Panasonic seria PV80 i PV8

wtykacz

New member
do lazetxx... TV + Komputer
mam 42PX8E i karte radeon hd 3650....


pytasz sie dlaczego...?

Nie podales jaka rozdzielosc ma film, bo jesli chcesz aby film wypelnial caly ekran (bez rozszerzania, rozciagania czy zumowania jak piszesz), to taki film musi spelniac jeden warunek, mianowiscie takie same proporcje jak TV, czyli obraz 16:9. np: 1280x720 lub 1920x1080.
W kazdym innym wypadku jesli nie chcesz zomowac/rozciagac obrazu to przy zrodle filmowym tzw. "kinowym", czyli 2.41:1 lub podobnym (bardzo szerokim) to zawsze beda widoczne pasy, poniewaz telewizor ma 16:9. (np: filmy o rozdzialce 1280x540, 1280x575, 1920x800 nie maja proporcji 16:9, w takim przypadku zawsze beda widoczne czarne pasy na plazmie o proporcjach obrazu 16:9, no chyba ze jak pisalem wczesniej zoomujesz lub rozciagniesz obraz :) )

Nie podales jaka rozdzlelczosc puszczasz z kompa na TV, oraz czy "klonujesz" obraz na TV, czy ustawiasz "rozszerzony"
Bez tych podstawowych informacji rozne beda rozwiazania.

Osobiscie mam plazme 37" mianowicie 37PV80 majaca 720 lini w poziomie(1024x720) i zapodaje mu na wyjsciu karty kraficznej Radeon HD3650 rozdzielczosc 1280x720 (lub 1920x1080), wtedy kazdy film z rozdzialka 1280x720 lub 1920x1080 (16:9) wypelnia mi caly ekran i nie jest ani rozciagniety ani zoomowany, jest poprostu idealny do tego TV z taka rozdzielczoscia.
Wszystkie inne filmy z rozdzialką inną od 16:9 jesli nie chce zoomowac lub rozciagac filmu, ogladam z czarnymi pasami.
Jesli chce miec film na calym ekranie w wypadku filmow z panorama kinowa np: 2.35:1 lub 2.41:1 to zoomuje (7), chociaz wtedy boki sa uciete. (5- oryginalny obraz) (6-rozciagniecie)

I w KMPlayerze wcale NIE USTAWIAM obrazu 16:9
- Ustawienia ekranu: Utrzymuj wspolczynnik proporcji
- Pan & Scan: Nie rob nic
 
Ostatnia edycja:

bobik007

New member
Bez reklam
ja niestety oddałem swojego 42pv80, zielone duszki nie dawały mi spokoju :( dość często gram na konsoli, poza tym były dla mnie bardzo widoczne i zabijały całą przyjemność oglądania, wziąłem lcd toshiba 40xf350 (wrzucę kilka fotek i komentarz w dziale tośki) i powiem, że do moich warunków to idealny wybór, jestem zadowolony z tosi, pozdrawiam
 

kazetxxl

New member
TV + Komputer

wtykacz napisał:
do lazetxx... TV + Komputer
mam 42PX8E i karte radeon hd 3650....

A mozesz powiedziec jakie masz sterowniki do tej karty...bo moja jest AGP i catalyst zmiesza kompa...mam sterownik ekranu+Ati Tray Tools i nie moge zlapac gdzie ustwaic rozdzielczosc na TV..moze na gg bys mi mogl pomoc...z gory dzieki.2968764
 

XoR

New member
@m_lesiu
mam 37pv80 i też mam ten sam problem z HDMI i kanałami :( ale nie chce mi się nic z nim robić teraz :)

co do zielonych duszków to mimo że je widzę dużym problemem to nie jest :) po 300h (ostatnie 100h kontrast na maksa) się tak zmniejszyły że podczas partyjki w q3 na q3dm17 z kolorami na minimum nie prawie nie widać :eek:k: wcześniej zielone smugi były dużo większe a teraz to trzeba wiedzieć czego szukać i gdzie patrzeć i muszą być spełnione odpowiednie warunki tzn. najlepiej jakaś szara kontrastowa gra a'la gears of war (x360 i pc) czy nowe star warsy (ps3 i x360). W czarnobiałym filmie czy ogólnie jak jest czarnobiałość też widać zielonkawe krawędzie, lecz to nie przeszkadza, poprostu czarnobiałość jest kojarzona z lekką zielonkawością i tyle, tak samo jak przyjęło się że często sceny gdzie jest bardzo ciemno są niebieskie a przecież w rzeczywistości jak jest ciemno to niebiesko nie jest :eek: a jakoś to nie przeszkadza nikomu :)

Co do LCD to ogólnie ta technologia zła nie jest i się mocno poprawiła, ale sprawdza się dobrze tylko w renderowanych komputerowo filmach i grach, ewentualnie w jasnych filmach. W ciemnych filmach wygląda to źle i lekkie zielenienie się czarnobiałego filmu (na które nie zwracam uwagi) jest dla mnie całkowicie do zaakceptowania, szczególnie jak się zobaczy jak LCD pięknie oddaje kolor skóry w ciemnych scenach nowego Batmana (dokładnie to 20 minuta) gdzie twarze są czerwone i mają nienaturalnie wyostrzone zmarszczki i detale twarzy, gdzie na plaźmie wygląda to zupełnie inaczej -> całkowicie normlanie i realistycznie 8)

