Panasonic seria PV80 i PV8

bialy-murzyn

New member
Przyszedł mi 2 dni temu 37PV80PA, powtarzam PA !
Oczywiście PA jest znacznie lepszy od bezwersji PA : >

Więc tak. 37 cali na 2 metry dla konsoli po prostu ideał.
Znacznie lepiej niż na 42" czy większym bo przy obrotach ludzika z GTA4 lub tp. jest szarpanie obrazu - nie jest do opoznienie piksela tylko pewnie zwiazane z rozdzielczościa obrazu albo późnieniem gazów : > , dlatego właśnie wyższa przekątna na odl. 2 metrów zdecydowanie odpada.

Cyfra + bez HD spisuje sie dobrze, ale z odległości 2.5 metra.


Co do ustawień telewizora: tryb kinowy, kontrast 60%, jasność 60%, kolor 70%, bez 3DComba i na średnie to co rozmazuje obraz (ciekawa rzecz, przybliżająca obraz do CRT).

Ogólnie elegancko, jak coś sie pokaże lub zacznie brzęczeć zbytnio not o sie odezwe.

pozdrawiam
 

KrisGdynia

New member
Th-37px8esa

Jak w tytule, małe pytanko,po zagłebieniu się w to forum i oglądnięciu na żywo u znajomego zdecydowałem się na TH-42PV80 ale mam małe pytanie o co chodzi z modelem TH-37PX8ESA nie ma go na oficjalnej stonie Panasa a w wielu sklepach b.uboga specyfikacja zastanawiam się czy ten tuner DVB-T się czasem nie przyda(często oglądam tv w niemczech na karcie w laptopie i w wielu miejscach sytgnał cyfrowy jest o niebo lepszy niż analogowy i kanałów jest dużo więcej, myślę że do nas to pasmo wejdzie dość szybko{mam tuner telewizji cyfrowej multimedia czy to nie to samo?} jaka jest wasza opinia )czy inne parametry są podobne nie wydaje mi się że jak to pisał kolega witalis60 " PX8esa - odpowiednik PV8, ale SREBRNY, plus tuner DVB-T", drugie pytanie czy kupować jutro jak najszybciej-co z tymi opłatami recyklingowymi?
 

Daarp

New member
TH 42PV80 ocena po sześciu miesiącach użytkowania

Witam w Nowym 2009 Roku. Mam nadzieję że lepszym J

Po przeprowadzce do większego lokum postanowiłem w końcu zakupić „porządny” TV.
Po wielu dniach na forum i wielu wizytach w salonach RTV zakupiłem Panasa 42 PV80P
Chciałem Kuro ale nie było mnie stać.

Mam Polsat cyfrowy, tuner Echostar DSB 717A, nie full HD, mała antenę, sygnał 60% i 53-57%, połączenie Euro-Euro, antenę siatkową.

