Panasonic seria PV80 i PV8

qwert

New member
aldam napisał:
Niestety dał d-sub PC.

Mój błąd , nie dvi tylko wejście d-sub.

Nie mniej jednak trzeba mieć na uwadze stwierdzenia serwisantów odnośnie połączenia przez hdmi,skoro już niejeden raz naprawiali ten typ uszkodzenia.
Szkoda.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Widać wesołki pracują w serwisie ;) Ciekawe rzeczy mówią. Szkoda tylko, że nie tłumaczą dlaczego tak się dzieje.

Dlaczego w przypadku podłączenia TV do komputera przez złącze DVI-HDMI uszkodzeniu podlega złącze HDMI w telewizorze?

To jest niezłe ;) : Dlaczego z winy słabego zasilacza w komputerze następuje wyczyszczenie listy kanałów i ustawień w TV?

Pozdrowienia!
 

qwert

New member
Jak widać każdy serwisant ,co mozna bylo się spodziewać mówi co innego.
A kto jak nie oni powinni wiedzieć i mieć jedno zdanie na dany temat.
 
Ostatnia edycja:

zenek12345

New member
Dvi Hdmi

Wystarczy poszperac w necie:

"Niewiele ponad rok od wejścia na rynek standardu DVI pojawił się HDMI (High Definition Multimedia Interface). W stosunku do poprzednika rozszerzono go o przesyłanie cyfrowego sygnału audio. HDMI jest całkowicie zgodny wstecznie z DVI"

Więc nie ma się prawa nic psuc.
Gdy się podłączy kompa kablem DVI - HDMI to przecież obraz jest o wiele lepszy, nie ma co słuchac plotek....

pozdr
 

brzeszczot

New member
Ale Panowie, o czym mowa, przeciez tu chodzi tylko o podlaczanie urzadzen bedacych aktualnie "pod napieciem". To jest niezaprzeczalny fakt i racja, zawsze podlaczamy przy wylaczonym zasilaniu. I monitory komputerowe z komputerem tez tak laczymy (to nie usb), serwisy sa pelne sprzetu przepinanego pod napieciem. Mozna tez czasem samemu sie popiescic albo uszkodzic komputer - efekt "zwarta iskierka" :) Co do podlaczania komputer stacjonarny lub laptop to czesc racji w tym jest, czasami po obudowie rozejdzie sie jakies wyzsze napiecie.
 

woldi19

New member
brzeszczot napisał:
zawsze podlaczamy przy wylaczonym zasilaniu
Dokładnie tak,bo inaczej każde urządzenie lub kabel łączący możemy uwalić.
Co do możliwości utraty ustawień to wybór należy do nas i jeśli nie chcemy ryzykować to w czym problem podłączyc kompa w gniazdo PC!Zresztą co to za ryzyko;)
 
Ostatnia edycja:

poldek46

New member
Dziwna sprawa

Wczoraj z głupia podpiołem pod mojego 42pv80 kabel scart z dvd do telka kabel ma chyba z 10 lat i o niebolepszy obraz jak z componenta bardziej wyrazisty i wogóle dziwna sprawa heheheh za componenta dałem 70zł a ten scart jest warty moze 1zł i daje lepszy obraz co wy na to
 

Mirrorr

New member
Witam serdecznie.
Wczoraj odebrałem Panasa PV80PA,kupowałem na zadowolenie.pl,odbiór osobisty na al.Pokoju w Krakowie.
TV super,zero godzin i 1 włączenie.Obsługa sklepu bez zarzutu :eek:k:
Chciałem z tego miejsca podziękować wszystkim forumowiczom za opinie,bez tego forum kupiłbym pewnie jakieś LCD 32" :roll:

Na razie jestem pod wrażeniem po przesiadce z CRT Panasa 21"
Plazma rządzi :krol:
 

davedohc

New member
Stalem sie wlasnie posiadaczem 37pv80, nie bylo by w tym nic dziwnego bo nie jestem pierwsza osoba na tym forum ktora juz tak zrobila, pragne jednak podzielic sie z wami czyms co mnie bardzo zdziwilo. Moja piekniejsza polowka "opieprzyla" mnie, ze kupilem za maly... Moja kobieta to skarb i musialem komus o tym opowiedziec...:D Telewizor swoja droga rewelacja...
 