LCD jest dobrym wyborem jeśli ma to być bardziej monitor do siedzenia w pulpicie i grania niż telewizor, szczególnie do sygnału SD. Jeśli nie jesteś przekonany to porównaj sobie te dwa TV właśnie na nowym Batmanie The Dark Knight :mrgreen:
 

royalmichael

New member
@wtykacz
A jak wysyłasz dźwięk z komputera do TV? Chcę podłączyć th37pv80 z komputerem kablem DVI-HDMI. Pójdzie mi dźwięk czy potrzebny mi będzie jeszcze drugi kabel (mam radka z serii HD)?
 

wtykacz

New member
Razem z karta HD3650 byla w komlecie przejsciowka DVI-HDMI (przejsciowke podlaczasz do karty), wiec tylko dokupilem kabel HDMI-HDMI do polaczenia 37PV80 z kompem. Dxwiek oczywiscie przesylany jest z obrazem jednym i tym samym kablem HDMI. ale nalezy...

W systemie VISTA/XP przechodzisz do Panel sterowanie > Dzwiek > i tu aktywujesz Cyfrowe urzadzenie wyjsciowe HDMI zatwierdzasz i po ponownym uruchomieniu playera z filmem dzwiek pieknie plynie razem z rownie pieknym obrazem na TV jednym i tym samym kabelkiem HDMI ;)

Co do przejsciowek DVI-HDMI dodawanych przez producenta karty RADEONA z serii HD, to roznia sie one troche od tzw przejciowek ze sklepowych polek, bo czesc pinow (bolcow jak kto woli) jest wykorzystana do przesylania dzwieku przez DVI.
Nie sprawdzalem bo nie mialem takiej potrzeby czy rowniez inni producenci przejsciowek DVI-HDMI robia takie myki

Ale w twoim przypadku @royalmichael (kabel DVI-HDMI) nie wiem czy te wlasnie piny odpowiadajace za przesylanie dzwieku sa identycznie rozplanowane z tymi co sa na wyjsciu DVI karty Radeon HD
 
Ostatnia edycja:

byniek

New member
37 cali Plazma Czy LCD? zadowolony użytkownik

Ponad 1 rok szukałem TV, przekopałem całe forum, z wypiekami analizując każdy szczegół techniczny. Po roku rozterek poszedłem na całość. Kupiłem na wariackich papierach plazmę PV80.
Warunki odbioru:
1. Cyfra plus.
2. Odległość 3m od ekranu.
3. Oglądalność 90% to Cyfra 10% to DVD.
4. Salon od strony zachodniej.
I teraz naważniejsze :) Jakosć obrazu miażdży. Wpadł kumpel, który na Sharpa bodajże XL20. Po 10 minutach oglądania westchnął i z żalem zapytał dlaczego mu nie powiedziałem że są plazmy 37 cali. Sąsiad obok który również ma LCD tylko Sony, powiedział żebym łapał jego tV jak go będzie wyrzucał przez okno :). Generalnie do oglądania TV ta plazma roznosi wszystko co do tej pory widziałem. Wiem że to nie Full HD, ale dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. jedyny mankamet to taki że nie kupiłem 42 cali. Generalnie przy zakupach, należy spalić dane techniczne i kupować oczami :).
 

maras_s

New member
gubic napisał:
Nie mam pomysłu za jak sprawdzic czy wyjście nie jest spaprane.Może przyczyną jest sygnał ze zwykłej kablówki??
A masz możliwość podpiąć cinche TV do innego wejścia wieży ??
Ja u siebie miałem podłączonego kompa przez wejście LD/SAT i była masakra, przepiąłem kontrolnie na inne wejście, żeby sprawdzić, czy to wyjście w kompie było kiepskie, czy wejście wieży. Wpiąłem sobie na gnieździe, gdzie do tej pory był CD i dźwięk był ok. Stąd wniosek, że to gniazdo wieży było uszkodzone.
 

klaklanbej

New member
Panasonic TH-42PV80 - inny pilot???