Generalnie nie jestem tak zadowolony z TV jak myślałem że będą. Następny pewnie będzie LCD Full HD.
  • Na początku wydawało się że super jest 42 calowy TV, choć obraz aż tak rewelacyjny mi się nie wydawał już po kilku tygodniach. Obraz najlepiej wygląda na reklamach.
  • Ponadto są takie transparentne przebicia z innych kanałów, np napis TVP1 wędruje sobie z prawej do lewej na środku ekranu przy dwójce i innych też, albo pionowe pasy z prawej na lewą stronę (oczywiście ledwie widoczne, najlepiej na ciemnym obrazie). Odłączyłem siatkówkę i te przebicia zniknęły. Ale tak chyba być nie powinno. Po kilku dniach bez przebić ponownie podłączyłem siatkówkę i jak na razie przebić nie ma, zobaczymy co będzie dalej.
  • Jeśli chodzi o jakość obrazu to zgodnie z sugestią Pana co mi instalował antenę kupiłem nowy przewód Euro-Euro z pozłacanymi końcówkami (z dwóch wybrałem tańszy za 17 zł). Co ciekawe na tym nowym kablu gorzej odbiera niż na tym dostarczonym z tunerem. Różnica niewielka ale widać, szczególnie na jednolitym kolorze tak jakby większą ziarnistość (jakbyśmy zrobili zdjęcie z dużą czułością filmu/matrycy). Zmieniłem przewód na stary ale może powinienem kupić taki kabel za 50-60 zł?
  • Próbowałem różnych ustawień ale to aż tak wiele nie pomogło. W serwisowych ustawieniach nie grzebałem.
  • I jeszcze jedną rzecz odkryłem - w moim TV-nie działa mi jedno wejście AV3 z przodu TV na czincz. Nigdy wcześniej nie używałem tego wejścia, ale chciałem podłączyć aparat cyfrowy i nie ma obrazu. Jak podłączyłem matę do tańczenia dla mojej córki to jest dźwięk ale nie ma obrazu, po podłączeniu do portów z tyłu do Euro przez przejściówkę działa i aparat i mata. Chyba powinienem zgłosić to na gwarancji...
  • Acha mam pytanie czy siła i jakość sygnału z anteny satelitarnej (wyrażone w procentach) ma wpływ na jakość odbioru obrazu z satelity? Mam wrażenie, że jak dolny pasek skoczy z 53 na 57% to obraz jest wyraźniejszy. Instalator anteny Sat twierdzi, że to nie ma znaczenia.
  • Przed zakupem, po analizie wielu wątków użytkowników TV, zdecydowanie chciałem plazmę. Ale teraz byłem u znajomego i byłem zaskoczony TV LCD, jaki super obraz ma też z polsatu cyfrowego, nowszy tuner nie full HD (taki pionowo stojący), antena mała, siła sygnałów trochę lepsza ok 70 i 63 %. TV to Samsung 40 cali Full HD.
    Obraz podstawowych kanałów, 1, 2, Polsat, TV4, TVN jest jak żyleta, nawet z bliska, i sprawia wrażenie takiego bardzo "realnego" . Różnica jest kolosalna. Czerń też jest super.
  • A w moim panasie jeden piksel miga na czerwono. Jak ktoś nie wie to nie widzi.
Muszę pożyczyć odtwarzacz Blue Ray i sprawdzić czy w ogóle ten TV może mnie zadowolić przy dobrym sygnale.
Ale jak na razie nie jestem zachwycony. Mam nadzieję że to słaba jakość sygnału a nie słaby TV.


Pozdrawiam
Daarp
 
J

Judash

Guest
Polsat nadaje programy TVP analogowo i stad przebitki itp syfy.A ten tuner stojacy tego kolegi, to tez niezly glut.Najpierw sprawdz na pozadnym sygnale, a potem skomlij na TV.Myslisz, ze jak kupisz Kuro, czy Sony lcd, to sie poprawi?Pomysl, jesli material reklamowy cieszy twoje oko, a program tv nie, to w czym problem?W takiej sytuacji przeciez, TV pokazuje na co go stac.Wlacz program HD, a nie SD, bo do tego ten TV jest przede wszystkiem stworzony.
 
Ostatnia edycja:

MichalJad

New member
seaner napisał:
no to mnie zniechęciłeś, chyba przestane czytać to forum bo nigdy sie nie zdecyduje jaki wybrać telewizor... :???:

Ale czym Cię zniechęcił? Kabelkiem za 17 zł, czy zmianą anteny? czy też łączem av3 które ma działać a nie działa?

