Panasonic seria PV80 i PV8

cygan

Member
schrederek napisał:
Witam

po wylaczeniu TV z pilota niemoge go wlaczyc ponownie pilotem .... musze z przyciskow w TV .... co o tym sadzicie ?

Sądzę, że za krótko przytrzymujesz przycisk z jednoczesnym brakiem celowania w diodę telewizora. Te Panasy tak mają :)
 

cygan

Member
Rodzice mieli identyczny przypadek ale w CRT Panasa 29". 2 lata temu przed samymi MŚ 2006! Niestety serwis zabrał na tydzień tv. Tylko migająca czerwona dioda. Tam nawet przyciski z tv nie działały.
 

sandokan4

New member
sandokan4 napisał:
Jak to się dzieje ,że przy podłączonej antenie i odbiorze sygnału z osiedlowej kablówki mam lepszy obraz niż z n-ki podłączonej kablem HDMI - dotyczy to także programów HD. Ustawienia w n-ce /1080/ - zmiana na 720 nic moim zdaniem nie zmienia - obraz jest jakby mniej ostry niż przeskanowany ze zwykłej anteny. Co zrobić aby było lepiej? Obecnie mam podłączony Panasonic 37PV80, a poprzednio na takich samych podłączeniach i kablach stał LCD SHARP 26D44 - obraz z niego był wyraźnie lepszy z n-ki. Co źle ustawiłem?

Słabsze - mniej ostre są tylko wybrane kanały n-ki - chyba zależy to od sygnału i od dnia. Genaralnie jest o.k jednak mniej ostro jak z kablówki. Czy to efekt lepszego skalowania sygnału SD? A może połączenie z dekoderem n-ki powinno być prze Euro, a nie HDMI lub faktycznie na stałe zmienić w dekoderze z 1080 na 720? Czy ktos podpowie?
 

Traper2000

New member
schrederek napisał:
watpie ... 1 metr od tv a dioda czerwona w tv mruga ale cholernik sie nie wlancza

I co, dalej ci się nie włącza? Przytrzymaj przycisk włączania przez ok 2-3 sek.
Nie wiem czy wszystkie TV Panasonica tak mają ale w przypadku plazmy jest zasadne to "wydłużone botowanie z pilota" - zapobiega przypadkowemu włączeniu TV (np. przez kota, dziecko lub kobietę).
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Na Twoim miejscu spróbowałbym odłączyć od tv wszystkie kable sygnałowe oraz zasilania, następnie po kilku minutach podłączyć sam kabel zasilający i wtedy próbować włączyć tv - pamiętaj o operowaniu przyciskiem zasilania na obudowie. Później telefon do serwisu i podpytać serwisantów co może być przyczyną i czy jest jakaś metoda aby problem wyeliminować w domu. Jeśli nie to wezwać serwis do domu.

Możesz jeszcze spróbować przyuważyć ile razy zamiga dioda po włączeniu zasilania przyciskiem na obudowie, względnie w trakcie trzysekundowego włączania pilotem. Może to coś podpowie.

Chyba nic więcej u siebie nie zrobisz niestety.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

Kristof26

New member
To mi wygląda na zmianę ustawień w menu hotelowym. Tam jest opcja wyłączenia pilota jak i również konsoli lokalnej. Zobacz czy wejdziesz do tego trybu V/- na telewizorze i 3xAV na pilocie. Bodajże przedostatni parametr odpowiada za pilota. Sprawdź :)
 

schrederek

New member
Kristof26 napisał:
To mi wygląda na zmianę ustawień w menu hotelowym. Tam jest opcja wyłączenia pilota jak i również konsoli lokalnej. Zobacz czy wejdziesz do tego trybu V/- na telewizorze i 3xAV na pilocie. Bodajże przedostatni parametr odpowiada za pilota. Sprawdź :)

Hotel Mode On
Initial INPUT HDMI1
Initial Pos OFF
Initial Vol Level OFF
Maximum VOL Leve 63
Button Lock OFF
Remote Lock OFF
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich użytkowników PANASONIC TH-42PV80 i nie tylko ;)

Od trzech dni mam okazję podziwiać ten TV, ale nie jakość obrazu gdyż z kabla mam analogowy sygnał UPC marnej jakości. TV jest świetny, ale nie mając dobrego sygnału to tak jakby kupić Porshe i jeździć polnymi drogami :roll:
Wszystkim niezdecydowanym polecam TH-42PV80, a odradzam TH-42PV8 gdyż różnica w cenie jest nieznaczna a oba modele różnią się znacząco na korzyść 80-tki :)
 

pawelll

Member
Po wielu wahaniach (także w kierunku wersji PY) nabyłem PV80. W Auchan Wrocław za 2180- taniej nie ma nigdzie. Dziś wieczorem odpalam, jutro opiszę wrażenia. :)
 

Pawel70

New member
Ja równiez dzięki m.in temu forum nabyłem tyle że 37PV80.Bałem się troche tej przesiadki z CRT 29" ale mimo tylko analogowego sygnału z Cyfry i kanałów SD jestem zadowolony.
Narazie jestem na etapie przyzwyczajania sie do "krępych" postaci na niektórych a raczej większości kanałach.
 

wtykacz

New member
@darzur
Po co pisze taki komentarz, jesli nic on nie wnosi do tego watku. To wlasnie twoj komentarz jest bez sensu, bo niby co on ma oznaczac?
Trzeba byc wyjatkowo zlosliwy aby wysmarowac twoj "bezsens".
A jesli nie wiesz co zonacza cytowane zdanie, to zapytaj sie o jego sens autora.
Natomiast jesli chcialbys mu pomoc to wskaz co ma zrobic, jakie funkcje uzyc aby postacie byly "mniej krepe" ;).
 

biro

New member
Mój poprzedni telewizor reagował na na nowe źródło sygnału czyli np.po włączeniu DVD sam przełączał się w ten tryb, a kiedy kończyłem ogladanie z satelity i wyłączałem dekoder, automatycznie przestawiał się na odbiór z anteny naziemnej.
Czy w Panasonicu PV80 jest taka opcja, bo jak do tej pory nie znalazłem?
 
Do góry