Panasonic seria PV80 i PV8

krasnalek

New member
Jak myślicie wstrzymać się z zakupem 37pv80 do nowego roku ? Będzie taniej/drożej ? Gdzieś wyczytałem, że tv będą 5-10% droższe, jakieś opłaty dodatkowe czy inne bzdety. Głównie chodzi mi o to, czy ten model może stanieć do końca tygodnia.
 

szefuniu29

New member
Witam;podpiąłem dvd Yamahy S540 kablem component i okazało się że obraz jest gorszy niż przez RGB,jest lekko rozmyty,tak samo jest przez podłączenie dekodera Polsatu, a powinno niby być lepiej przez component niż przez RGB,jeśli ktoś wie coś na ten temat proszę o odpowiedź,dodam jeszcze że podłączałem zwykłym kablem który był dołączony do dekodera. Jeszcze jedna sprawa do tych co odawali tv do serwisu; czy musi byc wypełniona gwarancja dokładnie czy tylko wystarczy że mam naklejony nr. fabryczny i model, muszą być zapełnione te pozostałe pola pieczęć sprzedawcy, fakture mam.A tak poza tym tv pierwsza klasa:mrgreen:
 

maras_s

New member
adam001 napisał:
(...)
powinno się przyjmować 10 cali przekątnej na 1 metr od telewizora
z tego wynika na 3 metry to wielkość 37 cali jest ok', a 5 m to 50 cali
(...)
inna sprawa to zachowanie proporcji w pomieszczeniu
ktoś napisał ze pomieszczenie 15 m2 i w nim Panas 42 cale, no ludzie
troche rozsądku !
Co do pierwszej części, też są różne szkoły (vide masa artykułów na necie); ja mam 42" z odległością ~3m z kawałkiem i nie narzekam.

Co do proporcji pomieszczenia, to wszystko zależy umeblowania i oczekiwań / upodobań właściciela. Nie ma co uogólniać - wszystkie aspekty, o których piszesz, są indywidualną sprawą. Nic nie zastąpi organoleptycznej wizji lokalnej + pod kogoś pod ręką, kto będzie mógł ostudzić emocje przyszłego posiadacza ;)
 

Bartos81

Member
Bez reklam
szefuniu29
jesli masz tv panasonic to wystarczy ci sam dowód zakupu by zgłoić usterkę w serwisie no i chyba tv ma być dostarczony w oryginalnym opakowaniu lub innym który gwarantuje bezpieczny tranport tv vbmenu_register("postmenu_302926", true);
 

bovima

New member
szefuniu29 napisał:
...podpiąłem dvd Yamahy S540 kablem component i okazało się że obraz jest gorszy niż przez RGB,jest lekko rozmyty,tak samo jest przez podłączenie dekodera Polsatu, a powinno niby być lepiej przez component niż przez RGB,j...:
O tym już też było wiele razy: dla sygnału SD - a taki idzie z DVD lub dekodera nie-HD - sygnał RGB jest ze swej istoty lepszy (nieznacznie) od componentu, ponadto telewizor zazwyczaj lepiej "obrabia " taki sygnał. Jak zawsze: wypróbuj różne warianty i wybierz najlepszy dla Ciebie.
 

natash

New member
Witam,

Zastanawiam się nad plazmą Panasonica. Modele PV8, PV80, PY8, PY80...
Wczoraj byłem u kolegi który ma PV8. Jest to model nie full hd. Pytanie jaką on ma faktycznie rozedzielczość, bo znajduje sprzeczne informację nawet na stronie producenta, 1024x768 czy 1280x720? Nie rozumiem, też jednej rzeczy, jakie jest zagrożenie przy podłączaniu PC przez HDMI (kolega miał tak podłączone) i co mnie zdziwiło przy tym modelu (PV8 )jak komputer był podpięty, był w stanie zmienić rozdzielczość na 1920x1080 :roll:. Obraz jakby był słabaszy, ale coś takiego miało miejsce. Ktoś mi to wytłumaczy? Jaką rozdziałke ma obraz HD z kablówek, cyfry lub eNki? 1024x768 czy 1280x720??

Pzdr
 

qwert

New member
Modele PY mają 1920x1080, wszystkie PV8 i PV80 mają 1024x720 ,
oprócz 50pv8 który ma 1366x768.
Przy podłączeniu do komputera nie ma zagrozenia pod warunkiem że kable podłączasz przy....WYŁĄCZONYM TV i komputerze.
Trzeba o tym pamiętać, bo można przepalić wejścia hdmi w telewizorze , było już o tym wspominane wcześniej.

" i co mnie zdziwiło przy tym modelu (PV8 )jak komputer był podpięty, był w stanie zmienić rozdzielczość na 1920x1080 "

Nie bardzo rozumiem, można zmienieć rozdzielczość wysyłaną z kompa i telewizor ją przyjmie, a jak to zrobi to już inna sprawa.