Kupiłem teściowi 42PV80 3 tygodnie temu i powiem Ci, że jestem bardzo zadowolony z obrazu na Polsacie Cyfrowym. Oglądaliśmy z 4 metrów i obraz jest naprawdę piękny, mecze super, siatka super, filmy extra. Oglądając DVD szczęki nam opadły. Telewizor uruchomiłem też u siebie na kablówce, sygnał analogowy. Od razu mówię: lipa straszna i sugeruję nie kupować w ogóle do słabego sygnału. Dzwoniłem do operatora i twierdzą, że zmieniają sygnał na początku lutego na cyfrowy. Wtedy pożyczę telewizor jeszcze raz i napiszę o wrażeniach pewnie już ze swojego (jeśli nie z kablówki to z cyfry+). Pewien też jestem jednego, nie warto brać FullHD. Z tego co mówiono w sklepie i wyczytałem na forum, FullHD oferuje na razie tylko Blue Ray, wszelkie kanały HD są w tym niższym HD (rozdzielczość HD-ready). Więc wywalić 2-3k więcej na dobrą plazmę FHD nie ma sensu, lepiej za 3-4 lata kupić sobie za tą cenę nową. A dodatkowo FHD zżera ok 100W więcej prądu. Po co płacić za coś czego się nie używa?

W każdym razie z Polsatu Cyfrowego, więc pewnie też Cyfry Plus i N powinieneś być bardzo zadowolony z obrazu.

Pozdrawiam.:eek:k:
 

seaner

Member
no własnie to jest tez sparawa ktora mnie zastananawia, czy przy ogladaniu z 3-3.5 m. i TV 42 cale widać bedzie różnice między hd ready i full hd ? czytałem juz i takie i takie opinie.

Druga sprawa to tak jak mówisz, poki co mało gdzie jest sygnał hd ready nie mówiąc o full hd.
 

dzerni

New member
Nie ma się co zniechęcać bo to wg mnie bardzo dobry TV za tą cenę. Podając mu sygnał raczej marnej jakości (antena siatkowa czy CP niskiej jakosci) i to w dodatku lichymi przewodami nie ma co oczekiwać "żylety" obrazu. Ja tez obawiałem sie bo przed zakupem czytalem dosc dlugo to forum ale jakos w moim egzemplarzu nic nie brzeczy, nie zauważyłem powidoków tylko te zielone duszki lekko irytujące ...:D
 

MichalJad

New member
seaner napisał:
no własnie to jest tez sparawa ktora mnie zastananawia, czy przy ogladaniu z 3-3.5 m. i TV 42 cale widać bedzie różnice między hd ready i full hd ? czytałem juz i takie i takie opinie.

Druga sprawa to tak jak mówisz, poki co mało gdzie jest sygnał hd ready nie mówiąc o full hd.

Oglądałem w sklepie 42PV80 i 42PY85 z 2-4 metrów (przy wyłączonych jażeniówkach), sygnał z identycznych blu-rayów i nie widziałem znaczącej różnicy, napewno była, obraz na 100% był minimalnie, powtarzam minimalnie wyraźniejszy, pewnie przez to mniej by męczył oczy, tylko co z tego, jak na sygnale nie HD, PV80 miała lepszy obraz. A chyba nie zamierzasz oglądać Blu Raya, tylko normalną telewizję. Tylko co to znaczy, jeden włos więcej na klacie Austina Powersa? No dajmy spokój. Tak jak napisałem wyżej. Ja to wymyśliłem tak. Jeśli telewizje rzeczywiście zaczną za 3-4 lata nadawać FullHD albo gdy Bluray spowszednieje jak DVD dzisiaj, to za 2-3k kupię sobie NOWĄ, tak samo dobrą plazmę ale z FHD.

Sygnał HD ready jest w programach z HD w nazwie np.: discovery HD, canal + HD, TVP HD i innych. FullHD jest tylko z Blu Raya.

Jedna denerwująca z lekka sprawa to sygnał w różnych formatach, ale jest to problem każdego telewizora zaczynając od 4:3 a na 16:9 w plaźmie i w lcd kończąc. Myślę, że telewizje się za jakiś czas dostosują i będą nadawać stricte na 16:9 coby obraz wypełnił cały ekran.

