Panasonic seria PV80 i PV8

Zeroq

New member
witam

mam pytanko otóż wpadła mi w ręce taka plazma TH-42PX8ESA i mam w związku z nią pytanko, mianowicie mam tuner tvsat dm500 i kino domowe na starym CRT tv było odpalane automatycznie po włączeniu jednego z urządzeń natomiast na tej plazmie tak nie jest, co może być przyczyna i ew jak to naprawić, prosił bym o dość szczegółowe rozwiązanie problemu (co, gdzie ... )

pzdr.
 

cygan

Member
Racja!

remal napisał:
Mam podłączone w tej chwili komputer podobnie jak do poprzedniego tv (JVC 32G80) przez kabel dvi->hdmi. Optymalna rozdzielczość zarówno dla poprzedniego tv i jak i obecnego to 1280x720 co daje proporcje najbardziej zbliżone do 16:9. Trzeba tylko minimalnie pobawić się overscanem w ustawieniach karty. Da się to ustawić zarówno dla kart opartych na ATI jak i Nvidii.

Dziwię się trochę, że karta nie pozwala Ci ustawić niektórych rozdzielczości? Chociaż pewnie to sprawka połączenia kablem vga, bo dla hdmi karta sama wykrywa rozdzielczości obsługiwane przez tv.


Ale ze mnie ciołek... Faktycznie nie mam tych opcji bo podłączałem przez inne wejścia; przez DVI-HDMI nie podłączam nawet bo mam uwalone to wejście w tv (nagle przestało działać kiedyś przy sygnale z dekodera MultiMedii -serwis Panasa dłuży się mi...). Będzie sprawne HDMI to wtedy sprawdzę :)
Dzięki za uwagę!

 

ridick8

New member
calkiem zglupiałem po przeczytaniu wszystkich postow tez mam 42 pv80 ale tych problemow co maja forumowicze wogule nie mam co nie ktorzy to psychopaci co maltretuja tv i szukają dziury w calym.. niech sobie zmienią na lcd a docenia to co maja... przecież to tylko telewizor i sexu sie z nim nie uprawia...:cool:
 

biro

New member
pawelll napisał:
A co do paczki- to jest na tyle duża że nie wchodzi do bagaznika focusa II kombi :). Wiozłem na miejscu tylnych pasażerów po podniesieniu siedzisk.
Nie wiem czy mam mniejszego Panasa, czy większego Focusa :mrgreen:.
Ja wiozłem w bagażniku, oczywiście po złożeniu 1/3 siedzenia i po lekkim pochyleniu podczas wkładania.
 

snowar

New member
:)))

Witam
Powiem jedno dzisaj poszedłem wziąłem cyfrowy dekoder z vectry i obraz mnie rozwalił :D naprawde teraz obraz nie ustępuje obrazowi z crt a nawet sporo go przewyższa. Dlatego naprawde ten kto bierze lcd do ogladania TV nie wie co czyni :DF (jakby co posiadam też lcd samsunga) Piszę to tutaj żeby nikt nie powiedział "każda pliszka swój ogon chwali" :D ale jestem tak zadowolony że musiałem to napisać min dlatego że dzięki temu forum kupiłem ten TV (panowie z vectry zaraz wwiedzieli że to pv80 :D )

pozdrawiam
 

biro

New member
rgomez napisał:
Witam. ja równierz mam yamahę s550 oraz panasa pv80 i jeśli chodzi o połączenie component to w setupie odtwarzacza należy zmienić sygnał na YUV i dzwiek będzie ale tylko na ampli. Szczerze powiedziawszy nie widzę żadnej różnicy między component a euro. pozdrawiam.
Robert.
Ale po componencie idzie tylko obraz, dźwięk do amplitunera (Yamaha RX-V350) miałem podłączony przez kabel optyczny do gniazda DVD, a teraz nie chce działać. Sprawdziłem ten kabelek przełączając go do drugiego gniazda optycznego D-TV/CBL i jest ok.
O co tu może chodzić?
 

panchoo

New member
heh troche trudno mi zrozumieć Twój problem po takim opisie.....:hmm:
bo chyba nie chcesz nam powiedzieć że podłączyłeś PV'ke do ampli kablem optycznym i cieszyłeś się dźwiękiem na KD......