Witam. w sobotę stałem się posiadaczem tej plazmy. Kupiłem w media markt na raty 0% za 2499. Co ciekawe - w środku była angielska instrukcja do innego modelu (już odebrałem poską z mediamarkt) i inny pilot.
Pilot różni się tym, że nie posiada przycisku do obsługi karty SD i nie ma na pilocie włączenia dżwięku dookólnego. Nie ma też klapki na przyciski do DVD, mam za to przycisk 'guide' - brak tej funkcji w THPV80. Co najciekawsze - sygnał pilota jest bardzo dobry, można nim przełączać mierząć w dowolne miejsce w pokoju.
Zastanawiam się czy go wymienić na oryginalny czy nie?
Moje pytania:
- czy jeżeli nie mam przycisku od SD to czy po wsadzeniu karty do TV nie będę miał możliwości przełączenia z AV na SD? nie widziałem takiej możliowści w menu telewizora. A moze po włączneiu karty samo sie przełączy na SD, potem mogę przełączyć spowrotem na AV... Nie mam akurat w tej chwili karty żeby to sprawdzić, moze ktoś mógłby mi opisać jak to działa.
- brak przycisku do trybu dookólnego mi nie przeszkadza, można włączyć z pozycji menu

I teraz - tak jak pisałem ten pilot nie ma żadnych problemów z sygnałem, odbija dosłownie od wszystkiego. Prosze o informację czy powinienem wymienić go na ten oryginalny do tego modelu (i byc skazanym na celowanie) czy go zostawić???????
Będę wdzięczny za odpowiedzi użytkowników tej super plazmy. Pzdr :)
 

Foxxx24

New member
Ja osobiście doradzałbym wymienic na oryginalny pilot bo powinien zapewniac sterowanie tymi wszystkimi funkcjami za,które płacimy!:)


Co do karty SD to zgodnie z instrukcją po włożeniu karty zmienia się automatycznie sposób wyświetlania menu więc mimo wszystko powinna byc możliwośc przełączania na AV.

W instrukcji są informacje:

1)"Jeśli używany bęzie komputer osobisty lub karta SD,wyświetlane będzie inne menu.",

A po włożeniu karty SD:

2)"Podczas tej czynności ze złączy AV nie są wyprowadzane żadne sygnały. Ale dzwięk w trybie oglądania filmów można wyprowadzac z gniazd wyjściowych AUDIO i DIGITAL AUDIO OUT."


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

klaklanbej

New member
a jak z tym celowaniem, rzeczywiście kiepsko? musze się chyba przejść najpierw do sklepu i pobawić tym pilotem... bo nie wiem czy warto wymieniać...
 

Foxxx24

New member
Ja już się spotkałem z kilkoma informacjami,że oryginalny pilot również bardzo dobrze działa nawet jak celujesz w sufit i było też już wspominane o tym na forum także możesz się nie martwic:)

Na przykład pilot od mojej nagrywarki DMR-EH65 działa nawet jak celuje w ścianę za mną,a nie tylko w sufit!:)


A skoro kupiłeś w media markt to radzę Ci wejśc do menu serwisowego i sprawdzic ile ma włączeń oraz czasu przepracowanego bo już był przypadek,że tv miał 99 godzin i ponad 30 włączeń:)

Pozdrawiam
 

klaklanbej

New member
dzięki za info. co do godzin - sprawdziłem na drugi dzień, miał 3 włączenie i 2:46 minut razem z moim oglądaniem dzien wcześniej, także jest ok. telewizor jest z polskiej dystrybucji, różnica tylko w pilocie i instrukcji z innego modelu (nie dostepnego z resztą w polsce). gwarancja jest polska, wszystko poza pilotem się zgadza. myślałem że może ze względu na informacje od klientów a propo słabego sygnału - zamienili piloty na inne. ale chyba jednak nie - dowiem się z resztą w panasonic polska, tak z ciekawości... :)
 

Foxxx24

New member
NIe ma za co:)
Wiesz z marketami to jest niestety bardzo różnie i jaki był powód zamiany piloty tak naprawdę nigdy się zapewne nie dowiesz,ale ja uważam,że skoro zapłaciłeś za tv to również i za pilot więc powinien Ci zapewniac pełną obsługę wszystkich funkcji przewidzianych w modelu na nasz kraj:)

Najlepszą cenę i najpewniejszy sklep,mają wydaje mi się,w Krakowie na zadowolenie.pl bo już tam zrobiłem kilka zakupów i wszystko jak trzeba:).
 

klaklanbej

New member
tak też chyba zrobię, pojadę i zamienię. mam nadzieję że z tym celowaniem nie jest tak źle jak ludzie piszą :)
Co do ceny, sprawdziłem, w zadowolenie.pl kosztuje dziś 2399pln. ja kupowałem na raty i musiałbym dołożyć jakieś 250 pln za odswetki plus koszt dostawy. w media zapłaciłem 2499, raty 0%, sam sobie go odebrałem i autkiem do domu zawiozłem :), więc uważam że wyszedłem na tym dobrze. sprawdzałem różne oferty i nigdzie na necie a ratami nie było taniej niż 2539 pln plus koszt dostawy około 60 pln...
 

albert438

New member
W Media Markt w Częstochowie jest obecnie promocja (od piątku) na plazmę 42pv80. Cena 2350zł lub raty 10 x 235zł, raty 0%, bez pierwszej wpłaty. Więc jak ktoś zamierza kupić na raty to tu będzie najtaniej. Wczoraj bylem tam i koleś powiedzial mi ze mają ich jeszcze dużo. Ale jak ktoś bardzo zainteresowany to najlepiej wczesniej tam zadzwonić.
 
Do góry