Pozdrawiam i naprawdę szczerze polecam.
PS. I zacznij teraz lepiej czytać wątki o kinie domowym. ;)
 

baek

New member
Prawda

jest taka że oglądając TV 42" z odległości 3-3.5 metra różnicy między HD ready a Fullhd się nie zobaczy chyba że przez lornetkę :) A jak nie widać różnicy to po co przepłacać :)
 

Daarp

New member
Ja i moja rodzina używamy TV do oglądania kanałów dostarczonych przez CP. A na dzień dzisiejszy, z tym słabym sygnałem zdecydowanie lepiej daje sobie radę wspomniany przeze mnie Samsung LCD.
Postaram się sprawdzić na Tunerze HD. Jak mi się uda napiszę.
Poza słabą jakością słabego sygnału i nie działającego jednego wejścia SV3, TV jest jak najbardziej OK.
Nie ma problemu z powidokami ani zielonymi duszkami. Design jest super, mi osobiście bardziej się podoba od Kuro, nie pisząc o Samsungach i innych.

Mam tylko nadzieję że sygnał HD a może i Full HD będzie szybko i szeroko dostępny w Polsce
Pozdrawiam
Daarp
 

MasterTom

New member
Bardzo proszę o pomoc !!!!

Kupiłem telewizor Panasonic PV80. Mam go podłączonego do dekodera C+ Philips PVR. Mam bardzo duże zakłócenia między obydwoma urządzeniami. Jak jest wyłączony telewizor to dekoder działa normalnie a jak włącze telewizor to pilot od dekodera tak jakby odmawiał posłuszeństwa. Działa wtedy tylko z bardzo bliska. Dowiedziałem się że Panasonic ma jakieś automatyczne regulowanie kontrastu i prawdopodobnie wpływa to na dekoder C+

Może ktoś spotkał się już z tym problemem, byłbym wdzięczny za pomoc. Wymieniłem już wszystkie kable, powyłączałem wszystkie ulepszenia z ustawień Panasonica i nic. Umowy już z cyfrą rozwiązać nie mogę i nie wiem co mam robić. Może ktoś wyłączał C.A.T.S. z menu serwisowego?
 

natash

New member
Nie mogę dać linka, ale ciekawy artykuł dla laików. google + benchmark plazma czy lcd, pierwszy link od góry.

Możę się komuś przyda.

Niech ktoś mi wytłumaczy tylko jedną rzecz. Jak te Panasonic mają rozdzielczość 1024x768 to co się dzieje z obrazm który jest nadawany w rozdzielczości 1280x720 co dzieje się z tymi ponad 200 px w poziomie i brakiem 40 paru w pionie?

Ktoś miał przyjemność potestować dłużej PV8 i PV80, bo nie zależy mi na większej ilości wejść. A widzę, że różnią się:
- Kontrast(w zaciemnionym pomieszczeniu) statyczny:15 000:1 do 10 000:1
- Liczba odcieni gradacji koloru 4096 do 3072
- Wejście PC, 3 hdmi na korzyść PV80
- System dźwięku V-Audio - co to ?
- C.A.T.S. (System automatycznego śledzenia kontrastu) - warto dopłacać?

Będę wdzięczny jak ktoś rzeczowo odpiszę czy warto dopłacać parę stówek do modelu PV80.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
MasterTom napisał:
Może ktoś wyłączał C.A.T.S. z menu serwisowego?
Nie wiem czy ten system może mieć wpływ na działanie pilota innego urządzenia. C.A.T.S. działa gdy typ obrazu ustawiony jest na ECO - może zatem spróbuj przestawić obraz np. na Kinowy?

Pozdrowienia!
 

pruszków

New member
To raczej wina CP, jest to najgorsza pod względem jakości platforma. Sprawdzałem wszystkie organoleptycznie w domu:) Zmień na cyfre lub N.
Euro-euro też chyba nienajlepsze połączenie.
 