Ja miałem rozmyty obraz gdy u stawiłem 1080p z kompa , ustawiasz rozdzielczość metodą prób i błędów, oraz inne ustawienia np kontrast aż uzyskasz ładny obraz.

Co do kablówek z tego co wiem, to nadają różnie czasem 720p a podobno przeważnie nawet mniej niż 1280x720 (????)
 

Phenom

New member
Ciemny, pionowy pasek z boku 42pv80

Witam,
zauważyłem dzisiaj na moim panasonicu ciemny pionowy pasek (ok 1cm szerokości) przy prawej krawędzi ekranu, na całej jej długości. Gdy ogląda się ciemne sceny obraz na tym pasie jest przyciemniony i co ciekawe także przy wyłączonym tv na ekranie wyraźnie widać ten ciemniejszy pasek.

Może ktoś wie z czym mam do czynienia i co ważniejsze co z tym zrobic?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

beyco

New member
Witam wszystkich forumowiczów ,mam dylemat przed wyborem plazmy Samsung PS42A451, jest tańszy ale panas PV80 wydaje się po waszych opisach za bardziej zaawansowany tv , kto porównywał te modele , jak wygląda sprawa obrazu na tych modelach , który lepszy ?. Obraz sd z c+ golden/interstar 870
Dziękuje za pomoc

 

Bartos81

Member
Bez reklam
Phenom czyżby uszkodzona matryca? włącz śnieg na ekranie (bez kabla antenowego) i zobacz czy też jest widoczny ten pasek bo być może gaz w tym miejscu ci wyparował

a najlepiej zadzwon do serwisu i spytaj o tok postepowania w takim przypadku.
 

krasnalek

New member
Jak myślicie wstrzymać się z zakupem 37pv80 do nowego roku ? Będzie taniej/drożej ? Gdzieś wyczytałem, że tv będą 5-10% droższe, jakieś opłaty dodatkowe czy inne bzdety. Głównie chodzi mi o to, czy ten model może stanieć do końca tygodnia.
 

pavulonxxx

New member
Witam.Nadszedł czas podsumowania.Mój Panas 42 pv80 nabił już 1500 godz i 1130 uruchomień. Jak dotąd nie ma żadnych problemów.Nie cyka ,nie brzęczy ,nie ma wypaleń na ekranie.Obraz z cyfry po hdmi -super.Docierałem go 250 godz na ustawieniach do 35% w trybie kinowym,teraz tryb normalny i ustawienia między 45-60%.Moim zdaniem telewizor jest bardzo dobry ,a obecne ceny to WYPAS!!!!Ja za swój zapłaciłem 4300:shock: ale było to 14 marca i wtedy to była nowość (specjalnie go zamawiali w Avansie).
Niezdecydowanym gorąco polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

qwert

New member
Podzielam zdanie Pavulonxx, 42PV80 to świetny telewior.
Ja nabiłem na nim 1000 h i tez nie było żadnych powidoków, brzęczeń, obraz nawet z dvd po hdmi super wyswietlał.
Ceny tego tv na obecną chwilę są powalajace, ja dałem 3600 zł i takie ceny były w kwietniu 2008, powiedziałbym okazyjne.
Polecam tą plazmę, jak ktoś chce mieć 42' tym bardziej w tak niskiej cenie.
Pozdrawiam.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Czy ktoś próbował regulować overscan na tym TV? Wszedłem do menu serwisowego i o ile przy pomocy H-AMP i H-POS udało mi się ładnie ustawić obraz w poziomie, o tyle zmiana V-AMP (w pełnym zakresie od -128 do 127) nic nie daje, przynajmniej na wejściu HDMI, na którym to mi najbardziej zależy...
 

szefuniu29

New member
Zgodzę się z tym że obraz z dvd może być lepszy przez RGB niż przez Component,ale z cyfrowego Polsatu dekoder Samsung DSB-H370G obraz nadawany w HD Discovery czy MTV obraz przez Component jest gorszy niż przez RGB,jest jakby lekko rozmyty, próbowałem na wszystkie możliwe sposoby i cały czas jest gorszy przez Component,a nie powinien.:hmm:
 

nomad_fh

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taka ciekawostka. Byłem ostatnio w Saturnie w Katowicach i... byłem zaskoczony. Panasonic 42PV80 - podłączony do dobrej jakości sygnału (nie miałem do czego się przyczepić), nie rozregulowany.
W dodatku sprzedawca go zachwalał. Aż się głupio poczułem ;)

Ciekawe, czy tylko okazyjnie (np sprzedawca świeżak), czy dostali prikaz, aby sprzedawać ten model ;)
Posprawdzałem go sobie na odległościach na których będe oglądać i już nie mam dylematu co do wielkości 42, a 37 :D
 
Do góry