Panasonic seria PV80 i PV8

biba1958

New member
Pytanie do "docieraczy" :)

Witam,

drodzy "docieracze". Już się oczytałem na czym polega słuszność lub niesłuszność docierania. Mam jedno pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi. A właściwie dwa.

1. Po jakim czasie wyświetlania stałego elementu, np.logosa TVN będę miał ducha; po 10 minutach, godzinie, 12 godzinach, dwóch dniach? To nie żarty, bo docieracze informują, że nie należy puszczać długo nieruchomych obrazów, ale nie mówią, co znaczy owe "długo".

2. A jak mam film pnoramiczny w takim formacie, że na panoramicznym telewizorze mam u dołu i góry czarne pasy, to co? Jak obejrze taki film, to mi się coś wygrzeje?

No to pozd.
Biba
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Spokojnie, długo znaczy długo.... dobrych kilka godzin.

Pasami też się nie przejmuj, no chyba, że będziesz robił maraton i oglądał 10 filmów jeden za drugim..:D

A tak poważnie rozsądek i jeszcze raz rozsądek i wszytko będzie OK"
 

seaner

Member
Witam, jestem zainteresowany kupnem 42pv8 ale mam takie pytanie, czy jest w tym TV opcja automatycznego skalowania ekranu zeby zawsze był pełny i nie było pasów po bokach i na gorze? Tylko sam sobie rozciągał obraz niezależnie od tego jak dany program jest nadawany (16:9 4:3). :hmm:

obecnie mam taki wynalazek: HAIER L32A9A

i w tym TV nie ma takiej opcji jest tylko 4:3 lub 16:9, ale mimo ze ustawie na 16:9 to obraz tak czy siak ustawia sie sam w zależności od danego programu i tak raz jest 4:3 raz panoramiczny.

chyba ze nie jest to wina TV tylko dekodera Cyfry PACE DSR 2221, bo na wcześniejszym dekoderze Samsunga z CP, albo na fergusonie tego problemu nie miałem, tam dałem raz 16.9 i było cały czas.
 

Pawel70

New member
Jest tryb Auto ale osobiście go nie używam bo jest lekko wkurzający.Czasami działa dobrze a czasami wycina do połowy logo.Inna sprawa ze podczas reklam co chwila się przełącza gdy jedne są nadawane z paskami a inne nie.
 

seaner

Member
ale taki tryb auto moze zapanuje nad tym PACE z cyfry bo słyszałem ze nie tylko ja mam taki problem.. dziwne to z tym dekoderem, moze ktos ma ten dekoder i ma (lub nie) ten problem?
 

GTT

New member
Seaner, chyba tylko świąteczne obżarstwo może Cię rozgrzeszyć z tych pytań :) Pół wątku jest o tym: są odpowiednie opcje: AUTO lub ZOOM 1 najlepsze dla wyjściowego obrazu 4:3.
Pzdr.
 

thedoctore

New member
Czesc, mam pytanie:D:D od miesiaca jestem posiadaczem 42pv80p. Teraz mysle nad zakupem xboxa360. Czy ta konsola bedzie wspolpracowac bez problemow z tv?? sygnal 720p to zdaje sie 1280x720, czy nie bedzie to problemem w przypadku pv80 - rozdzielczosc 1024x720?

i jeszcze jedno pytanko:p jezeli planuje dluzsze granie np. z cala noc, czy przed wypalaniem zabezpieczy, jezeli co okolo godzine bede na chwile przelaczal sie z konsoli na tv (inny obraz)?? Jezeli tak to jak dlugo program tv musi byc wlaczony?? wystarczy doslownie kilka sekund, zeby obraz sie zmienil, czy chociaz z 5 minut??

bardzo prosze o pomoc, pozdrawiam:pP

ciekawi mnie jeszcze jak wlaczyc to szare szumienie, i czy to pomoga w razie powidokow (czytalem kilka roznych opinii):pP
 

xRedNeckx

New member
thedoctore raczej na bank będziesz miał 720p, bo ja mam tyle na PS3

Koledzy pisze bo juz sie w tym wszystkim pogubiłem:/
Mam model TH-42 PX 80 E
przez HDMI podłaczone PS3
dlaczego menu PS3 i filmy BLU-RAY wyświetla informacje ze są 1080p,a gry 720p?
Czy nie wszystko powinno być w 720p?
bo to jest chyba tak zwane HDready czyli 1024 x 768

(Pozdrawiam i sorry było takie dokładne pytanie, bo dożo znalazłem podobnych problemów, ale nie takich samych)
 

bialy-murzyn

New member
pierdoły

Przeczytałem około 450 stron i kilka wniosków.
Byłem w MM wczoraj i widziałem 37PV80 na sygnale HD - cudoooowny obraz.