Daarp

New member
Wracając do wyjścia AV3, z przodu TV - wspominałem że nie działa u mnie obraz , działa dźwięk
Przed kontaktem z serwisem w tej sprawie, zadzwoniłem do punktu gdzie zakupiłem (brakuje mi pieczątki).
Powiedziano mi, że może być zablokowane wejście z poziomu menu. Nie znalazłem jednak takiej opcji.
Czy jest taka możliwość zby to wejście było zablokowane?
Pozdrawiam
Darp
 

motobartcompany

New member
Kolego na samym początku wymień kable. Przy podłaczeniu analogowym mają bardzo duży wpływ. Kiedyś jak miałem jeszcze 46V2500 i cyfrowy polsat byłem załamany. Okazało się że tani kabelek za 60 zł jest lipnej jakości. Chyba MRS zwał się. Miałem mrowienia na ekranie. Pojechałem do sklepu kupiłem 2 kabelki no name i było jeszcze gorzej.....

W końcu zdecydowałem się na dobrej jakości kabel. Kosztował trochę, ale to chyba lepsze niż wymiana TV. W miare dobrej jakości kabelek masz tutaj. http://sklep.rms.pl/index.php?p268,interkonekt-scart-scart-euro-xs081-700081-tech-link-0-5m

Podobna sytuacja jest gdy kupisz podwójnie doładowanego dieselka i nalejesz marnej jakości olej napędowy. Czy też najnowszą kartę graficzna i zasilacz no name.
 

witalis60

New member
KrisGdynia napisał:
...ale mam małe pytanie o co chodzi z modelem TH-37PX8ESA nie ma go na oficjalnej stonie Panasa a w wielu sklepach b.uboga specyfikacja ..., czy inne parametry są podobne nie wydaje mi się że " PX8esa - odpowiednik PV8, ale SREBRNY, plus tuner DVB-T"...quote]

Wystarczy, że wejdziesz na stronę Panasonica Czechy (lub Niemcy) >Panasonic.pl>panasonic na świecie>wybrać EUROPA, potem CZECH REPUBLIC>vyrobky>televizory>tv plazmove i wszystkie modele PX i PZ są opisane...; w e-sklepach PX sa "ciut" tańsze od PV /a może tuner się przyda?/; gwarancja respektowana przez Panasonis PL /dzwoniłem, pytałem/...
 

marin81

New member
bialy-murzyn napisał:
Przeczytałem około 450 stron i kilka wniosków.
Byłem w MM wczoraj i widziałem 37PV80 na sygnale HD - cudoooowny obraz.

Ale teraz o tych pierdołach co piszecie. Zwłaszcza o bezwzględnej wyższości 42" nad 37".

Otóż mam 42" plazmę LG na wysokości 1m nad ziemią i z odl. 2.5 m patrzę na nią i jest zdecydowanie za duża.

Po pierwsze NA cyfrze+ są marnej jakości programy - przynajmniej ze standardowego tunera, więc już w tym momencie mniejsza przekątna wygrywa.

Następnie praca z PC. Jeżeli przy PC to pewnie z 1 metra, czyli 42" a nawet 37" praktycznie odpada.

Dalej - konsola. Szybkie ruchy bardzo męczą na większych przekątnych, więc 32" jest optymalne a 37" jeszcze obleci.

Dalej - na 37" widac mniej szczegółów - również tych denerwujących.

Dalej - jeżeli 42" to tylko jak jest dalej niż 3 metry nie używając PC ani konsoli - mówię o grze wyczynowej a nie, że siadł przedszkolaczek i się zachwyca - tym co ma : >

Co do brzęczenia, to LG tez mi coś tam brzęczy ale nie słychać tego z odl. więcej niż 1 metr - to normalna sprawa.

Jeszcze jedna sprawa. Końcówka PA na pewno ma jakis sens. Jakbym poczytał dokładniej temat o PV7 to pewnie by było wiadomo. To PA musi mieć jakiś sens!

Jak będę miał - może za dzień, dwa 37PV80, to napiszę więcej.

pozdrawiam


ale 42" ma 1024x768 pixli a 37 1024x720 pixli tak więc tak więc wiekasza ilość pixle rekompensuje...
 
Do góry