

New member
Odpowiedzi piszących zacheciły mnie do zakupu plazmy Panasonica. Wczoraj bylam w sklepie, miałam porównanie lcd i plazmy, takiej własnie którą chcę kupic. Obraz na korzyść plazmy! Sprzedawca był kompetentny, na wstępie zapytał jaki sygnał mam. Wskazał plusy i wady lcd i plazm. Wcale nie zachwalał lcd i plazmy, ale powiedziałabym nawet ze facet był obiektywny, powiedział ze do kablowej Vectry jak najbardziej nadaje sie Panasonic Tx 37PV80. Decyzja więc w sklepie podjęta, po obejrzeniu obrazów, była jednak jedna wada-CENA. W sklepie to koszt 2599zł, w necie w Agito, niecałe 2100, tam więc wczoraj telewizpr został zamówiony. Mam nadzieje ze dojdzie cały i zdrowy!!! :))) Gdyby różnica w cenie była 2stówki, kupiłabym w sklepie, ale 5 stówek to już róznica zasadnicza, prawda? Dziękuje wszystkim, którzy wpisują sie w postach, mam nadzieje ze oceny tv sa prawdziwe. Czekam na dostawe, no a potem testowanie. Napewno zastosuje sie do wskaazówek znawców tematu na tym forum. dzięki!

Pozdrawiam
 

gniechus

New member
Wieszak mam zamontowany na scianie, moj 42PV80 wisial na wieszaku jakies 3 dni, potem oddalem do serwisu. Na razie zlego slowa na wieszak nie moge powiedziec. Ale to tylko 3 dni :D W kazdym badz razie nie spadl (tylko jakies gamonie go stlukly, ale to inna sprawa....... :/ ).
 
Ostatnia edycja:

wtykacz

New member
do abukuba

ilosc wlaczen i godzin sprawdzisz:
Na panelu TV pod klapką przytrzymac F oraz -/v do wyciszenia oraz wciskasz 3x "0" na pilocie i puscic wszystkie przyciski

========================================

Tryb hotelowy (domysle zrodlo po wlaczeniu TV:
zeby nasza plasma wiedziala co ma zalaczyc zawsze na poczatku. Wlaczamy TV i mamy zawsze to wejscie co ustawielismy
sluzy do tego tzw Hotel mod

---- jak tam wejsc? trzymamy w plazmie "-/V" i 3 x naciskamy tv/av pilotem i juz

wyglda tak

Hotel Mode OFF
Initial INPUT COMPONENT
Initial POS OFF
Initial VOL LEVEL 0
Max VOL LEVEL 63
Button Lock OFF
Remote Lock OFF

UWAGA teraz ustawiamy

Hotel Mode ON
i np,
Initial INPUT HDMI1
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
U mnie też nie występuje w zasadzie problem powidoków poza właśnie AXN, który można śmiało nazwać WYPALACZEM PLAZM. Po seansie niezbyt długiego "Azylu" przerywanego reklamami (zmieniałem wtedy kanał, bo oczywiście AXN nadaje logo podczas reklam) i zabaw formatem w czasie filmu, miałem po przełączeniu na inny kanał żółte logo AXN na zielonym tle przez dobre kilka minut. Kanał "filmowy" w formacie 4:3 z takim logo? Ja podziękuję :).
 

marin81

New member
wtykacz napisał:
ilosc wlaczen i godzin sprawdzisz:
Na panelu TV pod klapką przytrzymac F oraz -/v do wyciszenia oraz wciskasz 3x "0" na pilocie i puscic wszystkie przyciski

========================================

Tryb hotelowy (domysle zrodlo po wlaczeniu TV:
zeby nasza plasma wiedziala co ma zalaczyc zawsze na poczatku. Wlaczamy TV i mamy zawsze to wejscie co ustawielismy
sluzy do tego tzw Hotel mod

---- jak tam wejsc? trzymamy w plazmie "-/V" i 3 x naciskamy tv/av pilotem i juz

wyglda tak

Hotel Mode OFF
Initial INPUT COMPONENT
Initial POS OFF
Initial VOL LEVEL 0
Max VOL LEVEL 63
Button Lock OFF
Remote Lock OFF

UWAGA teraz ustawiamy

Hotel Mode ON
i np,
Initial INPUT HDMI1


A czy istnieje więcej takich kombinacji w PV80 do uruchamiania ukrytych trybów? Przeglądnięcie ponad 500 stron...
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Kilka refleksji nt. zabawy z Peter Finzel Test-DVD w dniu wczorajszym :). Wiadomo, każde DVD jest inne, ale może się komuś przydać. Testowane były wszystkie rozdzielczości przez wyjście HDMI. Ranking od najlepszej do najgorszej przedstawia się następująco:
1. 576p
2. 1080p
3. 720p
4. 1080i
5. 576i

Różnica między pierwszymi dwoma jest znikoma, widoczna tylko na określonych planszach testowych i z niewielkiej odległości (ok. 30cm), więc przy normalnym oglądaniu nie będzie zauważalna.

3. i 4. wyglądają słabo - 720p cierpi z powodu wielokrotnego skalowania,z kolei na 1080i widać, jak kiepsko działa usuwanie przeplotu w PV80...

Tryb 576i jest w ogóle nie do zaakceptowania - utrata detali w obrazie jest PORAŻAJĄCA.
 
Do góry