pzdr
 

ptaszeczek

New member
Mam wielkie dylematy co do wielkości TV, najchętnie kupiłbym Panasonica 37PV80, tylko boję się iż będzie za duzy , pokój mam 3,5 na 5 . Sygnał C+ dekoder SD czy oglądanie z 2 metrów będzie komfortowe , jakie są opymalne odległości przy wilekości 37 cali
 

StysieK

New member
ja mam podobny problem,
będę oglądał z około 2.8m i nie wiem czy lepiej 37 czy 42".
szczególnie że te nowe 42" z tym srebrnym elementem bardziej mi się podobają.
ale chyba wezmę nakleje sobie na scianie kartki i mniej więcej zobaczę który będzie lepiej wyglądał
 

Foxxx24

New member
ptaszeczek napisał:
Mam wielkie dylematy co do wielkości TV, najchętnie kupiłbym Panasonica 37PV80, tylko boję się iż będzie za duzy , pokój mam 3,5 na 5 . Sygnał C+ dekoder SD czy oglądanie z 2 metrów będzie komfortowe , jakie są opymalne odległości przy wilekości 37 cali

37" będzie dla Ciebie optymalnym wyborem także bierz spokojnie.:)


StysieK

Z tej odległości możesz spokojnie sięgnąc po 42",a skoro mówisz ze srebrnym elementem to w takim razie co najmniej 42PY80:)



Pozdrawiam
 

Bartos81

Member
Bez reklam
ja mam 46" w pokoju 3,7 na 4,7 i oglądam z dwóch metrów bo tak najoptymalniej :)

musisz sam sprawdzić i się przekonać z jakiej odlgłości ile cali będzie dla ciebie odpowiednie.
 

paka_p

New member
Od tygodnia jestem posiadaczem TH-42PV80p,polecam wszystkim, oglądam z niecałych 4m i po tygodniu wydaje mi się mały.Obraz z platformy "N" hd rewelacja pozostały naprawdę dobry.Mam poczciwego starego xboxa podłączonego przez komponent, zdjęcia i dobre divixy z kompa naprawdę wyglądają rewelacyjnie.Przesiadłem się z 29cali Panasonica CRT i wiem że to był dobry wybór.Ktoś wspominał o migotaniu,od urodzenia 42 lata mam astygmatryzm w wolne dni(sob,niedz)oglądam pewnie ponad 8 godzin dziennie i na prawdę nic mi nie przeszkadza.Dzięki temu forum za niewielkie pieniądze kupiłem super telewizor.Polecam wszystkim sklep ELECTRO.pl.
Wszystkim użytkownikom forum i Panasoniców życzę wesołych świąt.
paka_p
 

nomad_fh

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam :)

Ufff przebrnąłem przez cały wątek (ale miło się czytało). Na forum trafiłem w poszukiwaniu ciekawego LCD, zapewne zakupię plazmę panasia ;) bo już w sklepie mi się spodobała (mimo kiepskiego sygnału i "naganiacza" sklepowego, który namawiał mnie na LCD Sony). :D
Po lekturze wątku mam spore wątpliwości (podobnie jak sporo osób, które się tutaj wypowiadały) między wielkością 37, a 42. No ale to kwestia przejścia się do sklepu i sprawdzenia organoleptycznie. Planowane odległości do od 1.8-2 (na wprost) do 3.5-4m (pod kątem). Stąd muszę posprawdzać w takich warunkach.

Czytając ten wątek - 394 stron :D (zajęło mi to kilka posiedzeń) ma dwie propozycje. Ponieważ masa pytań się powtarza:
- czym sie różni 8 od 80, jaka matryca,
- czy literki po 80 mają znaczenie,
- jak sprawdzić przebieg,
- dlaczego pilot nie włącza tv/czy to normalne, że trzeba przytrzymać dłużej przycisk na pilocie (mój stary Panasonic CRT 21 miał dokładnie tak samo),
- jak zmienić start tv zawsze an tym samym źródle,
- wymiary kartonu,
- jak docierać,
- jaki uchwyt,

