Panasonic seria PV80 i PV8

Mario1979

New member
tygrys101 napisał:
Witam wszystkich, mam mały problem,zakupiłem panasa pv8 i na obrazie z kablówki mam dziwne jasne pasy w tle, na jednych kanałach są widoczne mocniej a na niektórych mniej, z dvd obraz jest elegancki, nie wiem czy to wada tv czy cos innego,prosze o jakieś sugestie.
Jeżeli są to pasy po bokach to nie jest to wada, możesz zmienić kolor tych pasów na czarny w menu, lub zmień format oglądanego obrazu...
 

tygrys101

New member
Te pasy nie są po bokach, one są poziome na całym ekranie, przy dynamicznej akcji i dobrych kolorach sa mało widoczne ale w inych przypadkach strasznie przeszkadzają, poruszają sie z dołu do góry, nie wiem czy to zakłócenia sygnału czy jakaś wada, pojawiaja sie tak jakby w tle, jakby ktos zajączki puszczał:(
 

and2000

New member
muminek80: potwierdzam wypowiedź marciniozo : u mnie komp podpięty HDMI-HDMI i optykiem- wszysko idzie OK (przez ampli- wcześniej bezpośrednio i też było dobrze)
 

greyman

New member
Foxxx24, Piteron - dzięki, ale już jakoś niedowiarek jestem, w końcu Tomasz :) , i jak nie zobaczę na własne oczy, to nie uwierzę... Jakoś to dla mnie czarna magia :)

Pozdrawiam
Tomek

PS - może ktoś wie, jak to zrobić? : post numer 34568 (nie mogę wrzucić linka, bo za mało postów) - będę wdzięczny za pomoc, bo zupełnie nie wiem jak to rozsądnie połączyć, tzn co z czym i w jakiej kolejności...
 

kermit64

New member
No i stało się!Przyparty do muru i z nożem na gardle kupiłem tę 80-tkę.Jak wcześniej wspominałem moja Pani była do tego powodem.Nima rady na babe!Ale do rzeczy-po pierwsze,gdy zobaczyłem obraz na żywo w sklepie,troche się rozczarowałem,kontrastem,kolorami,i w ogóle w porównaniu z innymi TV,również LCD.Ale przez przypadek zauważyłem jakim kablem podpięty jest sygnał-antenowym!No to mówię sobie,że nie jest żle.I kupiłem.Cała jednak zasługa leży po stronie tego forum i szanownych Kolegów.Bo prawdę mówiąc byłem kompletnie zielony.Co dalej-pierwsze uruchomienie na kiepskim sygnale z dachu,i muszę przyznać,że lepszy obraz niż w sklepie.Najwazniejsze,że działa![odpukać].Gdy przetestuję go na konkretnych sygnałach.podzielę się wrażeniami.Pozdrowienia dla Wszystkich.;)
 

marpel

New member
Już podejrzałem swoje menu serwisowe przez F plus -V plus 3 x 0. Tylko po wyświetleniu menu nie wiem, który parametr odpowiada za czas pracy TV. Nie umiem czytać :D
 

sandokan4

New member
Jak to się dzieje ,że przy podłączonej antenie i odbiorze sygnału z osiedlowej kablówki mam lepszy obraz niż z n-ki podłączonej kablem HDMI - dotyczy to także programów HD. Ustawienia w n-ce /1080/ - zmiana na 720 nic moim zdaniem nie zmienia - obraz jest jakby mniej ostry niż przeskanowany ze zwykłej anteny. Co zrobić aby było lepiej? Obecnie mam podłączony Panasonic 37PV80, a poprzednio na takich samych podłączeniach i kablach stał LCD SHARP 26D44 - obraz z niego był wyraźnie lepszy z n-ki. Co źle ustawiłem?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Jaki kupić

Witam.jak w tytule jaki kupić 42pv8 czy 42pv80 z parametrów jakie podaje producent to różnica jest w kontrascie ale jak to sie ma w praktyce,czy warto dopłacić te pare setek.dzieki za odp.
 

