Panasonic seria PV80 i PV8

drosophilia

Active member
Bez reklam
plazmy maja to do siebie, ze przed panelem posiadaja szybe. dlatego nalezy przewozic je w takiej pozycji jak okna. Jesli masz dobrze resorowany samochod i bedziesz jechal bardzo ostroznie, to do dziela:).
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Jak PV80 radzi sobie z usuwaniem przeplotu

14u9xkp.jpg

i5c95c.jpg


Cóż, powyższe zdjęcia chyba nie wymagają komentarza. A były robione tel.komórkowym. W rzeczywistości jest jeszcze mniej ciekawie. Podawajcie więc sygnał progresywnie gdzie tylko się da :).
 

cezner

New member
ja.mazi napisał:
Pytanie do Was.
Mam mozliwosc kupna 42pv80 w sasiednim miasteczku, przewiozlbym go autem do siebie. Czy moge tv przewiezc w poziomie? Nic zlego chyba sie stac nie powinno :)
Ja przewoziłem w poziomie. Zrobiłem jakieś 80 km i droga nie była równa jak stół.
Resorowanie mam raczej twarde.
Wszystko działa.
Z tymże to był 37pv80. Zawsze to mniejsza tafla szkła.
Ale myślę, że jeśli podejdziemy do tego z głową to nie powinno być problemu.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
ja.mazi napisał:
Przestrzegam przed podlaczaniem czegokolwiek do wyjscia component w 8600GT, gdyz w wiekszosci tych kart (szczegolnie w PALIT'ach) podlaczenie takie konczy sie uwaleniem karty graficznej.


Pytanie do Was.
Mam mozliwosc kupna 42pv80 w sasiednim miasteczku, przewiozlbym go autem do siebie. Czy moge tv przewiezc w poziomie? Nic zlego chyba sie stac nie powinno :)
Mozesz w poziomie,ale tylko panelem do gory.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Patrycjusz, W ŻYCIU nie 720p!!! :)

TV 42" ma rozdzielczość 1024x768. 37" 1024x720, jeśli dobrze pamiętam. Żadna z tych rozdzielczości to nie 720p. Procesor obrazu w TV jest 1080p, co oznacza, że każdy sygnał na wejściu jest przerabiany na 1080p i dopiero później skalowany do rozdzielczości matrycy. W związku z czym zapuszczając 720p mamy:

576i -> 720i -> 720p -> 1080p -> 768p -> overscan, co daje 4 skalowania pod rząd :???: (576 -> 720 -> 1080 -> 768 ).


W związku z tym sensowne jest:

a/ 576i do TV, tam deinterlacing/upscaling na 1080p, downscaling do 768p i ew. overscan. Ale te Panasy jak widać kiepsko radzą sobie z przeplotem.
b/ 576p do TV, TV robi upscal do 1080p i resztę
c/ 1080i/p do TV tutaj w zależności od trybu jest albo nie ma deinterlacing a następnie zejście do rozdzielczości matrycy

Tym sposobem mamy 576 -> 1080 -> 768.

Jak widać, tak naprawdę 720p jest NAJGORSZYM trybem, jaki można wybrać w przypadku DVD i tych telewizorów. Jeśli w naszym odczuciu skaler w DVD jest lepszy niż w TV - wysyłamy mu sygnał 1080p z DVD, a tam TV przekształca go do rozmiaru matrycy. Jeśli uważamy, że lepszy jest skaler w TV, wysyłamy 576p (zakładam, że każdy DVD pozbędzie się przeplotu lepiej, niż PV80 ;) ). Tak jest w moim przypadku (576p jest MINIMALNIE lepsze niż 1080p), ale różnica jest tak marginalna, że nie do uchwycenia na zdjęciach.

Uwaga ta dotyczy również posiadaczy 37" (1024x720, a 720p to 1280x720)

Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłem :).


P.S. Jak więc widać w odtwarzaczach DVD tryb 720p jest do niczego, bo chyba nie ma TV o matrycy 1280x720.
Sytuacja zmienia się oczywiście w chwili, kiedy chcemy do TV podać materiał wyjściowy w rozdzielczości 720p (np. z komputera po HDMI).
W związku z tym dla Cyfry+ i N-ki najlepszym trybem będzie 1080i/p (o ile się orientuję, wszystkie kanały HD nadają w 1080i).



...ciekawe, ile osób teraz biegnie przestawiać DVD na 576p :krol:...
 
Ostatnia edycja:

GoliMilan

New member
Drgające linie na HD.

Właśnie oglądam tenis na eurosport hd i strasznie wkurzają mnie drgające linie, zwłaszcza te leżące w środku kortu. Czy ktoś ma podobnie albo wie czy można się tego pozbyć?
 

gniechus

New member
radosuaf,
wiec jak podlaczam kompa do TV przez HDMI to jaka ustawic sobie najlepsza rodzielczosc??? Automatycznie dobiera sie 720p. I czy to normalne, ze mam uciety obraz na obojetnie jakiej rozdzielczosci po HDMI??? (w trybie VGA tak nie mam, zawsze obraz byl idealnie dopasowany, obojetnie jaka rozdzielczosc byla).
 

radosuaf

New member
Bez reklam
W zależności od tego, co chcesz odtwarzać i jaką masz rozdzielczość materiału. Dla przykładu, jeśli ustawisz grę na 1920x1080, to zdecydowanie najlepszym trybem będzie 1080p. Jeśli 1280x720 albo film 720p, to pewnie też 1080p (bo TV raczej skaluje gorzej niż komp), ale być może 720p da lepsze rezultaty. Wszystkie inne rozdzielczości najlepiej wysyłać przez 1080p.