Ale teraz o tych pierdołach co piszecie. Zwłaszcza o bezwzględnej wyższości 42" nad 37".

Otóż mam 42" plazmę LG na wysokości 1m nad ziemią i z odl. 2.5 m patrzę na nią i jest zdecydowanie za duża.

Po pierwsze NA cyfrze+ są marnej jakości programy - przynajmniej ze standardowego tunera, więc już w tym momencie mniejsza przekątna wygrywa.

Następnie praca z PC. Jeżeli przy PC to pewnie z 1 metra, czyli 42" a nawet 37" praktycznie odpada.

Dalej - konsola. Szybkie ruchy bardzo męczą na większych przekątnych, więc 32" jest optymalne a 37" jeszcze obleci.

Dalej - na 37" widac mniej szczegółów - również tych denerwujących.

Dalej - jeżeli 42" to tylko jak jest dalej niż 3 metry nie używając PC ani konsoli - mówię o grze wyczynowej a nie, że siadł przedszkolaczek i się zachwyca - tym co ma : >

Co do brzęczenia, to LG tez mi coś tam brzęczy ale nie słychać tego z odl. więcej niż 1 metr - to normalna sprawa.

Jeszcze jedna sprawa. Końcówka PA na pewno ma jakis sens. Jakbym poczytał dokładniej temat o PV7 to pewnie by było wiadomo. To PA musi mieć jakiś sens!

Jak będę miał - może za dzień, dwa 37PV80, to napiszę więcej.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Ja oglądam 50 cali z 3 metrów i jest za mały, z chęcią zamienił bym się na 60. Widać wszystko to kwestia upodobań. Jak siadam przy konsoli to zbliżam się do TV na około 2.5 metra i jest idealnie. Z 3 metrów nie widzę szczegółów.
 

mochikanin

New member
Rozstaw otworów do śrób

Witam, czy ktoś moglby mi napisać jaki TH-42PV80 ma rozstaw otworów do śrób (chodzi o dwa wymiary - szerokość i wysokość). W mieszkaniu mam już zainstalowany wieszak do Plazm/LCD niestety jest na nim napisane, że maks. rozmiar TV to 37", ale może jakimś cudem da się na nim powiesić 42" ;)

Maksymalne obciążenie tego wieszaka to 40 kg, więc wagowo wszystko będzie ok.

Parametry Arkas PL37:
# Cechy: Regulacja w pionie: 15 stopni
# VESA: 200X200, 200X400
# Wielkość ekranu: PL37 pasuje do ekranów o wielkości od 23"do 37"
# Waga ekranu: max. udźwig 40kg
# Kolor: Srebrny
# Materiał: Stal
# Wymiary opakowania produktu: 63x31x8,6 cm
# Waga produktu: 5,35 kg(brutto), 5,20 kg(netto)

Dziękuje za pomoc.
 

witalis60

New member
krasnalek napisał:
Witam ponownie, pierw byłem przekonany do LCD, po przeczytaniu wielu opinii itd. zadowolony jestem, że jednak trochę się wstrzymałem z zakupem :).
Dowiedziałem się o sklepie zadowolenie.pl , który znajduje się parę ulic ode mnie ;) znaczy odbiór ( nie trzeba dodatkowo opłacać kuriera ).

Myślę nad tym TV
PANASONIC TH-37PV8

Zastanawiam się także nad 42. Jak myślicie - różnica między tym, a PV80 jest widoczna gołym okiem oglądając tv z 2m ? Póki co tam nie mają PV 80

Par dni temu pisałem , że ...z nowymi tegorocznymi panelami "11" generacji 37" Panasonic robi tylko PV8 i PX8esa /ma te same parametry, ale jest SREBRNY, plus dodatkowo tuner cyfr. - może się kiedyś przyda?/ - oba w cenie od ok. 1700zł, oraz PV80 za ok. 2000zł /ma dodatkowe wejście pod PC, HDMIx3, "czujnik" oświetlenia, trochę wyższe parametry kontrastu, kolorów - często jest tu polecany - jesli 300zł nie jest dla Ciebie zbyt istotne, podobno warto dołożyć - zwłaszcza jak się "podpina" inne urządzenia/

W 42" jest PV8 - najprostszy model , ceny od 1880zł; PX8esa - odpowiednik PV8, ale SREBRNY, plus tuner DVB-T, od 1850zł;
PV80 - chyba "najmodniejszy" wśród forumowiczów, a cena od ok. 2170zł, np. w e- sklepie o którym piszesz - czyli też niedużo więcej niż za 37" /150-200zł/