Kulawy1

New member
Montaż TV do uchwytu ?

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie śruby (jakiej długości) są niezbędne do tego aby plazmę P-sonic TH42PV80 przymocować do uchwytu na ścianę ? - z tyłu są 4 głębokie otwory zabezpieczone zaślepkami. Być może był już ten temat, ale nie potrafię go znaleźć. Pozdrawiam.
 

panchoo

New member
Śruby do przymocowania TV do wieszaka są przeważnie sprzedawane z nim w komplecie więc o to się nie martw.
Wiekszym wyzwaniem jest przymocowanie wieszaka z TV do ściany - a tu rozwiązanie zależy od materiału z jakiego masz wykonaną ścianę.

pzdr
 

Kulawy1

New member
Witam, przy moim wieszaku też nie ma śrub do TV, są tylko kołki rozporowe do montażu uchwytu na ścianie.
Zastanawiam się jakie potrzebne są śruby, bo jak zdjąłem jedną z 4 zaślepek z tyłu TV to zauważyłem dość głębokie otwory w których jednak trudno zauważyć gwint
 

cygan

Member
"Fi" 8. Weź długość ok.60mm, w sumie zależy jaka grubość blachy wieszaka na tych otworach. Na śrubę będzie max.10kg. Nie oszczędzajcie na otworach w ścianie. Ja mam cegiełkę, więc dałem max.jaki był czyli 8 otworów. Extra kołki na śruby fi 10. Mam uchwyt teleskopowy który często jest w uzyciu, więc obciążenie zmienne - ale 5 kg na śrubę to przysłowiowe "nic" :)
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Odnosnie uchwytu jak chcecie cos taniego i akceptujecie stosunek ceny do jakosci to polecam ten:
http://www.allegro.pl/item471449411_471449411.html

zalety:
- tani :)
- telewizor wisi juz 3 tygodnie i nie spadl :)
- sam uchwyt wykonany solidnie i ma mozliwosc regulacji super sprawa bo po nachyleniu TV nie widac powloki antyrefkesyjnej

wady:
- poziomica w sumie zbedna, krzywo montowana (kupilem 3 sztuki wszystkie byly zle zamocowane), :confused:
- sruby za krotkie, musialem kupic 1,5 - 2 cm dluzsze bo panasonic ma deko dalej gwint ;)

To chyba tyle :eek:k:
 

st3ja

New member
st3ja napisał:
Witam serdecznie,
jestem posiadaczem 37PV80. Mam z nim następujący problem:
oglądając np. TVN w trybie obrazu auto telewizor dobiera takie proporcje obrazu, że logo stacji oraz ten trójkąt w lewym górnym rogu są obcięte o połowę :/ żaden inny tryb nie dobiera obrazu w ten sposób by był wypełniony w 100%, ale też nie w 110% (zoom), czy 90% (pasy). nie twierdze, że jest to nagminne, jednak zdaża się to na tyle często, że robi się to irytujące :(
co robić?!:roll: :hmm:

Pomoże ktoś?:hmm:
 

Guniu7

New member
Witam!
To mój pierwszy post na tym forum.
Jestem kompletnie zielony w tej dziedzinie i chciałem prośić o radę.
Czy warto kupić ten TV??:
PANASONIC TH-42PV80

A jeżeli nie ten to jaki polecacie?? Chodzi mi o jakieś do 2300zł
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Warto

Guniu7, krótko mówiąc warto. W tym przedziale cenowym to super produkt za super cenę.
Poczytaj posty w tym wątku i wszystko będzie jasne.
 

Vooyeck

New member
Ja w 100% popieram poprzednika. Kupiłem ten TV 4 m-ce temu i nawet żona, która sceptyczna jest wszelkiej nowej technice orzekła - zakup udany !!! :mrgreen:
 
Do góry