To może zrobić gdzieś typowe FAQ dla tego modelu i go przykleić na forum? Myślę, że oszczędziłoby to wiele pytań, a i osoby ciagle odpowiadające na to samo byłyby mniej nerwowe ;)
Oczywiście powyżej to tylko luźne propozycje, ale zauważyłem, że te pytania powtarzają się co kilka stron.
Druga propozycja dotyczy linków na allegro. Wszystko super, tylko patrząc na czas w jakim allegro archiwizuje aukcję - niestety większość linków w tym temacie już nic nie mówi. Może trzeba by było zamieszczać link z allegro, obok podając nazwę producenta (lub typ), ew osobę sprzedającą na allegro... Bo tak, to nawet używając szukajki - nie dowiadujemy się niczego uzytecznego :(

No ale to takie uwagi dla modów ;)

No nic - teraz trzeba czekać na przypływ gotówki i kupować;) Do tego pozostaje późniejszy wybór czy zmienić na Cyfra HD (obecnie mam zwyklą Cyfrę+ z fatalnym odbiorem - więc również ingerencja w kable i konwerter), czy na UPC cyfrowa HD...

Pozdrawiam i Wesołych Świąt.
 

cygan

Member
StysieK napisał:
ja mam podobny problem,
będę oglądał z około 2.8m i nie wiem czy lepiej 37 czy 42".
szczególnie że te nowe 42" z tym srebrnym elementem bardziej mi się podobają.
ale chyba wezmę nakleje sobie na scianie kartki i mniej więcej zobaczę który będzie lepiej wyglądał

42" to absolutne minimum, pożyjesz trochę z nim, to się przekonasz :)
 

biro

New member
panchoo napisał:
heh troche trudno mi zrozumieć Twój problem po takim opisie.....:hmm:
bo chyba nie chcesz nam powiedzieć że podłączyłeś PV'ke do ampli kablem optycznym i cieszyłeś się dźwiękiem na KD......

pzdr

A wystarczyłoby spojrzeć na jakie pytanie odpowiadał mi rgomez. Z grubsza chodziło o to, że stracił się dźwięk przy odtwarzaniu DVD, który dotąd szedł po toslinku. Kabelek nie zawinił, bo działa po przełączeniu do sąsiedniego gniazda, po coaxialu również ten dźwięk idzie, a po optyku, jak dawniej nie chce. Może to istotnie niewłaściwe miejsce, bo dotyczy połączenia DVD i ampli Yamahy, ale rzecz się wydarzyła podczas konfiguracji połączeń nowego PV80 i stąd zapytanie się tu znalazło.
 

kylson007

New member
Witam serdecznie, nie zakładając osobnego tematu chciałbym się dowiedzieć jak wyłączyć tryb ECO w Panasie TH-42PX8ESA, czy w ogóle ma on tryb ECO:rolleyes: pytam z tego względu że chciałbym dobrze dotrzeć telewizorek i ogólnie wszystko chodzi na ustawieniach 50/50 mniej więcej,obraz auto, P-NR wyłączyłem, 3-COMB włączyłem ale ECO znaleźć nie mogę:confused: Tak w ogóle dobrze przeprowadzam to docieranie ?? Pozdro
 

szefuniu29

New member
Witam wszystkich forumowiczów,od wczoraj jestem posiadaczem 42pv80PA i jestem mile zaskoczony,obraz z siatkowej niezły,w zależności od kanału tvn rewelacja,porównanie robię do 32 calowego crt samsunga4 letniego. Obraz z dvd też rewelacja, kanały z cyfrowego Polsatu (też w zależności od kanału) bardzo dobry. Co do dźwięku z niego to o wiele lepszy niż w starym crt, oczywiście szału nie robi ale od tego mam kino domowe.Tv oglądam z 3,5 metrów i moje pierwsze wrażenie było trzeba było kupić 46 a nawet 50 cali,no ale z żoną to już by nie przeszło,więc ci którzy się wachają nad 37 a 42 oglądają tv z 2-3 metrów zdecydowanie polecam 42.Co tu dużo pisać tylko oglądać,dodam jeszcze że na razie wszystko leci przez euro,jak zmienie na hdmi i komponent to mam nadzieje że będzie jeszcze lepiej. Podziękowania dla wszystkich co wyrazili opinie na temat tego tv,pomogło mi to w zakupie. :-D ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT
 
Do góry