Ostatnia edycja:

zdzislaw422

New member
Witam
42pv80 + tuner hd "n" połączone kablem hdmi pod gniazdo nr 3. Kłopot polega na tym, że telewizor nie trzyma ustawień. Każdorazowo po włączeniu tv mam pusty obraz i musze wchodzić w ustawienia i wskazywać gniazdo hdmi. Czy jest na to jakaś rada - trochę to uciążliwe.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
masz 3 wyjścia

1. podłączyć tuner po inne wejścia HDMI i sprawdzić czy trzyma ustawienia

2 zresetować wszystkie ustawienia w menu do standardopwych (wciskasz "v/-" na TV i 3 x na pilocie Menu) i sprawdzić czy bedzie trzymał ustawienia

3. Jesli nie zadziała 1 i 2 możesz wezwać serwis. słyszałem o takiej wadzie ale w samsungach ale nigdy w panasonicach [/font]
 
Ostatnia edycja:

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panasonic nie pamięta źródła. Trzeba to ustawić w tak zwanym menu hotelowym. Wtedy zawsze będzie się włączał na wybranym źródle. Poszukaj w wątkach o Panasie a na pewno znajdziesz.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Moja wina nie zrozumiałem tematu :(
Jeśli o to chodzi to aby wejśc do menu hotelowego musisz :
tzw wejscie do HOTEL" mod . Chodzi o to zeby nasza plasma wiedziala co ma zalaczyc zawsze na poczatku. Wlanczymy TV i mamy zawsze to wejscie co ustawielismy
sluzy do tego tzw Hotel mod

---- jak tam wejsc trzymamy w pazmie "-/V" i 3 x naciskamy tv/ (lub) av pilotem i juz

wyglda tak

Hotel Mode OFF
Initial INPUT COMPONENT
Initial POS OFF
Initial VOL LEVEL 0
Max VOL LEVEL 63
Button Lock OFF
Remote Lock OFF

UWAGA teraz ustawiamy

Hotel Mode ON
i np,
Initial INPUT HDMI1 w twoim przypadku
HDMI3

reszta nie ruszac prosze !
 
Ostatnia edycja:

rekrut_old

New member
J-B napisał:
Moja wina nie zrozumiałem tematu :(
Jeśli o to chodzi to aby wejśc do menu hotelowego musisz :
tzw wejscie do HOTEL" mod . Chodzi o to zeby nasza plasma wiedziala co ma zalaczyc zawsze na poczatku. Wlanczymy TV i mamy zawsze to wejscie co ustawielismy
sluzy do tego tzw Hotel mod

---- jak tam wejsc trzymamy w pazmie "-/V" i 3 x naciskamy tv/ (lub) av pilotem i juz

wyglda tak

Hotel Mode OFF
Initial INPUT COMPONENT
Initial POS OFF
Initial VOL LEVEL 0
Max VOL LEVEL 63
Button Lock OFF
Remote Lock OFF

UWAGA teraz ustawiamy

Hotel Mode ON
i np,
Initial INPUT HDMI1 w twoim przypadku
HDMI3

reszta nie ruszac prosze !


Dziękuje mi też pomogło - ehh nawet nie wiedziałem że tak nie powinno być ;)

A są jeszcze jakieś ciekawe ustawienia TV gdzie to w instrukcji nic o nich nie jest napisane. Jak widać czasami się przydają takie triki
 

Jasob

Member
Jest jeszcze PAT o którym pisałem w osobnym poscie ale powtórzę:
Jeżeli chcemy mieć na naszym ekranie funkcję PAT (Picture and Text - Obraz i Tekst) czyli jednocześnie czytać telegazetę i mieć podgląd na wizję należy:
włączyć telegazetę i następnie dwa razy nacisnąć przycisk menu.
Na dole ekranu pojawi się informacja, że obraz i telegazeta są wyłączone, należy zmienić status na włączone (strzałka prawo/lewo na pilocie) i po lewej stronie ekranu pojawi się okno z wizją.
W ten oto sposób mamy w naszej plazmie PAT.
 
Do góry