W połowie grudnia - ostatecznie został kupiony model PX8esa 37"/bo SREBRNY kolor, bo jak kobieta się uprze:)/, super odbiera (osiedlowa kablówka) i myślę że wystarczy do "zwykłego" oglądania. Ja kupowałem w e-sklepie "zadowolenie.pl" i polecam, bo mają dobry kontakt /też tel./ i superopcję tzn."PUNKTY ODBIORU OSOBISTEGO" - po 2-4 dniach podjeżdżasz samochodem do "PUNKTU", sprawdzasz towar /kolor, kabelki itp./, PŁACISZ gotówką i to bez żadnych kosztów transportu/kuriera:grin:, drukują fakturę (podstawa dla gwarancji) i wieziesz do domu... ostrożniej niż żonę:mrgreen:.
Udanych zakupów:cool:!
 
Ostatnia edycja:

szachu_pl

New member
Guniu, najlepiej i najbezpieczniej to ściereczka z mikrofibry (kilkanaście złotych w markecie) + trochę ciepłej wody. Ja też miałem "odciski palców" (synek przywitał się z plazmą jak "pancerni" z czołgiem). "Ściereczka" usunęła problem, nawet na sucho. Ja mam akurat takie coś "Mikrofibra błysk do szyb i luster" firmy Prima, ale jest też wersja "Ekstra do zadań specjalnych" (tej nie kupiłem bo akurat nie było).

mochikanin, ten uchwyt nie będzie pasował do plazmy bo rozstaw mocowania jest w standardzie ISO, Panasonic ma zupełnie inny 66x32. (temat poruszany wielokrotnie w tym wątku)
 

nashaden

New member
mochikanin napisał:
Witam, czy ktoś moglby mi napisać jaki TH-42PV80 ma rozstaw otworów do śrób (chodzi o dwa wymiary - szerokość i wysokość). W mieszkaniu mam już zainstalowany wieszak do Plazm/LCD niestety jest na nim napisane, że maks. rozmiar TV to 37", ale może jakimś cudem da się na nim powiesić 42" ;)

Maksymalne obciążenie tego wieszaka to 40 kg, więc wagowo wszystko będzie ok.

Parametry Arkas PL37:
# Cechy: Regulacja w pionie: 15 stopni
# VESA: 200X200, 200X400
# Wielkość ekranu: PL37 pasuje do ekranów o wielkości od 23"do 37"
# Waga ekranu: max. udźwig 40kg
# Kolor: Srebrny
# Materiał: Stal
# Wymiary opakowania produktu: 63x31x8,6 cm
# Waga produktu: 5,35 kg(brutto), 5,20 kg(netto)

Dziękuje za pomoc.
O rozstawie śrub było już parę razy mówione, więc proponuję skorzystać z funkcji szukaj. Co do wieszaka, który podajesz, to jeśli nie ma on regulacji rozstawu śrub na szerszy niż VESA 200x400 to do PV80 nie pasuje.
 

seaner

Member
Witam

przeczytałem prawie cały ten temat, od 3 dni siedze i myśle co by kupić, kiedy juz byłem w 99% zdecydowany na pv80 pojawił sie samsung seri a450.. i zgupiałem juz całkiem, warto dopłacać 200 zł i kupić tego pv80 czy lepiej iść do Avans'a i wziąc tego samsunga za 2000zł?

ps. nie ma u mnie w mieście neonet, na interenecie tez nic na ten temat nie wyczytałem, czy dalej jest do kupienia ten samsung za 1900zł?
 

woldi19

New member
Nawet nie myśl o Samsungu i bierz pv80:D bo to fajny telewizorek.Zamów w necie jeśli w sklepach na miejscu szaleją z cenami:rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

adam001

New member
Witam !
kolega bialy-murzyn ma racje w tym co napisał
powinno się przyjmować 10 cali przekątnej na 1 metr od telewizora
z tego wynika na 3 metry to wielkość 37 cali jest ok', a 5 m to 50 cali
i tu też się zgadzam dobrze dobrana odległość i wielkość TV niweluje
połowe Waszych postów odnośnie niedoskonałości obrazu
inna sprawa to zachowanie proporcji w pomieszczeniu
ktoś napisał ze pomieszczenie 15 m2 i w nim Panas 42 cale, no ludzie
troche rozsądku !
takie jest moje zdanie
Pozdrawiam !
Adam
 
Do góry