A najlepiej podłączyć przez D-Sub w 1024x768 oczywiście :).

Karty NVIDIA mają regulację overscanu w sterownikach. Jak jest z ATI jeszcze nie sprawdzałem.
 

gniechus

New member
No wlasnie, na poczatku podlaczalem kompa przez vga i bylo super. Po podlaczeniu kabla hdmi mialem odczucie, ze obraz jest gorszej jakosci, obojetnie czy bylo 720p czy 1080p.

Serio lepiej pracowac z kompem na podlaczeniu VGA przy rozdzielczosci 1024x768, niz pod hdmi? Pytam tutaj przede wszystkim o granie (przewaznie mam rozdzielczosc na grach wllasnie 1024x768 ) oraz o ogladanie filmow divx.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
VGA jak dla mnie jest lepsze. Tylko nie wiem, czy można wyskalować wyjście na TV 16:9 dla gier. W Media Player Classic na pewno się da, więc z DivX-ami (i ew. DVD) nie ma problemu.
 

grafff

New member
radosuaf napisał:
W zależności od tego, co chcesz odtwarzać i jaką masz rozdzielczość materiału. Dla przykładu, jeśli ustawisz grę na 1920x1080, to zdecydowanie najlepszym trybem będzie 1080p. Jeśli 1280x720 albo film 720p, to pewnie też 1080p (bo TV raczej skaluje gorzej niż komp), ale być może 720p da lepsze rezultaty. Wszystkie inne rozdzielczości najlepiej wysyłać przez 1080p.

a gdzie sie ustawia ten tryb 1080p czy 720p, w menu czy jak ? Qrde przytempawy troche jestem chyba i nie czaje.
 

tomcio1055

New member
A wiec przywiozlem to cudo do domu 42pv80 szukalem go wczoraj po calym trujmiescie za rozsadna cene wkoncu znalazlem go w avansie w gdansku.Mily pan poinformowal mnie ze maja 10 tych telewizorkow tak wiec przyjechalem do sklepu i zaczalem wybierac pierwszy tv z kartonu nie ekspozycji mial zdarta folie z ekranu co mnie zaciekawilo wiec menu serwisowe wielkie oczy sprzedawcy a co pan robi???sprawdzilismy przebieg a tam 4680:( godzin drugi podobnie 2500:confused:godzin trzeci mial folie na ekranie i przebieg 0 wiec juz stoi u mnie :-Dobraz z upc moooo...ze byc po podlaczeniu kompa miooodzio wcale nie zaluje ze nie kupilem wyzszego modelu moim skromnym zdaniem ten model to teraz najlepszy stosunek cena/jakosc obejrzalem sobie wczoraj transformers 1080p z kompa po hdmi ...doslownie opad klemy wczesniej mialem 21 cali philipsa...polecam ten tv dzis przychodzi technik z upca z nagrywareczką.Czy ktos kalibrowal pv80 juz wedle tych nastaw z kilku stron wczesniej....?
 

zenek12345

New member
Bzykawka pojechała do serwisu w Pile, może tam ją wyleczą z bzykania.
To na szybie ma być folia ?
U mnie była tylko na ramce....
No ale w menu serwisowym miałem 0 h pracy.
 

Goliat12

New member
Witam
Mam pytanie do zaawansowanych urzytkowników. Czy w menu serwisowym 42PV80 jest możliwość zmiany rozciągnięcia ekranu w trybach zoom ?
Problem polega na tym że używam tv cyfowej kablowej SD(TOYA) i w momencie ustawienia wypelnienia ekranu chciałbym aby tv rozciągal góra-dół trochę mniej niż w zoom 1 nie mowiąc już o innych trybach.

Jeśli chodzi o opinię tego TV to powiem, że przez chwilę miałem w domu Panasonica 37PV8 i przy slabym sygnale z kabla (wtedy jeszcze nie cyfrowym) jakość obrazu była dużo gorsza od pv80 ( przy okazji wymiany zmienilem rozmiar bo okazało się że 42 też się zmieści). Także wydaje mi się że oprócz tego że matryce w pv8 i 80 są tej samej generacji to niestety elektronika jest zupełnie inna i nie chodzi o to że pozbawiono tv złączy ale poprostu jest to telewizor bardzej "budżetowy". Z resztą ze specyfikacji wynika że mają inną głębię kolorów(vide strona panasonic) chociaż ja tego nie zauwazylem ale jakość obrazu na pv8 byla jakby bardziej rozmyta z wiąkszą ilością zakłóceń. Niestety nie mam żródla HD więc nie mogę się wypowiedzieć o różnicach.
Reasumując uważam że przy różnicy w cenie ok 200 zł warto te pieniążki dołożyć do PV80.
 
Do góry